475
Társas játékok és egyebek
  • gicica
    #154
    Kedves Dynamic, ezzel sajnos nem vagy egyedül - pedig látom budapestet jelölted be magadnak, és ott tudtommal vannak társasjátékos összejövetelek pl. szerdánként (most így hirtelen nem is emlékszem hol).

    Én is szívesen járnék el ilyen találkozókra, és láttam is pár lehetőséget Pesten, pedig nem mindenkinek van lehetősége feljárni a "nagyvárosba". Pont most hoztunk létre IWIW-en egy "Veszprém környéki társasjáték kedvelők klubja" megnevezésű klubot azzal a nem titkolt szándékkal, hogy esetleg egy időszakosan játék céljából összejövő társaságot kovácsolhassunk össze és szívesen várjuk tagok jelentkezését.

    (a klub internet címe IWIW-re bejelentkezett állapotban: http://iwiw.hu/pages/community/comdata.jsp?cID=2233229)

    Megpróbáljuk kihasználni a virtuális világ adta lehetőségeket ennek a szórakozási formának a népszerűsítésére, .. majd meglátjuk milyen eredménnyel.
  • gicica
    #153
    Igen, valóban a Compaya az egyik legjobb - ezt személyes tapasztalatból is mondhatom, hogy ért hozzá. Meg kell jegyezni, hogy azért az árak is jelzik a minőséget. Nagy a választék, ami nincs raktáron azonnal rendelnek, max. a kis hátulütője, hogy legnagyobb részük külföldi nyelven megjelent játék.
  • Dynamic
    #152
    Tervben volt, de még nem próbáltam.
  • Sephi
    #151
    Ja ja! Battlelore-t próbáltad?
  • Dynamic
    #150
    Ja, a Compaya a legjobb Mo-n. Az összes játékomat tőlük vettem, és szinte bármit be tudnak szerezni ami a BoardGameGeek-en fent van.
  • Dynamic
    #149
    Én már nem lennék képes Ki nevet a végént játszani:)
    Igaz nekem a Gazdálkodj... és a Monopoly sem tetszik. Az agyalós, kockamentes játékokat szeretem. Vannak rohat jó játékok, de nem nagyon találok hasonló érdeklődésű partnert:)
  • Cat 02 #148
    Én ebből mind a 3-at csak névről ismerem, azt se tudom mit kell bennük csinálni :P
  • valentinus
    #147
    Bp.-en van, de többet nem szeretnék mondani, mert nem akarok reklámozni senkit. Írd be a gugliba és láss csodát.
  • Kata
    #146
    hol van az a Compaya és mi az?
  • Sephi
    #145
    Monopoly
    Hotel
    Risiko

    Ez a harom olyan jatek amit mindenki ismer... majd ha bemennek pl a Compaya boltba... ott amulnak es bamulnak.
  • valentinus
    #144
    Alkörmös: Az sem rossz. Régen mi is jókat szórakoztunk vele. Ha meguntátok, érdemes azért egy kicsit komolyabb játékokat is kipróbálni. Rizikóhoz hasonló, területfoglalós játékokból kb azonnal tíz sokkal jobbat tudok mondani. És hol vannak még a többi stílus képviselői... Régen a ki nevet a végénnel is jól szórakoztunk, de ma már másra vágyom.
  • alkörmös
    #143
    Sziasztok! A Rizikó nevű társast ismeritek?
    Az is egy érdekes, több órás játék, szilveszterkor majdnem végig azt játszottunk.
  • Sephi
    #142
    Jaja, nagyon jó! :)
  • valentinus
    #141
    Megjelent az ingyenes Tabula magazin 4. száma. Letölthető a www.tabulamagazin.hu oldalról.
  • Sephi
    #140
    Arkham kell neked!
  • Lammer
    #139
    Runamester:

    Megvettem az osszes kiegjevel 1utt ami magyar nyelven kaphato! Nagyon jo kis game, feelinges... csak kicsit vontatott... tuti 1 napos game+udcsi+nasi+haverok style game ^^
  • szinv
    #138
    Nem volt vele probléma. Ez tulajdonképpen egy leegyszerűsített szerepjáték. Én meg sok évig szerepjátékoztam és nem nekem való, hiányoznak belőle dolgok, amik a szerepjátékban megvannak.

    A játék egyébként nagyon igényes, a dobozban van 20 hősfigura és 80 szörnyfigura is, gyönyörűen kidolgozva.

    A továbbiakat beszéljük meg mailben.

