12892
  • Csimbi
    #9645
    elite, ennyit idéznék:
    "Article 20 (Legal Rights and Regulations)
    1. Legal disputes between the Company and Users regarding the Services shall be submitted to a civil court.

    2. The Korean Law shall be applied to settle lawsuits between the Company and Users."

    gyanitom sokat jártál koreában, és sok koreai jogásszal beszéltél, mivel minden ide vonatkozó dolgot _KIZÁRÓLAG_ a koreai törvények szabályoznak...

    amugy nagyon vicces (és hülye) dolgokat irtál, sehol soha nem hozták nyilvánosságra a forrását a kalnak, és még ha pár hackernek kiadták is tesztelésre, te ettől függetlenül még nem használhatod legálisan (mivel nem neked adták ki)

    ha pedig ilyen marha ingyenes a dolog, kérlek adj nekem egy hivatalos cimet, ahol nyilvánosságra hozták a forrást, és az ingyenesen letölthető...

    (többiekhez meg annyit, hogy szerintem aki azt hiszi, hogy egy szervert összerani és üzemeltetni ilyen egyszerü, az még áéletében nem látott szervert közelről... tshun, wow szerverhez ha jól tudom volt egy script, amit csak futtatni kellett pár pecs meleltt, és már futott is a szerver, szal ezzel ne dicsekedj)
  • Chamber
    #9644
    Láttad ezt Elite? >Notice for illegal Chinese service
    A kínaiak is pénzt kértek érte és csak azért volt illegális vagy mi?
    Egyébként meg elég hülyék az Inixesek ha bármilyen feltétellel tényleg legálisnak minősítenek egy szervert ami nem az övék, de tőlük vonja el a játékosokat és ezzel az általuk esetleg kalcashre költött pénzt is. Vagyis veszteséget okoz nekik.
    Egyébként hol jártál utána a dolgoknak? Felhívtad az inixet és megkérdezted hogy legális-e ha saját szervert csinálsz?

    @Brad Bounded cuccokat nemtudsz eladni sehogy (még NPCnek sem), sőt eldobni sem lehet, szal vagy elhasználod vagy destroy ha nagyon akadál :P
    Honnan/hogyan szerezted azt a SoC-ot? Az összes kalcashen vett cucc amit ajándékként kapsz (gift) az mind bounded lesz. Szal feltételezem hogy teis ajándékba kaptad az a SoCot.
  • Brutal
    #9643
    Most megnéztem a játékban is Bound-os a cucc :)
  • Brutal
    #9642
    Ez érdekes nyitottam egy shopot és nemtom betenni a SoC-ot se....
  • Elitewarrior
    #9641
    Tört szerverről!

    Utánna néztem a témának a szerverrel kapcs. licenseknek, mert én is tört szervert csinálok mint azt sokan tudják. A kal az egész Kal-t kiadta a hackereknek és azok cserébe 1-2 bíztonsági rést betömtek a kalon. A jogi része a dolognak úgy van, hogy amíg valaki nem kereskedik vele, nem kér pénzt dolgokért stb.. addig legális a dolog. Abban az esetben amikor már bármilyen formában pénzt kér valaki érte abban a pillanatban jogsértést követ el, addig nem. Ebben jogi személyek is megerősítettek. Tehát nem illegális az üzemeltetés addig amíg megmarad ingyenes játéknak! Fejleszteni is lehet, azt csinálsz vele amit akarsz, addig amíg pénzt nem kérsz érte! Ez biztos, hogy így van, mert alaposan utánajártam a kérdésnek.
    Nem ahoz kell tudás, hogy valaki beüzemeljen 1 kal szervert, hanem ahoz, hogy új dolgokat bele tudjon rakni, nem feltétlenül ruhákra és fegyverekre gondolok, inkább az adatbázis részére.

