106
  • ironmaiden
    #106
    Windows alatt sem kötelező Windows Media Playert használni. Plugin után egyébként is csak akkor kezd kutatni, ha be van jelölve a kodek automatikus letöltése a beállításoknál. Az meg a másik, hogy ilyeneket is csak akkor csinál ha elindítod, vagyis használod.
    Én ritkán használtam, akkor a tűzfal mindig jelzett. Ma már nem használom, van egy BSPlayer, egy AC3Filter illetve egy ffdshow. Az meg a másik, hogy a WMP-n kívül még jónéhány olyan program van ami nem Microsoft ternék, megpróbál telepítés után csatlakozni, de a tűzfal mindet jelezte. De érdekes mód ez nem zavar senkit, csak a WMP. Ismerek olyat aki állandóan fikázta emiatt a WMP-t, miközben a gépe dugig volt Spyware-rel, az nem zavarta kivel milyen infókat cserélt...

  • junkfer
    #105
    Szia!

    Hm, vírus linuxra? hát legjobb tudomásom szerint, írd és mondd 5 db alatti számosságú, de legalábbis ilyen kategóriában mozog... De ha lenne is több, a nyílt source miatt bárki javíthatja a hibát amit kihasznál, nem kell várni a javításra....
    Egyébként Bili gyerek max. üzletileg kreatív..., nézd meg a Sambát, (linux/win file megosztás rendszer), érdekes, hogy a M$ nem adja ki a forrását a CIFS-nek. 5letet meríteni?? hát szóval inkább a zárójeles részt tartom valószínűnek, de te is írtad, hogy az mplayer bejön neked, nos magyar fejlesztés és érdekes mód nem kell neki plugin után kutakodnia a neten kitudja milyen infókat kitudja kivel cserélgetve.....
  • eke
    #104
    Ami azt illeti én is használom az UHU-t, s egyre jobban megfog. De, pl egy videokártya driver telepítés (jelen esetben ATI) RÉMÁLOM! Ha, majd egy-két kattintással ellehet intézni ilyen jellegű dolgokat akkor O.K, s nem konzolban turkálni stb. De az egyre jobban bizonyos, hogy a Linux-ok lassan egyre jobb alternatívát jelentenek a Win. ellen. Hisz minden benne van ami egy átlagos felhasználónak szüksége van! Pl. nekem személy szerint az Mplayer nagyon tetszik. De, sok minden más is. De, azt neked is el kell ismerned, hogy ha egy "mezei"Linux felhasználó problémába ütközik, bizony megeshet, hogy kínlódások árán tudja megoldani. Ez mondjuk sokszor a Win-re is igaz. Azért Linux-ra is vannak vírusok nem?? Vagy legalábbis linuxos alkalmazásokra. Vagy rosszul tudom? Azt viszont el kell ismerni, hogy Bill Gates akárhonnan is nézzük lángelme és fantasztikusan kreatív ember jó adag üzleti érzékkel megáldva, hisz akkor nem lenne az aki. Lehet utálni de, ha objektíven nézzük ez van. S , nem nézi le a szabad op. rendszereket. Épp ellenkezőleg, igyekszik ötleteket meríteni belőle... (lopni???)
  • Benoke
    #103
    "2010: Dánia megszüntetésével fenyegetőzött Bill Gates"
  • simia
    #102
    Nem értettem félre!
  • Keldor
    #101
    gyökér ez a Bill Gates
  • h4x0r
    #100
    Megint egy kis jövendölés:

    2010: Dánia megszüntetésével fenyegetőzött Bill Gates

    :-)
  • h4x0r
    #99
    Kérésed ellenére itt válaszolnék. Szóval: gazdasági szempontokból nem érdemes analógiát vonni szerintem, mivel ott teljesen más modellt követnek. GPL és propietary...
    Technikailag lehet, mert mindkettő oprendszer.

