362
  • HUmanEmber41st
    #320
    Nos, ha létrehoznának valami nemzetközi pszichológus csoportot, mely meg tudná vizsgálni a szemtanúk szavahihetőségét (hazugságvizsgáló, igazságszérumok stb). Az erről készült videókat elemzéseket közzé tennék
    (bár ezeket is lehet manipulálni), vagy egy tudós(csoport) végre
    100%-osan bebizonyíthatóan nyilatkozna ez ügyben, én biztosan hinnék nekik. De ez az állandó titokzatoskodás, ködösítés, mellébeszélés...Ilyenkor nálam a "nem zörög a haraszt" elve érvényesül.
    Mondjon valaki igen-t vagy nemet !!!!!
  • Epikurosz
    #319
    még jó, hogy b, és nem gg
  • Epikurosz
    #318
    Mondjuk az tény, hogy én létezem.
    Az a tiktos könyv szerintem J. Allen Haynek (Hynek?): THE UFO EXPERIENCE lehet?

    Érdekes, hogy mindenki tamáskodik, ami normális is, hogy aszongya "Be akarom dugni az ujjaim a sebedbe, Uram, addig nem hiszek neked".

    Én mondjuk meglégednék azzal is, ha egy felettem ellibegő csészealjból kiesne egy csavarhúzó vagy egy franciakulcs. :-))
  • kukacos
    #317
    A jelenlegi ufós hitélet mellett inkább megkönnyebbülés lenne, mint pánik :D De ne legyünk telhetetlenek. Filmet akarok.
  • plamex
    #316
    nem hiszem hogy ennyi idő után még mindíg titkolni kéne a kormányoknak hogy egyáltalán léteznek.
    Szerintem ez már hülyeség ...
  • plamex
    #315
    jaja ... és a tárgyi bizonyítékok ... amiket állítólag találtak ? Mé nem állítanak ki egy pár lezuhant ufo-t pl múzeumban ?
    Legalább 1 et ...
  • kukacos
    #314
    A cikázva mozgó színes fények szerinted idegen űrhajók? Szerintem cikázva mozgó színes fények, amelyek mögött éppen hárommillió lehetséges magyarázat állhat.

    Ne mondd nekem, hogy a mai világban nem fordulhat elő, hogy valaki kamerával lát olyat, hogy földközelben ellebeg mellette egy ufó. Ezrével kellene születnie ilyen felvételeknek évente. Ugyan miért lenne kötelezően rossz a felvétel minősége? Egy 700x576-os képpel, amit egy digitális videokamera tud csinálni, én már megelégednék... csak lehessen rajta látni valamit.
  • HUmanEmber41st
    #313
    És a régebbi leírások? Ezékiel próféta, Nagy Sándor hódító krónikásai?
    A megmaradt atlantisziak voltak?
  • HUmanEmber41st
    #312
    Ha a beszámolók hitelesek akkor látható, hogy mindig estefelé, vagy késő éjszaka 00 h és 04 h között történik az észlelések nagy része. Inkább a ritkábban lakott területek környékén, kerülve a feltűnést. Sokszor csak a cikázva mozgó színes fényeket lehet észlelni, erről milyen felvételt csinálsz? Olyasmi már nagyon ritkán van, hogy percekig földközelben lebegjen és olyankor sosincs veled semmi kamera. Ha van is, nagyon rossz lesz a felvétel minősége.
  • BiroAndras
    #311
    "Ha hivatalosan finanszíroznának UFO kutatást, ezzel elismerné az adott kormány, hogy UFO-k márpedig vannak."
    Ez nem igaz. Az, hogy valamit kutatunk csak annyit jelent, hogy elismerjük a LEHETŐSÉGÉT. Márpedig hivatalosan se tegadja senki, hogy lehetséges az egész.
    Emellett nem is egy kormány támogatott hivatalosan ilyen kutatást. Legfeljebb az lehet kérdéses, hogy mennyire voltak ezek komolyak. De az tény hogy volt hivatalos vizsgálat, tehát az állításod eleve értelmetlen.
    Az meg hogy egy-egy jól dokumentált jelenség kapcsán ködösítenek, nem bizonyítja az UFO-k létezését. Ugyanis, ha feltesszük, hogy titkos katonai projektről van szó, akkor is pontosan ugyanilyen viselkedésre számíthatunk. Márpedig azt biztosan tudjuk, hogy vannak ilyen "fekete programok", hiszen a múltban is voltak (F-117, B-2, ...), ellenben az idegen űrhajók ittléte igen bizonytalan. Tehát sokkal valószínűbb, hogy a ködösítés mögött földi katonai projekt van, mint hogy UFO-k.
  • BiroAndras
    #310
    1. Egy könyv minden eladott példányát lehetetlen megsemmisíteni, szóval biztos beszerezhető még. Pláne nálunk távol az USA titkosszolgálataitól.
    2. Ha az a könyv tényleg olyan hiteles, és tényleg van összeesküvés, ami képes volt utólag eltüntetni, akkor hogy a fenébe jelenhetett meg egyáltalán?
    3. Ha olyan jó az a könyv, akkor miért nem hivatkoznak az UFO hívők, illetve miért nem volt ismertebb akkoriban? Vagy ha az összeesküvés miatt, akkor meg hogy lehet, hogy a hozzászólásod még nem törlődött "véletlenül"?
    4. Ma olyan mennyiségő fényképezőgép és videokamera van, hogy képtelenség lenne minden egyes felvételt felderíteni, és titokban megsemmisíteni. Pláne hogy az internet segítségével percek alatt millió lenyomozhatatlan másolat készíthető szanaszét a világban.
    Az 50-es és 60-as években még elképzelhető lett volna, hogy az összes jó felvételt elkobozzák, de ma már képtelenség.
  • plamex
    #309
    Akkor ez nem olyan hogy Pistabá látta hogy jött a fekete fény .... ?
  • HUmanEmber41st
    #308
    Jozze ! Ez a könyv sokmindenkit érdekel ! Ki írta, mi a címe ?
  • kukacos
    #307
    Ki ez az ember egyébként? Titok? Vagy a nevét is megsemmisítették? :( Nagy kár
  • jozzee
    #306
    Persze, hogy van nagyon sok szenzációéhes ember meg történet, ami nem valóságos, mert ugyebár ebben is sokan az anyagi hasznot látják....

