6292
  • r4pt0r
    #6172
    Szerintem rajzfilmeket akarnak vetítetni, vagy zs kat filmeket, mert más indokot nem tudok elképzelni, vagy pedig tényleg nem néz sci-fit a kutya se. :D
  • Victor1103
    #6171
    Pff szánalmas ez a csatorna amióta SYFY a neve. Nem is nézek már rajta semmi hát ezek után se fogok. Maradjon akkor az alsó kategóriába a sok szarral amit vetít..
  • Fabio Capello
    #6170
    FUFUFUUFUFUUFUFFF
  • dregnarr1 #6169
    Itt az update:
    http://www.deadline.com/2012/03/battlestar-galactica-blood-and-chrome-cancelled-syfy/

  • Victor1103
    #6168
    Aki esetleg nem látta volna még:

    Battlestar Galactica Blood and Chrome trailer

    Hát mit is mondjak? A potenciál nagyon ott van benne. Ha a Syfy nagyot akar robbantani és olyan sikereket elérni mint az előző BSG-val akkor mindent megtesznek annak érdekében hogy sikeres legyen. Én bízom benne hogy ez is egy minimum 4 évados sorozat lesz
  • [NST]Cifu
    #6167
    Hát ha a SyFy-nek lett volna egy kis esze, akkor talán nem Caprica irányába mennek el a BSG2k3 után, de ez már ugye történelem...
  • dregnarr1 #6166
    WonderCon 2012:

    At the end of his talk, Grazier screened a trailer for the upcoming “Battlestar Galactica: Blood and Chrome,” a two-hour television film which is set in the 10th year of the First Cylon War. Edited at rapid-cutting pace to Trent Reznor and Karen O’s cover of “Immigrant Song” for “The Girl With the Dragon Tattoo” – which was actually quite fitting with images of ice-covered planets and (space)ships – the trailer ended with title cards flashing the words “It’s time for a SyFy game-changer."
  • Tikal #6165
    3. évad igen nehezen indult szerintem, nem is tetszett... meg nem igazán értettem a cylonok szándékait ezzel az "együttéléssel"... de aztán szerencsére amint elhagyták a bolygót megint érdekes lett a történet
  • Tikal #6164
    2 evad vége.

    Persze lehetett sejteni hogy megtalálják oket igy vagy ugy de akkor is, ütött a vége meg az egesz evad is jó lett egy ket részt leszámítva talan...Gaius nagy figura fejlődik:)
  • stargatelost
    #6163
    Tudom, melyikre gondolsz, ott a 17 utánra írják a filmet.
    Na de előkerestem annak az embernek a hozzászólását, aki ezt a sorrendet javasolja, és hogy miért:
    "Igazság szerint csak a Razor az, ami kilóg a kronológiai sorrendből, de az olyan előremutató dolgokat is tartalmaz, illetve olyan események előismerete kell hozzá, amelyek időrendben később történtek a sorozatban."
  • dregnarr1 #6162
    Az Angel-Buffy párhuzamot a "spin-off" mibenlétének értelmezésére hoztam fel példaként, nem a tartalmuk alapján való összehasonlításra és sorrendmeghatározásra.

    Én sem írtam egyébként, hogy nem szabad a 3. évad után a Razort, csak igazoltam, hogy kronológiai, történeti élvezhetőség szempontjából miért a 2x17 után lenne a helye:)

    Van régebbről egy sorrendlistás linkem, amit a hivatalos rajongói tábor is használ és követ, ha megtalálom, posztolom.
  • Reg5
    #6161
    Akkor az In the beginning lesz az. Na az tényleg überspoileres.

