475
Társas játékok és egyebek
  • gyongyosi5
    #114
    sziasztok közöletek játszak valaki a Runabounddal vgay az Odlaenttel vagy a Rettegés Arkhamban?
  • lippet
    #113
    Gazdálkodj Okosan POWA:D
  • Cat 02 #112
    Ott a tündérke az megvéd :)

    1ébként van egy Carcassone szerűséges játék csak az ősemberekkel
  • Cat 02 #111
    Bang!-et ismeri valakit ? alapjáték :D
    Roborally, Cylus, Carcassone - nekem ezek a kedvenceim :)
  • Dynamic
    #110
    A sárkányosban nekem pont a sárkány, ami nem igazán teszik.A Carcassone-ban egy idő után kiismerve a lehetőségeket nagyon jó taktikai, csendben tervezgetős, építgetős játékká válik.Az viszont rohadt bosszantó és frusztráló tud lenni, hogy a sárkánnyal egy pillanat alatt felborulnak az erőviszonyok.A szépen, lassan, nagy műgonddal kiépített várost már éppen befejezném, amikor egy aljas lépéssel tönkrevágja valaki az egészet.Szal valahogy nem illik a játék szellemiségébe.Kicsit olyan, mintha minden egyes felépített város(út, kolostor stb.) után dobókockával kéne dobni és ha 6-ost dobok, egyszerűen nem kapom meg az érte járó pontokat.
  • Kata
    #109
    Észrevettük. :)
  • Kata
    #108
    A játékon semmi felirat nincs, így annak szempontjából mindegy. A játékszabályok - nekem legalábbis - többnyire németek, angolok. De a neten fent van mindegyik lefordítva magyarra, csak ki kell nyomtatni - én is ezt tettem.
  • Lyan Kyj
    #107
    Az összes "normál" kieg elérhető magyarul?
  • Molnibalage
    #106
    A játék veszélye, hogy képes függőséget okozni és 3-4 kieg használata különösen a sárkányost használva egy 4 fős parti esetén a játékidő 3-4 óra is lehet egyetlen partinál.
  • Kata
    #105
    A carcassonne-ban van, ami külön játék.
    A normál carcassonne-hoz tartozik:
    - Az első kiegészítő
    - Sárkány és hercegnő
    - A torony
    - Folyó 1-2
    - A herceg
    - Építész és kereskedő

    lehet nem pontosan írtam a címeiket
  • Lyan Kyj
    #104
    Előző hsz-em óta vettem még 6 csomag Pirates!-t, sokkal könnyebben ment már az összerakás (a legújabb boosterekben már a lyukakat is máshogy alakították ki segítségül:P). Nem tudom eldönteni mi legyen:S


    Nézegetem Carcassone kiegeket, csomó új tábla van mindegyikbe. Ezeket mind egy játékba össze lehet vonni? Látom valamelyik más korban van (Hunters and Gatherers), gondolom ezek önállóak.

    Van pl a Burg kieg, ebben is be van kerítve a játéktér, ez is különálló?

    Van olyan kieg, ami az eredeti játékhoz csatolható?

  • Punker
    #103
    érdekes ezt egyszer kipróbálnám :)
  • Kata
    #102
    Az árbocok ki-be vétele már nem kunszt játék közben. Annyi a lényeg, hogy minden alkatrészt merőlegesen tolj a másiba, és a tövénél fogd meg, de a mellékelt papíron ábrákon és szöveggel egyaránt bemutatja.

    Szépek a hajóid amúgy. :)
  • Lyan Kyj
    #101
    Na jött egy kupac, vettem két csomagot, egy Frozen North-t és egy Ocean's Edge-t!

    FN-be volt egy háromlapos darab is, igen szépen néz ki, mint az összes többi is. DE....

    Rendkívül apró darabokat is tartalmaz, megfogni is alig bírtam, két alkatrész szét is jött (gyorsan pill.rag.), az összeillesztés is szenvedés volt.
    Azért az utolsó, Stoneheart-ot már rutinosabban raktam.

    + akkor a szabály szerint, ha rálőnek, akkor szedegessem le az árbócokat...a nagy sz*rt, soha többé nem szedem szét őket, mert nincs az az isten, hogy játszmánként építgessem őket.
    Szépen készítek majd hajóknak képes karakterlapokat, aztán azokon jegyzem majd a találatokat.

    Szal az összeépítés és a NAGYON apró darabok negatívum, ám a kész mű miatt megéri a "szenvedést", a héten még veszek két csomagot, aztán magát a játékot is kipróbálom, a szabályzatot olvasva, legalább annyira élvezetes lesz játszani, mint más gyűjtögetősökkel.

