261
Akiket eddig tetten értünk:


Mai Nap

Magyar Nemzet Online

Hírtv

ROMAPAGE

Relatio.ro

Sárkányfészek online

Globalgame.hu
  • cyrus #141
    mellesleg St, a privikről jut eszembe, pont ma jelent meg a tomcat blogban egy hasonló lopási eset.

    itt
  • St
    #140
    hallottál te engem bárhol-bármikor sirkánkozni?

    csak kérdezem...
  • tomsolo
    #139
    ha nincs pénz, nincs elhatározás, nincs kedv társulni vkivel, akkor mi értelme van/lesz a folyamatos siránkozásnak?
    (Akár ebben a kiváló topikban..:o))

    csak kérdezem, mert nem értem...
  • St
    #138
    nem publikus, de lényeg az hogy nem volt korrekt banda.
    (__nagyon__ nem volt az)
  • Punker
    #137
    azt leszámítva hogy a felhasználók utálták :)
  • Punker
    #136
    mi volt a geb@sz velük?
  • Hangianix
    #118
    Ez jo otlet. :D
  • Seaweed
    #117
  • St
    #116
    nem kérek se tévékből, se rádiókból, se egyebekből :)
  • Borg
    #115
    tv2? :P
  • St
    #114
    inkább nem, köszi, elég volt a retekklubból :)
  • tomsolo
    #113
    hmm társzerződés egy nagyobb lappal? az itt megjelnt cikkek az ő tulajdonát is képeznék, sazl máris ott a jogi háttér neki meg a reklám a cikkek mellet...
  • St
    #112
    Mindenesetre ez a topic kiváló, ha bárhol cikklopást látunk, beírjuk ide és fikázzuk az elkövetőt.
  • St
    #111
    Perrel az a baj, hogy senkinek sincs annyi ideje, hogy végigcsinálja. Másrészt bizonyítani kell a károkozást, szerzőijogsértést, stb, és max. az lesz a vége, hogy a bíróság megítéli, hogy fizessenek x ezer forint szerzői jogdíjat az átvett tartalmakért, mindezt sok év alatt. Tehát az egésznek semmi értelme. Nembeszélve arról, hogy egy nagy kiadó messze jobb jogi háttérrel rendelkezik mint pl. mi, maga az ügyvédi költség is többe kerülne mint amit egy peren nyerni lehet.

    Annyit lehet tenni, hogy aki ezt olvassa, mesélje el másnak, hogy sok pénzzel rendelkező nagy kiadók, így kihasználják a kicsiket. Egésznek csak annyi a haszna, hogy a közvélemény okul, milyen bunkó tud lenni egy-egy kiadó.
  • HuAn82
    #110
    Nem a vesztes fél fizeti meg az egész perköltséget?
  • tomsolo
    #109
    miért nem hívjátok pl. a blikket vagy vmi hasonlót hogy lenne egy jó kis sztorid számukra? Így a blikk fizetné meg azt amit a többiek elherdáltak, azoknak meg biztos nem esne jól egy ilyen szalagím pl. "Médiabűnözők Magyarországon: Név, Név, Név...." szal mindneki jól jár :P
  • [NST]Cifu
    #108
    A perköltség nem éppen kis tétel, itt pedig ahogy Asmodeus is írta, csak párezer forintról ill. erkölcsi elégtételről beszélhetünk. Még ha neked is jön ki jól a dolog, akkor is annyi lesz, hogy a megítélt jóvátétel a költségeid egy részét fedeznék, és lesz egy apróbetüs hír a következő Mai Napban, hogy az újság korábbi számában jogtalanul közölt le egy bizonyos cikket.
    Mindezt pedig több tízezer fordintod bánja/bánhatja, plusz az erre elfecsérelt idő. Sajna ez van...
  • Seaweed
    #107
    #87 #88
  • sz4bolcs
    #106
    mi volt MNOn és HirTVn?
  • flashX
    #105
    Javaslom átírni a topik címét átírni 'Cikklopás az SG-ről.' -re.
    Valami biztonsági rendszer kéne, úgy értem csak regisztráltak tekinthetik meg a híreket, stb... Ezzel az a baj, hogy simán bereggel és már lopja is. Vagy éppen már régen van regje. Nem egy magyar honlapnál láttam már a regisztráció megszüntetését.
  • sz4bolcs
    #104
    Félreértettél. Én nem azt mondtam, hogy azért kell őket fölhívni, hogy adjanak pénzt... de ne vedd komolyan, csak kis irónia
  • Kandurex
    #103
    Klasszikus, manapság kapitalizmus van.
  • Seaweed
    #102
    En is tamogatom egy cikk letet itt az SG-n. Eloszor azon morfondiroztam, hogy hogy jonne ki ez az egesz! De szerintem van az SG-nek akkora olvaso, nem utolso sorban hű! bazisa, hogy "lehuzni" elbagatelizalni nem tudnak. SZVSZ.

