76
kérném mellőzni a kamuzást!
  • Szeszmester
    #76
    Evolúció? Darvin-díjas lehettél volna pedig...
  • Bájital
    #75
    Előző hozzászólásokat nem elolvasva: KÉRDÉS, HOGY MIT ?...mert akkor úgy közelítem meg a kérdés válaszát.
    Szabad tüdővel?...nálam nincs kimenője...
  • Szeszmester
    #74
    És ki milyen mélyre tud leúszni? :)
    10ig bármikor lemegyek, amikor gyakorolgattam a szabadtüdős merülést, 20ig leúsztam (4 nap után).
  • Prince of Máté
    #73
    Én egyszer majdnem megfulladtam:D

    úgy csináltam hogy egy 3 m mély vízben lemerültem becsuktam a szemem hogy kevsebb enrgiát vegyen el( csak hittem) és a végén amikor már nem bírtam tovább felfelé mentem de a legalján voltam gecc!!
    ha még 1 tized mpig ott maradtam volna telement volna a tüdőm vízzel...
    senkise próbálja meg h csukott szemmel marad lent mert ha nicns tisztában vele miylem mélyen van akkor...
  • RIZLA
    #72
  • Gabesz amd64
    #71
    2-3 perc nemtom kb annyi
  • Tetsuo
    #70
    Kb a tizedik vagy aki ilyen eredetin pojénkodik.. :)
  • Nightrun
    #69
    Én addig bírom a víz alatt, amíg meg nem fulladok. Utána olyan érzéketlen leszek!
  • NaNoKuTyA
    #68
    emléxem erre a rekordodra!:)))
  • Tetsuo
    #67
    A szabadtüdős merülésről és a témáról (statikus apnea) itt vannak érdekes és megbízható infók:
    egy magyar AIDA weboldal