    Sea Rat - OE


    HMS King John - OE


    Valkyrie - FN


    Stoneheart - FN
  • Sanyimanyi
    #100
    Sziasztok!
    Akit érdekel egy összetett, futball menedzser társasjáték, az kattintson ide:

    http://elutaztama.banamak.ra
    Mindenkit szeretettel várok.
    Sanyi
  • Wanted
    #99
    Hi!
    A Rúnamesterrel játszott már valaki?
    A játékosok között vannak akciók, vagy csak mindneki saját magának lépked?
  • QuippeR
    #98
    nem, mert meg van adva, hogy mennyi kör után jön a Nagy Öreg legyakni a játékosokat. és ha kevesebb játékos van, akkor ugye egy-egy kör kevesebb ideig tart.
  • Lyan Kyj
    #97
    az szép, azt olvastam, hogy minél többen játszák, annál könnyebb. Szóval vehetjük úgy, hogy 3-4 játékossal ennél jóval több időt vesz igénybe.
  • QuippeR
    #96
    ja, azt hozzátenném, hogy az 5+ órás játékidőt nálunk hat-hét játékossal produkálta (bár leginkább 7-8 volt az az 5+).
  • Kata
    #95
    Ott nincs olyan, hogy starter pack, azok mind tulajdonképpen starter packok. Akármelyiket megveszed, mindent tartalmaznak a játékhoz. Bár az utóbbi 4-5 kiegészítőből egy darabot se vettem már, mert nem volt kikkel játszani, azokról nem tudok nyilatkozni. 1-1 nemzetnek szerintem kiadásonként kb. 20-30 hajója van. Meg olyan 10 egyedi emberkéje.
    Egy tasakban mindig 2 hajó, 2 szigetlap, 2 dobókocka, 2 egyéb kártya (event vagy legénység), megfelelő mennyiségű aranypénz és játékszabály van. A későbbi kiadványok módosulhatnak, hogy vagy 2 hajó, vagy 1 hajó 1 viziszörny van a pakkban.
  • Lyan Kyj
    #94
    Köszi, Arkhamnak utána nézek!


    Kata, Pirates-hez létezik starter pack, vagy csak boosterek vannak (2hajó/db)?
    Melyik szettet (spanish main, crimson coast, stb..) ajánlod, ill. egy szettben hány hajóval kell számolni? (Hiv oldalon spanyolra pl 56-ot ír)

    Gondolom a Disney-s szettel nem kell foglalkozni.
  • QuippeR
    #93
    Arkham Horror (Rettegés Arkhamban): 5+ óra játékidő, 1-8 játékos (ha jól emlékszem nyolc, de az biztos, hogy egy játékos is játszhatja), H.P. Lovecraft Cthulhu-mítoszra épülő világában játszódó kooperatív társasjáték, gyönyörű táblával, eszméletlenül sok különböző darabkával és persze elég magas árral.

    World of Warcraft társas: szerintem ez is 5+ órás, elég komplex és nagyon szép darab, szintén marha sok kis kütyüvel. szintén drága, viszont ez szerintem csak 4, 6 vagy 8 játékossal működik jól.

    ezekkel játszottam már, de igazából szinte mindegyik Delta Vision által kiadott játék elég komplex és hosszú játékidejű. na meg vagy sci-fi vagy fantasy, szóval ha valakinek ezek nem jönnek be, akkor számára nem érdekesek.
  • Lyan Kyj
    #92
    Akkor megnézem, milyen beszerzési lehetőségek vannak erre-arra a játékra, aztán tájékoztatlak a fejleményekről!

    Jajj, megint új őrületem lesz.
  • Molnibalage
    #91
    Carcassonne. Istenkirály játzék.
  • Kata
    #90
    Ó én imádom azt a játékot, és nekem sincs igazán kivel jáccanom mostanában. De van is egy szatyor cserém, meg némi cumót még ingyen is odaadok, ha kedved szottyan rá.
  • Lyan Kyj
    #89
    Nézegettem képeket, olvastam róla infókat, játszottam hasonló gyűjtögetős darabokkal (jópár hónapot töltöttünk RPG-boltban/kuckókban), és magamat ismerve tudom, hogy ha megkaparintok Pirates pakkból egy darabot, akkor MINDETvagySEMMIT-üzemmódba kapcsolok, és végem lesz:)

    Persze ha van valaki, aki hasonló módon gyűjtené (jelenlegi környezetemben ez kizárt) és vele játszanám le a meccseket, akkor azonnal rohannék a boltba - Úgyhogy csak szólj és megyek^^