    Egyébként az egész rég nem hit kérdése.Aki csak hinni akar az elhihet bármit, az olyanok csak egyszerűen hiszékenyek.

    Persze a mai infók között nem is nagyon érdemes keresgélni, mert ma az egész úgy van beállítva, mint vmi viccparádé, komolytalan, céltalan félrevezető agymosás.

    Én mondjuk tudok olyan nevekről akik tudományos körökben elismertek és még anno, évtizedekkel ezelött le mertek írni olyan tényszerű dolgokat amiket késöbb vontak titkosítás alá, vagy egyszerűen megsemmisítették a dokumentumokat........pl. olyan külföldi befolyásos(csillagász, filozófus) ember aki nevekkel, adatokkal, hivatkozásokkal írt meg egy könyvet, persze miután elmúlt 70 éves, valószínüleg akkor már nem a szenzációhajhászás motiválta csak bizonyos dolgokat tudatni akart az emberiséggel.A könyv még 1982-ben jelent meg és azt lehet mondani, hogy ma elolvasva úgy tűnne más számára is, hogy itt sokkal többről van szó, mit vmi sci-fikben vázolt, buta ember-idegen találkozóról.Szinte az egész írás valódi idézett dokumentumokon alapul, nem valami összezagyvált bla-bla.

    Csak annyi a véleményem-a ködösítések maximális elutasítása mellett-, hogy ha a fentebb említett könyvből csak egy dokumentáció is valódi(márpedig bizonyos dolgok visszaellenőrihetőek!), akkor talán nem az UFO-hívők butaságaival kéne foglalkozni....
  • kukacos
    #305
    Azért a legjobban egy gabonakörös oldalon szórakoztam, ahol postolhatod a gabonakörödről készített felvételeid, van "év gabonaköre" szavazás, ja és persze jobb oldalt a kis reklámok a gabonakörös könyvre, DVD-re, amiket instant meg is vehetsz. Tényleg szédületesek ezek az ufók, már nem is elégednek meg a körökkel, van, amelyik inka naptárat vésett búzába, amiből pontosan megjövendölhető a Föld 2012-es végpusztulása. De az enyhén raszteres ufóarc is nagyon tetszett.
  • lokko
    #304
    fuckin' UFO :D
  • Epikurosz
    #303
    Ez a felvétel egy nagy nulla.
    Ha megkérem a szomszédot, hogy dobjon már fel egy bumeráng elven működő UFO alakú valamit, akkor én is tudok ilyent csinálni.
  • HUmanEmber41st
    #302
    Nincsenek felvételek? Mert a MIB ek elkobozzák..mondaná egy összesküvés-mániás :)
  • kukacos
    #301
    Eddig még ez volt a legjobb:

