118
Elemezzük az okokat ki miért várja már, hogy felálljon a gép mellől.
  • 2XP
    #38
    Hát a gép nekem is enyhén szólva hangos, az egész házban hallani lehet csukott ajtó mellett is, legközelebb csak vízhűtéseset veszek, még ha emiatt csak rosszabb procit tudok is venni. A székem is borzalmas, a monitor crt, nagyon jó lenne egy tft, de nekem sincs rá pénzem. Bár ez a mostani Samusung 765mb igazi luxus az előző 14"-os yakumómhoz képest, amin 4 évig nyomtam 1024-ben 60hz-en. Igaz ma már -5-ös szemüveg is kell (bár a szemromlásom még a gépes korszak előtt kezdődött). Sajnos az egyetlen dolog, ami most ergonómikus a gépemen az az egér (logitech mx500-as). A hátfájáson és a kontaktlencse kiszáradásán kívül (vmiért gépezésnél nem pislogok eleget) az a legrosszabb, hogy teljesen megfagyok, főleg a kezem, pedig nincs hidegebb, mint a többi szobában.
  • flashX
    #37
    Jah és a s*gg*m is szokott fájni.
  • flashX
    #36
    Nekem a hátam és a csuklóm fáj kb. 6 óra gépezés után. A CRT monitorom egy szintben van a fejemmel, az asztalom bal oldalán. A görgős székem meg már recseg , ez egy külön észrevétel, aki sokat ül gép előtt, és görgős széke van, annak recseg. Hát a hangokkal van egy kis problémám, csukott ajtó mögül, ha nincs itthon senki, tehát full kuss van, a csukott fürdőszoba ajtó mögül hallom, hogy megy a gép.
    Egy fotel volna az ideális, meg vmi halkítás ezeken az ördögi jószágokon. Na meg a villanyszámla a másik ok, hogy felálljak.
  • krisztike
    #35
    Mert elülöm a popsimat és...és ,ha W.C.-re kell mennem nem lenne jó bent limenni...:-D
  • nemcsakfeel
    #34
    Suliban nagyon gáz.. Tiszta gány, szar monitorokat 1280 ba vannak vagy 70 Hz en, homályos az egész, felveszem a betűméretet 200% ra, úgy meg szar az oldal elrendezése..
  • _Vegeta_
    #33
    Mert ehes vagyok es ki kell menni kajaert. :)
  • Tuvok #32
    Amúgy régen egy ramaty székről gépeztem + suliban is azokon ültem, és iszonyat derékfájásaim voltak, mára jobb lett, de hiába a fotel itthon, hiába a kényelmes támlás, karfás szék melóhelyen, ha megerőltetem ugyanúgy fáj :/

    És ez az íróasztal dolog is jó, otthon kicsi asztalom volt, monitor szinte az orrom előtt, ha 1 nap 2 óránál többet ültem előtte, garantált kötőhártyagyulladás (volt jópárszor), de most az új lakásba direkt csináltattam egy batár nagy asztalt, monitor a másik oldalán kellő távban - igaz CRT (nincs zsém LCD-re) - így már nincs szemgyulladás, de néha még mindig fáj, érzékeny a szemem az ilyenre sajna, ha 1 pillanatra a nap felé, lámpába, vagy bármilyen fényes dologra nézek, azonnal begyullad .
  • Bandee1987
    #31
    Anno 60 hz-en nyomattam a monitort, persze, hogy begyulladt a szemem. 85 hz-en már nincsenek ilyen bajaim. Érdekes, suliban viszont könnyen megféjdul a fejem, pedig 85 hz-es ott is a monitor.
  • Tuvok #30
    1 óra: megunom (játék, egyéb szórakozás)
    2 óra: fáj a szemem / fejem (bogarászgatás, olvasás, meló, filmnézés)
    3 óra: lehetetlen, mert nincs ennyi időm egyhuzamban gépezni :)
  • PResident Evil
    #29
    az én gépem is csörög-csattog, de úgyis zenét hallgatok :P
  • Lacc
    #28
    Hát nekem viszont elég hangos a doboz, ami nekem már egyáltalán nem tűnik fel, de másoknak igen :D De azért gondolom nem olyan egészséges akkor se hosszabb távon, lehet hogy nekem is be kéne ruháznom valamennyit a halkitásba.
  • Lacc
    #27
    Nekem szerencsére jó kényelmes székem van, bár csak műbőr :D De nagyon fontos, hogy van kéz/könyöktámasza. Én anélkül nem tudok rendesen célozni egérrel, de a sima klikkelgetés a desktopon is nagyon kényelmetlen nélküle.
    A monitort én se bántam meg, hogy TFT-re váltottam le, nekem is megszűntek igy a szem-begyulladások/bevörösödések.
  • The Garrett
    #26
    Nekem csak a zugással van bajom, komolyan elgondolkodtam rajta hogy raaldozok +15-8 ezret es veszek egy hangtalan ventil szettet a gépbe.