  • Kata
    #88
    Esetleg - láttam érdekel a kalózosdi - javaslom kipróbálni a Pirates sorozatot a Wizkids-től. Gyűjtögetős-összerakós asztali játék, de nagyon aranyos, és eléggé összetett és hosszú is attól függően milyen szabályokkal (vagy háziszabályokkal) játszátok. Hátránya, hogy hamar rákap az ember és gyűjtögetős mivolta miatt nem épp pénztárcabarát. :) Bár lehet okosan is csinálni cserélgetésekkel ill. bontott csomagokból konkrét cuccok megvételével.
  • Lyan Kyj
    #87
    Akkor muszáj lesz megszoknom ezt a módot is:)
  • Kata
    #86
    Akkor maradnak az online mmo-k, vagy az asztali mesélős szerepjátékok. Ezeknél komplexebb és hosszabb játékmenetű dolgot nem ismerek.
  • Lyan Kyj
    #85
    Egyedül azért nem vettem még meg, mert a képek és dobozleírás alapján Catanhoz hasonló játékmenettel rendelkezhet, a változatosság meg most jól jönne.

    Mindenképp a beszerzési listán van, csak a vége felé:)

    Legszívesebben egy extrém komplexitású, nagyon hosszú játékidejű, élvezetes darabra fáj a fogam, de nem tudom merre keressem.
  • Kata
    #84
    Carcassonne-t (és kieg.-jeit) próbáltad? A catannál tuti jobb, bár az alhambrát nem ismerem.
  • Lyan Kyj
    #83
    Karácsonyra megleptük magunkat Alhambrával.

    Masszív catani hónapok után jó volt mással is játszani, erre is eléggé rákattantunk, így tegnap előtt megrendeltem mind a 4 kiegjét (az utolsó 3 kieg németül jött meg, de magyar szabálykönyvet lehetett tölteni, szóval no problem). Ma meg is jött szépen, az első kiegészítővel már ki is próbáltuk.

    Meglepődtem, mennyivel stratégikusabb lett a játék, sokkal élvezetesebb lett, félve merem kibontani a másik 3-at:)))


    Át a sivatagon-nal szemezgetek még, meg a Puerto Rico-val.

  • Punker
    #82



    ilyet kaptak a gyerekek karácsonyra, játszottunk is 1-et délután, de persze mindig csaltak, hogy csak engem kapjanak el a csapdák.
  • Lammer
    #81
    ha VIP vagy, akkor tudsz ($)
  • sequor
    #80
    hogyan lehet módosítani a már megírt HSZen?
  • sequor
    #79
    http://forum.rpg.hu/index.php?showtopic=3995&st=0#entry1288496
  • sequor
    #78
    világos, értettem, ez egyenes beszéd volt :)
  • Lammer
    #77
    koszi az infokat^^
    hat azert mi inkabb megveszzuk a jatekot, hisz eredetiben azert mas ;)
  • sequor
    #76
    Lammer! sajnos nagyon draga a jatek (alap 5e, a 2 kieg 4-4e)ezért egyik ismerosom arra vetemedett, hogy beszkennelje egy barátjáét, aki amugy is háklis a lapok állapotára ... - kinyomtattok pikk-pakk és páran összejöttünk egy korcsmában, kivagdostuk, majd elkezdtük verni a blattot. a legynagyobb előnye a játéknak, azon túl hogy szórakoztató [[értsd: halálra röhögitek magatokat - föleg a szituációkon...pl pár napja az egyik magas szintű tolvaj elhatározta, hogy segit a társának a csatában,de meggondolta magát és azon vitatkoztunk hátba tudja-e szurni magát a tolvaj, hogy elveszitsék a küzdelmet :)]], izgalmas és akár több órán át játszahtó, de a lényeg -és ezért nem lehet megunni -, hogy bővíthető (mint Oblivionban a modok) - Mi már túl a 2 kiegészítő paklin szerénytelenség nélkül olyan lapokat, szabályok tettuk hozzá, amik kicsit bonyisabbá tették ugyan a játékot, de sokkal szórakoztatóbb is lett. pl. szörnyeket hivhatunk egymás ellen csatéba / játkosok csapatot alkotva szörenyekkel akár egymás ellen/ nem beszélve a különmbozó "helyszínek" kitalálásáról pl:bűnbarlang (gonosz rulette-el:) bordélyház, lepukkant fogadó(Kata-pultos csajjal), pipacsos aknamező stb. na ha érdekel valakit a cucc írjon ímélt! [email protected]
  • QuippeR
    #75
    Munchkinnal vigyázni kell, mert 4-5 játékos esetén már szinte a végtelenségig el lehet húzni. de egyébként aki valaha is rpg-zett, annak kötelező cucc.