269
Másnaposság elmulasztása
  • qper
    #189
    elég rosszak az ismereteid :)
  • sz4bolcs
    #188
    Én úgy tudom, hogy részegség után C-vitamin újra előhozza az alkoholt a vérben, és kiba részeg leszel tőle, ha másnaposan sok C-vitamint veszel be. A zsír az meg még fokozza is, mert tovább elhúzódik az alkohol hatása.
  • qper
    #187
    saját receptem (vagyis hallottam de én ezt alkalmazom):

    Beb*szás előtt iszonyatosan telenyomom magam vitaminokkal. (Plussz multivitamin, multivitamin tabletta és 100-150 mg C vitamin)utána bekajálok valami jó zsírosat és irány a söröskorsó.

    Másnap csak fáradt vagyok a kevés alvástól, de másnapos sosem.
  • sz4bolcs
    #186
    Ennyire részeg még nem voltam, mint vasárnap, és ennyire másnapos, mint tegnap. Talán először hánytam epét... "Unicumot hányok, pedig azt az egyet nem is ittam."
    "-Szabii Szabii, feküdj az oldaladra, nehogy úgy járj, mint..."
    Arra emlékszem, hogy beleestem vmi sárba, és úgy bevertem a fejem..
  • Hanga
    #185
    korhely(leves)
  • Voltan
    #184
    Hatékony módszer: beb*szás után, lefekvés előtt 1-2 Algopyrin, ébredéskor még egy, és kész.
  • sz4bolcs
    #183
    Rájöttem!!! LEVES! Az kell másnaposságra, ivás után, és reggelire. Most nagyon leveses lettem, reggel levessel kezdek.
  • chomper
    #182
    másnaposság elmulsztásához egy hasznos oldal
  • sz4bolcs
    #181
    Kaja, pia, C-vitamin
  • Nex
    #180
    én inkább a kaját választom
  • Magnum PI
    #179
    Azt mondják az alkohol az emberiség ellensége. Aki pedig megfutamodik az ellenségtöl az gyáva!

    De hogy a topic témájánál maradjak:

    A két lejobban bevált megoldás, és ezt szerintem mindenki így gondolja:

    Vagy lefekvés előtt egy jó nagy hányás, vagy sok kaja (lehetőleg zzíros + savanyúság) és sok folyadék (gyümölcslé,víz,stb...)

    Nekem ez mindig bevált.

  • Nex
    #178
    így igaz
  • sz4bolcs
    #177
    "Minden nap megiszom egy üveg Jack Danielst. Meg fogok halni?" -Slash

    Most nincs szükségem ilyenekre, minden nap tartom a szintet. :() Másnaposság ellenszere, hogy nem józanodsz ki.
  • ÁjjLe BoBBi
    #176
    ejj de gáz hogy nem lelem az ellenszert! pedig most igen jól jöne mer iszonyat másnapos vagyok
  • LSL
    #175
    nem, főleg most, még aznapos vagyok :D
  • nagybajszu
    #174
    Jó, jó.
    Bocsi. Mostantól örök harag ?
  • LSL
    #173
    segítséget nem kaptál... #156 hszt olvastad???? ott van egy csomó szám, csak neked lett kikeresve!
  • dunga
    #172
    yo'
    voltam hegyajla feszten' és ép bennvoltam hatalmas igényű toitoi vécén, és pont a melletem lévő villanyoszlopon volt egy hangszóró ahol vmilyen rádióadás ment, ebben pont ez volt a téma, és azt mondta a csay, h asszem Krúdy Gyula több írásában is azt állítja, h legjobb a másnaposság ellen egy yo pohár hideg sör
    ezt igy megjegyeztem, de nemtok többet hozzászólni a témához, mert nem szoktam inni
    nah oyy'
  • Királylány
    #171
    Lehet, hogy mind kipróbálták és már másutt vannak...
  • nagybajszu
    #170
    Nagy a csönd.
    Ez is egy kamu topic ?
  • nagybajszu
    #169
    Röhöghetsz, ahogy akarsz !
    Ne legyen rá szükséged !

    De ha mégis, igenis három deci, egy púpozott citromfűteával.
    Nemis neked írom ezt, hanem annak, aki olvassa az oldalt és problémái vannak.

