422
melyiket használod miért stb melyiket utálod stb csak az érdekesség kedvéért :)
  • Random work
    #302
    Na ha csak van aki indokolatlanul sokat hibázik és most visszakanyarodtunk a suttyók ne kapjanak kocsit témához. Személy szerint engem nem nyugtatna meg ha okoznék egy balesetet és minden rendeződik mert csak ott lenne, hogy basszus elkerülhettem volna. Még mikor nekemjöttek és nem én voltam a vétkes akkor is elgondolkodtam, hogy ha rutinosabb lettem volna nem ütközünk. (mert a másik hülyeségét én korrigálom)

    Legyen jogsija egy gyereknek, de autót kapjon csak 20 éves korban. Elötte az a 3 év elég arra, hogy tanuljon szülőkkel vezetve stb.
    Nem hiába nem adnak végleges jogsit a 17 éveseknek. Vagyis anno mikor én vizsgáztam azután vezették be, hogy csak próbajogsit kaptak most nem tudom ez él-e.
  • Taranov
    #301
    Nekem ezzel nincsenek gondjaim szerintem.
  • Botond #300
    a topikba beírtakból kiderült,hogy elképzelésed sincs az autóbiztosítás témakörről :-) ha 16+ vagy lassan aktuális lehet a kérdés,szal nézz utána,mert nem jó saját károdon okulni,meg nem is olcsó

    nem kötekedésből mondom...
  • Taranov
    #299
    Kiskorodban buzi voltál?
  • Taranov
    #298
    De az én autóm javíttatását vagy a casco vagy a saját pénzem fedezi, az övét meg a kötelező biztosító.
    Az nem állapot, hogy egész életedben rágódsz, hogy valamit elnéztél. Mindenki hibázhat, ha nem tudod feldolgozni, pszichiáterhez kell menned, mert az már nem jelent jót. Persze ez nem azt jelenti, hogy beteg vagy, de nem jó, ha nem tudod feldolgozni a rossz dolgokat.
  • Taranov
    #297
    Annak a Mitsubishi Coltját egyenesen a roncstelepre vitték, a mi biztosításunk díja nőtt, mert ki kellett fizetni az autóját. Hát ez van.
    Őt nem bántotta, intelligens ember volt, bár biztos megjegyezte, hogy vannak béna vezetők, de nem kezdett el ott szentségelni, ennek helye nincs a mindennapi életben, dühöngjön otthon.
  • Taranov
    #296
    Ez beteges félelem, az autó ilyen dolog, ha valami a lakásodban van a vitrinben, azt könnyebb megőrizni.
  • Botond #295
    mindenesetre én továbbra is a pesten tömegközlekedjen az ember elv híve vagyok,sőt örülnék neki,ha ez vidéken is megoldaható lenne,és nem kéne 30-90perces járatsűrűséggel szembesülni.Anyagi és környezetvédelmi és kényelmi szempontok miatt főként,mert nekem továbbra se ér meg 2000forintnyi benzint,hogy 30perc helyett 90perc alatt jussak el pest egyik végéből a másikba...
  • Mike
    #294
    kiskoromban

  • Mike
    #293
    ezek a mai 40-es fiatalok, nem becsülik meg a tulajdonukat és a másikét sem

