51
  • HUmanEmber41st
    #51
    Szép kép, okos..elmélet..
  • Kis-Bob
    #50
    öhömm.... igen, így már világosabb.
  • Cat #49
    totozd ki, az előző cikkben volt ez a kép

  • Tetsuo
    #48
    A Neandervölgyiek meg 30e évvel ezelőtt pusztultak ki, s győzőtt a sapiens sapiens?
  • Kis-Bob
    #47
    akkor most hová soroljuk ezt a szegényt???
  • SirLord
    #46
    loál kiderül hogy tolkien maga gandalf
    megirta élete és az eggyik haverja igaz történetét, csak a saját életének történetét eltüntették a mai uruk-haiak(orosz-fighterbirkozobenga állatok)
  • SirLord
    #45
    legutobbi game amit jácott a neten az a samu az irodaházban volt....
    de tökmindegy nem???
  • zoozoo
    #44
    BBáááz, csak nehogy A Gyűrűt ássák elő :))
  • DBM
    #43
    Valahogy sejtettem, hogy egből a Gyűrűk ura fog feltűnni a hozzászólásokban. :) Mindennek van valóságalapja, csak az a rossz, hogy ez már nem fantasy, hanem valóság, így a történet elavult, de hihető lesz. pár hét múlva meg orkokat ásnak elő a földből... :D
  • Nenrandil
    #42
    Én szeretem a Lotr-ot de a film Pete bácsi rendezése nekem sem jött be...Nem gyanús...
  • Mice
    #41
    egyszer próbáltam egyet amelyikben volt vmi ősember de vagy túl fáradt voltam vagy nekem volt nagyon idegen, de elaludtam rajta:)
  • ollie
    #40
    LoL, ha semmi infód nincs Tolkienről meg a Gyűrűk Ura születéséről, akkor ne írj hülyeségeket.
  • Lacika 79
    #39
    Az eszem megáll! Ha valaki nem olvasta a könyvet, az miért mondd véleményt az egész műről? Jah, és Zoozoo-nak teljes mértékben igaza van. Van olyan iskola is, ahol kötelező olvasmány a Gyűrűk ura.
  • Zocsi
    #38
    LOL, biztos megtalálták az akkori sikertelen emberklónozások egy zsákutcáját. Az akkor itt tanyázó idegenek kiklónozták az embert a "majomból" meg magukból, csakhát nekik se jött össze elsőre. A mintapéldányokat meg elvitték egy szigetre megnézni hogy viselkednek. Ezért van belőlük csak 8 db. Miután feltűnt nekik, hogy nem "tökéletesek", megukra hagyták őket. Hát van ez így...
    Engem az ilyen hírekkel kapcsolatban csak az zavar, hogy mindig csak néhány csontvázat találnak. Nekem ne adja be senki, hogy van kb. 50 csontváz és azon megfigyelhető és nyomon is követhető az emberi egyedfejlődés. Ez marhaság!
  • SZU
    #37
    Szerintem van egy politikai rugdalózó is valahol a fórumok között. Légyszi ott folytasd, ha szükségét érzed.
  • SZU
    #36
    Tépem a számat, amikor ott az ajánlott linkek között... =)
    http://www.sg.hu/cikk.php?cid=30805Itt
  • Axon
    #35
    A cikket olvasva, úgy látom, végre megtalálták Medgyessy és Horn Gyula ősét...
  • Ackro
    #34
    jajj jajj! nem kell ám olyan komolyan venni a világot, és higyjétek el a calgontól a mosógép nem él tovább (aki még nem tudná nincs télapó sem) :) szóval pont azért volt hozzászólásom ilyen mert a nagytöbbség számomra irreálisan favorizálja. csak azt szerettem volna érzékeltetni (ha már felmerült a téma), hogy nem kell azért hasraesni tőle, mégis valamiféle isteni dicsfény lengi körül a filmet és a könyvet amivel nem értek egyet és túlzásnak tartom. ennyi.

