79
Vidám Vasárnap a Magyar ATV-n
  • malbork
    #79
    Ezeknek mindegy, csak hülyeség legyen. A mai menü: démonok a testben, melyek betegséget okoznak. És az egész első sor bólogat, még országyűlési képviselő is van köztük. Isszák a hazugságot. Félelmetes!
  • malbork
    #78
    Tegnap végignéztem! A Hubble és a Cassini oldalakon voltam, és hagytam a TV-n menni a Vidám Vasárnapot. Nem mondom, jó kis kontraszt volt. Valami lélek körülmetélése volt a központi téma. Mintha a 17. századba csöppentem volna vissza. Addig talán még a civilizált világnak még nem volt ideje kilábalni a sámánok örökségéből. Amikor még bohóckodni lehetett a villámmal, a napfogyatkozással, bugyuta imákkal. 2007 van! A hallgató az imént kapcsolta ki a mobiltelefonját, este még az LCD televízióját nézte, esetleg nemrég jött ki a mágneses rezonancia vizsgálatról. A hite szerint ezek talán nem is létezhetnének. Vagy az a baj, hogy ezekkel már reménye sincs felvenni a lépést, és ezért hagyatkozik sületlenségekre?
    Ott nem nehéz lépést tartani, ahol mindenre megvan már az ősi magyarázat, csak birkaként lesni kell. Ezek a jólöltözött, ájtatos tekintetű férfiak és nők ezért hazudnak egymás képébe hétről hétre?
    Nem is beszélve a dumagép vezérről. Korunk szégyene, hogy még valakit érdekel, amit ez az ember összevissza bibliázik. De meg kell hagyni, üzletnek ügyes.
    Csak remélni lehet, hogy a hallgatóság gyermekei közül majd egyre kevesebben keverednek bele ebbe a sekélyes világba, ahol a rendes tudást gyermetegségekkel akarják helyettesíteni.
    Ááá. Men!
  • AnuluWork #77
    Ok. De akkor vissza kéne edni nekik jópár ingatlant, földet, stb. ...
  • SRobert
    #76
    :)
  • Vlala #75
    akkor Te egy selejt szent lehetsz :-) (Gumitopic maker 1.0)
  • SRobert
    #74
    Tévedés, nekem nem.
  • Vlala #73
    értem, és tiszteletben tartom a vallási meggyőződéseket, csak a módszereket nem bírom. Az adományokról meg inkább ne szóljunk semmit, hiszen minden szentnek mga felé hajlik a keze...
  • ponty1
    #72
    Egyetértek !
  • Csabeszonovits
    #71
    Amúgymeg nem is határozták meg soha a gyülibe pontosan hogy mikor lesznek az utolsó idők. És a gyülekezetnek nem az a célja hogy szerepeljenek a TV-ben hanem hogy az embereknek üdvössége legyen (ne jussanak a pokolba). Az adakozásról pedig annyit hogy ez azért van hogy a csarnok költségeit kibírják fizetni plusz az újságoknak a nyomtatása is.Saját magát tartja el ez az intézmény. Sztem a katolikus, református egyház is rá lenne szorulva ha nem kapnának állami támogatást.
  • Bandew
    #70
    Persze, mert most élsz és most van televízió, amitől mindenhonnan eljut egy ilyen hír Magyarországra.
  • SRobert
    #69
    Isten Szent Nevére...
    Mik azok a felkiáltójelek a neved mellett?
  • Koppernikusz
    #68
    javaslom az Isten 9 milliárd neve című novellát olvasdel.
  • motorolanokia
    #67
    most tudod, fokozott mértékben vannak jelen ezek az események
  • Bandew
    #66
    "az utolsó időkben földrengések, háborúk, éhezések, és ehhez hasonló dolgok lesznek. És mit láttok a világban? Hát nem ezeket?"