    (az úrról van szó, aki elédfordult)
  • Mike
    #292
    ezek szerint nem csak irigy, de még fetisiszta is :)))
  • Mike
    #291
    mondtam, nem
  • Botond #290
    itt vannak a legjobb csajok ^.^
  • Mike
    #289
    Két hetet nyaraltam egyszer Egerben kiskoromban
    Annál unalmasabb város nincs :))
  • Botond #288
    2hónapos volt a kocsim,amikor befordult alám egy másik úr,aki erősen az 40es évei végén járt.Nem hiszem,hogy ez azért van,mert nem becsültem meg az autót.A kötelezője fedezte a javíttatást.Ilyen az élet.
  • Lesszi
    #287
    az auto arra valo, hogy elvigyen A -pontból B -be....ez is egy szemlélet
  • Mike
    #286
    őt találták el
  • Random work
    #285
    Szerintem ha már megtöröd a kocsit az már alapból gáz lehet akárhogy bemagyarázni nem azon van a lényeg, hogy szép lesz újra hanem, hogy valaki elnézett valamit vezetés közben. Plusz a balesetek 2 szereplősek ezért nem csak a te autód törik hanem a másiké is és lehet, hogy neki nem Weltautója van.
  • Csacsi
    #284
    Azért egy munkaeszközt is meg lehet becsülni. És abban igazad van, félve nem szabad autóba ülni.
  • Botond #283
    még kisebbségi állampolgárok sincsenek :-( csak átutazóba néha 1-1 :-o
  • Random work
    #282
    Degagyi!
    Az nem is szép város ahol nincs folyó meg villamos. :D
  • Botond #281
    nekem munkaeszköz a kocsi,a munkaeszközök meg kopnak,ráadásul megesik,hogy mások koptatják,te hiába vigyázol,ha ennyire félnék csak a garázsba állna,nézegetném néha,és buszoznék...
  • Csacsi
    #280
    De itt is csak a ti károtokról van szó, és azzal mi történt, aki beleszált édesanyádba, mert elnézte a kereszteződést? Az le van szarva?
  • Csacsi
    #279
    Még mindig nem minden az anyagi vonzat. Itt inkább más kár éri az ambert. Nem lehet megérteni, hogy ha vmit magadnak veszel, annak nem csak anyagi értéke van? Mi olyan nehéz abba? Ti még nem vettetek magatoknak soha semmi drágábbat, amit meg is becsültetek volna?
  • Taranov
    #278
    Én egyébként tudom, hogy anyám béna, de ettől függetlenül nem kell kevesebbnek éreznie magát, mint másnak, reménykedem, hogy én ritkábban nézem majd el.
  • Botond #277
    casco?
  • Taranov
    #276
    De nem érted, hogy a sérült részt kicserélik? Nem fog látszani!
    A Weltautonál el lehet adni garanciával használtan normális áron, mintha nem is sérült volna!
    Te amatőrözöl mindenkit, közben nem is tudod, hogy hogy mennek a dolgok :)
    Egyébként általában ilyenek azok az emberek, akik bizalmatlanok a mesteremberek iránt, csak abban tudnak gondolkodni, amit ők el tudnak képzelni, de nem így van. Befizeted a pénzt, és a szerelő majd megoldja...
  • Punkerwork
    #275
    Egerbe ne gyere itt csak 1 csenevész patak van, meg pár busz de abból sincs sok :)
  • Csacsi
    #274
    Épp ezt mondom, hogy egy nem hozzáértőnek. Azért a rétegvastagságmérő kimutatja.

    De tudjátok mit legyek irigy. Nem különösebben érdekel. De azért kíváncsi lennék, hogy mi lett volna akkor, ha nem édesanyád nézi el a kereszteződést, hanem őt találják így el, akkor hogy reagálnál. Egy kicsit gondolj bele ebbe is.
  • Mike
    #273
    ja, nekünk nincs olyan, cigók vagyunk inéjjet a pitribó
  • Taranov
    #272
    VW szervíz, tudod... Megjavítják, amit kell kicserélnek, és te kifizeted.
    Anyagilag nem éri meg, de az autón nem fog meglátszani a javítás után, hogy ütköztél.
    Sajnálom, hogy nincs 1,5 millád, de nem tudok erre egyebet mondani.
  • Mike
    #271
    pedig süt a Passatot apuciból

    max magadnak sem vallod be

    illetve igen

    irod is: apuci nem vett nekem
  • Mike
    #270
    fel enm foghatom miért a fiatalokat hibáztatod, amikor enm vagy még aggastyán

    más is meg tudja húzni a kocsidat, nem csak az akinek apuci vesz másik kocsit

    40 évesen kezdeni, hogy "ezek a mai fiatalok" kicsit gáz, nem?
  • Mike
    #269
    spec neki van
  • Csacsi
    #268
    Ja köszi hát nekem nincs zsebből 1,5 millám javításra. És max a nem hozzáértőeknek adodo el ennyiért, hacska nem cserélsz ki mindent. Mert ha vmit is újra lefújsz, akkor annak már nyoma marad.

    De mind1....látom itt nem érdemes erről vitázni...vannak emberek, akik soha nem értik meg mi az hogy saját tulajdon, és annak megbecsülése.
  • Mike
    #267
    nagyon sok fasz van az utakon és még csak nem is fiatalok
  • Taranov
    #266
    Megjavítják hiánytalanul, olyan lesz, mint az új.
    Anyám egyszer jól elbaszott egy kereszteződést, és belementek oldalról, hát 1,5 millió volt a javítás, de örültünk, hogy nem lett komolyabb baj.
    Ezért az árért úgy javítják meg, hogy hibátlanként tudod eladni.
  • Taranov
    #265
    Ez igaz, vannak bámulósak, és ezek nem a fiatalok, hanem középkorú nők, akiket egyáltalán nem érdekel a vezetés, egyéb dolgaikkal foglalkoznak.
  • Dzsini
    #264
    "Persze ez természetes," - bárcsak az lenne, nem lenne tele a 6os villamos morgós emberekkel :) (így rólam hiszik azt állandóan, hogy turista vagyok :DDD )
  • Random work
    #263
    Én úgy gondolom ha az ember vezet akkor arra figyeljen és nem tudom megbocsátani neki ha vezetés közben baromságot tesz. Pl. sokan nem figyelik a forgalmat a többi autót csak bámulnak maguk elé ami eléggé nagy hibaforrás.