    de ennek ellenére:
    bocs az offtopicért (bár nem én hoztam fel a témát), bocs a hozzászólás(aim)ért és bocs, hogy nem tetszik a film, annak ellenére, hogy a látvány és a kivitelezés természetesen elismerésre méltó és le a kalapáccsal előtte.
  • nyanya
    #33
    Mondd! Ismersz Te legalább egy régészt? Kissé az előítéletek világában élsz.
    Számos jelentős régészeti leletnek van egyedi neve. Olyan is, amely közismert. Nem is kell messzire menni. Vértesszőlősön Samu.
    A cikkben említett Homo floresiensis miért ne lehetne Hobbit?
    A vita érdemi részét, hogy hogyan illik az új faj az emberi fejlődésbe, azt talán bízzuk azokra, akik egész életüket szentelik hivatásuknak. Az elméletgyártásnak, és később bizonyíték gyűjtés után a bizonyításnak!
  • sokadikgab
    #32
    Miert beszel itt mindenki a hobbitokrol? Hisz ez egy 'kicsi'. Nem olvassatok Lorinc L. Laszlot?

    :-)
  • zoozoo
    #31
    Húú, hogy mennyi suttyó van itt :)
    Igencsak eltérnek a hozzászólások a cikk témájától, dehát már csak ilyenek az emberek. Én is ilyen leszek.
    A Gyűrűk Ura a világ legolvasottabb könyve a Biblia után - mindezt alig fél évszázad alatt érte el.
    Akik nem olvasták, csak fikázzák, azok magukról mondanak véleményt - sok suta és buta... Kár, hogy az internetet már a majmok is tudják használni. Lehet, hogy a homo-floresiensis leszármazottak gondolják magukról azt, hogy...? :D
  • SZU
    #30
    Végül is, akár több az emberhez hasonló értelmes (vagy az esélye meg volt, hogy azzá váljon) faj volt/van a földön is, csak már kihaltak, vagy beolvadtak?

    Volt régebben egy cikk az SGn, ahol aszem a neandervölgyiről állították azt, hogy nem volt őse a mai embernek, inkább egy hasonló faj, letünt oldalág volt. #6-oska után már biztosan tudom, hogy a neandervölgyiek itt élnek közöttünk fajtársaim =)!
  • benli
    #29
    Azt nem tudom, hogy kóros elmeállapotú lehetett e az egyén mivel azt sem tudom milyen élettérben élt, de azt tudom, hogy az élettér nagy mértékben meghatározza az egyed fejlődését, mint ahogy tudok olyan szigetről ahol a legyek nem tudnak repülni, mert az állandó széljárás miatt a repülni tudó legyeket a szél elfújta a tengerbe, és csak az a populáció maradt fenn aki mászkálni tudott. Akár a táplálkozási szokások is eredményezhetnek rendellenes fejlődéseket. Így kiszínezve nekem azért tetszik meg az is, hogy ebben a nagy múlt kutatásban ennyi okos ember gondolatát képes ez a koponyácska felkelteni, és megdönthetetlennek tűnő elméleteket felépíteni.
  • Mice
    #28
    hogy milyen baromságokon tudtok fentakadni....

    nem mindegy hogy hogy becézik??

    kicsi és aranyos, akkor már miért ne lehetne hobbit?

    még jó hogy szét nem tépitek ezt a html lapot...
  • bld
    #27
    Tolkín első sorban nyelvész és nm író ezt azért tartsuk szem előtt a sztori a nyelveihez kellett, azokhoz az új nyelvekhez írt egy történetet amelyeket ő talált ki (legalábbis legjobb tudomásom szerint)
  • Nenrandil
    #26
    Vagy talán arra bizonyíték hoyg nem mi voltunk az egyetlen faj ezen a tetves bolygón...no nem azért de mintha a cikk is arról szólna hogy elismeték hogy egy új fajjal állunk szembe mely képes volt eszköz hazsnálatra és azon eszközök elkészítésére... mindez 18000 éve...
    nekem enneka témánbak a felvetése is inkább azt helyezi előtérbe hogy katyvaszt sem tudunk sem az emberi evolucióról sem az ember hiper über civilizáltságának történetéről...
    a #6-os beszolását meg minősíteni sem lehet
    Valóban azért gyűrűk ura mert az egy gyűrűvel irányította Sauron bácsi a többi gyűrűt...
    egyébként fura de nem vagyok gyűrűk ura fan... csak a trilógiát olvastam és néztem meg filmen... és szeretem Tolkien világát...d enem vagyok fan... viszont nem szeretem ha valaki egy irodalmilag is elismert művet és annak szerzőét az alapján fikáz le hogy egy harmadik emberke (mr.peter jakson) hogyan és miként rendezte meg helyenként félreértelmezve a könyvet...
  • Inquisitor
    #25
    Nézzük csak:
    Az "EGY" gyűrű az egy, a Kilenc gyűrűvel már 10, aztán ott van a 7 és a 3 gyűrű. Na ez már kapásból 20 darab! :))