    """Ne is legyen :-)" Szerintem neked se legyen""
    Remélem nem értetted félre a tréfát...
  • junkfer
    #98
    Kedves eke!

    azt írod:
    "...Be kell látni, hogy a mai számítástechnika nem tartana itt a M$ nélkül.."
    vegyünk egy kis "történelmet" honnan is származott az első Win verzió, ha jól tudom valami Apple/Mac platform koppintásából, akkor most ki és hogyan meg hol?
    A másik:
    "...S bizony be kell vallani, hogy a Linux még sokmindenben messze van a felhasználó barát op.rendszer kritériumaitól...."
    Nos nem tudom mennyit használsz monjuk egy UHU-t, vagy Fedora-t, én láttam már alkalmaztam is, és objektíven szakmai szempontok alapján azt mondom, VAN annyira felhasználóbarát mint bármelyik Winxx.
    Harmadik
    "...Valóban tessenek kaban tartani az op. rendszert...."
    Kérdésem mit tartsak karban? Igen tudom az MS kiadja időben a javítócsomagokat, kivételt képez persze az a néhány javítás ami ténylegesen fontos lenne... Nos ALAPVETŐ KÉRDÉS vajon miért nem írnak vírust linuxr? Nos tipp? Talán mert open project? és lehet hogy fél napon belül meglenne rá a javítás? vagy mert a jobb képességű user is javítani tudná a hibát egy leírással?

    Az öszehasonlításban is van ráció...
    Kérdéses, hogy itt most ki menniyre akarja feszegetni, szvsz én benne vagyok ilyenekben is ;)

    Frankie
  • simia
    #97
    Az alap probléma, hogy tudni kellene értelmezni a szöveget...

    Ezt írtam: "Akkor, ugye marhaság akár a 2 oprendszert is bármilyen formában összehasonlítani!?!?!"

    Feltétezve, hogy NEM marhaság! De teljesen mindegy... De ha még mindig nem világos, akkor írj priviben!

    "Ne is legyen :-)" Szerintem neked se legyen"

    De részemről téma lezárva, nincs kedvem vitatkozni!

    peace
  • Inquisitor
    #96
    "Be kell látni, hogy a mai számítástechnika nem tartana itt a M$ nélkül,..."
    Hááát, mérget nem vennék rá, igaz sok újító ötletük volt, de legalább annyiszor kerékkötői voltak dolgoknak. Bár kitudja.
  • eke
    #95
    Sokaknak valóban fekete-fehér látásmódjuk van. Be kell látni, hogy a mai számítástechnika nem tartana itt a M$ nélkül, de bizonyos az is, hogy megsértették a verseny szabadságát monopóliumra törekedve az op. rendszerek terén. Ez viszont már nem jó, hisz a fejlődést hátráltatja. De, élt ilyen eszközkkel az Intel, vagy Nvidia is. Természetesen ez is megérthető! Ezért nem kell még epét hányi rájuk. S bizony be kell vallani, hogy a Linux még sokmindenben messze van a felhasználó barát op.rendszer kritériumaitól. Bár ha objektíven nézzük még mindíg a MacOS áll a lista élén. S win is egyre jobban hasonlít(felületében ) a MacOs-re. Az ok nélküli fikázás meg tényleg hülyeség s tapasztalataim szerint legtöbbször olyan userek vannak köztük akinek nem sok gőze van arról mit is tud az op. rendszere a gépén. Tisztelet a kivételnek. Persze az is biztos nem könnyű egy böszme op.rendszert megírni. A mai játékok sem mentesek a bugoktól, mégsem sírnak annyian mint a Win esetében. Valóban tessenek kaban tartani az op. rendszert és az alkalmazásokat! Frissítsék a szoftvereiket, pucolják rendzeresen a megfelelő (sokszor ingyenes) progikkal stb. S akkor majd meglepődnek milyen kevés gond lesz vele...
  • OliApa
    #94
    Hűha emberek! Holnap szabadalmaztatom a légzést!
  • Dömsödi
    #93
    A Magyar Államnak nagyon észnél kell lennie.
    Ha folytatja a Campust, akkor a microsoft még mélyebb gyökereket ereszt a közigazgatásban, oktatásban. Eltelik 5 év és azt látjuk, hogy ők dirigálják a feltételeket. Dánia még semmi ahhoz képest ami pár év múlva várhat ránk.

    Ha bevezetik a softwareszabadalmat akkor az ingyenes programoknak végük->a micisoft mégjobban megemeli a programjainak az árát. Totális monopolium.
    OpenOffice és tsainak vége.
    Csak annyit mond a mici:
    Kedves birok nézzék meg a 2 gépet mind a két gépen ugyanaz a documentum ugyanugy néz ki. Egyiken a word fut. Láthatják a lopás tényét saját szemükkel.

