12892
  • fakundo
    #9969
    Köszi, lényegretörő voltál:)! Naraehán láttam ilyen kardot, igaz lehet hogy csak +12 es volt,de nem mernék rá megesküdni, 14 es ex-el rendelkezett, az biztos.
    Megfogadtam a tanácsod, nem talizok, inkább kereskedek:)!
  • blbogus
    #9968
    hát ezzel szenvedhettél :o grat hozzá igy hajnalban :) sztem jo lenne vhol nyitni egy chat szobát kalosoknak.. pl gyaloglon. és akko ott menne a chat miko többen is ráérnek, itt meg üzennek azok akik épp mással vannak elfoglalva és nincs idejük chatelni. és ott nyugottan mehetne az off is sztem :) az oanokat kérem mellőzni h "hajrá csináld és huzz innen".
    köcce^^
  • gvarga12
    #9967
    "hogyha netalántán te akarsz talizni egy fegyvert, akkor mire kell kurvára odafigyelni, hogy ne törjön?"

    akkor most bevagom ide amit a talizasrol irtam :)

    Na ezek a kardom tulajdonságai hogy semmi ne maradjon ki, mindenről sorról sorra.
    +10 : a név elött ez a szám azt mutatja meg mennyi Talisman of Attack (varázs fegyvereknél Tlisman of Magic) van a fegyverben. Ez határozza meg hogy a minimal maximal attack után a zárójelben mennyi a szám tehát, hogy mennyi plussz támadás pontot kapsz a kardodhoz, valamint ez határozza meg hogy mennyi Explosive Blow (robbanás) lehet a kardodban.
    Igen a robbanás az a zöld füstszerűség amit már láthattál a egyeseknél mikor harcoltak. StrengthenedInvincible White Hwandoo Big Swrd : Az első név a talizmán neve ami a kardomban van ez egy olyan talizmán amit nem lehet NPC-től venni csak szörnyek dobhatják ettől lesz a kard neve meg a plusszok színe kék, ez adja a "Strenght 10"-et ebből egyszerre csak 1 lehet a fegyverben ha én most beleraknék egy másikat mondjuk olyat ami ad 3 Healt-ot akkor az felülírná azt ami most benne van tehát elveszne a 10 erő. White Hwandoo Big Swrd : ez a kard neve szerintem ez a legjobb G40-es kard.
    [5] : Ez azt jelzi hogy hány Explosive Blow van a fegyverben. Limitation: Knight Level 1 : csak 1 es szintü lovag használhatja a kardot a G45 fegyvereknek már van értelmes szintkorlátja.
    [Grade 40+1] : A fegyver szintje + a talizmán szintje ami benne van. Endurance 28/28 : A fegyver állaga ha leesik 0-ra akkor eltört a kardod. Physical Attack 98~139 (+30) : A kard alap min max támadása valamint a Talizman of Attack-ok által hozzáadott plussz.
    Effective Range 30 : a hatótáv (egy kardnál ? és milyen mértékegység 30 centi ezt én se értem de nem is lényeges csak varázsbotoknál meg az íjaknál)
    On Target Point 67 (+1) : Ez már lényegesebb ez határozza meg hogy egy adott támadásod egyáltalán betalál-e vagy nem. Nyílván minél magasabb annál jobb az Accuracy Tali-val lehet növelni azt nemtudom hogy lehet-e több talit is belerakni de láttam már +3-as kardot is.
    Strenght 10 : ez a 10 Strenght amit a StrengthenedInvincible nevü tali adott a kardomhoz egyébként a félreértések elkerülése végett a talinak nem ez a neve hanem Talisman of Intensification csak ha sikeresen feltaliztad a kardot utána lesz ez a kard neve.
    A piros rész ez az egész az Explosive Blow-ra vonatkozik.
    Explosive Blow of Weapon [5] : Ilyen szintü robbanás van a fegyverben, a kard neve elött található szám határozza meg a robbanás max szintjét.
    Percentage of Occurrence 12% : Előfordulási gyakoriság ez alig nő a szint növekedésével asszem a 10-es szinten 15% vagy mennyi.
    Damage 212~288 : min max sebzés ez jobban nő valami 350-400 körül van 10-es szinten. Successful Percentage of Next Level
    5>6 : 30 % : az 5.-ről a 5. szintre történő talizás esálye ennyi ezt lehet növelni a Stone of Revision-nal.