    Röhögj csak !

    Érdekes, cáfolat nam jött.
  • maozedong
    #168
    3 deci ?
  • nagybajszu
    #167
    Tisztelt "alkoholista polgártársak" !
    Segítséget ugyan nem kaptam tőletek, de azért megpróbálok én segíteni másokon.
    Már csak ilyen vagyok.
    Tehát:
    A "problémás" nap estéjén le kell forrázni egy púpozozot kanál citromfüvet három decis edénybe.Persze, tele.Két kávéskanál cukor bele.
    Reggel, éhgyomorra betöltve megszűnik minden gond.
    Remegés, idegesség ?
    Sermmi.

    Ha hazudtam most, cáfoljon bárki, aki ezt kipróbálta !


    Nem túl taktikus, de kiírva minden értékes dolgom.

    [email protected]
  • LSL
    #166
    folyamatos részegség, ez a tuti...

    [kipróbálja]
  • Skynet85
    #165
    na erről most egy jó kis vicc jut eszembe ,,jól figyeljetek fiúk mert ezt csak egyszer mutatom meg - mondta a kamikaze" szal most elmegyek és ENNI fogok:D
  • ÁjjLe BoBBi
    #164
    ááhh de gáz :)
    csodálkozni fog hogy nem eszel :))
  • Skynet85
    #163
    na és ami a vicces anyám mára a kedvenc kajáimat csinálta...
  • Zsoldos
    #162
    Azert van a topic, hogy segitsen :D Amugyis ne feledd: a roka most a baratod
  • ÁjjLe BoBBi
    #161
    :)))
  • Skynet85
    #160
    huh vazz mondom merítek némi ötletet a topikból ugyanis alig élek erre az első hozzászólás ami megragadja a tekintetemet a házipálinka fokszámáról való vitatkozás vazze egyből rohantam a wc-re nagyon köszönöm :)
  • Zsoldos
    #159
    Szivesen
  • ÁjjLe BoBBi
    #158
    huh alkoholos epilepszia? :\
    na az már a kemény!
    elvonási tünetek vannak?(remegés, gyengeség, verejtékezés,hányinger)
    klórpromazin, tioridazin? végülis úgy tudom hogy ezek a szerek az alkoholos halucinózis megszüntetésére, befolyásolására jók...hátha...
  • nagybajszu
    #157
    Sajnálom.
    Nem keptam segítségt ez oldal olvasóitól.
    Húzok is innen a fenébe !
    Jók legyetek !
  • Zsoldos
    #156
    En metron szoktam latni ilyesmi hirdeteseket. Igy hirtelenjeben googleoztem egyet, es itt talaltam olyat ami talan jo lesz. Mar par eves van az info ahogy nezem, ha esetleg valtoztak a telefonszamok, akkor a nevuk alapjan biztos megtalalod oket.
  • nagybajszu
    #155
    Köszi !
    Hol bukkanhatok rá a telefonszámokra ?
  • Zsoldos
    #154
    Amennyire en tudom szep fokozatosan kell lecsokkenteni a bevitt alkohol-adag szintjet, es ugy az elvonasi tunetek nem, vagy kis mertekben jelentkeznek. Persze ehhez is jonagy akaratero kell. De akadnak erre szakosodott emberek. + Vannak ingyenesen hivhato telefonok, ott biztosan adnak jo tanacsokat + utbaigazithatnak kihez fordulj.
  • nagybajszu
    #153
    Segítséget kérek !
    Két évvel ezelőtt volt egy súlyos epilepsziás rohamom.
    A kórházi orvosom szerint ez a túlzásba vitt alkoholfogyasztás okozta elvonás tünet volt.
    Néhány hónapja újra elkezdtem iszogatni.
    Másnap reggel, íll koradélelőttönként érzem is a belső remegést.
    Nagyon rosszul vagyok.
    Mi a bánattal lehet pótolni az alkoholt, hogy ne jelentkezzenek az elvonási tünetek ?
  • Buddy
    #152
    a józanság legyen egy alternatív életforma :)
  • Aquir
    #151
    #147 ;)
  • Phat Smoker
    #150
    ahogy a sokat tapasztalt bölcsek mondják : kerüld a másnaposságot, maradj részeg! :-)