    Na de off vége.
  • stargatelost
    #6160
    Hmm, ezt nem tudtam, hogy ennyit csúszott. Jó, igazából mindkettőnknek igaza van a Razorral kapcsolatban :) Így is, úgy is lehet nézni, de én továbbra is ezt a sorrendet fogom ajánlani, ha valaki kérdezi :)

    De megint rossz példát hozol, ugyan nem láttam az Angel - Buffy sorozatokat, de tudtommal párhuzamosan futottak egy ideig, rengetek apróbb-nagyobb átutalásokkal. (Tehát daránál elvileg egy Angel egy Buffy részt kellene nézni)
  • stargatelost
    #6159
    Nem a Gatheringre gondolok, az a bevezető film azt tudom, azzal kezdtem :) De most meg nem mondom, melyik az, nem akarok utána keresni, nehogy spoilerbe fussak :)
  • dregnarr1 #6158
    Ahogy említettem, Razor is már jó előre el volt készítve, a tv-re való vágás (és a sugárzás szünetei közben szerzendő profit) miatt csúszott csak a 3. évad végéig a leadása. Ennek ugye első jele az online Razor Flashbacks részek bemutatása volt, amik egyszerűen csak kivágott jelenetek voltak, amiket külön webizódokként akartak feltüntetni (és később a bővített filmbe ágyazva bukkantak fel újra), mielőtt leadták volna tévében magát a filmet.

    A nézők szempontjából pontosan ugyanez volt a Firefly-nál is , vagyis hogy nem a sorozat története szerinti sorrendben kerültek leadásra a részek (az, hogy mi volt a keverések oka, már teljesen más tészta).

    Caprica is film: filmsorozat. Nem mozifilm, de lényegtelen, az állítás, hogy előzményeknél figyelembe veszi a végkifejletet, egyszerűen az esetek jelentős részében nem igaz, legyen szó sorozatról, vagy mozifilmről.

    Caprica is BSG, az, hogy nem szerepel a címében a 2 szó, még a sorozathoz tartozik (pl.: Angel <-> Buffy)
    Spin-offnak spin-off, de attól még BSG, csak úgy, mint a talán egyszer majd megjelenő Blood & Chrome.
  • Reg5
    #6157
    A Gatheringre gondolsz? Azt a sorozat előtt adták le. Én mondjuk a B5-nél a sorozat után néztem meg a filmeket, de semmi zavar nem volt az erőben.

    A Razort viszont szerintem is célszerűbb a 2. évad felénél nézni. Mire a 3. évad végére érsz az apróbb utalások egy része már nem fog leesni.
  • diktius
    #6156
    vannak még érdekességek

    itt: http://goo.gl/QchxK

    több is

    asdewrewrew
  • stargatelost
    #6155
    A Firefly pont, hogy nem jó példa :) Ott le volt forgatva már az epizódok egy része, és utána kavarták meg, persze, hogy nem úgy kell nézni ebben az esetben, ahogy leadták. A csatorna belebarmolása nem ide vonatkozik.
    Caprica sem jó példa, hiszen az sorozat, nem egy film, és nem BSG, hanem a spin-offja.
    Mindegy, ezt a nézési sorrendet egy sci-fikben jártas, megbízható emberkétől vettem, és szerintem is így a jó.
    De ha már példákat mondunk, a Babylon 5-nek is van egy, a sorozat után készült előzményfilmje (Ezt nem mondom biztosra, mert még csak most darálom az első évadot, de így hallottam), és azt sem a sorozat elkezdése előtt kell megnézni, mert tele van spoilerrel, hiszen a sorozat végeztével készítették el, az összes fordulat meg egyéb dolgok tudatában.
  • dregnarr1 #6154
    Nem kell messzire menni, hogy lásd, a sorozatok jelentős részénél az előzményfilmekre semmilyen hatást nem gyakorol a sorozat szálainak végkifejlete, példaként itt van kapásból a Caprica, de említhető még megannyi más is.

