1799
  • Rafaelo
    #413
    győzikék haza !!!!!!!
  • Vlala #412
    Mi lesz? Ötliteres pezsgőt veszek, és megiszom egyedül, ha tényleg elkotródik!
  • BADE
    #411
    Zaki hogy nyithattál ennek a szennynek topicot???Ráadásul még a büdös retek családját is beraktátok logónak
  • vezeték
    #410
    neked adok igazat
  • BADE
    #409
    Költözzön inkább Strasbourgba!Vagy csöppenjen be a skinheadek közé,a mocskos cigány fajtáját!
  • ScOrpY
    #408
    asszem Győr moson sopronba vagy hova? nem tom pontosan ha tévedek javítsatok ki.
    Én nagyon szeretem győzikét meg az egész családját...
    Semmi bajom velük
  • vezeték
    #407
    Na, asszonjda elköltözik, most milesz?
  • Vlala #406
    ezt a statistzika-problémát már kiveséztük egy-két topicban, de ha Te tanultál statisztikát, akkor tudod, hogy az egész egy nagy kalap parasztvakítás, a hibalehetőség kb. 10000 %, mert akármennyire veri a mellét (esetleg más testrészét) a KSH, 3000 emberből nem lehet megmondani, hogy mit nézett 5 millió magyar tévénéző.
  • Aramir
    #405
    És azt honnan tudod, hogy mind a 30 lakásban nézi mind a 2.6 ember (2200 ember/840 lakás=átlag 2.6 ember :P )?
    A 403-as linket meg szvsz olvasgasd át, nemcsak én nem hiszem el az ilyen statisztikákat, javaslom pl a 27-es hozzászólást.
  • winnie
    #404
    ezt a hozzászólást nem értem. ha 30 lakásban bekapcsolva marad a tévé (vagyis a műszer), akkor azt felszorzod az alanyok által reprezentált emberek számával és hibahatáron belül megkapod, hogy összesen mennyi lakásban maradt bekapcsolva a tévé.

    ha tanultál statisztikát akkor tudod, hogy mi a reprezentatív minta - és akkor azt is tudod, hogy ha megfelelően válaasztjuk ki a minta elemeit, akkor (most egyszerűsítek) a bizonyos tulajdonságokkal rendelkező alanyok jó közelítéssel reprezentálják a hasonló tulajdonságokkal rendelkező tévénézők szokásait. (a stat arról szól, hogy nem kell 10M embert vizsgálni ahhoz, hogy megtudd, hogy mit néznek) - ld ugyanez pártpreferenciák vajon a kis pártok népszerűsége miért mindig 3-5%? pedig mindig más 1500 embert kérdeznek meg és mégis, míg a megkérdezettek változnak, az arányok állandóak.
  • Aramir
    #403
    Egyébként meg érdemes elolvasni ezt a topikot.
  • Aramir
    #402
    Nem, az arányokat nézve inkább 30 néző, nem 30 lakás. Szóval kb 10 lakás az a 30. Számolj utánna ha gondolod.
  • tigeroo
    #401
    nekem se vazh broáf
  • Rafaelo
    #400
    nekem nincs gyomrom hozzá :O
  • tigeroo
    #399
    yeahh, van gyomra a kicsinek, PACAL-PAAA-CAAAL!!!!
  • Rafaelo
    #398
    semmit :I
  • winnie
    #397
    Ha te elhiszed, hogy azért mert mittudomén kb 30 lakásban bekapcsolva hagyták a tv-t az adásszünet idejére, azt jelenti, hogy több mint 300 ezren nézték, akkor hidd :)

    szerintem az sokkal viccesebb, ha te azt hiszed, hogy 2millió lakásból pont az a 30 került a 800 mért lakás közé, akik bekapcsolva hagyták a tévét. (amúgy meg nyilván nem 30, hanem jóval több)

