25
  • PiR8
    #25
    WoW :) Legutóbb valamellik FixTV-s MACians műsorban mutatták be épp a MACmini-t, hogy mit is tud. Érdekes és egyben engem le is nyűgözött :) Office ugyanugy van rajta, mint levelezőprogi, egyszóval minden irodai program. Video és képszerkesztő egyaránt, csakúgy mint grafikai programok és DTP programok is (eredetileg is MAC-re írták őket anno - ha jol tom).
    A WoW pedig úgy ment rajta (MACmini 1.2Ghz, 256Mb RAM) mint az itthoni 1Ghz-es celeronomon, GF2MX400/64 videokarival. Mozogni mozgott, de legalább nem volt szlájdsó. Jobb értelemben: élvezni lehetett! És ha belegondolok, hogy egy tuningolt MACminivel legalább olyan jól menne, mint egy 2Ghz-es Celeronnal meg GF5600-al.
    És akkor említsük meg az audio-alkalmazásokat, MIDI dolgokat, amiben egy MAC szerintem tutibb, mint egy ASIO-t alig kezelő PC ;)
  • TH448
    #24
    Az lehet, hogy emagic logic is csak mac-en van, de azért pc-re is fasza kis progikat kapni, azon kívül emagic logic 1000$!!
  • kicsizoz
    #23
    ok, de 200$ = 200*191= 38200Ft
    mondjuk vegyük a 10%-os adót: 38200*1,1=42020Ft

    Nálunk 70000Ft felett van, nem tudom mennyivel, mert most nem megy az apple oldala :)
    Szóval ezt azért nehéz megindokolni és megemészteni...

  • Tetsuo
    #22
    Emagic Logic is csak azon van (jó). :P
  • LaPalma
    #21
    kicsizoz! azért ha $200-ért akarsz ipodot venni, akkor több pénzt adjál a havernak, mert ott is rájön még az áfa. csak azt azért nem írják, mert államonként változó (8-11% körül van)
  • Cat #20
    Azért drágább, mert egy 20 gigás ipodon 5e, 40 gigáson 7e ft a jogdij

    Az Artisjus jogdíjtáblázata szerint a beépített tárolóegységgel rendelkező zenelejátszókon - ilyen a legtöbb mp3-lejátszó, például az iPod - valamivel nagyobb a jogdíj, 128 megáig 530 forint, 256 mega és 1 gigabájt között 2500 forint, 1 és 20 giga között 5000 forint, fölötte 7000 forint darabonként.
    http://index.hu/tech/uzlet/memo050210/
  • kicsizoz
    #19
    Dehát pont itt az SG olvashattuk, hogy jelentősen cökkentették az árát..., no mindegy, akkor USA-ból kell hozatni, csak az a szépséghibája, hogy így a haszon is az USA-ban marad...
  • LaPalma
    #18
    kicsizoz!
    ipod árképzés: európai alapár, ami egész eu-ban ugyanannyi, de több jóval több, mint usában
    + áfa, ami nálunk ugye 25%
    + artisjus matrica
    + haszna, de nem dolgoznak nagy árréssel.
  • arty
    #17
    a program windowson is ugyanugy egy APIn-driveren keresztül éri el a vidkártyát, mint MACintoshon, ebben semmi különbség nincs.

    vagy az ATI driver gyenge MAC alatt, vagy az OGL API reinkarnácioja, vagy (amit azért nem hiszek) a G5 ennyit tud ....
  • kicsizoz
    #16
    Én azt nem értem még mindig, hogy a mini Ipod mért kerül 2x annyiba nálunk mint másfelé....
    Pedig úgy vennék egyett, de lehet hozatnom kell külföldről, de azért ez a helyezet egy kicsit vicces... Mi az amit az itteni forgalmazó értékben hozzáad, amitől duplázódik az ára? tudja valaki?
  • LaPalma
    #15
    erről az optimalizálásról már olvastam valahol, de nem pontosan emléxem , ezért sorry, ha nagy hülyeség.
    de! az osx alapból támogatja az open gl-t, tehát, a programok (pl WoW) az oprendszeren keresztül vezérlik a grafkártyát, nem pedig úgy, mint a pécénél, ahol közvetlenül a videokártyára optimalizált driverrel futnak a programok.
    a beszeljukmac.com-on van egy cikk arról, hogy az eljövendő osx 10.4-en a doom3 30-35%-kal jobban teljesít, mint a 10.3.8-on, ugyanazzal a hardverrel, ugyanazzal a beállításokkal.
  • arty
    #14
    feltételezhetően örül a blizzard h egyáltalán elindul a World of Warcraft online rpg (nem teszt, rendes játék) MAC-en, én sem hiszem, hogy optimalizálva lenne ....