    http://www.crowdedskies.com/videos/ufomare_Bband.mov
  • kukacos
    #300
    Én mondjuk azzal kezdeném, hogy először szeretnék már egy tényleg jó minőségű, meggyőző filmet látni egy ufómegfigyelésről. Kissé furcsa, hogy ma, amikor már az - egyébként nem túl gyakran - lezuhanó repülőgépeket is rendszeresen felveszik filmre, pl. Concorde, vagy a tengerparton lezuhant Airbus, vagy akár csak a WTC-be csapódó első repülőről is volt felvétel, vagy akár a gömbvillámokról is tucatnyi film készül évente, az állítólagos idegen űrhajókról semmi... Egyszer egy egész napot rászántam, hogy a neten keresgéljek ufómegfigyelésekről készített filmek után. Semmi olyat nem találtam, ami értékelhető lett volna. Persze tucatjával vannak a különböző ufóműsorokban ezerszer bemutatott klasszikus, elmosott filmecskék az ötvenes évekből, ahol mintha a csészealjak dizájnja is a korízlést tükrözné :) A legjobbak még azok, amelyeken távoli fénypontok ugrálnak, de azt hiszem, mély, rendíthetetlen hit kell ahhoz, hogy ezeket idegen űrhajóknak nevezzük. Ha valaki tud valóban meggyőző, jó minőségű felvételről, kérem linkelje már be ide, kíváncsian várom. Manapság, amikor már a mobilokban is kamera van, és az idegen lények ugyebár itt ugrálnak körülöttünk, ugyan már nehogy ne készítsenek jó felvételeket.
  • lokko
    #299
    száz okosságnak is egy a vége, akkor járunk a legjobban ha mi vagyunk a legfejlettebbek, és senki más nem pofátlankodik az utunkba ...
  • M2 #298
    Én akkor egy ötödikben hiszek, vagyis inkább érzem valószínűnek (bár az egyesbe besorolható).

    A kialakult civilizációk száma nagy, de a fénysebesség valóban átléphetetlen. A civilizációk közti távolságok áthidalhatatlanok egy-két (szerencsés vagy szerencsétlen) párostól eltekintve. Ha 3-4 galaxisra jut egy civilizáció az már elég húzós.

    A múlt az ablakra amin kutakodni tudunk túl szűk. Túl sok milliárd évekkel ezelőtt még nem alakulhatott ki élet és az evolúciónak is időre van szüksége mire kitermel valami értelmesebbet. Max százezer fényéven belül találhatunk valakiket, akik ennél távolabb élnek azoknak még valószínűleg utazik a jele.
  • M2 #297
    Ez nagyon tetszett.
    És jogos!
    Sutyerák ufók ezek!
  • M2 #296
    Az ilyen esetek mindenkit zavarnak, még engem is aki inkább abban hisz, hogy nincsenek itt a földönkívüliek.
  • M2 #295
    [az ismert dal dallamára]

    Ha én ufó lennék...
    Mindig csak lebegnék.
    Ha észre vennének,
    gyorsan ellibegnék.
    De csak olyan gyorsan
    libegnék ott én el
    hogy legyen nekik mára
    téma töprengésre...


    De félre a tréfát...

