30
  • Epikurosz
    #30
    Rossz hír
  • plamex
    #29
    azt értlem az hogy földi rádió-zaj mentes ... azért lenne jó rádió távcsöveket tenni
  • [HUN]PAStheLoD
    #28
    tehát oda kéne pakolni a napelemeket ^.^
  • dez
    #27
    Akkor már inkább: minden időben a teliholdat kivéve nem a pont felénk néző oldalt világítja meg éppen a Nap.
  • mireez
    #26
    Nos, gondolom azt tudod, hogy a Hold mindig ua. képét mutatja a Föld felé. Gondolj bele, hogy ha a Föld és a Nap közé kerül a Hold (Napfgyatkozás), akkor aztán igazán világos, és forróság van a Hold másik oldalán, amit nem látunk...
  • Daniel Jackson
    #25
    Nagyon jó ötlet, bár szerintem egy másik bolygó gyarmatosításával még várni kellene, amíg fejlődik a technika. De főleg nekünk kell felnőni feladathoz.
  • Tetsuo
    #24
    S azt hallottad h a Földön több Napfogyatkozás van mint Holdfogyatkozás? csak érdekesség képp..

  • Dinosaur
    #23
  • dez
    #22
    És szerinted a Föld világítja meg a Holdat?
  • NEXUS6
    #21
    És azt hallottad, hogy a legtöbbször olyankor van holdfogyatkozás, amikor nincs is telihold, csak az nem olyan látványos és ezért nem kerül a köztudatba!;)

    Érdemes eljátszanod az asztali lámpával, meg két teniszlabdával.
    A vágómüsort nézve az az érzésem az emberek jobban ismerik a Fidéliót, mint azt hogy hány holdja van a Földnek?
  • nickname
    #20
    Ebben te biztos vagy? mármint hogy a Holdnak a másik oladlát is süti a Nap?... mert amennyire én tudom a ugyanannyi idő alatt fordul meg a tengelye körül mint amennyi idő alatt megkerüli a Földet. Ebben én majdnem biztos vagyok, de az életemet nem tenném rá. Tud vki bizonyítékot? :-)

    To vgez: A napelemekről... kinn az űrben sokkal jobb hatásfokkal dolgoznak. És ha megnézed akkor az ISS-t is ellátja ez a pár napelem... pedig az is rendesen eszik áramot.
  • NEXUS6
    #19
    Szal, óvatosan azzal a sötét oldallal;)
  • NEXUS6
    #18
    Tiszta detsztár a csigalók háborújából;)))
  • _Vegeta_
    #17
    Vegre vmi ertelmes dolog...
    De vigyazzunk mer jonnek a vulcaniak. :D
  • rvs
    #16
    izé, ez sem doktormartenszt vett föl a holdra. :)
    de egyébként tök jó ötlet. sőt beboríthatnánk az egész hold felszínét ilyen made-in-moon napelemmel, szépen csillogna. néhány lángszóróval kellene csak végigsertepertélni ottan, és már készen is van. két kábel megfog, csatlakoztat; és jön a dzsúz lehet teleszkópolni a sötét oldalt, meg a kossuth rádiót sugározni a szíriuszra. :-D
  • NEXUS6
    #15
    Ja, valamelyik zöld emberke véletlenül belebotlik, a spirituszba vagy a zopportunityba és ez a kis emberke, képességeihez képest hatalmas lépésekkel indul meg a Mars felszabaditásáért.

    ;)
  • Bulamer
    #14
    előszőr irak aztán a hold és irány a maes utána meg a főldőnki vuliket igázuk le/Bush/
    egyébként jo hir
  • Kalin
    #13
    Zseniális egyre közelebb kerülünk a hold lakhatóvá tételéhez. hold nagy h.
  • Esrohnoil
    #12
    Nem hiszem el h. egy amcsi sem akadt aki a tetőről szeretett volna inkább szavazni...
  • vgez
    #11
    ez elég nagyszabású terv, szerintem amit kipróbáltak egy kvarcórához elegendő energiát biztosítana, hány km2 hogy egy teljes bázis üzemeljen?
  • Killgore
    #10
    "Dallas-i közkönyvtár rulez"

    nem kéne...
  • akyyy
    #9
    "Szimulált holdport használtak egy működő napelem fő összetevőjeként, ami váratlan lökést adott George W. Bush amerikai elnök gyarmatosítási projektjének. "

    először azt hittem vicc :DDDDDDDDD
  • NEXUS6
    #8
    "...ami váratlan lökést adott George W. Bush amerikai elnök gyarmatosítási projektjének."

    Szerintem ennek a hülének kene egy váratlan lökést (vagy lövést, Dallas-i közkönyvtár rulez;) adni!
  • Thrawn
    #7
    Rádióteleszkópot lenne értelme odatelepíteni. Kizárnák a Földi zavarást. Néhány hullámhosszon a Föld erősebben sugároz, mint a Nap
  • lokko
    #6
    Mi értelme lenne a hol túloldalára rakni azt a távcsövet??? hogy csak hold körül keringő műholdakkal tudjon jeleket közvetíteni??? Remélem nem arra gondoltál hogy a hold túloldala mindig sötétségben van ... :ooo mert nincs
  • Dömper Ármánd
    #5
    Ott temették el Muldör ügynököt.
  • Punkerwork
    #4
    a meglévőt is hagyják szétesni inkább csinálnak még 1 repülőgép-hordozót, szal ennyit Bush-ról.....
  • Jimmyke
    #3
    Majd ha bevállalják, hogy mi is van ott... :)
  • plamex
    #2
    Mikó raknak már egy Hubble-t a Hold sose látható felére ?
    vagy egy rádótávcsövet ...
  • Punkerwork
    #1