40
  • mondnick
    #40
    azért kár
  • mondnick
    #39
    kár hogy Tesla nem a mai fejlettségű világban élt. meg az is hogy annak idején egy olajmágnás szponzorálta. lehet hogy ma kicsit többet tudnánk ezekről a dolgokról.
    bár mivel semmi érdekes sincs bennük ennek az egésznek semmi értelme
  • atlagember
    #38
    Hát valóban. Mi köze a képnek a cikkhez?
  • lokko
    #37
    a felvételen a SOHO napfigyelő nap körüli pályán keringő szonda felvétele látható egy napkitörésről szuperponálva gammasugárkamera képével ... amúgy én sem értem mi köze ennek ehhez a cikknek
  • Kis-Bob
    #36
    Kár,h ezzel nem sok mindent tudunk kezdeni...
  • Epikurosz
    #35
    "pl. Vihar van Pesten és a gömbvillám valahol jóval messzebb bukkan fel "

    Nagyobbat mondok: Pesten a Bródy Sándor utcában beszél a rádióbemondó, és képzeld Kutykuruttyfalván is hallják a Nyírségben. Ugye milyen titokzatos?
  • apafej5
    #34
    Az űrhajósok vigyenek magukkal röntgenlapot és mikor vissza tértek a földre csak + mutatják a dokiknak,így ennyivel is olcsób lessz az űrutazás !
  • kukacos
    #33
    Bulvártudományt tudni kell olvasni :) Fordítok: vannak olyan gamma-fotonok ezekben a kitörésekben, amelyek energiája eléri a fekete lyukak és neutroncsillagok környékén megfigyelt fotonokét. Attól még bőven lehet, hogy egy kanna vizet se tudnál egy ilyen villámmal felforralni. Miért lenne az egész kamu? Csak egyszerűen úgy van fogalmazva, hogy ezernyi helyen félre lehet érteni, és ki tudja miért, ezektől a félreértésektől valahogy sokkal érdekesebbnek tűnik az egész :)
  • Gézu88
    #32
    Most nem azért de egy neutroncsillag v. egy feketelyuk energiája elég nagy és nem értem hogy mennyi idö alatt van annyi energia ezekből a folyamatokból
  • [HUN]PAStheLoD
    #31
    Ismét megtudtunk valami újszerűt.. valami pluszt..
  • DOT
    #30
    Szerkesztés => Csere FVG - FGV :)
    Hamár homár.. :)
  • Hedgehunter #29
    Es mi van ha csak egy atombombat robbantott fel valamelyik kis allam titokban?
  • Dredd
    #28
    LOL, és egy Ramaty bevű műhold vizsgálja :D
  • atlagember
    #27
    Az animáció látványos, de ne nevezzük videonak, mert a valósághoz semmi köze, ez egy számítógéppel készült látványshow.
  • atlagember
    #26
    Hurrá! Felfedezték a villámokat!
  • Jilly
    #25
    Szerintem ekekből a robbanásokból iszonyatos mennyiségű energiát tudnánk hasznosítani. Ha kamu lenne nem törték volna azon magukat, hogy animációt csináljanak.
  • Killgore
    #24
    Nem hinném hogy kamu lenne, az animáció meg pláne nem. Sztem inkább komolyabban is vizsgálat alá kellene venni ezt a dolgot.
  • Andris
    #23
    Hát ez kicsit tényleg bulvár szagú dolog.
    Pláne az animáció... tök kamu szerintem.
    Persze ettől még lehet hogy találtak valamit, de hogy az mpg-en nem az van az is biztos...

    Nameg ezek az energia összehasonlítások... hát attól még hogy valami 10-20MeV energiájú attól még nem biztos hogy nagy... Egy atombombának egyetlen Plutónium239-es atomja csinál 20MeV energiát... és van néhány atom abban a 5-10 kiló Plutóniumban. szóval ez csak egy kis "pukk" ahhoz képest :)
  • Esrohnoil
    #22
    Nostradamus megmondta h. úgy lesz vége a világnak, h. vérvörös eső hull az egész földön.
  • Esrohnoil
    #21
    Zeusz hatalmas. :D
  • [negativ] Les
    #20
    Alap ;)
    A villámok körül aztán tényleg nagyon sok furi dolog van.
    Olyat is olvastam már, hogy a gömbvillámok a villámokkal együttjáró jelenségek (persze olyat is olvastam ami pont megcáfólta ezt).
    De ami tényleg komoly volt: Vihar idején (bazi nagy vihar :) ) pl. Vihar van Pesten és a gömbvillám valahol jóval messzebb bukkan fel és ezt összefüggésbe is hozta az olvasmány a téri-idő torzulással, hogy maga a gömbvillám más dimenzióba mozog és ezért nem lehet látni állandóan meg stb.
    Egyszóval a villámok tényleg szuper dolgok ;)
  • zpe
    #19
    Szerintem is a Nap van a felvételen !
    A szonda gondolom Föld körüli pályán van és bevillant a jelenség /Bár azt írták,hogy direkt a sugárzást vizsgálta/. Passz
  • Mijo
    #18
    Talán meg kellene próbálni kihasználni ezt a hatalmas energiamennyiséget. Talán nem kellene bazinagy rakétákkal útrakelni, elég lenne odáig feljutni, onnan meg a sugárzások hátán:)
  • bah
    #17
    Idegen űrhajók lépnek be a hipertérbe.
  • Adam II
    #16
    Nem is az esőfelhők ,fogadjunk ,hogy ez valami titkos projekt vagy a Predatorok szórakoznak valami részecskeboszzantó izével
  • Morgoth
    #15
    Le vagyok maradva!! Mit is fényképezett le a Columbia?? vagy mi van?