    Ha én ufó lennék, földi szemmel mindenható tudással, elsőre befognék nemenként egy-egy példányt kiismerni a biológiájukat. Aztán úgy tíz egyedet megfigyelés alatt tartanék, a gondolatait és cselekedeteit kukkolnám, mindenféle beavatkozás nélkül. A tizenegyediknél rájönnék, hogy az algoritmus egyszerű, jöhetnek az extrém esetek. Ezekből megvizsgálnék néhányat pl. őrült, sorozatgyilkos, diktátor, filmsztár, harcos, anya...
    Pár másik állatból felmérném, hogy igen, itt is működött az evolúció.
    Aztán pont mint ahogy plamex gondolta: bookmarkolnám a bolygót, hogy néha vissza kell nézni, ha veszélyessé válhatnak szó nélkül elpusztítani.
  • Kryon
    #294
    Talán a galaxis egy nagy kertként funkcionál,és egyszer eljön a kertész betakarítani a termést......Na ez már aztán sci-fi téma!
  • Kryon
    #293
    1.lehetőség:ritkábban alakulnak ki civilizációk mint azt sokan hiszik. 2.:a civilizációk "befelé forduló" fejlődési utat követnek és nem vágynak társaságra. 3.:be nem avatkozás elvét vallják. 4.(én erre gyanakszom):létezik valamien "sorsszerűen" bekövetkező jelenség az Univerzumban ami roppant hatékonyan irtja a civilizéciókat,esetleg eleve az életet.PL:szupernovák,gammavillanások,zsákutcás történelmi fejlődés(nyersanyagok kimerülése,önpusztítás),esetleg 1-2 domináns civilizáció(melyek pl.a primitívebbek kizsákmányolására épül,s ezzel végül pusztulásukat okozza.) ,utóbbihoz:mennyire kényelmes lehet rátelepülni egy közepesen fejlett civilizációra (pl.mienkre) ahol már van bizonyos ipar,bányászat,nyersanyagfelhalmozás (pl.beépítve),stb. és "elláttatni" magunkat.
  • plamex
    #292
    A Függetlenség napja elég hülyeség ... elég egy-két ufónak leszórni egy pár tonna szupermutáns vírust és kész ... vagy kicsi szaporan önreprodukáló nanorobotkákat
  • M2 #291
    A fene se tudja. Magamból indulok ki: ha én lopni járnék nem éreznem biztonságban magam attól, hogy a környéken mindenki a lopásokról beszél.
  • plamex
    #290
    Csak gondolj az indiánokra ... elég prózai ?
  • HUmanEmber41st
    #289
    Látom, sok Sci-fit olvastál.. Én is..
    Szerintem a valóság sokkal prózaibb, mmint mondjuk a Függetlenség napjá-ban...
  • plamex
    #288
    Mi van akkor ha az egész galaxisunkat 1 faj uralja amelyik nem engedi hogy bármelyik a nyakára nőljön ? Amíg fejletlenebb nálla csak figyeli és minden általa még nem ismert technológiát lenyúl. majd mikor már képes lenne őt felfedezni és kapcsolatbalépni akkor kiírtja ? Slussz passz .. kör bezárult. Az ő faja nyerte a csillagközi evolúciót ... oppá ... lehet nagyobb bajban vagyunk mint gondoljuk.
    Kis naívan itt elvagyunk ... aztán jön a feketeleves....
    Kicsit pesszimista felvetés de sajnos benne van a pakliban és ez az elmélet passzol az eddigi megfigyelésekkel is :(
  • plamex
    #287
    Bár lehet hogy csak várnak ... figyelik mit lehet tőlünk eltanulni ... tanulmányoznak és amikor már képesek leszünk mi is csillgközi utazásra akkor majd jól leigáznak :)))
  • plamex
    #286
    és ezért nem érdemes ezzel a megfigyelésekkel igazán foglalkozni.
    Ha nem képesek a legalapvetőbb kommunikációra tőlem repkedhetnek....
    Ők szarnak ránk jól van .... de akkor mi is ...
    HA egyáltalán idegeneket látunk.
  • plamex
    #285
    Ne mond már nekem hogy egy faj ami csillagközi utazásokra képes nem ismeri a rádiót és a matematikát vagy a prímeket.
  • plamex
    #284
    Ha állandóan itt repkednek akkor ennyit már biztos tudnak rólunk ... :)
  • plamex
    #283
    a francokat ...
    ha fejlettebbek nállunk akkor nem hiszem hogy nem ismerik az egyszerű rádiójeleket ... és pl nem tudnak egy egyszerű szignált küldeni ... abba nem halnának bele. pl SETI felé ... minden egyértelmű lenne és nem fantáziálna itt mindenki ... érted ?
    EGYÉRTELMŰ !!
  • HUmanEmber41st
    #282
    Lehet, hogy köszönnek, csak mi még nem halljuk.
    Majd ha visszaköszönünk, le is fognak szállni.
    Már ha egyáltalán tudnak köszönni
  • plamex
    #281
    Ha olvassa valamelyik UFO e fórumot üzenem hogy húzzon haza és ott kisérletezzen. A Földön nem szeretik az ilyen hozzáállást !!!