    Ezen most sokan csak nevetnek, de ha végigondoljátok, nem is tűnik lehetetlennek.
  • Csacsis
    #92
    Végre!!!! Itt a lényeg!!! Már azt hittem senki sem érti az egészet!
  • mikike
    #91
    ja igen
  • mikike
    #90
    nem ezt hívják zsarolásnak?
  • tomo
    #89
    en is ezert nem rendeltem krampuszos cuccot. nehogya naluk legyen a nevem es cimem, hat kinek jo az?

    masreszt itt enm is annyira a maganemberek vannak bajban, hanem az egyetemek, ahol a windozzal szerelt gepeken nagyreszt ilyen krampuszos windoz van. es ez nagyon ciki....
  • h4x0r
    #88
    Pont ez az ok, amiért annak idején nem rendeltem Campusos cuccokat, pedig csorgott a nyálam a Visual akármi cuccok után. Valszeg most paráznék, és vagy vehetném meg ezeket, vagy törölhetném le, és nem tudnék tovább haladni azon a vonalon.
  • pemga
    #87
    Szerintem annak a fején kéne kopogtatni, aki ilyet aláírt :). Ha teljesen megvették volna az embereknek azt a kismillió licenszt, akkor is kb. ekkora pénzösszeg jött volna ki. Komolyan érdekel, hogy mennyivel kellett ehhez megkenni a mélyen tisztelt tisztviselő urat, kb. mintha minden évben "építenénk" autópályát, pedig az sem volt semmi lyuk a büdzsén :).
  • h4x0r
    #86
    Szakmailag ha azonos piacra készül két szoftver, akkor össze kell hasonlítani. Ez így van. És ugyebár van pl. középszintű szervereken Linux és Windows is. Ha nem hasonlítod össze, akkor mi alapján döntesz?

    "No comment!"

    Ne is legyen :-)
  • tomo
    #85
    pedig a krampusz biza idolimites... es epp ez a szivas, ha nem perkalsz, szepen mennek kopogtatnak, es leszedetik a windozt a gepekrol. ez egy egyetemnel eleg nagy bajt okozna. osszeomlana az infrastruktura.
  • pemga
    #84
    A SUSE nem a németeké, a Novell megvette és már elkezdte átcímkézve árusítani :).

    Crampus licensz pedig ha jól értelmeztem a cikket, az _új_ eladásokra vonatkozik, azért az elég érdekes lenne, hogy timelimites licenszeket adna el (magyarul nem megvenné, hanem bérelné) a progikat. Ha mégis ilyet írtak alá, az már nem nyaraló v. autó, hanem minimum egy kastélyt kell hogy érjen Floridában. (Hiszen ez nagyjából lifetime szerződést jelent, mert állandóan meg kell hosszabbítani a _teljes_ licenszállományt. Azaz fix éves dollármilliós jövedelem, erőfeszítés nélkül. Nem mondom, csinos motor :).)
  • zpe
    #83
    Mostmár szinte biztos,hogy ledúrom a Wint és felrakom az UHU Linuxot. Van egy Cedega nevű emulátor amivel elvileg lehet játszani is Wines játékokkal (remélem).
  • palika22
    #82
    Sajnos Magyarország a világ egyik legönpusztítóbb korrupt állama, amit papíron sehol sem hoznak ki. Sehol a világon nincs olyan, hogy egy ország más ország termékeit helyezi előtérbe a sajátja helyett. Itt mindig ez van!!!!! Iskolapélda erre a Campus, leselejtezett SIEMENS villamosok stb. Németek persze a SUSE-t nyomják ami az övék, mi pedig mindig a másét. De ne aggódjatok, az illetékes döntéshozóknak megvan a mercije, nyaralója mint ahogy írtátok.
  • asdasdasd
    #81
    Nem az adóból, hanem az adóalapból.
    Nagy a különbség!
    Különben senki nem fizetne adót, hanem csak adakozna...

    Ami engem bosszant, az hogy az iskolákban windowsos gépeken windowst okatatnak, ami az MS-nek jó mert ezt fogják használni késöbb is, és ezért még az adófizetők fizetnek az MS-nek.
    Más cég fizetne érte ha a termékét oktatnák az iskolákban.

    Meg azt is irták valahol, hogy ha Mo nem hosszabbítja a Campus licencet az MS-el, akkor illegálissá válik a már diákok által olcsóért megvett licenc is. Ez igaz? Jó kis szerződét kötött az állam.
  • junkfer
    #80
    HI All!