    Ui: Dodó dumcsizhatnánk már 1 jót.:) Ja a tört szervereknek a magja nem ugyanaz, mint a normál szervernek, ezért van az, hogy 1 tört szerver csak 200-300 embert bír el max. Ez minden mmorpg-s játéknál így van. Akár a kalt akár a wow-ot, Silkroad vagy a lineage-et nézzük.
  • Chamber
    #9640
    A SoC (a skillresetelésre való kalshopos cucc) árulható shopból, tradelhető, küldhető, eldobható (mobok is droppolhatják).
    A SoB (statresetes kavics) az amit nem lehet a játékban átadni senkinek semmilyen módon (alapból nemis az inventoriba rakja a játék ha veszel magadnak ilyet, hanem a "Task" fül alá az invben). Ezt csak a Kal oldalról tudod másnak kérni ajándékba (gift item) mikor megveszed kalcashért. Ezért ha SoBra van szükséged akkor magadnak kell kalcasht feltölteni és megvenni vagy találnod kell egy tényleg megbízható embert aki ajándékba megveszi neked és te előtte/utána/felesben kifizetsz neki x geont érte a játékban (15-20M körül mozog jelenleg Haninon).
  • Brutal
    #9639
    Gyerekek a SoC private shopban nem adható és vehető ha jól tudom de PM-ben küldhető?
  • blbogus
    #9638
    ohh majd elfelejtem.. csak azér irok ien szavakkal diegho mer mindenki iet használ és nem akarok kitűnni.. de falusi vok szal tuttam volna máshogy is fogalmazni. ha megkérsz rá szivesen leirom. csak 4 szo lett volna.....
  • blbogus
    #9637
    persze ezzel nem téged bántalak:D
  • Bucser
    #9636
    Akinek nem inge.... Akinek meg nem tetszik nem néz oda.
  • blbogus
    #9635
    akármennyire ellenszenves mostanában azér az ien eltessékeléstől azér megrándul a gyomrom..:/ születési rendellenesség..
  • Bucser
    #9634
    Jahh az Sg elvileg sokat tett azért, hogy eltűnjön a Warez a régi supergamezről. Erre előjössz az illegál server ötleteddel (a poén, hogy egy ingyenes játék esetén).. valóban nem hiányoztál senkinek nyugodtan menj vissza oda hol eddig voltál. Ezután sem fogsz hiányozni és nem hullajtunk könnyeket.
  • blbogus
    #9633
    tudod most nagyot tévedtél
    téged minősítelek erősen a béka segge alá.. olvasd el mégeccer.. szegény ember.. v mi
  • Chamber
    #9632

    Ezekszerint ez az idióta oldal akkor csak az évszámot nézi... igaz hogy 82ben születtem, de még nemvok 25 sem, nemhogy 25-30 :P


    Énmeg mint már mondtam ha fizetnék akkor egy normális játékért, nem egy ingyenesért :P Azt gondolom mindenki belátja hogy a Kal-al csak azért játsszanak mert ingyenes. Amúgy fényévekkel le van maradva a normális fizetős MMORPGktől (persze azért fizetősben is vannak ritka szar példányok bizonyára).

    @visor pontosan. Kalból pl nagyon hiányoznak az online GMek is többekközött. Ryzomban pl előfordult hogy egy questért nem kaptam meg a jutalom armorom. Írtam egy GMnek, aki rögtön visszanézte a logokat hogy tényleg leadtam a questet és tényleg nemkaptam meg a cuccot érte -> szólt hogy relogoljak és ottlesz az invemben, és ott is volt :)
    Kalban lenne online GM akkor pl a hackerek nemigazán tudnának mit csinálni mert egyből blokkolhatnák az accountjuk, de kalban ilyen úgysemlesz.
  • Dodokacsa
    #9631
    nem kell visszaszólni, mert a zárójben leírtad a pontos helyzetet
    "kicsi a lvl, nagy a pofa" OMG WTF LOL (hogy "divatos" kifejezésekel éljek xD)
  • ronesz
    #9630
    nemtom eszrevetted-e mar de mindenki leszolja az otleted szal nem tudom mit eroskodsz...
    kicsi a lvl, nagy a pofa dehat ez igy megy mar manapsag... (oh igen szoljatok vissza h a lvlre lehet verni mert azzal kb kitorolhetem a seggem es h mekkora kocka vagyok stb)
  • Cingar
    #9629
    sztem varj meg 5 evet es mindenki lesz minimum 20 eves a forumon
  • diegho
    #9628
    áhh inkább nem is reagálok hosszan erre, ha te így értelmezed azt amit írtam akkor magadat nagyon erősen a béka segge alá minősíted... erről én nem tehetek.