    ez egyszerű statisztika, mit nem lehet ezen érteni?
  • Rafaelo
    #396
    :D
  • Aramir
    #395
    :D
    Győzike helyett lehetne fekete képernyő is, szórakoztatóbb :P
  • Aramir
    #394
    Ha te elhiszed, hogy azért mert mittudomén kb 30 lakásban bekapcsolva hagyták a tv-t az adásszünet idejére, azt jelenti, hogy több mint 300 ezren nézték, akkor hidd :)
  • Rafaelo
    #393
    én is néztem a fekete képernyőt és határozottan jó volt
  • winnie
    #392
    Ezt abból a 3000 lakásból számolják ki, ahol mérőműszer van, szvsz vicc az egész.

    1. nem 3000, hanem 800 lakás. 2300-as minta
    2. nem vicc, hanem 1,5-szer akkora mennyiség, mint amekkora szükséges. (a pártpreferenciákat 1500-as mintán számoljál, máshol 1000-eset szoktak használni. amerikában 100M ember tévénézését 15ezres mintával modellezik. ez elegendő a statisztika alapján

    a lényeg viszont, hogy stat alapján nem vicc - ha az abszolút számokat nem is határozza meg pontosan, az arányok meghatározására a nézettségmérés tökéletes (vagyis, hogy x műsort mennyivel nézték többet, mint az y-t.), valamint a tendenciákat is jól méri (egy műsor nézettsége nő, csökken, állandó), hiszen a vizsgált háztartások folyamatosan változnak (és az mondjuk jelent valamit, hogy változó háztartások mellett is ugyanúgy 2M néztek mondjuk egy való világot) (illetve arra is gondolni kell ilyenkor, ha valaki kétségbe vonja a nézettséget, hogy a mérhető dolgoknál is a gagyit veszik mindig az emberek (ld. példányszámilag magasan vezető bulvárlapok, ponyvairodalom, gagyi filmek)

    amúgy, ha mondjuk kétségbe vonjuk az adatot, akkor azt jelenti, hogy frei tamás bulvárról műsorát vagy a kék fényt nézte ennyi ember? (mik lennének a valós adatok?)

    szóval, a nézettsége a legutóbbi adásnak szerintem papírforma.

    A múltkor kiszámolták (statisztika ugye...), hogy a TV2 fekete képét, amikor büntetés miatt adásszünet volt, asszem 300 ezren nézték :D

    ez absz. helyes adat, sőt még kevés is. anno az rtl-ét többen nézték. a szünet nincs bejelentve, az emberek olykor észre sem veszik, hisz a tévé csak a háttérben megy és időbe telik, míg átkapcsolnak (a szám pedig átlag), plusz, ha utána érdekes műsor van, vagy amit nézni akarnak, akkor megvárják, amíg elkezdődik.
  • Vlala #391
    Tegnap, várakozásom közben kezembe került egy blikk.
    Címlapon: Katinka és Zsuzsi szerint Győzike elhagyta őket, és hülyét csinál magából a tévéshowban! (ennél hülyébbet? Már nem tud, a világ öszes Ombudsmanja nem elég hozzá...)
    Szegény. De sajnálom. Most az egész családja kritika és gúny célpontja lett.- Jaj, mert már megint így bánunk a romákkal. Majd jól megmond minket Strasburgban, aztán lesz nekünk nemulass. Várjunk csak. Háládatlan népség vagyunk. Ő kitárja nekünk a szívét, sőt, az egész pereputty szívét, mi meg kiröhögjük. Aljasak vagyunk. És gonoszak is.