    egyébbként nekem tetszik ez az egész, jó lenne hasznosítani is vhogy, de persze előbb tanulmányozni kellene.
  • kukacos
    #14
    Én is el tudom képzelni, sőt, én még el is hiszem minden szavát :) Azt is, hogy nem értjük teljesen, mi történik. Úgy tudom van jó pár ilyen nem értett apróság a földi magaslégkörben, pl. a Van Allen-övek kialakulása, amivel lehet, hogy ez a jelenség is összefügg. De én sem vagyok hozzáértő, majd egy meterológus kioszt minket... mindenesetre a villámok körül is igen sok rejtély van még, lásd matató ménkű.
  • kukacos
    #13
    Én nem nevezném rejtélyesnek a jelenséget, csak egyszerűen nehéz kutatni. Az égitestek felső légköre tele van furcsaságokkal. Pl. a napkorona hőmérséklete több millió fok, szemben a napfelszín pár ezer fokos hőmérsékletével, és ott is valami mágneses hatást sejtenek, ami fűti (viszont az ottani gáz milliárdszor ritkább, mint a földi légkör). Nem túl egyszerű odamenni és megmérni, pontosan milyen részecskeáramok vannak. Ritkán előforduló jelenségekről van szó, a lufik meg már nem mennek fel olyan magasra, a légkörön túlra lőtt kütyük meg ott azzal vannak elfoglalva, hogy ne égjenek el...
  • [negativ] Les
    #12
    A felső atmoszférában ki tudja, hogy mekkora és milyen hatások vannak jelen, pláne a kisülések 'tetején' abban az adott pillanatban. :)
    Tudásod biztos felette áll az enyémnek pláne ha fizikus vagy :)
    De én eltudom képzelni amit a tag állít ;)
    //persze hozzánemértő is vagyok :/

    üdv
  • Picador
    #11
    A videófelvételen nem a nap látható?

    Nem vagyok szakértő, tehát akár tévedhetek is.
  • dez
    #10
    Fizikus.
  • memphis23
    #9
    Ez a kukacos nagyon okos gyerek:P
  • vegesm
    #8
    "egy látható jelenséghez is köthető, ami zivatarok alkalmával alakul ki a felső légrétegben, vörös villanások és kék sugarak alakjában"
    ez a jelenségek biztos ufók:)
  • LiPTON
    #7
    de a lényeg, ha vmi igaz ezekből az FGV-ból, s sikerülne rájönni titkára, sikerülne alkalmazni, új kapuk nyílnának meg az emberiség előtt!!!!!
  • Garfield
    #6
    Neeem, a Columbia egy rejtélyes és titokzatos összeesküvésre derített fényt, azért kellett elpusztulnia...
  • HUmanEmber41st
    #5
    Lehet, hogy ezt fényképezte le a Columbia is ????
  • dez
    #4
    ...amire még nincs pontos tudományos magyarázat.
  • kukacos
    #3
    Kissé bombasztikusan van megfogalmazva a cikk. Ezek a gamma-fotonok nem különösebben erősek, számos természetes forrásból léteznek (és mesterségesen elő is állíthatók) ennél sokkal erősebbek is. Összehasonlítani ezt a sugárzást fekete lyukakkal meg neutroncsillagokkal meg csak úgy van értelme, ha a kibocsátás összenergiáját is mellérakjuk, ami pedig kétlem hogy versenyez a csillagméretű objektumok környékén uralkodó szélsőségekkel. Találtak egy érdekes jelenséget és kész...
  • Punkerwork
    #2
    bazzeee
  • Killgore
    #1
    Mi a fene, ezt sem gondoltam volna szelíd kis Földünkről...