    Nos egy kis magánvélemény. Igen jelentős része a népnek "birka" és megy a másik után... Magam is win-t használok mert ezt alkalmazza a cég, erre vagyok kényszerítve, mert az anyaválalat is ezt használja, és pont. alternatíva, kompromisszum nincs.
    Személyes beállítottságom szerint nem utasítom el (sőt!!!) a linuxot. A látszat szerint a linux nem annyira felhasználóbarát, de nézzük meg jobban a dolgot: ott a fedora, vagy az UHU (hogy magyar fejlesztést mondjak), kipróbálva annyi hátrányt tudok mondani, hogy a napi használathoz gyakorolni kell, alkalmazni. Ha nem csinálsz sűrűn valamit nem fog úgy menni, mintha napjában töbször is alkalmaznád. (Sajnos én semalkalmazom annyit mint szeretném)
    Igen személy szerint én is azt vallom, hogy a CAMPUS rosszul indított. És igen itt sajnos bejön a politika is a dologba, miért kell támogatni egy külföldi céget amikor lenne magyar alternatíva is?
    Nézzük meg a német kormány persze hogy a SUSE-t támogatja, meghagyja az országon belül a tőkét.
    Igen, teljesen jogos a kérdés mit is ad az MS az országnak? pár telepítőcd-t és néhány serialt?
    De jobban ne menjünk bele az MS/LINUX flame-be....
    (arról is van vélemény de lehet hogy nem itt kell kifejteni)

    Úgy gondolom, hogy jó üzletember alternatívákat kell keressen, és Bili gyerek ezzel a fúzással túllőtt az üzleti etikai határon, sztem ő most az erejét méregeti mint a kisgyerek, hogy meddig mehet el, csak ennek az eredménye néha nagyon nagy zakó vagy pofon is szokott lenni.
  • pemga
    #79
    Ez de LOL már :). Tényleg ennyire nem bír kitalálni semmit? :) Üdvözlünk az oviban.

    Chief, ki használ dózert, ha nem muszáj? Férfiasan bevallom, melóhelyen pl. ez ketyeg (company policy, valakinek szép autója lett belőle), de a böngészőn kívül csak egy cygwin-es X-Server Solarisos bejelentkezéssel, mert valamin dolgozni is kell :). De a saját gépemmel ilyen csúfságot nem teszek...
  • Chief
    #78
    Mindenki pofázik, hogy sux MS, de kiváncsi lennék, hogy az itt hozzászólók közül hogy ember használ linuxot!
    Manapság divat lett fikázni az MS-t.
  • Razgon
    #77
    Nem érted, hogy itt nem erről van szó???
  • arty
    #76
    persze, hogy nem ennyire egyszerü (a szmájlidat bekaphatod), de a lényegre rámutat...
  • Dömsödi
    #75
    Ez zsarolás.
    A szoftwareszabadalomra NEM-et kell mondani.
    A politikusokkal meg kell értetni, hogy nem lehet olyan programot irni, amelynek egyes részei más programokban még nem szerepeltek. Mintha leirná valaki egy könyvben a következő mondatott: "A tenger felett felragyogott a nap." Nos a a szoftwareszabadalom szerint ez a mondat védve lenne. Ezután ha valaki ezt a mondatot leírná a saját történetéhez a saját könyvben, akkor az illető bűncselekményt követne el. Belegondolva félelmetes.
    Vagy egy másik példa.
    A csimpánz génállományának a 98%-a megegyezik az emberével. Mégsem mondjuk Tarzan Csitájára, hogy ember.
    Az egyedi programot kell védeni. Pl a Winfost ne lehessen lemásolni(Copy-val), és ChinaXP néven árulni.
    Különben is a WinXP-ből kilopni programsorokat, és azokat felhasználni, az sokkal nagyobb munka mint saját szellemi erő felhasználásával egy hasonlot létrehozni.
    Tudja ezt a micisoft is. Pont ezért a nagy felhajtás. Hiába csinál valaki hasonló terméket, akkor abban lesz hasonlóság programkod szinten is. Egyből lehet perelni.A kis csoró cégek, meg nem tudják megvédeni az érdekeiket, és tejelni fognak a micinek, aki ezáltal még jobban megerősödik.
    Tudják ezt a legtöbb politikus is, (már a 35 év alattiak, hiszen a többiek legnagyobb részének fingja sincs az informatikához), de ők rövidtávon gondolkoznak, és jobban örülnek egy új mercsónak, meg egy tengerparti nyaralónak.