    Sszek nekemis kenyelmes bőrfotel, bár most próbáltam unokatesomeknal gumilabdat az zsir :D


    monitor is profi szal nem fáj a fejem :)
  • Shadow_THH
    #25
    hmm én sem birok túl sokat ülni elötte egyszerre, mert utánna tiszta zombi vagyok. ezért kell beiktatni közé pár cigi szünetet és vodkasör dózist :)
  • PResident Evil
    #24
    érdekes, nekem amíg a monitorom teljesen előttem volt, sokkal kényelmetlenebb az egész... most az asztalom jobb oldalán van, nem nagy szögben kell rá nézni, és egyáltalán nem kényelmetlen, napi sok órát bírok gépezni így, gamelni, fórumozni, akámi... (balra a TV van :D)
  • nemcsakfeel
    #23
    A szék tényleg fontos kérdés, ezt a forgós, leeresztós izé széket csak kevés ideig viselem el, szoktam cserélgetni kb hetente a széket, ( mármint 2 széket megcserélek ), az jót tesz, akkor kicsi más szögből is nézem a monitort, más az ülés, ..
    Viszont én nem szeretem a monitort lefele nézni, kb a szemmemel egy magasságban van a CRT. Kb 16 óra után már kellemetlenül érzem magam előtte, de ez lehet alváshiány/ mozdulatlanság nak is betüdható.

    Az utálat nekem is mint mikikének, abból adódik hogy mással hasznosan eltölthetném az időt..:(
  • ThePartyFace
    #22
    Miert utalok? Semmiert...kontra es pro;)
  • mikike
    #21
    akkor te miért utálsz?

    én még azért is utálok, mert azt az időt hasznosan is el lehetne tölteni
    csak nem tudom mivel
  • ThePartyFace
    #20
    Nekem ugyan kicsi az iroasztalom, megis kenyelmesen elférek...Apam irodajabol megorokoltem egy miniszteri börfotelt, ugyhogy maximalisan kenyelmes itt ucsorognom, es a szemem sem romlik olyan mertekben a 17"-os Samsung LCD monitornak koszonhetoen.
    Regebben amig CRT monitorom volt nekem is gyakran fajt a szemem, sotetben nem lattam olyan jol, de amiota LCD van, ezek a tunetek elmultak.
  • Met
    #19
    megelőztél:D
  • Met
    #18
    vagy csak koszos a szemüveg
    az is jót tesz ha ég egy kis lámpa a monitor mellett és nem csak a monitor világít a sötét szobában
  • mikike
    #17
    én annyi tanácsot adnék, hogy dög sötét szobában ne lessük a monitort, kapcsoljunk fel valami kis villanyt
    és az se jó, ha épp szembe süt a nap
  • mikike
    #16
    lehet, hogy most beleerősített...
    a monitortól

    de az eddigi 15 évben amíg gépem volt (votl olyan is, hogy FF Junoszty TVn lestük a C64et órákig, közelről), nem sokat romlott (most -1,5), szal szerintem nem rontja annyira a szemet a CRT, mint amennyira sugallják (kivéve talán, ha ilyen homály mint ez)
  • St
    #15
    ja, hogy szemüveges vagy...
    akkor simán lehet, hogy csak romlik a szemed
  • mikike
    #14
    legyen igazad
    mind1 ha rámtör a gazdagság úgyis befizetek egy lézeres szemműtétre
  • St
    #13
    'A', vagy 'B' vitamin hiány! 'A' vitamin hiány miatt a retina nem tud olyan ütemben regenerálódni, ahogy kellene, ez túlterheli a látóidegeket és a látás-központot (az agynak kevesebb infóból kell összerakni ugyanazt a képet), vagy 'B' vitaminhiány, amely következtében a látóidegek hamarabb elfáradnak.