    Végül egy jótanács, ne talizd a fegyvereidet! nem éri meg eltörik aztán szevasz drága fegyver, inkább vedd meg valakinek a droppolt fegyverét alkudj ha drágának tartod a cuccot.


    NPC tali belerakása a fegyverbe

    Az egész az NPC talikkal kezdődik, ezeket minden városban a kereskedőtől (Merchant) lehet megvenni.
    A kardba és az íjba attack tali kell a botba magical tali ez úgy működik hogy megveszed kb. 4500 az ára aztán dragg and dropp (balklikk nyomvatartod a balgombot és ráhúzod a fegyverre).
    4-et garantáltan rá lehet húzni a fegyverekre az ötödiknél kezdődik a móka itt már nem garantált a siker ami történhet :
    simán eltörik a kardod volt nincs, nem sikerül a talizás és csökken az Endurance ilyenkor veszel olyan üllő kinézetü Fixing Tool nevü izét a kereskedőtől ráhúzod a fegyvert és kész, simán nem sikerül vagy sikerül és örülsz a szerencsédnek.
    Ha nem akarod hogy eltörjön a kardod akkor érdemes egy Polishing Stone nevü eszközt beszerezned és ráhúzni a kardra ettől fel lesz polírozva és 1 tali erejéig garantáltan nem fog eltörni a fegyver a következőhöz megint kell a Polírkő.




    Explosive Blow (robbanás) belerakása a fegyverbe

    Az egész az NPC talikkal kezdődik, ezeket minden városban a kereskedőtől (Merchant) lehet megvenni.
    A kardba és az íjba attack tali kell a botba magical tali ez úgy működik hogy megveszed kb. 4500 az ára aztán dragg and dropp (balklikk nyomvatartod a balgombot és ráhúzod a fegyverre).
    4-et garantáltan rá lehet húzni a fegyverekre az ötödiknél kezdődik a móka itt már nem garantált a siker ami történhet :
    simán eltörik a kardod volt nincs,
    nem sikerül a talizás és csökken az Endurance ilyenkor veszel olyan üllő kinézetü Fixing Tool nevü izét a kereskedőtől ráhúzod a fegyvert és kész, simán nem sikerül vagy sikerül és örülsz a szerencsédnek.
    Ha nem akarod hogy eltörjön a kardod akkor érdemes egy Polishing Stone nevü eszközt beszerezned és ráhúzni a kardra ettől fel lesz polírozva és 1 tali erejéig garantáltan nem fog eltörni a fegyver a következőhöz megint kell a Polírkő.

    Hurrá már van NPC tali a fegyveredben de még nem robban csak szép sárga és vannak plusszok a min max támadáson.
    Most jön a második fázis "ez teljesen külön áll az elsőtől semmi hatása nincs itt a polirkőnek" megkeresed a kovácsot a Temp Fortbanráklikkelsz és kapsz egy ilyen ablakot :
    Destroy Item : betöri neked a feles tárgyaidat (gyűrű,G40 feletti fegyverek ilyesmi) és Revision Stone-ot csinál belőle,
    Revise the Percentage... :
    itt tudod megnézi hogy a következő szinthez milyen esélyeid vannak(siker,törés hasonlók) valamint a Revision Stoneot is itt lehet belerakni a fegyverbe ez is elég érdekes mulatság kell egy Revision Stone ez emeli meg a siker százalékát (érdemes mindig felnyomni 100%-ra) ha van köved akkor miután inputtal beraktad a fegyvert klikk a Start Revising Percentage gombra és láss csodát kő eltünt a Succesfull Percentage meg nőtt hurrá,
    Applying Explosive Blow :
    itt tudod magát a robbanást belerakatni a fegyverbe mint az elöbb fegyver inputtal befelé klikk az alatta látható gombra és ha szerencséd van meg felnyomtad a valósyínűséget 100%-ra akkor remélhetőleg belement a Blow a fegyverbe.

