64
  • karmicsek
    #64
    Jön Lucky Star! Itt is van, Vagy nincs?
    Kezdődhet az űrvadász trilógia!
  • Hegyikecske
    #63
    Hmm, elöbb utóbb majd csak kijön az embert eltüntető verzió is :D
  • booyaa
    #62
    ilyen faszkópéságra dollár milliókat elverni ez aztán előrehaladás...
  • dez
    #61
    A cikkben a fény elnyeléséről írnak (valószínűleg tévesen), ami miatt nem üveges lenne, hanem fekete.
  • SniperWolf
    #60
    Lényegében még egy baromság,amiről álmodik az emberiség a kezdetek óta,tudja,hogy nem éri el. De legbelül reménykedik benne,hogy talán mégis,és szeretné azt.

    Főképp a perverz pofátlan kukkolók... fujj...
  • Jilly
    #59
    Szerintem ha egy tárgy ÜVEGES, akkor látszik a mögötte lévő felület is. ennyi az egész, nem olyan nagyon komplikált.Átlagember, neked sem ártana átlapozni az általános fénytant.
  • dez
    #58
    Rosszul van az egész megfogalmazva. De nézd meg jobban, mit írt lokko.
  • atlagember
    #57
    Ez nem jó, mert csak egy fekete foltot csinál, nem pedig átlátszót, mert ami a tárgy mögött van azt nem képezi le.
  • lokko
    #56
    "A fény ténylegesen keresztül halad a pajzson és bármi legyen benne, az láthatatlanná válik." itt a lényeg a többi fordítási hiba ... a lényeg az hogy áthatol a pajzson a fény mintha a pajzs ott sem lenne, pl a háti oldalon benyeli a fényt a hasi oldalom meg kisugározza, és ezt nem technológiai úton, hanem anyagszerkezeti tulajdonságból adódóan teszi ... így világos?
  • RpPRO
    #55
    Ha elolvasod meg1x a kommentem, lathatod, h nem az elfeketedesrol beszeltem, hanem arrol, h hogyan kepes a targy mogotti teret, feluletet megjeleniteni, hiszen csak ebben az esetben mondhatnank azt, h nincs ott semmi.
  • dez
    #54
    Szerintem egy kis sűrűségváltozás is elég hozzá... ;)
  • ollie
    #53
    Erőtérrel? Egy csillagnyi tömeg kell ahhoz, hogy eltérítse a fényt az eredeti irányától. Biztos hasznos lenne, ha a személyi pajzs magába szippantaná a Földet.
  • Jilly
    #52
    Neharagudj, én fogalmaztam rosszul kedves SniperWolf! Elnyeli a fényt, he így jobban tetszik. Gézu88,RpPRO: az "eltünés" alatt nem az elfeketítést kéne érteni! A tárgy üveges hatást kelt, ha az elmélet bebizonyítható. De sosem lesz tökéletesen átlátható még ebben az esetben sem, max, ha teljesen sima felületű tárgyról van szó. Úgyhogy pajzs nem lehetne, egyedül búra....



    De ezek csak feltételezések!
  • RpPRO
    #51
    Bocsi a buta kerdesert, de ha felteszem, h a targyat 'eltunteti', akkor a targy mogotti feluletet hogyan kepes megjeleniteni, mert ugye csak ebben az esetben lehetne az mondani, h eltunt a targy. Vagy nem? :))
  • Gézu88
    #50
    Ha elnyeli a fényt akkor nem sötét lesz a tárgy?
    És akkor mégse láthatatlan vagyis ez a cikk szerintem ilyen formában csak sci-fi filmekben alkalmazható "technológiát" említ
    VAGY NEM??????
  • Petty
    #49
    Hogy lehetne hozájutni?
  • SniperWolf
    #48
    Jilly,te nem nagyon vágod a dolgokat,ugye? Felfogja a fényt,hogy látod? Külömben ilyen kifejezés nincs is... khm,felfogja

    Na a terroristás eberkéknek tényleg az agyukra mentek az fpsek,meg a filmek. Meg ez a teroristák a rossz fiúk,az amcsik meg a jók gondolat menetektől hányingerem van. De komolyan. A terorista rossz,mert hiszi,hogy talán egyszer a hazája szabad lehet,és hazafiassan kitart.Felkelő. Az Amcsik? Hát hallották,hogy iraknak van fegyvere ergo lerohant. Aztán jött a : Hát kiderült,hogy nincs fegyverük,de ha má itt vagyunk vigyünk haza olajat. A terrorista harcol mert nem tehet mást korlátolták a szabadságát. de az Amerikai miért harcol? pénzért...
    Tényleg hülyeségeket ír itt... :)
    És örülök,hogy sokan olvasnak jó könyveket. :D

    Béke
  • Jilly
    #47
    A fizika mit meg nem enged!? Nekem kifejezetten bejött ez az elmélet, főleg, mert tudományos fizikai megalapozottságra épül. A testekben, sőt mindenben megtalálható az a részecske, ami a fényt felfogja, ezzel láthatóvá teszi.
    Ez nagyon okos meggondolás. Szerintem lehet benne valami...

    Csak a frekvenciát lesz néhéz megtalálni;)))
  • pemga
    #46
    Nos igen, megéri, műholdakat akarnak vele elrejteni :). Esetleg műholdnak látszó tárgyakat...