    A magyar kormánynak be kell szüntetnie a CAMPUST. Már az is nagy hiba volt, hogy megkötötték. Egy valag pénzt kifizetnek a Microsoftnak azért amiből csak a microsoft prifitál. Nekik a programokat rendelkezésre bocsátani 0 forintba kerül,de az ifjuság csak azt tudja majd megtanulni, ezért 4-5 év múlva biztos vevökörre számíthat. És ezért még fizetünk is nekik. Pedig lenne ingyenes alternativa.
    Félelmetes dolgok ezek, de sajnos sokan csak legyintenek rá.
    Már most 90.000 forint egy winXP (OEM-et ne nézzétek, mert ha bővited,cseréled a gépet akkor dobhatod a kukába) Kérdezem én: Mi indokolja ezt az árat? Ezért már egy középkatágoriás PC-t kapsz tokkal vonoval.
    A dánoknál lesz 800 informatikus? Ki kell velük fejlesztetni egy saját oprendszert. 1 év alatt simán végeznének, és még mindig nagyságrendileg kevesebbe kerülne mint a Win-t támogatni. Még akkor is ha nem linux-ra épitkeznének, hanem a nulláról indulnának.
    Mi kell egy irodába (98% állami hivataloknak csak ez kell) Egy szövegszerkesztő, táblázatkezelő+ egy jó adatbáziskezelő+1 böngésző. Ennyi... Ha kicsit értelmesebb az a 800 informatikus, akkor nem lenne gond a megvalosítás.
    A linuxnak az nagy lökést adhatna, ha csinálnának a DirectX-nek egy alternativát.
  • JZO
    #74
    Mit képzel ez az öntelt hólyag, hogy egy ország vezetőit egyszerűen megzsarolja? Hogy merészel fenyegetőzni ez a Gates gyerek? Ezzel most különösenmegutáltatta magát velem...
  • Razgon
    #73
    Jajj, ne már... nem kötelezte senki őket.
    Mintha ez így működne! Fel kellene ébredni végre!
  • Zedas
    #72
    Ja, és mivel ez undorító, Te - gondolom - ezért nem adakozol senkinek még ha meg is tehetnéd.

    Meg persze ha leírható, akkor a rákkutatók és a rákosok fitymálva fogják elhessegetni az összeget, mert így már nem is olyan jó.

    Te utaltál át a cunami károsultaknak pénzt? BG utalt három millát dollárban. Persze ha tudnák hogy ezzel adót csökkent, biztos visszaküldenék...
  • tomo
    #71
    az adomanyok leirhatok az adobol...
  • formatuq
    #70
    Ez tipikusan jellemzo az MS-re.
    Par evvel ezeleott, mikor par allam perbe fogta az MS-t, akkor nagy volt a felhaborodas, eloszor.
    Aztan kezdtek kiszivarodni dolgok, hogy meg is az allamok nyernenek, akkor MS atteszi a szekhelyet Canadaba. Usa nem vesztene sok penzt vele, csak rengeteget (adok, munkahelyek....). Szoval, elhalt a per, szep csendben. Jott az EU, es "megmutatta" az MS-nek (szerintem is hibasan, inkabb opcionalis dolgokra kellett volna kotelezni) most amerika is megint foglalkozik a per gondolataval. Remelhetoleg ezt most nem szurjak el.

    Valaki irta itt: "ki ez a senkiházi"
    Ez a senkihazi meg mindig a vilag leggazdagabb embere, nagyon nagy befolyassal biro, es alapjaban veve nem szemet ember.
    Nem az uzleti modszereit dicserem, hanem hogy hatalmas penzei mellett, nagyon nagyon sokat ad raszorulo csoportoknak (aids, rak, kulonbozo beteg gyerekek).
    Nem mondom hogy nem lop, meg hogy maszuletett barany, o uzlet ember, es o igy jatszik (nem o az egyetlen) es emelett nem keveset adakozik!!! Nezzetek meg a politikusokat!
  • simia
    #69
    Akkor, ugye marhaság akár a 2 oprendszert is bármilyen formában összehasonlítani!?!?!
    Mert, idézlek: "nem lehet analógiát vonni a világ egyik legjelentősebb cége (MS) és egy GPL project között..."

    No comment!
  • simia
    #68
    Ja és AMD-m van, mielőtt valami hüle belémkötne!
  • simia
    #67
    Én sem ma járok először az sg fórumban... , maradjunk ennyiben!

    Abszolut nem cirkuszolok, csak leírtam a véleményem néhány kedves fórumozó társamról!

    Mert ahogy évek óta látom, nem változik semmi!
    Egyes emberek napi élvezete akkor van meg, ha MS-t, Intel-t fikázhat!
    Az ilyen emberek inkább nézegessenek szex oldalt és élvezkedjenek arra!

    Bocs, ha valakinek beletiportam a lelkecskéjébe!