    már előre szóltak az ismerőseim, hogy így 5 év sg fórumba nem írás után nem érdemes visszajönni mert olyanokkal fogok itt találkozni hogy inkább nem is mondom az itt használt kifejezéseket... sajnos igazuk volt, semmit nem változott a helyzet. kár, pedig az oldal sokat fejlődött 2001 óta, reménykedtem hogy a fórum is... ez van egy hatalmas csalódás ért :DDD
  • diegho
    #9627
    és ezt pont egy ilyen fórumon te fogod megmondani? :D ugye nem baj ha most kiröhöglek de nagyon? :D
  • blbogus
    #9626
    és igen, én CSAK törtön nyomom már..
  • blbogus
    #9625
    haliho!!csak azér irok mer ebből sztem nem maradhatok ki..
    1. 19 éves vok, nem tartom magam pisisnek, az intelligenciámmal nincs baj, odafigyelek mások szavaira, befogadom amit mondd, de azt eccerűen nem tom elviselni, ha vki csak rácsap a hasára és negativ illetőkkel diszkriminál egy csoportot, ez esetben egy egész korosztály.. diegho én elhiszem h ennyi idős korodban te pisisnek és elmaradottnak tekintetted magad a szellemi képességeidben, de azér nem kéne másoknak is ien jelzőket adnod, mert még kiderül, h nem léptél tul ezen a 20. életéved betöltése után se..
    2. A server nem rossz ötlet.. gondok vele viszont vannak. itt van megint a 20 éves korosztály limit.. a kalosok nagyrésze ha hiszed hanem 14-16 éves. kizárásukkal még azt a 20-30 embert se érnétek el amiről Chamber beszélt.
    3. Törvénytelen programom van, hacker programom nincs. a kettő nem ugyanaz.
    4. Mire ezeket leirtam a többit elfelejtettem, majd később probálkozok még, de az még a fejemben van, h tényleg lennének hackerek csak annyi a különbség az eredeti és a tört között, h az eredetin oan manusok védik a servert, akik értik is a dolgukat..

    Nem tom kéne e még vmit mondanom..
  • v150r
    #9624
    kivételesen egyetértek.
    totál felesleges azon filózni, hogy hűűű, mekkora jó lenne egy teljesen magyar fizetős tört szerver...
    egyrészt van külföldi fizetős tört szerver. 0 magyar játszik rajta.
    a kal azért nem lesz havidíjas soha, mert annyira nem jó. ezt a fejlesztők is tudják. no, nem mintha a pl. a wow jó lenne, én kifejezetten utálom. de ott az adminok, gm-ek dolgoznak, hibát javítanak, odafigyelnek, stb. ezek mit csinálnak? jóesetben 3-4 havonta idedobnak egy csontot, hogy nesztek örüljetek. ja, a hibák megvannak ugyanúgy, azokat nem javítjuk ki. sok a hacker? elmehetsz nyugodtan, nekünk ők több pénzt hoznak, mint te.
    ez mehet kb.
    lehet még rágódni dolgokon, hogy milyen jó lenne, ha ez lenne, az lenne.
    nem lesz úgysem.
    mellesleg, ha külföldön az újgazdag német fiúkák nem bírják el a vadiúj "apuci vette" eszközökkel a szervereket, meg a filléres 15 mb-es netekkel, akkor valszeg itthon menni fog...
    ja és törtön ugyanúgy vannak hackerek...

  • Bucser
    #9623
    Öreg. Egyszerű.

    Ne játsz.

    Szerintem ezzel rövidre is lehet zárni a vitát ésa felesleges szófosást.
  • diegho
    #9622
    Chamber megnézve adatlapod mintha sajátomat látnám :D

    oroszlán 25-30 között mérnök infó :D
  • diegho
    #9621
    a fenébe most megyek és megölök 1 millió vulgar-t hátha dobnak :D
  • diegho
    #9620
    hát én pl sokkal szívesebben játszanék valami jelképes összegért havonta, és normális szerveren mint ezeken a szarokon ingyen...
  • Chamber
    #9619
    Fizetős illegális szerver na ez már tényleg röhely xD (Jó tudom, ilyenek a warez FTPk is, de ott olyan cuccért fizetsz ami amúgy tényleg ér vmit (egy DVD film 3-10K). A Kal viszont alapból teljesen ingyenes, namost ennek a lopott verziójáért fizetni... hát lol)
    Bocs, de hamár fizetni akarok akkor inkább egy legális sokkal több tartalommal megáldott rendes fizetős MMORPG-ért fogok :P

    100 magyart sztem nemfogsz összeszedni. Haninon 2 év alatt nemsikerült 1 60fős magyar guildot összehozni. Sztem kb összesen van 100-150 magyar aki most Kalozik, de őkis mind különböző időpontokban érnek rá, máshol akarnak ölni, stb. Ha csak magyarokból akarsz privát szervert akkor sztem örülhetsz ha 20-30 ember összejön rá xD

    De lehet ezt csak én látom így, és 2000 magyar kaolzik amiből fele szívesen átmenne fizetős illegális szerverre inkább xD
    Valószinűbb hogy aki Kalozik az pont azért Kalozik mert nemakar havidíjat fizetni és itt nemkell.

