269
Másnaposság elmulasztása
  • saco
    #229
    Valami másnaposságcsökkentő italkát próbáltatok már ? pl. múltkor láttam valami soberguardot vagy mit, nemtom h mennyire higyjek ezekben, ki kéne próbálni, tapasztalatokat kérek

    Van aki próbálta már ?
  • tattooed
    #228
    az már igaz!

    a "drágajóhúsleveske" engem is sokat gyógyítgatott
  • Sekler
    #227
    nem az outtox-ra gondolsz?? (remélem jól irom a nevét, ha nem akkor outox)
  • bigfoot
    #226
    hát ha kihányom a piát és alszom utánna akkor nem szokott lenni:)
    pl most is full jól vagyok,este pedig elég rotyon voltam...
  • sz4bolcs
    #225
    ...azután meg a kriptonitra ;]
  • sz4bolcs
    #224
    Én supermanre szoktam gondolni. :D
  • Kmarha
    #223
    5. nap aktiv piálás. Már sok mindent kirpobáltam, ami ide van írva. Angol reggelt, kálcium, "kutyakszört" :P.. minden anyámkínját. Talán mindegyik segitett egy picikét, de a legtutibb, az 2 nappal ezelött az a fincsi házi húsleves volt. No, 3 tányér pillanatok allatt végzet a fejfájással, rossz közérzettel, hányingerrel.

    Szóval most leves proba :) Már fortyog fent a jó kis galuska leves (hazaiaknak tegnap este ideszóltam hogy reggel korán tegyék fel :D), azt megláttjuk mit is tud :P
  • tormy
    #222
    Tegnap igencsak bepialtam, de ez a kutyaharapas szorivle nagyon rosszul hangzik, Italra meg gondolni sem birok jelen pillanatban.
  • hunbasser
    #221
    ez nem mulasztja el,csak csökkenti a másnaposság hatását
  • vmvr
    #220
    Egyetek Angol reggelit! Ez tuti hatni fog!
  • patiang
    #219
    A májad ?!
  • kiralytigris
    #218
    Azt mondja mindenki, hogy kutyaharapást szőrivel.Én kipróbáltam (nem jött be).Én ha már nagyon megrogytam akkor jön a régi jó bevált trükk.Ujjat le a torkon oszt ordibáld hogy BBOOOÁÁÁÁÁ.Utánna + másnap annyi ásványvizet iszok amennyi belémfér.Délben meg jól telezabálom magam. Nekem ez a receptem másnaposság ellen.

    Régen megütött a pia, de most már szinte immunis vagyok rá. Nem rég ittam egy üveg vodkát. Hát attol megrogytam rendesen,de semmi különös. Másnap összeittam mindent (vegyigyümi)és semmi.Azt hiszem egy ideig szabadságra megyek a piállással és utánna meglátom hogy birom
  • patiang
    #217
    Szorítsd össze a fogad, hogy a sűreje bent maradjon.
  • sz4bolcs
    #216
    Hánnyál fiam, attól éhes leszel. :D
  • patiang
    #215
    Próbáljátok ki: Anno /megjavultam/ bekaptam mint a tök. Mindent keverve. Másnap tej, uborka, paradicsom stb , sugárban kifelé. Harmadnap el akartam menni az orvoshoz. Ekkor mondta a nagyapám : fiam igyál meg egy, de csak egy fél, lehetőleg vegyes pálinkát. Az is ki akar jönni, de te gyűrd le. Kb félóra múlva tudtam enni. Ezt már többen kipróbálták.
  • TommyC
    #214
    Nem tudom..
    az alkohol meggyorsítja a sejtek oxidációját, a c-vitamin pedig gátolja azt...
  • sz4bolcs
    #213
    A c-vitamintól, ha jól tudom vissza lehet részegedni másnaposan.
  • TommyC
    #212
    Earl Mindell - Vitamin Biblia
    "175. Másnaposság
    Megelőzésként mielőtt elmegy, vegyen be 100 mg B-vitamin-komplexet, majd ismét ugyanennyit ivás közben és végül még egyszer közvetlenül lefekvés előtt (az alkohol tönkreteszi a B-vitamin-komplexet). 500 mg cisztein 1500 mg C-vitaminnal szintén segíthet."

