261
Akiket eddig tetten értünk:


Mai Nap

Magyar Nemzet Online

Hírtv

ROMAPAGE

Relatio.ro

Sárkányfészek online

Globalgame.hu
  • Asmodeus84
    #84
    Nemrég beszéltem egy ismerőssel, aki a médiaszakmában dolgozik. Azt mondta, hogy perelni lehet, de semmit értelme. Ugyanis ezek a cikkek "csak" eszmei értéket képviselnek, tehát az összes dolog amit rájuk lehet verni, hogy nem fizették ki a szerzői honoráriumot. Ami viszont egy bagatell összeg (pár ezer forintról beszélünk).
    Az egyetlen dolog, amit tenni lehet az az, hogy az SG főszerkesztője elbeszélget a Mai Nap főszerkesztőjével. Ekkor is legfeljebb a honoráriumot lehet kicsikarni belőlük.
    Ez van sajnos. Ahogy az ismerősöm fogalmazott: "Szabad rablás van a médiában."
  • Seaweed
    #83
    Tenyleg nem artana szvsz elolvasni a nyito postot.
  • Tetsuo
    #82
    Hogy bukkantatok rá, ki olvas Mai Napot? St is keményen perverz lehet, ha előfizet rá.
  • artschi
    #81
    viszont az ilyen szintű újságból ezt ki is nézném...
  • artschi
    #80
    lál :)
    szupergamer :)
  • Jimmyke
    #79
    Ez még nem Amerika...
  • Borg
    #78
    Ezt most én hol irtam, vagy mire válaszoltál? Nem értelek.
  • mikike
    #77
    már látom az újság következő cikkjét:

    egy kevéssé ismert informatikai portal a szupergamer beperelte lapunkat miután a nálunk megjelent cikkeket átvette
    mint olvasóink bizonyára tudják, az ilyen ún. "portálokon" az internet anonimitását kihasználó fiatal bűnözők (ún "hackerek") csoportja tevékenykedik, mindent elkövetve azért, hogy az országunkat és a médiát megkárosítva minnél több pénzre tegyenek szert
    ez a pénz aztán tovább megy fegyver, ember és kábítószer csempészek kezébe
    ....
    blabla
  • mikike
    #76
    milyen a kultúrált per borg?
    beszélj nekem erről
  • McGrady
    #75
    nem is akartam aggresszorkodni.
    sry ha annak tűnt
  • Borg
    #74
    Nem kell agresszorkodni, csak tisztába kell tenni vele őket, hogy két lehetőség van. Megállapodnak a fizetségről, vagy per. Utóbbit pedig nyomatékosítani kell, különben nem hiszik el úgysem.
    Ha tisztába kerülnek a helyzettel, és dokumentálva van az elismerő válaszuk, akkor úgyis hülyék lennének a pert választani. Mindezt kultúráltan el lehet intézni.
  • McGrady
    #73
    jah....de muszáj bekeményíteni ha hallgatnak.
    ha azt hiszik h megússszák "büntetés" nélkül, akkor folytatni fogják.
  • cyrus #72
    ameddig lehetséges civilizáltan kell intézni a dolgokat...
  • McGrady
    #71
    barmok.....mit kell gondolkodni?
    nem szóltak h szeretnék beleírni a cikket a szar bulvárlapjukba.
  • flashX
    #70
  • cyrus #69
    vagy menjünk egyből Strasbourgba ?
  • magus
    #68
    pereljetek k a szart is beloluk, ha kell vigyetek el amerikaba az ugyet, SZENVEDJEK MEG HOGY LOPTAK MWAHHAHAHAHAHA
  • Borg
    #67
    Igen, de ők nem megkértek téged, hogy had tegyék ki egy cikkünket, és utána jött szóba hogy fizetnek e érte vagy sem, hanem előbb kitették, és csak te hoztad nekik szóba a fizetséget.
    Szal a tárgyalási pozíciók nem egyformák...
  • mikike
    #66
    ha jól emlékszem egy tomcat blogra, akkor annak idején ő ezzel a módszerrel (az ecetes) jutott valamire egy mai lapos "riporter"-rel
  • Seaweed
    #65
    Hat max bojkottaljuk a Mai Napot ....nah jo ez se jobb 5let mint a perrel fenyegetozes..
    Egy biztos! En eddig se vettem soha 1-et se, sot tovabb megyek, meg a kezembe sem. De az is biztos hogy ezek utan meg plane nem is fogok!