    Mindenesetre latvan hogy MNO es HirTV-is...meg jobban felhaboritott....
  • Balo
    #101
  • Pluskast
    #100
    Egy per mitől befektetés? Az egy szükséges rossz. Azért pereskedsz mert bizonyítani akarod a magad igazát vagy mert muszály.
    Lehet ennyiben is hagyni a dolgot, akkor viszont továbbra is lopni fogják a cikkeket.....
  • Borg
    #99
    A per egy befektetés szinte. Sokkal többe kerül neked, mint amennyit kisajtolhatsz a végén, HA nyersz. Ez főleg igaz erre az esetre.
    Szal perre elég kevés az esély.
  • Pluskast
    #98
    Az arcodba röhögnének, ha megpróbálnál tőllük pénzt kérni. Egyetlen egy út van a pereskedés, szerzői jogok megsértése címén. Azonban ahogy a magyar bíróságok működnek évekig is elhúzódhat az ügy. De mondjuk bizonyítani nem lenne nehéz a dolgot. Már csak azért sem mert igazolni lehetne, hogy az sg-n elöbb jelent meg a cikk mint bármely másik copyzós újságban.
  • sz4bolcs
    #97
    Föl kéne hívni a szerkesztőt, hogy mennyit kérnek azért, hogy ne lopjanak innen..., vagy egy teljes lapon egy bocsánat kérés szerepeljen egy ígérettel, hogy többet nem tesznek ilyet. Mert ugye csak pénz az egész...
  • haxoror
    #96
    Ezt az ügyet nem lehet kultúráltan megoldani, ami eddig volt azt sajnos buktátok innentől meg minden cikkbe írjátok bele hogy a MaiNap, MagyarNemzet stb. semmilyen körülmények között sem közölheti le a cikket mert tolvaj gecik egytől egyig :P
    Na ha ezután leközlik akkor már lehet perelni. (bár semmi értelme de legalább egyértelmű alapja lenne)
  • sz4bolcs
    #95
    Végig olvastam a fórumot. Ehhez nem tudok mit hozzászólni, csak együtt érzek sg.hu-val. Valami összefogás kéne a lopás ellen, mert ez így nem fair.
    Hirdessük meg a dzsihádot, jól mondjátok! Netháború kell ide.
    Borg mondott egy jó ötletet. Szerintem minden sg-s cikk író, akitől loptak, írja le a véleményét, és valami összegzés kéne. Jobb nem jut eszembe. Vagy "zaklassuk" telefonon a szerkesztőket, amég nem reagálnak rá? sg.hu-nak azért elég sok "aktív" -fórumozó olvasója van, meg lehetne tenni.
  • Borg
    #94
    Meg kell irni ezt is. A tapasztalatokat, hogy melyik papírlap hogyan reagált a megkeresésedre... Ez mind legyen benne a cikkben. Meg hogy ilyen esetben mi lenne a korrekt eljárás, és hogy milyen jogi következményei lehetnek a dolognak. Egy amolyan tényfeltáró cikk, mint amiket a naplósok csinálnak a tv2-n pl a benzinkutak csalásáról stb.
    Jól arcul kell csapni őket. Ha megfelelő közfelháborodást kelt a cikk, akkor úgysem mehetnek el mellette ezek az újságok sem.
  • mikike
    #93
    hát talán nem azzal kellet volna kezdened, hogy ne lopjanak híreket, hanem hogy ezt meg ezt a cikkünket láttam önöknél, elmagyarázná, hogyan lehetséges ez?
  • St
    #92
    Hírtv-t felhívtam egy csaj vette fel bizonyos Fehér Zsuzsa. Kedves volt és korrekt, kérte hogy küldjek ajánlatot. De ennél már sajnos tapasztaltabb vagyok, tudom, hogy ez is a lerázódumák egyike. De legalább nem bunkó módon rázott le.

    A Magyar Nemzetnél Pásztor Zoltán nem volt túl kedves, mondtam, hogy ne lopjanak híreket, erre annyit válaszolt, hogy "tudomásul vettem" és 2 mp később lenyomta a telefont. Legalább elnézést kérhetett volna vagy ilyesmi, bár egy "nagy" sajtóterméknek ez bizonyosan nem szokása...
  • Borg
    #91
    Sőt, mivel ez nem csak az SG érdeke, a többi hozzánk hasonló portál figyelmét is fel lehetne majd hívni erre a cikkre.
  • St
    #90
    Erősen gondolkozom rajta.
    (közben hírtévét hivogatom, senki sem veszi fel)
  • Borg
    #89
    Mi lenne, ha megjelentetnénk egy cikket erről, mondjuk itt az SG-n jobb oldalt...

    Sokan olvasnak minket, sokak figyelmét fel lehetne hívni erre.
  • St
    #88
    Miért csak a jobboldali sajtó lop tőlünk?!

    A vérben rejlik a fiatalság forrása?
    http://www.hirtv.hu/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=41504&mode=thread&order=0&thold=0

    Sci-fi vagy valóság? - Katonai repülőgép-tervek a nagyvilágból (Cifu cikke)
    http://www.hirtv.hu/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=41002&mode=thread&order=0&thold=0
  • St
    #87
    Újabb "ügyfél"

    http://www.mno.hu/
    Üsd be a keresőbe: SG.hu

    Most felhívtam Pásztor Zoltán felelős szerkesztőt, halál barátságtalan volt, természetesen ők sem működnek együtt.

    Ahogy várható volt a Mai Nap se akar szerzői jogdíjat fizetni az ellopott anyagokért.

    Szennylapok.
  • mikike
    #86
    akkor egy másolt xp CD miatt verhetnek rá az emberre több 100e tot?
    az is csak "eszmei" érték
  • Hangianix
    #85
    Talan jobb lenne az SG-nek, ha az ujsag tovabbra is 'atvenne' a cikkeket, de jelolne a forrast. Bar mondjuk az x uj tagbol nem igazan jonne be tobb penz, attol felek.