    [email protected]
  • QuippeR
    #137
    láttam rpg.hu-n is hirdeted. én győri vagyok, ha posta nélkül megoldható, akkor lehet, hogy érdekelne.
  • QuippeR
    #136
    mi volt a probléma vele?
  • szinv
    #135
    Eladó egy Odalent - Kalandok a mélyben társasjáték.

    Kibontás után egy partit játszottunk vele. Minden tartozék megvan, semmi nem sérült meg a készletből, gyakorlatilag új.

    Részletek: [email protected]
  • QuippeR
    #134
    Battlestar Galacticát kaptam. első próbára elég hardcore cuccnak tűnik.
  • Sephi
    #133
    Mi a Le Havre-t kaptuk. Nem jobb mint az Agricola de erosen mellete all.
  • Blacktom
    #132
    Karácsonyra kaptunk egy Catan kártyajátékot. Elsőre nemrossz, csak rendesen át kell nézni a szabályát, aki pedig ismeri a sima Catant annak ajánlom (asszem magyar kiegészítők még nincsenek)
    És ha valaki tud erről valamit: hiányzik 3 kártya(szélmalom, érc flotta, kovácsműhely) és nem tudom hogy így érdemes-e reklamálni, vagy a magyar változatban egyáltalán nincsennek ezek benne stb. Keresgéltem neten, de nem találtam semmi infót, itt hátha tud segíteni valaki. Előre is köszi.
  • Lyan Kyj
    #131
    hibás a cím, igazából "Az eltűnt csokitortaszelet rejtélye" lenne:PP
  • Cat 02 #130
    De hát ott a torta :D
  • Punker
    #129
    ezt kapta a kölök egész délután nyomtuk :D

  • BADE
    #128
    Eladó Kragmortha társasjáték,egyszer használt,sértetlen állapotban
    4500Ft

    Kragmortha
  • malystryx
    #127
    Sziasztok!

    Nekem is a kedvenc játékom volt az Ezüst Tó Kincse, de sehol nem lehet kapni. Hát igen. Ami jó a népnek, azt biztos, h betiltják, vagy elveszik tőlük. Ez mindenre igaz....
    Ha valaki tudna olyat aki eladja, vagy ahol árulják, dobjon ide egy üzit pls. :-))
  • Sephi
    #126
    Na mi van mar... senki sem beszélget játékokról?

    Most volt Essen és csomó jó játékot mutattak be.

    Ki mit játszik mostanában?

    Játszott valaki a Ghost Stories játékkal?
  • Sephi
    #125
    Eladó :

    Rosenkönig 2500 FT


    Nagyon érdekes játék, kaptam egyet pluszba!

    Csak BP.
  • Lammer
    #124
    NA azt en is de nagyon :D
  • Sampras
    #123
    Sziasztok!

    Kicsit regi a legutobbi hozzaszolas, de azert megprobalom feleleszteni ezt a forumtemat.
    En is az ezust to kincse nevu tarsast keresem, megvan esetleg valakinek, vevo lennek ra!
  • Cat 02 #122
    Zug und Zug-ot ismered ? Az is vonatos =)
  • Sephi
    #121
    Keresem megvetelre a kovetkezo jatekokat :

    Ticket To Ride (a sima)

    Pirates's Cove

    Colosseum

    Railroad tycoon

    Mr. Jack


    Lehetoleg ne agyon hajszolt allapotban!
  • Sephi
    #120
    Elado egy zsir uj Carcassonne + az elso kiegeszito! Egyszer volt kibontva de nem teccet.

    4000 FT a ketto!!

    Csak Budapest!!!
  • Cat 02 #119
    Hát nevet nem tudok pontosan, de Carcassone, Caylus.
  • Sephi
    #118
    Sziasztok.

    Mystery of the abbey-t es a Aranyasok c. jatekokat marem ajanlani. Most voltunk balatonon es rossz ido miatt ezekkel jatszottunk :)

    Ti szerintetek melyik a lejgjobb tarsasjatek mosatanaban?
  • Donn
    #117
    Valaki le tudja írni a "Balaton RT" nevű társasjáték szabályzatát? Elküldheti az e-mailemre is: [email protected] ! PLZ!!!
  • lippet
    #116
    fényképezd már le, hogy mien a doboza:D
  • zalchi
    #115
    szia!

    vettem egy Macskafogó társasjátékot (80-as évek), de a szabályzata nem volt a dobozban. Ha megvan neked, kérlek, fotózd le vagy szkenneld be nekem, vagy akár elmegyek egy fotógéppel én érte. Köszönöm szépen előre is!

    Zalán