    Nézettségi sorrend: maradjunk sci-fiknél, ott a Firefly is, gondolom nem kell bemutatnom a csatorna által leadott sorrend körüli kavarásokat.. nem hiszem, hogy bárki, aki darálni szeretné a sorozatot aszerint követné a részeket úgy darálja, ahogy régen, a tévében adott részeket néző emberkéknek kellett. "Úgy volt az igazi!"
    A Razor pont olyan, ami nem oda illeszkedik, ahol eredetileg leadták. Az, hogy ott is megnézhető mert nem zavar a történésekbe, az egy dolog, de ennyi erővel a Stargate Continuum-ot is megnézhetném a teljes SGA után, ahelyett, hogy az ötödik évad eleje felé tenném.

    Hiába darálja az ember, 23 résznyi különbség és az addig eltelt idő és információmennyiség szerintem elég rosszul érintheti, ha minden apró mozzanatra figyelni szeretne és nem csak második dara alkalmával kíván minden, háttérben lappangó történetrészletre felfigyelni.
  • Tikal #6153
    ok , de egy haver bekavart, biztosra kellett mennem :)
  • stargatelost
    #6152
    Ez pedig butaság. Ha például egy sorozat végigmegy, mondjuk 4-5 évaddal, aztán rá egy évre készítenek egy előzményfilmet a sorozatnak, akkor ha valaki darálni fogja, egyértelműen nem az előzményfilmmel kezdi, mert az már annak szellemében készült el, hogy ismeretes volt a sorozat végkimenetele, stb.
    Persze ez a Razorra nézve olyan szinten más, hogy az évadközbeni film, de valamilyen mértékben ugyanúgy igaz rá ez az állítás. Mi is, akik hétről hétre követtük, a harmadik évad után néztük meg, mert akkor jött ki, és akkor kellett megnézni, tehát darálva is akkor kell megnézni, mert így illeszkedik.
    Ja és az sem igaz, hogy semmire se fog emlékezni, hiszen darálja, friss az élmény.
  • dregnarr1 #6151
    A legvégén van egy félpercnyi jelenet, ami megadja a következő, 4. évad alaphangulatát, de ennyi. Ha 3. évad után nézi meg, már semmire sem fog emlékezni a 2. évados anyagokból, ahol valójában szerepel a Pegasus és körülötte forog pár rész.

    Csak azért adták le a 3. évad végén eredetileg, mert akkorra készült el, az a bizonyos kis jelenet is csak azért lett úgy vágva, hogy jobban passzoljon a folytatáshoz.

    "így a jó a teljes élvezhetőség érdekében, az mindegy mikor jön történetileg"
    Szerintem ez már önmagában ellentmondás, ha kronológiailag nem megfelelő a sorrend, miért segítene az a sorozat élvezhetőségén? Pont a történet az, ami miatt ajánlatosabb nem a sugárzási sorrendben nézni, így lesz jobban élvezhető.

  • stargatelost
    #6150
    Megírtam a nézési sorrendet, nem? :D Úgy a jó, hidd el :) Razor-t a harmadik évad után kell, így a jó a teljes élvezhetőség érdekében, az mindegy mikor jön történetileg.
  • dregnarr1 #6149
    Ott is megfelel, de történetileg a 2x17 után jön.
    98%-ban a Pegasus-ról szól, semmiféle spoilert nem tartalmaz.
  • Tikal #6148
    A Razor-t a 3. évad után kell megnézni?
  • werdaa
    #6147
    ez is jó

    itt: http://goo.gl/fGwgV

    ..ghjytjytjty
  • dregnarr1 #6146
    EZT érdemes elolvasni.

