118
Elemezzük az okokat ki miért várja már, hogy felálljon a gép mellől.
  • skristof
    #78
    "viszont gyakran pár óra gépezés után, mint ha egy kapcsolót nyomtak volna fel, hírtelen "rámtört" a zaj, amitől képtelenség volt megszabadulni. (rettentő nyomasztó)"

    hmm, ilyet énis tapasztalok. akkor ezekszerint a gép az oka. nekem is fránya maxtor winyóm van :(
  • The Garrett
    #77
    aaaa maxtor vincsi legjobb... KAvedaralo :D
  • FtranX
    #76
    Én nem utálok gép előtt ülni. Ha abszolut nincs semmi dolgom, akkor előtte tudok ülni akár 18 órát is naponta. Persze ehhez kell a kényelmes székem és a 150 cm széles és 90 centi mély asztalom is. Képtelen vagyok felfogni, hogy egyesek hogy képesek órákat gépezni a szinte vállszélességű számítógép-asztalnak csúfolt valamik előtt, ahol az egérnek 10 centi hely van a billentyűzet mellett. (az ilyeneket tervezők nyilván nem sokat ülnek gép előtt)
    Vagy ismerősnél az LCD monitor egy 20-30 centi széles fali polcon van, a bill. pedig az alatta lévőn. Csak terpeszben lehet beülni...

    Zaj: Az előző gépemben egy igen hangos Coolink T1P prociventi és három Maxtor vincsi volt.
    Általában nem zavart, sőt szinte nem is hallottam, viszont gyakran pár óra gépezés után, mint ha egy kapcsolót nyomtak volna fel, hírtelen "rámtört" a zaj, amitől képtelenség volt megszabadulni. (rettentő nyomasztó)
    A mostani gépemben már hálistennek csak két vincsi és egy sokkal csendesebb venti van.
  • magus
    #75
    mert van amikor csak ugy itt ulok, es lenne dolgom, de en csak ugy uldogelek es unatkozom...
  • Dr DeViLKiNG
    #74
    Miért utálok a gép elé/előtt ülni?
    Nos, nem hiszem, hogy bárki is szívesen ülne le egy cerka 400/tnt2 kombi mellé
  • gnar killer
    #73
    nincs semmi bajom, 7 éves korom óta élek szgéppel együtt bár az utóbbi 2 évben többet ülök itt. sajna a szememnek nem a legjobb...
  • Rafaelo
    #72
    jancsiszögből :)
  • Sadist
    #71
    Amióta nekem is le lett cserélve a monitorom TFT-re (Sulinet rulz :D), azóta abszolút nem fáj se a szemem, se a fejem. Meg legalább az asztalomon is több hely van. Viszont a suliban a monitorok rohadt magasan vannak (asztal szintje +15cm a billentyűzetnek a helye, fekvőházas gép +15-20 cm és még erre jön a monitor), legalább 20°-os szögben fölfelé kell nézni. Már 20 perc után nem tudok a monitorra figyelni.
  • Metwork
    #70
    Ismerősöm szólt a főnökének, hogy kellene egy új monitor neki mert fárasztó 60Hz-en nézni 1024x768-ban. Azt válaszolta az a pöcs, hogy ő biztosítja a monitort amit nézhet, ha nem tetszik neki ne nézze.
    Erre vett egy TFT-t a munkahelyére a srác:)
  • Mike
    #69
    nem utálok
  • Punkerwork
    #68
    mázlista
  • Punkerwork
    #67
    az a baj hogy te is rabszolga vagy és nem tudsz új monitort kérni melóhelyen :(
  • Rózsalány
    #66
    nekem az irodai gépem nagyon hangos és fáj tőle a fejem, szerencsére az itthoni az jó és semmi bajom tőle. a melőhelyen meg megmondtam a főnökömnek, hogy napi 2 óránál tovább nem vagyok hajlandó bámulni... beletörődött:)
  • Szofi
    #65
    Kifolyik a szemem.

    Mióta rendszeresen gép előtt ülök (két éve és napi 8-10órát), nagyon érzem, hogy romlott a szemem!
    Nagyon nem éri meg!
  • Dichter
    #64
    Ja, és válaszolva az első kérdésre. Kajáért, cigiért, meg hogy ránézzek a családomra :)
  • Dichter
    #63
    A halkítás is naon fontos, az állandó monoton zajártalom ~10évvel megrövidíti az életet!