    Rony: ezt már valahol megbeszéltük, hogy KSH suxx.
  • akyyy
    #390
    zöldkártya lottó?
  • Aramir
    #389
    Ezt abból a 3000 lakásból számolják ki, ahol mérőműszer van, szvsz vicc az egész. A múltkor kiszámolták (statisztika ugye...), hogy a TV2 fekete képét, amikor büntetés miatt adásszünet volt, asszem 300 ezren nézték :D
  • Ronny
    #388
    Győzike mindent visz

    Ezek után nem tudom mit lehetne még mondani...
    Talán meg kéne próbálkozni a Zöldkártya lottóval
  • booyaa
    #387
    Na kiskomám úgy kell neked ha győzikés csengőhangod van...
  • ScOrpY
    #386
    Tegnap vettem fel a telefonomra a győzike zenéjét és elég jól sikerült :)
  • tigeroo
    #385
    :))
    jóan, nem akasztunk fel:D
  • akyyy
    #384
    nem én csak """valahol""" voltam, és ott van ilyen jó kis sajtó termék... (csak arról van szó, hogy én nem veszek ilyen hülye búvársajtót, de ha előttem van ingyen, akkor már csak bele olvasok, hátha akad egykét ÉRDEKES , vagy KEDVENC emberemről valami hír... meg addig se gép előtt gubbasztok
  • tigeroo
    #383
    nah, te is a blikken müvelőcc látom XP
  • akyyy
    #382
    én sem láttam, de balszerencsémre a blikkben róla volt szó..mégpedig hogy -Gáspár győzőt akarja vendégül látni valami zsűritagként, csak hát a konkurencia nem engedi.... én a győzőt se szeretem, erre majd egyszerre látni az összes familiát..jesszus..belegondolni is rossz
  • aeris
    #381
    kétségbeejtő:(
  • béricsi
    #380
    én sem láttam, biztos jó volt, csak sosem látom, mert nem érdekel :))
    de biztos nem ránk vagy kivácsi, inkább halljunk már valami véleményt a műsorról, én szívesen olvasnám.
    Konkrétan a műsorról, tetszett benne, hogy... nem tetszett benne hogy...
    Csak mert addig mindig Győzikéről, a pénzéről, meg az apjáról beszéltünk, valaki írjon a műsorról is :)
    Köszi.
  • Vlala #379
    nem láttam, véleményem lejjebb.
  • akyyy
    #378
    ki áltta a tegnapit és mia véleményetek róla??
  • béricsi
    #377
    Ajánlom az Internetet, meg az Expresst, én is onnan szerzem őket... :)
    Semmiféle protekcióm nincs. Remélem lassan viszont már lesz (az elmúlt 2-3 évben részt vettem már 8-10 projectben). :)
    Az időszakos munkák mindig jobban fizetnek, mint az állandó, ezt jegyezd meg.
    Van előnye is, meg hátránya is.
    De ez nagyon off itt.
    És még mindig azt mondom: hagyjátok Győzikét, ha tényleg ennyien utálják, akkor majd úgyis leveszik a műsorrol, mivel nem nézi senki :)
    Amúgy meg választás mindig van. Pl. én Tv-t akartam nézni hétfőn, és a Freit néztem, nem ezt. De nézhettem volna másik 50 csatornát, vagy akár beszélgethettem volna a családtagjaimmal is.
    Akinek nincs kábele, mint nekem, és le nem tud szakadni a TV elöl, annak sem kell nézni ezt, mivel legalább 2 csatornája van még emellett.
    De nagyon okoskodok, mi? :)
  • Vlala #376
    Mi vagyunk a birkák...
    Ugyanazt műveli, amit Anettka, vagy Ferike (exercise-book): kihasználja a magyar ember azon szokását, mi szerint többet beszélünk arról, aki ellenszenves, vagy nem üti a szintet (gagyi), mint arról, aki jó, akit szeretünk. A magyar ember abszolútértékben értékeli a sikert, egy - 30-as szintű műsorvezető a legjobbak közé tartozhat.
    A 376. hozzászólást írom a semmiről.

    "Lakásában Győzike
    Azt nézi, hogy nézik-e"
  • nagykispeter
    #374
    Baszki nekem is szerezz már ilyen munkát 100-ért akár havi is lehet
  • Rafaelo
    #373
    :D