261
Akiket eddig tetten értünk:


Mai Nap

Magyar Nemzet Online

Hírtv

ROMAPAGE

Relatio.ro

Sárkányfészek online

Globalgame.hu
  • St
    #181
    Egyébként érdekes, a Newscientist e-mail címe: [email protected]
    (ez is furcsa)
  • Punkerwork
    #180
  • Seaweed
    #179
    Pffffff....hat ha a sejtesed helyes, akkor ismet bizonyitotta hogy o alkalmatlan....
  • St
    #178
    Sejtem ki ő, jelentkezett egy csávó múlt hónapban tudományos híreket írni, de elküldtük mert alkalmatlan volt. Visszakerestem a leveleit, datanetes smtp-ről küldte és "NewScientist" is datanetes.
    (nilus-XXXX.adsl.datanet.hu)
  • Seaweed
    #177
    "pénzért árulja"

    Ez hulye...
  • Seaweed
    #176
    Nembeszelve arrol, hogy az egesz ITT abbol indult, amit Cifu veritekes munkaval O sajat maga hozott ossze!
  • St
    #175
    Regisztráció időpontja: 2005. 03. 10.
    Üzenetek száma: 2

    Ezért bereggeltél? Ezért kár volt. Elárulom a mi híreink hírügynökségi networkokról származnak amiért kifizettük a jogdíjat. Ugyanonnan szerzik a külföldiek is, az MTI is, az index, stb. Szóval ez jó nagy mellédurr volt
  • NewScientist
    #174
    Nem semmi! Van képe az SG-nek cikklopásért perelni, vagy pénzt követelni, amikor a tudományos cikkeik és a képek 99 százaléka a New Scientist-ről, az ABCNews Technology oldaláról, a Science News-ről stb.stb... lett lenyúlva? Ráadásul forrásmegjelölés nélkül, Richárd Balázst megjelölve szerzőként! Azért kiváncsi lennék arra, ha mit lépnének az említett weboldalak, ha arról értesülnének, hogy pénzért árulja egy vállalkozás sajátjának megjelölve a szellemi termékeiket.
  • RelakS
    #173
    A cikklopás 1 dolog (nem nyálazta át a topikot), de mit találtam a php-nuke magyar oldalán? Na? Nesztek:


    SuperGameZ
    Írta: Vendég - Dátum: 2005. március 10. csütörtök, 22:43


    Megnyitott a SuperGameZ! A honlap szerverhosztinggal fgolalkozik, azaz sponorálunk klánokat, de legfőbbképpen segítünk szervert csináln. Így elég tágkörűek vagyunk. Van Fórum ha bármi segítségre lenne szükségetek oda írhattok. (Számítástechnika....., Szerver Bérlés....) Várok mindenkit.

    sgamez.try.hu


    Ejnyeno...
    recsegve fingó LINKecske
  • Robin Hood
    #172
    1 misi nettó, tuti befutó vagy. :D
  • Robin Hood
    #171
    Egyszerűbb egy csövest fizetni aki minden lopás után bedobja kővel a szerkesztőség ablakát. :)
  • McGrady
    #170
    :DDD
  • Crokin
    #169
    Én is erre gyanakszom :)
  • St
    #168
    biztos cikklopás gyanúba keveredett :D
  • Crokin
    #167
    Lemondott a Mai Nap főszerkesztője :))

    Index
  • Borg
    #166

  • Punkerwork
    #165
    lol, a nap vicce
  • St
    #164
    alkalmatlan vagy a feladatra (tisztán emberi okokból)
  • cyrus #163
    szerintem neked mindegy :DDDDD
  • mikike
    #162
    szerintetek mennyi fizut kérjek egy ilyen állásajánlatnál?
  • Vlala #161
    azért érdekes, hogy a lopás - ha cak szellemi termék másolásáról van is szó - mennyire más értelmet nyer akkor, amikor tőlünk lopnak, és akkor, amikor mi tesszük ugyanezt.