    Tél van...
  • mikike
    #12
    eddig nem volt ilyen gondom
  • mikike
    #11
    érdekes viszont, hogy ez csak mostanában jött elő
    kb. fél éve van ez a homály monitor, de csak mostanában fáhdul meg hamarabb a fejem/szemem
  • St
    #10
    Tapasztalataim szerint az CRT monitor lecserélése LCD-re már jelentősen csökkenti ezeket a fizikai tüneteket. Miután én váltottam, lecseréltem a család többi tagjának a gépén is (azok csak 15"-ös LG LCD-k), és mindenki azon a véleményen volt, hogy sokkal jobb, kellemesebb a gép előtt ülni.

    További probléma, ha a monitor homályos. A homály esetén a szem és látóidegek extra munkát végeznek, amely külön megterhelést jelent. Ilyenkor könnyebben jön a szem és fejfájás.
  • mikike
    #9
    lefele nézek erre a rühes CRTre, de még az is baj, hogy ez is ósdi, kölcsönfajta, Philips 105s és már alapból homályos gépet ad...
  • St
    #8
    Fontos kérdés az is, hogy milyen szögben nézel a monitorra. Szakértők szerint az a legjobb, ha kb. 20 fokos szögben lefele nézel a monitorra, és legrosszabb az, ha a szemed síkja felett van, az drasztikusan csökkenti a gép előtt tölthető órák számát.
  • mikike
    #7
    sajna, mivel annyi pénzem nincs mint a topiknyitónak, nem sok mindent tudok tenni
    a PCm nekem is rohadt halk, csak a tápnak van ventije, szerencsére ez nem gond
    LCDt hiába szeretnék nincs rá lóvé
    forgószéket még akkor vettem amikor volt pénzem, de nem volt jó választás
    bár a neve szerint ergo, de nem igazán fogja a hátat
    nagyon nehéz jó széket találni

    de sokat tudok kushadni a gép előtt, de mostanába egyre hamarabb bajom lesz tőle
  • mikike
    #6
    a hátam is szokott és a nyakam
  • mikike
    #5
    mert már fáj tőle a fejem
  • szacsi
    #4
    elfárad a szemem. mert.
  • Chaos Mad
    #3
    szerintem mi már megszoktuk, én is 9 éve ülök a gép elött ...
    régebben nekem is voltak hasonló problémáim. de a nagy asztal az tényleg nagyon kényelmes, szépen elférnek rajta a cuccaim, a monitor elött is.
  • tigeroo
    #2
    hú, én 12órán át simán bírom:)
  • St
    #1
    Sokan szenvedünk attól, hogy a sok számítógépezés után különböző testi tünetek jelentkeznek ami miatt a gép környékére se kívánkozunk órákig (napokig).

    Néhány éve, amikor sokat számítógépeztem állandó szemgyulladással, fejfájással, "fejzúgással" küzdöttem és amikor befejeztem a munkát alig vártam, hogy felálljak a gép elől. Ez mára megváltozott. Sokkal többet ülök a gép előtt, és mégsincs soha se fejfájásom, se szemgyulladásom.

    Rájöttem, hogy ergonómiai problémák voltak:

    1./ lecseréltem az íróasztalomat egy jóval nagyobb, kényelmesebb asztalra, hozzá bőrfotel, amelyben sokkal kényelmesebben stabilabban lehet ülni (megszűnt a hátfájás, stb)
    2./ lecseréltem az akkori 17"-es LG Flatronomat egy ACER 17"-es LCD-re (megszűnt a szemgyulladás, fejfájás)
    3./ számítógépben mindent megbuheráltam, hogy halk legyen, szuper ventik félfordulaton, halk táp, halk vinyó (megszűnt a fejzúgás)

    Szerintem a legtöbb esetben ezeket a kellemetlen fizikai tüneteket ergonómiai átalakítások, zajártalom csökkentéssel, régi sugárágyú monitor kidobásával mérsékelni lehet.

    Várom ide mások ezzel kapcsolatos tapasztalatát, véleményét. Te miért utálsz néha a gép előtt ülni? Mennyi a max. óraszám amit el tudsz tölteni számgépezéssel anélkül, hogy megfájduljon a szemed/fejed/stb, és milyen környezetben (monitor, zajártalom, bútor)?