    nade azért 2.5ghz dual proc mellett fele sebesség... ezt azért szimpla optimalizálással nehéz lesz behozni.
  • TH448
    #13
    nah, ebben teljesen egyetértek veled. :) Én is szívtam már márkás cuccokkal, a mac meg drága, de nincs vele gond. Viszont mennyivel drágább? Sokkal...
    Pl.: tesóm vett egy monvezt 2 éve 60e-ért. Sapphire, a legfaszább, tuningolható... Aztán 1.5 év után megadta magát, majdnem szétdaraboltam...
    Arty üzenetére: én nem olvastam a cikket, de nem hiszem, hogy mind a 2 fél részére egyenlő mértékben optimalizált tesztprogramról lenne szó. Persze azért elképzelhető... Ezen kívül ugye amd-nél ott a 64 bit, de még így is durva az eredmény...
    Ki mire használja a gépet, annak megfelelően vásároljon! (Aki gamelni akar, annak úgyse mac-re jönnek ki a progik, aki meg csak szimpla office meg has, van pénze, és nem ért hozzá, az meg vegyen mac-et!)
  • arty
    #12
    ejnye vers, ez azért csunya volt ;)

    sem dip kapcsolo overklokkhoz, sem stabil müködés nincs 1.5ghzen ...

    aki amugy játszana, annak álljon itt egy idézet az anandtechről:

    "Unfortunately, Mac WoW performance is nothing to write home about. Performance on a dual G5 2.5GHz with an ATI Radeon X800 XT Mac Edition is less than half of the performance of a single Athlon 64 4000+ and a Radeon X800 XT. The performance on slower video cards is just as disappointing. "

    Azaz a DUAL 2.5ghz MAC fele olyan gyors, mint egy Athlon64 4000+ (azonos videokártyável)... eddig is tudtuk, hogy nem game platform a MAC na de ez azért elég durva!
  • Ulkesh
    #11
    Mindenki nyomja, hogy a Mini mennyire jo, mert milyen olcso. Pedig a Mini az Apple legrosszabb ar/teljesitmeny aranyu gepe.
    Ha nincs mar eleve meg minden Minivel kompatibilis periferia otthon, akkor iszonyuan draga geppe valik.
    Ha valakinek meg kell venni hozza a DVI-s TFT kijelzot (mert az analog es CRT kijelzok nagy reszet nem szereti a kicsike), egeret, billentyuzetet, memoriat (mert a gyari 256 MB meg a rendszernek is keves), akkor eler egy olyan arszintet, hogy ertelmes ember inkabb egy iMac G5-ot valaszt, mert szinte ugyanannyibol megvan egy 1.6-os peldany..
  • NEXUS6
    #10
    Ha a pénz nem számítana (nálam ez azt jelenti lenne 2-3 ezer euróm)én tutkó mac-et vennék. Az utóbbi időben annyit szoptam elvileg márkás, dobozos PC alkatrészekkel, hogy megváltás lenne egy olyan gép, amit kiveszek a dobozból bekapcsomlom és netezek.