    Azért sok sikert a megvalósításhoz ;)
  • Dodokacsa
    #9618
    minden erő ad 1 otp-t, 1 sebzést, és 18 hp-t... hmmm
    és azt tudtad, hogy a vulgár meg droppol g60-at és g62-t is?
    de sajnos csak viszonylag ritkán xD
  • diegho
    #9617
    már rég kiléptem, kb 3 órát voltam tag :D és más magyar guild-et nem találtam sajna, így most guild nélkül vagyok. amúgy hozzájuk képest tényleg kimagasló az intelligeincám minden nagyképűség nélkül... mikor elkezdi magyarázni a lvl 4x-es varázsló hogy azért jobb a +5 erő a +3-nál mert minden erő ad 1 otp-t, 1 sebzést, és 18 hp-t, akkor léptem ki :D
  • diegho
    #9616
    na várj. most te azt hiszed hogy én felhúztam magam? :D nemár :D látszik mennyire nem ismersz. eddig 1szer voltam ideges életemben és elárulom hogy nem neten húztak fel ;)
  • Dodokacsa
    #9615
    akkor az szép kis társaság lehet xD mért nem lépsz ki? gondolom nem egy magyar klán van naraeha-n...
    vagy csak azért maradsz, mert a te kimagaslő intelligenciád megdobja a guild átlagot? :P
  • Dodokacsa
    #9614
    az, hogy a múltkor felhúztad magad az oké, de most miért kell nekiesni és "vitát generálni"? ne legyünk egyből agresszívak, néha a tartalmat is nézzük meg.
    két tök ártatlan (és jogos) kérdést tett fel...
  • diegho
    #9613
    másik okosság hogy lvl 40-50-es karik elmennek az elejére vesznek szar fegyvert meg páncélt és úgy duel-eznek a kezdőkkel és csesztetik őket hogy i own you fu..ing noob stb. hozzáteszem ezt legelsőnek magyaroktól láttam és a guild-en belül is többször láttam hogy valaki szólt, gyertek menjünk duelezni a noobokkal és akkor 3-4-en elindultak szar cuccokat venni... másik meg a szóljunk be és anyázzunk magyarul mindenkinek aki szembejön, ez megint szintén a guild-en belül volt népszerű...
  • Brutal
    #9612
    Az assasinos résszel egyetértek maximálisan
  • diegho
    #9611
    ohh most az jön hogy januárban nem dolgozok az államvizsga miatt és itthon vagyok, amikor nem tanulok akkor írok a fórumra és ez téged zavar? te nem teheted meg? és a játék előtt ülök egész nap? megnézheted mikor szoktam írni, koradélután és éjjel, koradélután ülök le árulni, éjjel játszok 1-2 órát max. végülis tényleg egész nap a játék előtt ülök, te már csak tudod. ..

    hogyan jellemezném magam? sehogyan, mivel aki akar az megismer és eldönti milyen vagyok a számára, aki meg nem akar megismerni azzal meg nincs mit foglalkozni.
  • Syro
    #9610
    Már megint veszekedtek...... :D Ezt nem hiszem el :D Visszatérek tanulni cask felnéztem mi a pálya itt :D Azért mindenkinek sok droppot és jó játékot :)
  • TShun
    #9609
    Hmm...Én 20 alatt vagyok és képes vagyok egy szervert felépíteni.
    Képes voltam World of Warcraft szertvert is csinálni.Beszélhetünk korról, de szerintem nem feltételnül egyenesen arányos a kor és az inteligencia.Inkább ember kérdése.Az tud feltörni egy szervert aki fel akar törni egy szervert.És higyjétek el nem egy 20 feletti tagot kellett anno WoW-ról bannolni mert nem volt képes betartani a leg alapabb szabályt, vagy hogy visszatérjünk Kal-hoz nemhiszem hogy anno meg mostis az összes assasin aki abban lelte örömét hogy olyanokat gyilkolt akik mégcsak else tudták találni.Ezaz ami gyerekes.
  • Curbuncle
    #9608
    Perpill egy kezemen is megtudnám számolni, hány ember tölti az egész napját vagy a játék vagy a fórum előtt. Te kire gondolsz?

    A másik, hogyha muszáj volna, te hogyan jellemeznéd a te korosztályodat, ezen belül is önmagadat?
  • Cingar
    #9607
    sztem rossz oldalrol nezed a vilagot ;).sok ilyen ember van kortol fuggetlenul akik igy viselkednek.en nem igy tapasztaltam mert szandekosan ugy valasztottam meg magamnak a tarsasagot hogy ne keruljek ilyenekkel ossze.viszont meg lehet oldani hogy esetleg a nem odaillo emebreket banolni a serverrol.viszont ha fizetni kene erte megvarni amig lejar a havidijja es aztan tiltani
  • diegho
    #9606
    arról meg ne nyissunk vitát hogy egy tizenéves nem képes egy szervert feltörni mert egy kezemen nem tudom megszámolni hány ilyent ismerek 20 év alatt...