    De amikor meghalok, nem arra fogok gondolni, hogyha halkabb lett volna a gépem, akkor még élhettem volna 10 évet :D

    Mellesleg jó ez a topik, mert ha minden jól megy most olyan melót kapok, amivel nem állok fel napi 10 óra alatt a gép elől. Mellesleg az én székem, a világ legkényelmetlenebb széke. Tipikus étkezőszék, tömör fa az egész. Magam alá tettem 3 párnát, de még így is fáj a seggem 2-3 óra után, sőt egyszer egy igen kellemetlen betegségben is volt részem ezügyben, de ezt hadd ne részletezzem. A ventillátorom nem hangos, pedig itt van a moncsi mellett a gép, szóval ez nem zavar.

    Szemüveges vagyok, de nem emiatt romlott meg a szemem. Sőt, nem is romlott amióta gépezek. Monitor: Samsung Syncmaster 753 80Hz-en. És a fejem sem szokott fájni, max zúg egy kicsit, lefekvés előtt.
  • hen-tes
    #62
    ez nálam is jelen van, bár csak a kezemnél, mert a lábamon rajta figyel a takaró.. :D
    mikor nagyon fázik már a kezem vagy feltolom a fűtést, vagy nekiállok firkálni papírra
  • hen-tes
    #61
    lassan egy éve nézem 0 fokos szögből :D
  • Adi
    #60
    He-he!:)
    Én már nem ülök annyit a gép elött!
    Elolvasok egy két topikba beírt új kommenteket aztán tiplizek a gép elöl!
    Esetleg filmet nézzek vagy vmi...
    Meguntam ezt a sok pc-zést-ps2-zést és inkább bulizok meg mit tudom én.. csajozok!:D
  • Tetsuo
    #59
    1et értek tomsoloval. A világítás, függő.frissítés (és a felbontás is), folyadék, szék minősége, monitor helyzete, mozgás, mind marha fontos, nyakizmokat lazítani stb.. Én óránként csinálok néhány felülést, fekvőtámaszt is (ha nem merülök full bele a FarCryba :).
    A halkítás is naon fontos, az állandó monoton zajártalom ~10évvel megrövidíti az életet! Egyszerűen kiraktam a gépet a szobámból, vettem néhány kábelt küszöb alatt átfűztem, vettem nagy vinyót (lemezképeknek) így nem kell állandóan CDt cserélni, s most elviselhető a zaj.
    A monitor tekercseinek így is van kis zaja, sőt az egerem töltés közben is szokott sípolni (nemtom mitől) Logitech MX700.
    (Sajna a hosszú analóg hangvezetékek összeszednek egy csomó zajt, ezért így nem készítek felvételt, azt még meg kell oldanom vhogy :)
  • Vegas
    #58
    nekem a seggem zsibbad el,de szerintem egy új puha fotel megoldaná.....meg néha a fejem fáj..
  • tomsolo
    #57
    48 óra volt a max..:) utána má rengeteg bajom van...
    a szem és egyéb problémákat egy ideig lehet/kell orvosolni sűrű pislogás, glükóz és vitamin folyamatos pótlás (pl multivitamnos üdítő) fontos még a só pótlás is...
    a legalsó érték ami crt előtt még érdemes ülni az a 85 hz... legjobb 100/120... szal nem felbontás a lényeg... érdemes óránként legalább 5 percre felállni a trombózis elkerülése miatt... ha sok a villogás (pl jáccol (doom3) akkor 1-2 óra után legalább fél óra szünet... és sötétség... a túl nagy kontraszt - vakitó monitor, sötét szoba - szépen égeti a szemet, egy lámpa legyen mindig vhol a közelben felkapcsolva...
  • Aquir
    #56
    nekem quakezés v más ilyen fokozottabb agyi funkciók igénybevételekor kezd beindulni ez a folyamat, máskor semmi baja a végtagjaimnak :)
  • tomsolo
    #55
    O.*
  • Jano
    #54
    Neonvilágítás?
  • MrTressy
    #53
    én is crt moncsit használok egy iiyama 1451 est 1024x768ban 100hzen.Igy egész sokat vagyok képest kalimpálni, max a fenekem szokott elzsibbadni ha huzamosabb ideig ülök a gép elött.Ellenben a székemet le kellett cserélni görgös irodaira mert rettenetesen fájt a hátam a régitöl.
  • tehen_m
    #52
    Sokan irják hogy elromlik a szemük meg már milyen meg olyen szemüvegük van.
    Ez egyáltalán nem a crt től van! tft is ha sokat nézi az ember és nem pihenteti közben elromlik a szeme az embernek...
  • PResident Evil
    #51
    "nekem még van ujjatlan "gettós" kesztyűm is"
  • Sephi
    #50
    Nekem egyetlen egy gondom van ezzel kapcsolatban. Azzal hogy ulni kell elotte. Ezert is ideges szoktam lenni amikor valami exkluziv Pc jatek jelenik meg mert akkor fel kell kelni a konzol elol es leulni a Pc ele :D
  • Cat #49
    a hideg kéz-láb javítható, egyszerüen sok folyadékot kell inni
    Ezt régen olvastam vhol, és tényleg igaz. Gondolom azzal függ össze, hogy javítja a vérkeringést
  • St
    #48
    Perifériás érszűkület, számgépezés közben kihül kezed- lábad, ez teljesen normális. Ilyen nem csak a számgépezés közben történhet, hanem bármilyen irodai munka közben ami nem jár különösebb fizikai munkavégzéssel (ezzel együtt kalória felhaszálással és hőtermeléssel). Nekem is tök ugyanez van, pár óra számgépezés után, jégcsap a kezem.