    A mobiltelefonján beszélt Elvis-hez: igen, egy csóka elad párezer dollárért egy roppant nagy akku + mobilteló kombinációt, amivel már nem kell kimenned a halottaidhoz, hanem fel is hívhatod őket. De azt ő sem mondja, hogy válaszolnak is :).
  • Kis-Bob
    #45
    "Bulvár high-tech" ez nagyon tetszik
  • Commandante
    #44
    Kezdenek a cikkek elcsúszni a Blikk által uralt érába?! Bulvár high-tech. Nem sokára jön a "mobiltelefonján beszélt Elvissel", vagy "teherbe ejtette a legújabb Intel processzor" cikkáradat.
  • Commandante
    #43
    "Mert amiről az újságok írnak az van?"

    Szerintem az sincs, amiről ez a cikk ír. És nem is lesz:
    "akkor a fény elnyelődik" - ami elnyeli a fényt, azaz nem veri vissza, az fekete, szóval legfeljebb éjszaka láthatatlan - ezért megéri kutatni

    ami a radarjeleket nyeli el, az a radaron láthatatlan, de ilyenünk ugye már van

    "A fény ténylegesen keresztül halad a pajzson és bármi legyen benne, az láthatatlanná válik." - ha a fény áthalad a pajzson, akkor a pajzs lesz láthatatlan, nem ami benne van. Pl egy üvegfalú irodába benézve látod a dolgozókat, az üveget viszont nem feltétlenül veszed észre (ha jó a takarítószemélyzet ).

    Sz'al ez egy gigantikus faxság. A holotankot nem tudom...
  •  eX
    #42
    Erre nem is gondoltam....
  • Bret
    #41
    Nagyon nyomják a projektet.
    Olajszőkítőknek, drogbáróknak és politikusainknak nagy szükségük lenne rá.
    Eltüntetjük a házainkat, autóinkat, stb.
  • HUmanEmber41st
    #40
    OFF A másvalkai-problémája generátor csinálta a védőpajzsot is.. de azon is átláttál, ha nem oda néztél..lol
    Amúgy Szlaltibartfaszt űrhajóján működött, és Bisztromatika hajtóművel volt ellátva...
    nekem megvan a BBC álltal készített eredeti sorozat első 6 része feliratosan.. A Vogon Jeltz nagyon ott van...
    ON
  • Tetsuo
    #39
    A ruszkik ilyen lopakodót fejlesztenek, nem? (Cifu írta.)
  • Inquisitor
    #38
    Összes eddigi bemutató a H2G2-ről :)
  • Inquisitor
    #37
    Melyik előzetest?
    Ezt?
    Galaxis Útikalaúz Stoposoknak - Bónusz Trailer
    Már ezer éve olvastam a könyvet, de azt hiszem a Másvalaki Problémája hatást a Rózsaszín-zaj-generátor csinálta :) De elehet rosszul emléxem.
  • Petty
    #36
    Hát nem tudom , hogy tényleg olvastad-e Douglas Adams-et , de én nem emlékszem erre a láthahtatlanság dologra! Hol is van benne? Ja, lehet , hogy az MVP generátorra gondolsz, de az más elven aklapszik.
    Apropó, miért nem tudom letölteni az előzetest! HLP ME!
  • Inquisitor
    #35
    Mert amiről az újságok írnak az van? :D
    Lol
  • Inquisitor
    #34
    OFF
    "ilyet már douglas adams is megírt a galaxis utikalauz stopposoknak-ban"
    Kíváncsian várjuk Április végét, hogy megtudjuk a filmben EZT hogyan oldották meg? Bár lehet nincs benne, mert ez nem az első kötetben volt, ugye?
  • HUmanEmber41st
    #33
    Ööööö amiről nem írnak az újságok az nincs is ???
  • HUmanEmber41st
    #32
    Ezt is már rég kitalálták a Halj meg máskor-ban a Jamesnak ilyen láthatatlan autója volt..
  • haxoror
    #31
    #23 :)
  •  eX
    #30
    Nagyon nagy a képzelőerőd!
    De minek nyelné el a lézert ha még nicns olyan hadaszáti lézerágyu?
  • haxoror
    #29
    Vagy a hadászatban (mint mindig :P)
    Faszán elnyeli a LÉZERT ennél már csak az lenne faszább ha az elnyelt fény energiáját vossza tudná forgatni és ezáltal még erősebb lenne a hatás (ezt egy szkifiben olvastam :D)
  • Ahhoj
    #28
    ha jól értem, ez csak a vizuális tartományban teszi láthatatlanná az adott dolgokat, és akkor az még nem osk minden, de persze már az is nagy szám :)
  •  eX
    #27
    Ennek az átszázásnak a kémek világába lesz nagy szerepe! nem a való életben!
    Igaz ha majd megoldják a problémákat akkor ki tudja ,hogy mi sül ki belőle!
  • asysoft
    #26
    Tehát ez az "álcázás" feketével rejti el a néhány száz nanométeres dolgokat. Milyen hatásos dolog:) Hi-tech fekete lepel:D (Csak tudnám, minek egy ekkora tárgyat álcázni...)
  •  eX
    #25
    Végülis amien tempóban halad a mai világ! Igzad lehet!