    Mondd csak! MIKOR nem voltak jelen ezek a dolgok az emberiség történetében???
  • motorolanokia
    #65
    ez van
  • Punker
    #64
    sz@r lehet agymosottnak lenni, illetve aki ezt beveszi annak nem is volt soha agya.
  • Gorvik #63
    Igen, az Indonéz vallási előljárók is azzal jöttek, hogy Allah megbüntette az Indonézokat, mert beengedték az erkölcstelen nyugatiakat az országba.
    Persze az nem számít, hogy egy kurva nagy törésvonal is van ott, ááá úgy, mér számítana.

    Ugyan nagyon OFF, de nem bírom ki:
    (((((((((nemrég fedezték fel, hogy a görög szigetvilág egy tagján működött egy kiba' nagy vulkán, és pont akkor volt egy ku*** nagy kitörés, mikor Mózesék vonulgattak el Egyiptomból. A kitörés akkora nagy volt, hogy egyfajta cunamit indított el, nagyobbat mint a mostani. És mint tudjuk, előbb visszahúzódik a tenger, mielőtt elöntene mindent.
    És itt jön a képbe Mózes, és kettéválasztott tenger esete. Persze csodaként el lehet könyvelni mindent egy kicsit felturbózva, de előbb-utóbb kiderül mindenről, hogy is volt valójában. Persze ez is csak feltételezés, de nem szoktak a tudósok ilyen ügyekben a levegőbe beszélni)))))))

    ON
  • motorolanokia
    #62
    Mindenki önszántából ad a gyülekezetnek. És a gyülekezetbe járó emberek pénzéből áll fenn a Hit Gy. Az emberek finanszírozzák működését, és nem Németh Sándor zsebébe megy, mert ha oda menne, akkor egy áruló lenne, és ennyi embert nem csap be.

    A világ vége pedig... Nem a Hit Gy.-ben mondják meg, h mikor lesz. A Bibliából tudhatjuk, hiszen az van benne leírva, h az utolsó időkben földrengések, háborúk, éhezések, és ehhez hasonló dolgok lesznek. És mit láttok a világban? Hát nem ezeket? Szóról szóra ugyanaz, ami le van írva a Bibliában. Ebből tudhatjuk, hogy közel van a világ vége.
  • Bandew
    #61
    Szvsz nagyon elszomorító, amit a hitgyüli csinál az emberekkel. Az nem baj, hogy boldogok lesznek, még ha pénzért is ugyebár, csak hogy nem lesznek azok. Az egyik osztálytársam fanatikus hívő és néha elég visszataszító a viselkedése. Mintha lenézne mindenkit, mert "mi ezt úgysem értjük". Nem a szeretetről kéne szólnia az egésznek?
    Én úgy vagyok a hitgyülisekkel mint a homokosokkal. Elfogadom, barátokozok velük ha rendesek, de engem hagyjanak békén a dolgaikkal.
  • SRobert
    #60
    ok :)
  • Gorvik #59
    Alapítsuk meg a Világ Végét Akarunk Holnap nevű klubbot.
  • SRobert
    #58
    bazz, nem holnap lesz?
    Ezért nem dolgoztam egész nap... holnap biztosan kirúgnak. :)
  • Gorvik #57
    Na igen:
    Biztosra vehetõ, hogy ameddig a természettudományos világkép alapjai nem épülnek be az emberfejek elemi ismeretrendszerébe, még sok világvége-dátum bukkan fel a 21. század során is. Bolygóegyüttállás lesz például 2040. IX. 8-án és 2100. XI. 2-án, napfogyatkozás 2081. IX. 3-án, és így tovább – egészen az igazi „világvége” kb. ötmilliárd évéig.
  • Gorvik #56
    Jóvanna, tudom
    :)
  • SRobert
    #55
    elég könnyen hozzáférhető olvasmány :D
  • Gorvik #54
    Ha már a világ végénél tartunk

    Nem értem ezt az egészet. Ez azt jelenti, hogy Isten megun minket, és elküld a francba, vagy a Sátán fog "lávabolygót" teremteni földünkből?????
  • Gorvik #53
    Nem baj, adakozz csak egyházadnak, akkor talán megmondják századmásodpercre pontosan a világ vége bekövetkeztét.