    Nagyon tök jó, még a J. Mayol/Enzo M. páros története is fenn van (Nagy Kékség rulez!!). Nna olvasom is tovább..
  • FtranX
    #66
    jah, nem véletlenül "fulladnak" a szívbetegek is.
  • Esrohnoil
    #65
    A szívnek az a köze a lélegzetvételedhez, h. a tüdődből ez pumpálja a z oxigént az agyadba. Magyarul, ha a szíved nem pumpál, ugyanúgy megfullad az agyad, mintha nem tudnál lélegezni. Szvsz mindkét esetben megfulladsz.
  • FtranX
    #64
    Pár éve a TV-ben is mutattak egy ilyen, ausztriai versenyt. Nem emlékszem pontosan, de a nyertes ott is 8 perc körüli idővel nyert.
  • Tetsuo
    #63
    Egy "origonak" nem hinnék kapásból, általában ezeket az AIDA hitelesíti..
  • Sadist
    #62
    Jaja, egy nem túl fiatal ősz pasas volt. Az volt az a műsor, amit én is láttam.
  • Sadist
    #61
    Víz alatt nagyon még nem próbáltam, pedig gyakran úszok Egyszer mértem szárazföldön, akkor kb. 2 perc volt, de előtte vagy negyed óráig feküdtem és nem csináltam semmit.
    Valamelyik ismeretterjesztő csatornán volt, hogy szinte bárki megtanulhat sokáig a víz alatt maradni. Mielőtt lemerülsz, az arcodat vízbe kell dugni, ekkor a szervezetben beindul egy reflex, amitől a szívverés lelassul. Levegő vételkor pedig szájon át fel kell "pumpálni" a tüdőt. Ezzel a módszerrel akár 15-20%-al több levegőt lehet a tüdőben tárolni. Akkor még említettétek a hiperventillálást, igaz ez nem volt benne abban a műsorban. Saját tapasztalatból még annyira jöttem rá, hogy ha levegővétel előtt a lehető legtöbb levegőt kifújom, annyira hogy épp csak a tüdőcsúcsokban maradjon egy pici, akkor valamivel tovább bírom.
  • dikki*yysw
    #60
    Volt az a pasi a discoveryn, aki az Emergency Roomban is játszott (vén fószer) elment ilyen búvárokhoz. Pár óra alatt majdnem kétszeresére tudta emelni a max. időtartamát, vagy mi volt.
    Én olyan 30 másodperc :)
  • iko
    #59
    tengeralattjáróban jó sokat
  • csabawarchief
    #58
    Én addig bírom ki, amíg meg nem halok. A nyavaja méregeti, úszni kell, azt kész:P :)
  • csabawarchief
    #57
    :DD
  •  DeathMatch
    #56
    50 percig
  • Kori
    #55
    nem sokáig
  • _Vegeta_
    #54
    Nem szennyezed magad, mi ?
  • BorsoFozelek
    #53
    unatkozol kaszi?, hogy ilyen topikot nyitsz??? :DD
    én már 3-4 éve nem veszek levegöt! leszoktam rola
  • Aquir
    #52
    én ugy 2 perc és kicsivel afölött birom :)
  • _Vegeta_
    #51
    :DDDD
  • fireball
    #50
    én 2 perc 30 mp ig bírtam...nagy levegővételek pár percig ,maj lebegtem a vízbe és néztem a stoppert ...
  • JackDaniels #49
    Én nagyon sokáig, csak egyidő után elkezdek oszladozni!:PPP
  • Jimmyke
    #48
    A Tekik a szombámban is produkálnak érdekes dolgokat. Sokáig bírja, pedig nem egy 5 méter hosszú állat :)
  • démonigyerek
    #47
    én csak 1 pecig
    mert van egy olyan szívbetegségem hogy attól nehezebben tok levegőt venni.
    az az 1 perc is úgy van hogy mikor kiugrok akkor fuladozok fél percig legalább
    amúgy nemtom mi köze a szívnek a levegővételhez de ez van
    el kell viselnem
  • FtranX
    #46
    A rekord 8 perc felett van.
  • FreddyHawk
    #45
    Egy francia muki tartja jelenleg a rekordot, 7:35 -el, szabadvízben.
    Láttam róla a videót, lemegy a sekély ( 8-10 méter ) tenger aljára, és valami jóga szerű pózba merevedik és meditál lent. Egy sziklába
    akasztotta a lábát. Ügyes.
  • bobka
    #44
    igaza van.buvároktatáson erre nagyon felhivjak a figyelmed.4-5 a maximum mert utána már nagyon veszélyes
  • Kaszi46
    #43
    hát ha aktív mozgással ennyit bírsz, akkor szerintem mozdulatlanul a dupláját is lent tudnád maradni
  • Kaszi46
    #42
    én amugy azért bírom sokáig mer a vízbű kiveszem a zoxigént!
  • burkusdió
    #41
    én olyan 10-20métert (pontosan nem tudom mennyi a Bogácsi strand medencéjének a hossza) leúszok a víz alatt, de amikor feljövök, kicsit elkap a szédülés...
    ez kb olyan 1.5-2 perc, de tovább nem merem énse húzni, mert télleg nagyon veszélyes
  • Astaroth
    #40
    Én 3perc 15sec de nem javítom tovább mert ez veszényes. Érdemes a tüdőt tágítani, de nem így.
    Egy sporttűdő nyilván tovább bírja, 1,5 perc az dohánytüdő...
  • David2
    #39
    4:15? elég érdekes, csak az a kár, hogy senki nem hiszi el, mert irreális.
    Emberek többsége:
    1-2 percig bírja max, utána feljön
    2-3 perc között elájúl
    3-4 perc között súlyos agykárosodás
    4-5 perc beáll a halál

    A világrekorder kb.5 percig bírta, utána feljött, mellette volt egy búvár, 2 perc előtt feljött

    Ui: az én rekordom 1.5 perc
  • rezsofiz
    #38
    Többek közt.
  • burkusdió
    #37
    egy kis akaraterő, azután meg mehetsz a diliházba, mert a zokszigénhiány miatt ütődött leszel...