    Lehet, hogy az OSx is BSD alapú, és nem is tud többet mint egy Linuxos/Bsd-s PC, csak amíg egy pc konfiggal eljutsz a fenti állapotig, addig megőszülsz, vagy valaki már megőszült elötted a boltban.
  • papabear
    #9
    Van rá Win Emulator, de igencsak felzabálja az erőforrásokat. Ha a spec. programodnak nem kell erőmű, akkor akár még működhet is rajta...
  • riken
    #8
    ami nekem nagyon tetszik benne, hogy kicsi, halk, és szép, és amire én használnám arra teljesen elég a proci, nekem mostanában teljesen elég ennyi. valszeg nagyon butaságot kérdezek, de lehet erre felrakni windózt? mielőtt az apple fan-ek kiátkoznának, speckó windóz alapú szoftvert használok, és az mac-re nincs. viszont pc-re nem nagyon van ilyen integráltan kicsi gép. (talán az asus pundit-r, meg pár barebone, de azoknak is sokkal nagyobb a háza)
  • TH448
    #7
    Ez a baj a mai számítógépes társadalommal. Microsoft uralkodik, és sokakhoz el se jutnak az alternatívák. De persze ki mire használja a gépet.
  • TH448
    #6
    Hát, hát.
    Eddig én is szivesen kezeim közé kaparintottam volna egy mac-et, de kezd megváltozni a véleményem. Mindenki azzal jön, hogy merhogy adnak hozzá op rendszert, meg progikat. Namármost Ha új oprendszert akarsz (mondjuk a tied régi), 40e fölött van, ami drágább, mint winxp. Jó, osX-et könnyebb kezelni (a hülyéknek tervezett oprendszertől hogy lehet egyszerűbbet??). Mac iszonyú drága, a progijaim nem mennek rajta, nehéz hozzá spec progikat keresni, és azok is drágák. Egyetlen téren alkalmasabb a mac: HD videó szerkesztés. Ezen a téren PC kicsit el van maradva, de csak idő kérdése, azon kívül mac-es prof-os szerksesztő progi 1000$. Azzal ne is jöjjön nekem senki, hogy merhogy 1.8-as mac elveri a 3 gHz-es p4-et vagy hasonlók, mert az megrúgdosom. (Minden teljesen optimalizálás kérdése, de mac-ben az esetek többségében lassabb cuccok vannak.) Ezen kívül ha bővíteni akarom, vegyem meg ugyanazt, mint pc-hez, csak itt 2X annyiba kerül, merhogy mac?? Ami nagyon tetszett, az az osX ablakkezelője. Viszont ugye az osX is freebsd alapú, egy jó kis linux el tudja érni ugyanazt. Itt a KDE 3.4, ebben már az áttetsző felületektől kezdve minden van, úh mac itt se kiemelkedő.
    Sorry, ha ez úgy sikerült, mintha fikázni akartam volna a mac-et, nem volt szándékom, csak picit csalódtam benne, meg mostmár egyáltalán nem nyújt különleges szolgásltatásokat. Viszont mivel teljesen már architektúra, jönnek az előnyök és hátrányok. Mondjuk az olyan embereknek hiába is beszélek, akik a Win dombjain kívülre nem látnak. (A kedvencem az, amikor azt írta valaki, hogy Win sokkal stabilabb, mint linux. :DD)
  • Axon
    #5
    Birom ezeket a százalékokkal dobálózó cikkeket.
    Érdemes figyelni a számokat: 400 vásárló, egyötöde, esetleg valószínűleg talán vesz, és ezzel talán már akár 5 %.
    Most aztán jól megaszondták. Én személy szerint csak drukkolni tudok az Apple-nek, na persze csak addig, amíg nem lesz rá gyárilag windóz.
  • pafi
    #4
    Itt a mini tuning linkje is
  • pafi
    #3
    Hát ez nem pont így van, SMD ellenállásokat kell átforrasztani rajta. (1*1*2 mm-es egy ilyen.)
    De egyébként igaz, tényleg lehet húzni, mint ahogy a többi Mac-ezt is.
  • Vers
    #2
    a mac mini alaplapján van egy dip kapcsolo azzal 1.5 GHZ-re fel lehet lökni, jo bele a pc-s olcso ram, király kis gép ez, és végre megszabadulhatunk a m$-tol
  • Sylvester
    #1
    Faca :-)