  • Punker
    #52
    mennyi pénzt kapsz a reklámozásért? :)
  • Voltan
    #51
    Ezt már az idők kezdete óta mondogatják, de hát most mihez kezdjek vele? Inkább vállat vonok, és élem ovább a kis életem. Aztán ha meg jön a négy lovas, meg a babiloni szajha, akkor veszek egy üveg Jägert, év megvárom, hogy lesz.
  • motorolanokia
    #50
    Mondom, hogy kinevettek! Majd vissza fogtok emlékezni, hogy volt az sg fórumon egy srác, aki elmondta, h lesz világ vége, és az emberek vagy a pokolba, vagy a mennybe jutnak. Kinevethettek, gúnyolhattok, meglátjátok majd, h ez mind igaz volt! Komolyan!
  • Voltan
    #49
    Mit bizonyított a történelem????
    Remélem, ez az apokalipszis-móka még hagy nekem annyi időt, hogy jó alaposan kijátszam a GTA San Andreast... :)
  • Vlala #48
    amíg tejelsz a Hit gyülekezetének, addig nem lesz, mert addig fohászkodnak érted Istenhez.
    Ez a banda hülyét csinál Istenből.
  • Cvd
    #47
    És azt lehet már tudni hogy akkor mikor is lesz ez? Ígérték 2000-re, tökre be voltam szarva, aztán 2001-re is, akkor mégjobban. Azóta is halálfélelemben és bizonytalanságban telnek a napjaim, nem merek már féltartós tejet se venni...
    Fel nem tudom fogni hogyan lehet hinni az ilyeneknek, mikor a halálbiztosra beígért armageddonok nem jöttel el. Nekem ebből azt bizonyította maga a történelem, hogy ezek egytől egyig hazudnak.
  • Gorvik #46
    Tévedés.
    Isten neve aligha fog fennmaradni a világ végén/után. Ki által?

    Én megnéztem pár adást, és ez alatt direkt figyeltem pár ember arcát, hogyan reagál az elhangzottakra. Nem rendelkezem semmilyen képesítéssel ember ismeretből, de én az arcokról azt olvastam le, hogy mondhatott volna a szónok bármit, arra tapsolnak volna, éljeneztek volna így is úgy is.
  • motorolanokia
    #45
    Nem Németh Sándor neve fog fennmaradni, hanem Istené. Gondoltál már-e arra, hogy ennek a világnak vége lesz vmikor? 2000évet nem fog kibírni a Föld. Németh Sándor azt akarja, h amikor vége lesz a világnak, több ember kerüljön a mennybe, mint a pokolba.

    És nevethettek ezen, és gondolhatjátok azt, hogy én egy Németh Sándor által lehipnozitált fanatikus őrült vagyok, de meg fogjátok látni, hogy minden, ami a világ végéről szóló beszéd elhangzott a Vidám Vasárnapban, BE FOG TELJESÜLNI! Ezt bebizonyította maga a történelem is!
  • djukel
    #44
    Miert ne? Pilatus is most foroghat a sirjaban latva, hogy az a Jezus nevo csoka mire vitte. Akkoriban ki dondolta ezt volna?
  • Shadow_THH
    #43
    helyesen:
    Vagy gondolod Jézus neve is fennmarad, mint Németh Sándoré? :)
  • Vlala #42
    A hitgyüli inkább az amcsi istentiszteletet próbálja Magyarországra hozni, ne azért gyere el, mert félsz Istentől, hanem azért, hogy jól érezd magad. Én nem valllási szektának fogom fel, hanem csoportterápiának, arra egész jó. [FEV nem hitgyülis]
  • artschiatwork
    #41
    ez inkább szomorú...
  • AnuluWork #40
    Szerinted 2000 év múlva hol lesz a Hitgyüli? Vagy gondolod Németh Sándor neve fennmarad, mint Jézusé? :)