  • St
    #64
    Idézek egy klasszikust:
    "1 csepp mézzel több legyet lehet fogni, mint egy hordó ecettel."

    De egyébként az ügy kimenetelét illetően szkeptikus vagyok.
  • Borg
    #63
    Másrészről viszont mazsolának is nézhetik, "hisz csak egy weblap". Szal azért meg kell mutatni nekik, hogy nem a levegőbe beszél az ember.
  • [NST]Cifu
    #62
    Figyelembe véve, hogy egy bulvárlapról van szó, ahol szinte mindennapos lehet a perrel fenyegetőzés, szerintem is célravezetőbb a megállapodásra való törekvés. Ha úgy nyítsz, hogy bíróságot emlegetsz, az már megadja az alaphangot, és könnyen 'már csak azért sem' lehet a vége. A jogi útra terelés pedig idő és pénzigényes...
    Érthető, hogy inkább egy lehetséges pénzbevételre, és nem annyira pénzkidobásra kell öszpontosítani.
  • mikike
    #61
    tudod
    csak fenyegetésképp
  • Punkerwork
    #60
  • St
    #59
    Nem perelünk be senkit.
    Az a célom, hogy fizessenek a tartalomért, nem az, hogy pereljek.
  • St
    #58
    Hmmm. Fogtöméses cikk is tőlünk származik.
    http://www.sg.hu/cikk.php?cid=35732

    Király.
  • mikike
    #57
    főnök visszahívása? egy esetleges per emlegetése?
    mit fogsz csinálni?
  • St
    #56
  • [NST]Cifu
    #55
    Érdekes fejlemények, mondjuk már az is szép, hogy elismerték a dolgot...

    (mondjuk érdekelne, hogy a forrást miért nem jelölték meg, függetlenül attól, hogy lopták-e vagy sem...)
  • St
    #54
    Korrektül, nem vagyok bunkó.
  • mikike
    #53
    én kíváncsi lennék ez hogy hangzott el a szádból...

    további lépések?
  • St
    #52
    Visszahívott egy csaj a Mai Naptól, elismerte, hogy tőlünk "vették át" a cikket. Javasoltam nekik, hogy ezentúl pénzért tegyék ugyanezt, de ezen még "gondolkoznak".
  • Vlala #51
    majdnem írtam egy off hozzászólást a honvédelmünkről...
    ez tényleg durva. De sajna egy jó ügyvéd nélkül semmit nem tehetsz, egy nyert perrel meg max. az ügyvéd díjénak a felét nyerhetnéd... Magyarország.
  • St
    #50
    Felhívtam Müller Tibort, azt mondta utánanéz és visszahív. Na kíváncsi leszek :)
  • ivjoe
    #49
    Ázö! Valamit ki kell találni...
  • Esrohnoil
    #48
    Oké, elhiszem, én a Mai Nap-ot nem láttam csak a cikkedet és a kivonatot.
    Ettől függetlenül ez még cikklopás.
  • flashX
    #47
    Hát szép...
  • [NST]Cifu
    #46
    ("A tervek szerint 100 tonnás lenne a teherbírása, vagyis akár 17 db M1A2 harckocsit is elvihetne egyszerre..." (Beírtam a keresőbe h. M1A2, és a 2. v. 3. linknél ott volt h. már a sima verzió darabja is 54 Tonnás.))

    Az a "100 tonnás" a honvédelem.hu sajtószemléjénél lett enni, feltehetően a scanneléskor. Az eredeti cikkben és a MaiNapban is 1400 tonna szerepel.
  • [NST]Cifu
    #45
    Itt van előttem az ominózus Mai Nap szám a 13.-dik oldalon kinyitva. Rövid értékelés:

    1.: Semmiféle hírforrásmegjelölés nincs (megj.: a 12.-13. oldalon semelyik hírre)
    2.: A cikk, ahogy az #1-es hozzászólásban is olvasható, csak egy kivonata az eredeti SG-s cikknek, gyakorlatilag kiragadták azokat a részeket, amelyek beleférnek egy bulvárlap 'imidzsébe', de magához a kiragadott szövegrészletekhez nem nyúltak, csak adtak hozzá egy 'bulváros' címet és előszót.