    Kiegészítésként: bár nem közvetlenül erről van szó, de le van írva, mi-miért van:
    http://theminiaturespage.com/boards/msg.mv?id=229867
  • Cef
    #6145
    A valóságban az lenne a lényeg, hogy a Vipera és a hajó relatív sebessége megegyezzen. Ezt fékező-rakétákkal sokkal könnyebb elérni, mint súrlódással. A fémtalpakon lévő kerekekre nem emlékszem, de lehet, hogy vannak. Csak az rémlik, hogy mindig csikorogva, pattogva, meg össze-vissza csúszva landoltak egy kupacban egymásnak verődve. Nekem ez nem tetszett a leszállásban. De maga az űrvadász koncepció is elég gyenge lábakon áll. Viszont ebben a sorozatban az a nagyszerű, hogy még az ilyen bakikat is hihetően elő tudja adni. Sikerült megteremteniük a valóságosság látszatát. A Babylon 5 és a Firefly óta ez nem sok sci-fi sorozatnak sikerült.
  • Malakai
    #6144
    Hosszú pályát a lassítás miatt mondtam, mivel mozgási energiája ugye megmarad a vipernek landoláskor, és habár az űrben ugye tud fékezni a manőverező (és gondolom elöl fékező) rakétákkal, aztán lebegve egy kis helyen landolni, de a fékezés időbe telik, így gyorsabb leszállítani őket.

    Mesterséges gravitáció meg tuti van, az egész hajón meg van oldva mindenféle forgó részek nélkül.

    Ez lehet rosszul, de nekem úgy rémlik a Viperek fémtalpai alján apró kerekek vannak egyébként, gondolom súrlódás csökkentésre kitolhtó talán.
    Amit persze elsősorban csak harcközi leszállásra használnak, az elején mutatják a miniben, hogy lassan belebegve szállnak le úgy egyébként.
  • r4pt0r
    #6143
    Nem tudom emlékszel e amikor a pegazust szétkapták, nah ott volt éppen egy gyors landolás a vadászoknak, megnéztem volna azt ha dokkolással akartad volna kivitelezni.

    Másban lehet keresni ésszerűtlenséget, de ebben az egyben nincs semmi, az a 2 leszállóhely, hangár, dokkoló mindegy minek nevezed ésszerű és hasznos.
  • Cef
    #6142
    Valójában pont, hogy ez az egyik. Az űrben nincs olyan, hogy leszállás. Még ha a Galaktikán mesterséges gravitáció, akkor is ésszerűtlen. Főleg, hogy leszállótalpak vannak, nem pedig kerekek. De egyet értek, ahhoz képest ez még nem annyira vészes.
  • Malakai
    #6141
    Pontosan, ez egy hadihajó, a leszállás sebessége fontos, így nem kell arra várni, hogy a leszálló raptor csökkentse a sebességét.
    Vannak logikailag problémás dolgok a sorozatban, ez pont nem annyira az.
  • Cef
    #6140
    A popcorn sci-fikben nem szabad logikát keresni. Ahhoz képest ez a sorozat elég logikus. Egyébként tényleg jó sorozat.
  • dregnarr1 #6139
    Emellett ugye így képesek a hangár teljes tartalmával együtt ugrani, míg dokkolásnál a csatlakozni kívánó hajó szépen lemorzsolódna.
  • r4pt0r
    #6138
    Mert így gyorsabban tudnak leszállni a hajók, másik hogy nagyobb hajók is le tudnak szállni, a hajó belsejébe lásd Colonial One.
  • Tikal #6137
    miért van leszállópálya egy űrhajón? a raptorok miért nem csak dokkolnak? vannak ilyen bosszanto dolgok amik rombolják az élményt, pedig a sorozat rohadt jó :)
  • dregnarr1 #6136
    3D-ben láthatjuk majd a 2004-es sorozatot!
  • Valezius
    #6135
    Még mindig jobb így, mintha a végén kiderülne, hogy üldöznék 70 részen át az embereket, de ez csak kamuvolt, és nem is akarták elkapni őket, mert volt egy tök más nagy tervük.
  • Reg5
    #6134
    Az a baj, hogy abból sem derül ki semmi.
  • mindero
    #6133
    Végül is a primitív terv is terv.
    Annál nagyobb csattanó: mindenki valami ördögien ravasz tervet várt, aztán tessék.