    Megjegyzés a "Homo floresiensis"-hez.
    Lehet még is csak igaz, hogy az emberiség NEM egy helyen és egy időben alakult ki? Van tudományos bizonyíték az afrikai eredetre, de a kínaiak meg bőszen állítják, hogy az ő területükön fejlődött ki ... az ember.
  • Anteris
    #24
    miféle gyűrűk?? én csak egy gyűrűről tudok a történetben.
  • gz8
    #23
    A "szarul tudott írni" konzekvenciát A babó olvasása után vonta le a haverod? Mert a magyar fordítás siralmas, csapnivaló. A szöveget hat kiadás óta nem egyeztették az eredetivel, nyögvenyelős, helyenként kifejezetten béna.
    A Gyűrűk ura magyar fordítása sokkal jobb.
  • SirLord
    #22
    amugymeg kár fikázni azt a #6-ost, csak viccesnek akart tünni és nem jött jol össze neki...
    amugy igaza van egy kicsit szerintem mert ahogy a haverom mondta:
    Tolkiennek volt egy gönyörü világa de szarul tudott irni...
    és ez bölcs(szerintem)
  • SirLord
    #21
    najo az hogy szart se érdekelne az tulzás, de akkor nem a gyürükura fikázok kontra gyürükurabuzik(má bocs) vitaforum lenne hanem a tudorka klubb kontra géniusz szakkör idegtépö érvelös összecsapása....
  • SirLord
    #20
    teljesen eggyetértek....
    azért adta éppen a hobbit szot az a farok, mivel az volt az uccso film ahol kisebb embereket látott az átlago régésztársainál...
    vadbarom, csak azért adhatta hogy feldobja a hirt...amugy a szart se érdekelne hogy felfedezett egy uj fajt
  • The Termentor
    #19
    kar volt hobbit szot belerakni a cikkbe. jott egy gyoker aki felhaboritott mindenkit es most csak oromet okoztok neki.
  • FTeR
    #18
    így van!

    a #6os srácnak két felkiáltó jele van, nem kéne vele foglalkozni.
  • fonak
    #17
    Egy pederaszta miért szenvedne a nőhiányban? :)
    Már ha tudod, hogy mit jelent ez a szó, hehe.
    Nem kötelező szeretni a GYU-t persze :)
  • Sityi
    #16
    12 évig írta A gyűrűk urát Tolkien, és valóban ő maga is mondta (sőt, a könyv előszavában is benne van (Európa Könyvkiadó, 2002.)), hogy semmi köze a világháborúhoz.
  • Frenzy
    #15
    Meg ugye amikor irta, meg nem volt ven, csak ami kepeket most latsz rola, azon oreg.
  • Gladiator
    #14
    istenem de okos vagy. hol olvastad, gyökér?
  • _Atti_
    #13
    Tolkien végülis csak párszázrol bizonyitotta be töredelmesen hogy művét nem a világháborurol mintázta,mégis még filmet is képesek voltak kiadni arrol hogy milyen "összefüggések" vannak..
    szánalom


  • HUmanEmber41st
    #12
    Talán olvasd el a könyvet, és utána kritizálj!
    (bár hozzászólásod színvonalát látván nem hiszem, hogy sikerülni fog..)