    Borg: ebben igazad van, a bulvár mint műfaj a pofátlanságra és a képmutatásra alapoz.
  • cyrus #160
    ergó, nem érdekli őket.... :D
  • Borg
    #159
    Naés?
  • cyrus #158
    tipikusan az az olvasóközönség aki leszarja honnan van a cikk...
  • Garfield
    #157
    Esetleg meg lehetne próbálkozni az adott médiumok weboldalán topiknyitással, hogy felhívjátok az emberek figyelmét kedvenc újságjuk/tévéjük mentalitására.
  • St
    #156
    mi sem természetesebb...
  • Punkerwork
    #155
    és nem mondtak forrást természetesen :(
  • Punkerwork
    #154
    Egeres cikket most olvassák be Sunshine FM-en :)
  • Borg
    #153
    "Ha egyszer megnyered a pert többé nem fognak "lopni"."

    És itt tévedsz igen keményen... A bulvár szennynek aprópénz amire megvágják őket, egyátalán nem visszatartó erő. A felperes előbb un rá a macerára, mint ők a lopásra.
  • mikike
    #152
    a bal meg ennyit se...

    de gondolom egy kézben vannak és egymás között cserélgetik a híreket
  • Pluskast
    #151
    Én is tudom, hogy nem egy kis tétel, és tisztában vagyok azzal, hogy anyagilag nem egy kis összeg. De a lényeg az, hogy azért indítod el a pert, hogy ne "lopjanak" meg. Azért teszed meg, hogy a bíróság kimondja, hogy a hír tv, mai nap, mn stb jogsértő magatartást követett el és szólítsa fel ennek abbahagyására. Ha egyszer megnyered a pert többé nem fognak "lopni".
    St a károkozás maga az, hogy szerzői jogot sértettek. Bizonyítani meg egyáltalában nem nehéz mert ha itt az sg.-n hamarabb jelent meg a cikk már nincs gond, amit azzal is lehet bizonyítani, hogy a fórumozók hozzászóltak a cikkhez. Ebben az esetben pedig még a konkrét időpont is rögzitve van, hogy hányadikán hány órakkor stb.
    Mindegy én nem azért írtam mindezt le, hogy bizonygassam a magam igazát, hanem azért mert én is szemétségnek és pofátlanságnak tartom, ha ilyen történik. Arról nem is beszélve, hogy a tudományos híreket mindíg elolvasom és élvezem a cikkeket
  • Robin Hood
    #150
    Ez is egy hír, a lopások történetét is jól elő lehetne adni a médiában (nyilván nem a lopósoknál), pl. indexet, origot is elég sokan olvasnak, kapnak 1 ingyen hírt, még örülnek is neki.
  • Robin Hood
    #149
    Miért csak a jobboldali sajtó lop tőlünk?!
    Mert a jobboldal csak ennyit tud.
  • Scae
    #148
    Szánalmas.
    Be kell menni adott szerkesztőségbe és asztalt kell borogatni, ha kell ordibálni. Vagy csak én szoktam kiállni az _igazamért_?
  • Tetsuo
    #147
    Oops.
  • Asmodeus84
    #146
    mikike:
    Rossz a példa, a Win XP egyáltalán nem "eszmei" értékű dolog. Úgy tudom a cikkek, írások, publikációk számítanak annak.

    Mint már itt többen írtuk, a médiából az lop aki nem szégyelli, s az ezek elleni eredményes fellépésre sajnos alig van esély. Perbe belemenni ugye nem éri meg, a figyelmeztetést pedig egy laza mozdulattal félresöprik.
    A dühöngés helyett inkább legyünk büszkék rá, hogy az SG-n olyan jó cikkek vannak, amit már lopni érdemes. Cifu for Prez! ;D
  • McGrady
    #145
    hm...de azzal nem sokra megyünk, ugyanis a közvéleményt általában nemérdekli honnan van a cikk, csak szaftos legyen.
  • St
    #144
    aha, király vagy
  • flashX
    #143
    Emiatt.
  • tomsolo
    #142
    "Annyit lehet tenni, hogy aki ezt olvassa, mesélje el másnak, hogy sok pénzzel rendelkező nagy kiadók, így kihasználják a kicsiket. Egésznek csak annyi a haszna, hogy a közvélemény okul, milyen bunkó tud lenni egy-egy kiadó."

    ez miatt kérdeztem....