    ..szóról szóra...
  • Legion
    #211
    A kinai leves telleg csodaszer, foleg amit az egyik Rakoczi uti kinai gyorsban lehet kapni, de a deli pu-ra is visszajarkaltunk egy idoben, egy nap 3* csak levest zabalni..
    En ha rettenetesen masnapos vagyok(minden kijon), par ora dieta, aztan lassu gyumolcskonzervbevitel szokott segiteni.
  • sz4bolcs
    #210
    Azt mondom kínai leves midnenre jó! Na abban van addikt cuccos, nem mint a füves cigiben. Látta valaki a Torrentét?
  • Aquir
    #209
    ( agyműtét vagy sok órás altatót beveszel :) addig se érzed :D )
  • Skynet85
    #208
    Hát hányni szoktam én is azzal nincs baj csak én nem önszántamból ,,fiatal" koromban megjátszottam, hogy ittam reggel egy jó erős felest, igazi hp-t és csodák csodájára az rendbe is vágott sec perc alatt csak ma már nem vagyok ennyire bátor:D
  • sz4bolcs
    #207
    Én hányni szoktam egyet, vagy alszom, vagy iszom kis paralevelt, ha az sem megy, akkor csak figyelek.
  • Skynet85
    #206
    Jahm tényleg jó igaz én nem tablettát vettem be, hanem csak magnéziummal dusított asványvizet ittam, és tényleg működik kb 2-3 óra alatt ha nem is teljesen de majdnem teljesen elmult a fejfájás az émejség stb...csak ajánlani tudom!
  • fonak
    #205
    Van valami csodaszer, ami állítólag elmulasztja a részegséget, és a szonda sem mutat ki semmit. Neve nem tudom mi, de pár éve reklámozták.
  • REALista
    #204
    A magnézium tabletta jó másnaposság ellen!
  • Skynet85
    #203
    De picsa másnapos vagyok.Nincs vmi csoda szer amitől hip hop elmúlik tudom az idő az ilyen de nekem gyorsan kéne:D
  • Aquir
    #202
    a c vitamin egyáltalán nem, hanem az az alkohol-dehidrogenáz nevű enzim bontja le az alkohol nevű mérget acetaldehiddé a májadban, majd acetáttá bontja az aldehid-dehidrogenáz

    és minden lebontás folytán károsodik a máj mert szabad gyökök is kialakulnak
  • sz4bolcs
    #201
    Mármint visszaalakul a "nemtudom mivé változik az alkohol lebontás közben" alkohollá. :-) Nem vagyok biológus, egyszer magyarázták el nekem, de nem jegyeztem meg pontosan.
  • Aquir
    #200
    mit alakít vissza? :) az alkoholra mondtad?
  • sz4bolcs
    #199
    Azt nem tudom.. A véredben ottmarad az alkohol, mert a C-vitamin visszaalakítja.
  • Liliomfa
    #198
    sorry, ktszer nyomtam mehetet
  • Liliomfa
    #197
    naja :DD
  • Liliomfa
    #196
    naja :DD
  • hmhm
    #195
    Szonda akkor is kimutatja, nem?
  • sz4bolcs
    #194
    b*sszátok meg.. nincs pénzem piára! :ASD:AS:D:D Ennél jobban semmi nem mulasztja el..
  • ÁjjLe BoBBi
    #193
    ezt péntek este vagy szombat délelőtt is beírhattad volna...;))
  • Don Vincenzo
    #192
    A zsír tényleg működik, sokan alkalmazzák.
    Másnaposságra pedig a legjobb ellenszer az akohol! Most azt hiszitek, h ez nagy kamu-jófejkedős-kisköcsög duma, de nem. Elmagyarázom. Ha egy este a haverokkal jól bebaxol, esetleg még a körhintás csávó is meglátogat,(broáf)majd ezt követően lefexel aludni, reggel vmi ótvar másnaposan ébrecc. Ez pediglen azért van, mert amikor lefekszel, és elalszol, a szervezetedben leáll az alkohol lebontása. Reggel pedig annyi csak a dolgod, hogy beizzítod a rendszert 1sörrel . Magától is beindul ébredés után a lebontás, csak így gyorsabb.
    ps: nem én vagyok ilyen kiművelt, egy senior telepített alkoholista haver magyarázta el a systemet.
  • sz4bolcs
    #191
    Ez nem vicc. Másnaposság+sok C-vitamin=újra részegség. Ha zsírt(így szimplán magában) eszel,..jó sokat(tudom nem vmi finom és nem tudom a pontos mennyiséget), aztán ráiszol töményet vagy bármi mást, akkor jó darabig nem vagy részeg, pár órával később pedig elkezded érezni az alkohol hatását. Késleltetett berúgás. Ezt akkor csinálták haverok, amikor valami babazsúrba nem engedték volna be őket részegen, így meg józanul bementek és pár óra múlva holt részegen fetrengtek attól, amit otthon megittak.
  • jazzy
    #190
    Nalam semmi praktika nem szukseges az esetek 90%-ban egyszeruen nem vagyok masnapos halisten. Amikor meg igen akkor az 2 napig tart.