    Megoldás: fel kell öltözni rendesen, melegítő, vastag zokni, nekem még van ujjatlan "gettós" kesztyűm is, kifejezetten számgépezni.
  • cSuwwi
    #47
    sokat (üd)ülök a gép előtt, átlag napi 10-12 óra (nekem már sok, de "játékos" koromban volt jópárszor 18-20 óra)
    egy izmos 15"-os noname crt-m van, max. 60Hz + az a "filterüveg" előtte, ami szvsz semmire se jó, csak sötétebb a kép (le van földelve)
    mostanában pár hete tiszta vörös a szemem, már megijedek, ha a tükörbe nézek (nem magamtól, hanem a szemem látványától) :C
    reggelre (8 óra alvás) hatására mindig elmúlik, de hosszú távon gondjaim lehetnek belőle asszem
    haveri körrel nagyjából egyszerre kezdtünk gépezni kb. 10 éve, rajtam kívűl már mindenki szemüveges évek óta...
    a gépzaj nálam zavaró, +1 venti van benne, de zárt ajtók mellett éjszaka a földszinten lévő konyhában is hallom, hogy megy a gép, pedig 2 szoba + folyosó van közötte :O Tesóm gépében meg valamilyen Thermaltake tuning hűtő van, na azt még napközben is hallani lent (hiába állítható a fordulatszáma)
  • praksi
    #46
    én azért utálok a gép előtt sokáig lenni, mert semmi hasznosat nem csinálok :D
  • flashX
    #45
  • flashX
    #44
    Asztal alatt 6 konnektoros hosszabbító, és az mind feljön a géphez ami jobb oldalt van a lábam mellett. A többi kábel, pl egér, hangszóró, ezeknek lyuk van fúrva az asztalban.
  • 2XP
    #43
    Szerencsére nem vagyok dohányos, már csak az kellene, jót tenne az asztmámnak...
  • The Garrett
    #42
    Tenyleg kicsit OFF :DD

    ti micsináltak a kábelekkel? ki hol vezeti el stb? mert en csak azoktol kapok igazan idegbajt :DDDDD
  • The Garrett
    #41
    nekemis 765MB, szerintem messze egyik legjobb CRT monitor... csak 769 esre cserélném le ami 19' :)
  • The Garrett
    #40
    csukoproblemakat is megoldottam

    balkezem alatt mx510 van :D, jobbkezem alatt meg 1cm vastag szivacs amin a csuklóm meg könyökig a kezem. (meg 2-3 orankent felallok 1 kis kéztornára:)
  • flashX
    #39
    A szived az agyad felé pumpálja a vér nagyobbik részét. A dohányosoknál is így van azt hiszem.