    Droppolt tali berakása a fegyverbe

    Ez egy elég sarkalatos pont, nem vagyok benne biztos hogy ennél használ a Polishing Stone, de biztos ami biztos tegyetek bele egyet a talizás elött ártani nem fog.
    Ez is a jó öreg dragg and dropp tecnikával működik (balklikk nyomvatartod a balgombot és ráhúzod a fegyverre) elötte ugye Polishing Stone itt a siker valószínűségét a Talizmán határozza meg a fegyverre hatásos talik általában a Talisman of Intensification nevüek van belőlük kismillió fajta mindenféle plusszokat adnak.
    Miután ezt a talit sikeresen ráhúztad a fegyverre elkékül a neve és kap valami szép előtagot mint például Strenghtened vagy Veteran vagy valami hasonlót.
    Ebből a talibó egyszerre csak egy lehet a fegyverben ha másikat akarsz belerakni akkor az éppen aktuális felülíródik eltünik a kardból.
    Ilyen talit lehet rakni páncélba, vagy Accesory-ba (gyűrű, nyaklánc, öv=Protection Talisman) érdemes mindig elolvasni mit ír a talizmán leírása Effective on ...
    Weapon=fegyveren,
    Armour=páncélon,
    Accesory=felszerelés
    az utolsó kettő ritka tehát nagyon sokat ér.
    Itt említeném meg hogy van még Accuracy Talisman is ez az OTP-t (On Target Point) emeli, ez minél magasabb annál sürübben tudod az ellent eltalálni.
    Nem vagyokbenne biztos de asszem ezeket lehet egymásra rakni, és összedadódik a hatásuk legalább is már láttam +3-as kardokat.

    szerintem ez azert valasz a kerdesre nem ?

    "Hogy a bánatba lehetnek+13-as fegyverek, 14-15 -ös explosive-vel ellátva?"

    nemtudom en meg nem lattam olyat de lehet hogy nem kell az attack/magickal tali a robbanashoz ??? azert en megneznek egy shotot egy ilyen fegyverrol

    "Egyáltalán ez az egész valyon mennyibe is kerülhet?"

    ebben benne van hogy a magic talik mennyibe kerulnek ott van a szukseges rev. stone-ok db. szama is most nem tom mennyibe kerul de nezz utana es ha kell osszeszorzom neked :) + a polirkovek de azt nem lehet igy kiszamolni viszont eleg kozel lehet kerulni a valos osszeghez :) ha elerted a 16-ot szolj es folytatom a tablazatot :)

    "abból nemsok minden derül ki. A leírás nem teljes, s gondolom ezzel te is tisztában vagy."

    szerintem pedig a leiras teljes (2005 ev vegeig)

    "Ugyanis ennél a fórumnál statisztikai adat, hogy 5 ből 1 hozzászólás valakinek a fikázásáról, anyázásáról szól. Egyed kultúra:)!"

    na igen ez szomoru hogy igy van :(
  • fakundo
    #9966
    köszi
  • Chamber
    #9965
    Ott van a banner alatt egy olyan is hogy Magyar nyelvű segítség Ittis írnak a fegyver talizásáról, a kalhunos leírás + ez már elég jól lefedi a talizás problémakörét.
    Lehet használni a fórum alján a keresőt is "fegyver talizás" "attack talik" vagy hasonló kulcsszavakkal :)
  • fakundo
    #9964
    Ezt én is olvastam, nem is egyszer, s tudom, hogy mi mit jelent, már egy jó ideje, de kérdezem én, mondmár meg hol van az leírva, hogyha netalántán te akarsz talizni egy fegyvert, akkor mire kell kurvára odafigyelni, hogy ne törjön? Hogy a bánatba lehetnek+13-as fegyverek, 14-15 -ös explosive-vel ellátva? Egyáltalán ez az egész valyon mennyibe is kerülhet?
    Ha az utolsó mondatra idézem: "Végül egy jótanács, ne talizd a fegyvereidet! nem éri meg eltörik aztán szevasz drága fegyver, inkább vedd meg valakinek a droppolt fegyverét alkudj ha drágának tartod a cuccot."gondolsz, abból nemsok minden derül ki. A leírás nem teljes, s gondolom ezzel te is tisztában vagy.
    Nagyon szivesen kérdezek, s elég jól bírom az építő jellegű kritikát, ezzel nincs is baj, a bunkó hozzászólásokkal már annál inkább (nem rád értem)! Ugyanis ennél a fórumnál statisztikai adat, hogy 5 ből 1 hozzászólás valakinek a fikázásáról, anyázásáról szól. Egyed kultúra:)!
  • fakundo
    #9963
    köszi
  • Dodokacsa
    #9962
    Naraeha-s árakat nemtudom, mivel én Haninon jáccom.
    Haninon 1,5-2kk között van kb, de mind a 3 serveren tök más árak vannak
  • gvarga12
    #9961
    figyi © fakundo
    looool mik vannak :)
    egyebkent meg azt szoktam mondani amit az AlbaComp-os szerviz vezetonk
    "Néma gyereknek a qr*a annyát :)"
    ha nem kerdezel akkor tenyleg nem segit senki, a kritikat meg el kell tudni viselni
    egyebkent meg a leirasomban minden benne van amit 2005 ev vegeig lehetett tudni a jatekrol
    a bannernal feltunobb helyre nemtudok gondolni, valaki valami otlet hogy a nooboknak hova tegyuk a leirast ???
  • blbogus
    #9960
    állitolag látták a doggebi lordot geum-oh-mine közelében :o
    szerintetek igaz lehet :OOO
  • blbogus
    #9959
    én nem tok mondani kb-re se sry
  • v150r
    #9958
    (főleg nem ilyen radikális huligánok, mint te)
  • fakundo
    #9957
    Na, tudtok árat kb.?
  • DamageAdept
    #9956
    vicces
  • v150r
    #9955
    ez a rend. A RENDET nem törheti meg senki és semmi.
  • Dodokacsa
    #9954
    tényleg... egymás anyázása úgy, hogy közben azon versenyzünk ki mond nagyobb hülyeséget a játékkal kapcsolatban sokkal jobb, mint amit mi tegnap csináltunk
  • fakundo
    #9953
    Egyébként
    1. Merchantnál vettem talisman of attackot
    2. vettem normal fixing toolt (üllő:))
    3. pakoltam az íjba a talizmánokat
    4. mindig fullon tartottam az endurance értékét (üllővel:))
    5. így is eltört
    6. azért tört, mert egyrészt fasz voltam, másrészt egy rohadt leírást sem találtam ilyen esetekre, mivel egyedül játszom, nem tartozok guildhoz, ezért nem tudok senkit sem megkérdezni, mi éri meg, és mi nem!
    Ha meg ide írok a fórumba, akkor rögtön hülye noob leszek, hogy merek megkérdezni dolgokat. így is 36-os vagyok, de sebaj, majd rájövök mindenre!
  • ThedarkmanHUN
    #9952
    Khm,ne legyé má láma:D revi ko az eb-zéshez kell te ^^ az nem emeli a sikeres attack talizás esélyét^^ nah psszt oszt huzzál cuscsukálni ^^
  • fakundo
    #9951
    Mennyit érhet egy TOP (revenge's: wisd.1; agi.2; OTP1 17%___agile: agi.1 59%)? Az íjakat eltörtem, de talán ez valamennyit vissza tud hozni a bukásból, most adta egy anger 5 perc vadászat után (öröm az ürömben). Tudtok rá reális árat mondani? Tól-ig határ érdekelne, mert tényleg fogalmam sincs az áráról!
    Előre is kössz
  • Bucser
    #9950
    khmm:D ne engem oktassal mar ki:D

    Ha nem polizod törhet sima talitol, sőt ha nem huzod bele a revi koveket torhet attack talitol is.

    hülye ne legyél már köszönöm.
  • ThedarkmanHUN
    #9949
    dö dárkmen hun olvasni megköll tanulni kicsi drága^^
    @buccser nem torhet norm talitol csak endurance mehet le
    @doma igez de o sima talit irt ha jol emléxek^^
  • fakundo
    #9948
    ne zavarjon, hogy 3 szor attack talitól tört el, úgy, hogy direkt figyeltem az endurance-ra, minháromszor fullon volt, így is eltört átlag a hetedik után. A negyediknél felvittem +10 re, és mikor pakoltam bele az explosive-t, az 5. szintnél 80%-on állt, úgy gondoltam, mi nekem a 20% törési lehetőség, hát tévedtem!
    Úgyhogy kedves kiolvashatatlan nevű hozzászóló, rohadt nagyot tévedtél!
  • Doma #9947
    Akar az 5. attacktalitól is megsemmisülhet :)

    Amúgy a chat az pörög a forum meg kevésbé. Ennyi. A két fogalom között hatalmas különbség leledzik :)

  • Bucser
    #9946
    Talitól törhet. ha nem polizza....
  • ThedarkmanHUN
    #9945
    HÜLYE XD hogy torik el talitol a bow??? ugy h endurancera b@szt@'l figyelni -.-'' tali nembirja torni csak ha endurance 0 alá megy te wáhh:D
  • fakundo
    #9944
    Ja még annyit, íjam a holdba, most mehetek ököllel harcolni?
  • fakundo
    #9943
    Sziasztok! Mindenkinek tudom ajánlani, aki még nem high lvl, hogy ne talizzatok, inkább vegyetek fegyvert drágábban, mert fél óra alatt 4 g40-es íjat sikerült eltörnöm, ebből 2 expert, úgy, hogy már eleve volt mindegyikben attack tali, és explosive bow. Konzekvencia: én lehetek hülye, de más ne legyen:)bukás: -3kk. Maradt 200k-m
    Éljen Naraeha (hogy az a .........................................ját).
  • ThedarkmanHUN
    #9942
    Te se sokat változtál ember^^ ugyanugy belekotsz mindenkibe :DDD nem is baj az, csak picit kevesebbet kéne:P Dodo te meg nehogy tiplizz innen mert szétrugom a hátsod,Doma, nem feltunési viszketegség,tudod mien szar nézni a forumot amikor beputtyad??? ennél lámább dolog nem sok van:\ Na szal ennyi^^
  • Bucser
    #9941
    Szép búcsú de könnyezni nem fogunk.

    byebye
  • Dodokacsa
    #9940
    bocs mindenkitől, akinek a lelkébe gázoltam az elmúlt 2 napban a hozzászólásaimmal. ígérem a jövőben igyekszem minél ritkábban beírni a fórumra, vagy egyátalán nem írni rá...

    sok sikert a játékhoz! písz

    (és még mielőtt vki beírná, nem sértődésről van szó, hanem csak eccerűen elegem lett, hogy másnak szabad offolni ezerrel, de ha én 1x megteszem 10-en leoltanak)
  • Bucser
    #9939
    Az hogy unatkozol nem jelenti azt hogy spammelni kéne a forumot... Inkabb tanulnal...
  • Doma #9938
    Ehh a forumnak nem is az a lényege hogy percenként beírjanak..
    Az a chat! Feldobni egy fórumot főleg úgy hogy 3an egymással elbeszélgettek... Nem is tudom, inkább feltünési viszketegség :P
  • Dodokacsa
    #9937
    menteni a menthetőt
  • v150r
    #9936
    kend rám
  • Dodokacsa
    #9935
    amúgy ez a hozzászólás indította el a lavinát sztem
  • Dodokacsa
    #9934
    eddig is volt OFF-olás a fórumon és ezután is lesz...
    a tört server meg hekkek meg a hasonló dolgok tényleg nem valók ide, de egy kis ökörködéssel nem hiszem, hogy bárkinek ártottunk volna, csak próbáltuk feldobni a fórumot, mert kb 2 napja senki sem írt
  • Csimbi
    #9933
    ejnye dodó, ezt ugye te sem gondoltad komolyan??
    ha ez most nem te lennél, finoman elküldenélek vmi egész más helyre...
    ebben a topicban eddig mindenki (benne te is) kiállt az mellett, hogy ami nem idevaló, az nem idevaló!
    ennyiböl a sok anyázás, hackelés, privát topic is maradhatott volna, hisz akinek nem tetszik, nem olvassa el!

    ne légy már ilyen...
  • Silversting
    #9932
    Nem rosszak :)
  • gvarga12
    #9931
    Silversting
    ajanlom figyelmedbe a kovetkezot :)
    #3821
  • Dodokacsa
    #9930
    sumimasen