12892
  • Athina
    #8599
    Na de a másik gép is routerrel kapcsolódik
  • Athina
    #8598
    Szia!

    Sima routerrel kapcsolódik a nethez..uhhh..lehet, hogy a port nem engedi ki??
    XP Professional van és Radeon 9000-s 128-s videókártya.
    Egyébként ADSL.
  • Dodokacsa
    #8597
    "Kal vagy sem, mi megkapjuk az Update-et!!!!!!!!!!"
    a smájliból nekem az jött le, hogy: hahááá kapjátok be hülye kalosok, silkben bezzeg lesz update...
    ha ezt kimondottan vkinek, akkor arra ott a privát, vagy elé lehet írni, hogy ezt kinek, vagy még egyéb más funkció, mind1, elhiszem, hogy nem ez volt a szándék, de nekem ebből ez jött le

    #8587

    na igen. DE
    nem véletlenül lett úgy kitalálva, hogy amit kalshopban megveszel el tudd adni a játékban. gondoltak arra, hogy lesz aki költ pénzt és lesz aki nem. és így mindenkinek jó, kivéve 1-2 "pistikét" aki mindig mindenért siránkozik, mert az a hobbyja, hogy rinyál. a nagy többség 100% ban ki van békülve ezzel a rendszerrel. (egyedül a stone of birth-t nem lehet eladni, csak ajándékozni)

    XP-kő: használni igazáből 50 körül kell elkezdeni. az ára a játékban 3-4milió körül mozog. ezt a pénzt simán összeszeded droppokból 15 nap alatt, sőt még többet is
    Rebirth: 600e-1millió, ez sem megfizethetetlen, hacsak nem napi többször halsz. én magamtól kb. havi 1szer halok meg(lag, géphiba, egyéb leszámítva)

    a többi kalshopos cuccot is igazából 50 körül érdemes elkezdeni használni. egyik sem ormótlanul drága, mindent megkapsz geonból, és 50 felett pl.: egy 2 milliós saving scroll nem vág földhöz senkit. ne legyünk már álszentek.
  • Elitewarrior
    #8596
    Athina!

    Nekem win 2003-nál csinált ilyet és wireless internet csatlakozásnál.
  • Elitewarrior
    #8595
    Athina!

    A leptop hogyan kapcsolódik az internetre? Lan vagy wireless?? Milyen OP rendszer van rajta "XP home, XP prof, vagy egyéb?"? Videókártya milyen benne?? stb..
  • Athina
    #8594
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni. Van egy laptopom, ami megfelel a Kal rendszerkövetelményének jócskán. Feltelepítettem a játékot, mert a másik pc-n már játszom egy ideje és szerettem volna a laptopon is. Amint startol a játék jön a hibaüzi
    "General application error. Enable debug output for detailed information.
    This program will now exit.
    HRESULT=8876086a


    Segítsetek, ha tudtoook



    Köszikee:)
  • blbogus
    #8593
    vettem nyulat
  • grimus
    #8592
    Üdv:
    Néhány szó a fizetős mmorpg-ről. Nem látom tisztán a hardver oldalát, csak sejteni tudom egy multi cég gondolkodását egy Kal-lal kapcsolatban:
    Ugye, játékot fejlesztő cégről van szó, folyamatosan írják a kódokat, új, szebb, jobb megoldásokat keresnek, és a legtöbb algoritmust egy olyan környezetben tudják kipróbálni, mint a Kal: ha hibás, nincs veszve semmi, senki sem hisztizik, hiszen relatív ingyenes, az, hogy van benne fizetős rész, csak egy opció, választani lehet, de tudnod kell, hogy nem stabil.
    Hardver: a fentieket figyelembe véve az ilyen kódok sem a legújabb szerverre fognak kerülni, hanem a régebbi géppark, mielőtt a vastelepre menne, még fut rajta -mondjuk- a Kal.
    Ne felejtsétek el, hogy ez egy gazdasági társaság, nem egy kódoló banda, semmi sem ingyenes, ami annak látszik, az: marketing, vagy megoldások éles környezetben tesztelése, de inkább mindkettő.
    Miért nem fejlesztenek Eu szervereket? Dél-Koreában a háztatrások 80%-ában van személyi számítógép, és ezeknek zömében van szélessávú internet, amit odakinn csak 8Mbit-esnek hívnak. Gondold el, hogy ha ezt tudja stanilan a hálózat, akkor szerver környezetben mire képes? Gondolok itt a bérelt vonalra és haverjaira. Szóval Európa közel sincs ehhez, majd egyszer... Kíváncsian várom...
  • Elitewarrior
    #8591
    Dodó!

    Köszike sikerült:) Működik a beállítás! A tegnapi veszekedésnek 2 haszna lett
    1, Megtudtam csinálni ezeket a beállításokat:)
    2, Rájöttem, hogy többet nem szabad partyzni 50+-ossal főleg ha ML vagy Hungarians-tag. Dodó kedvellek de látod ha valahol partyzok, még ha te hívsz is rámkiabálják. Így csak azokkal partyzok akikkel szoktam idáig is. Úgy látom ha valaki eléri az 50-et és a partyjába beszáll 1 kisebb úgy gondolja a kisebb szintű azért van ott, hogy ő húzza. Az meg sem fordul a fejében, hogy van olyan ember aki szeret partyzni és nem érdekli hol és kivel, kap-e xp-t vagy nem, csak party legyen és magyar party "tisztelet a kivételnek".

    Akikkel én partyzok,és nem kiabálják az ember fejére a partyt most mindenki a tört szerveren van, így valószínüleg én is addig maradok ott. Ha abba hagyom a játékot, mert mindenki marad a tört szerveren, akkor CoreyHUN kapja meg a karimat:).
  • Elitewarrior
    #8590
    Kipróbálom a beállításokat ez csak azért van ez az üzi:)
  • Szimbi
    #8589
    Sziasztok!
    Őszintén szólva sztem tök mind1, hogy mi mennyibe kerül mert sztem olyan, hogy 100% ingyenes mmo nincs (except tört serverek).
    A kal sose volt híres a bazinagy fejlesztésekről, de próbálkoznak. A pénz meg azért megy a kóreai serverbe, mert az európai szervert boldog boldogtalan feltörte.. Én még emlékszem egy két emberre, aki 70 db XP kővel ült ki, és 900 db rebivel...
    Tök fölösleges ilyenekkel foglalkozni mi mennyi, mert csak felkúrjátok az agyatokat, és egymásnak estek..
    Ha ajánlhatom tegyétek azt mint én, van ben mutter munkahelyén az edzőteremben Boxzsák meg kesztyű, és én azt amortizálom, vagy a húgomat ;)
  • v150r
    #8588
    és az item mallban mennyiből úszod meg és mivel? mert az kimaradt...
  • Curbuncle
    #8587
    Jó reggelt! ^^

    Átolvastam Chamber, ez a pláne benne. Azért írtam azt, amit te is idézétél tőlem, hogy nem veszekedés képpen kukacoskodok Csimbi-vel, hanem csak beszélegtni akarok. Ha lenyugodt már az elitével folytatott párbaj után, akkor beszélhetnénk. Ezt jelentette amit írtam. De örülök, hogy valaki megint félreértelmezésből ugrik a nyakamnak. Amúgy én is szeretem azt a bizonyos "..."-ot, látom te is sűrűn használod a hozzászólásaidban.


    ItemShop(Kal) =/= Item Mall(Silk)
    Nem véletlenül írtam le tegnap az árakat, de reméltem senki nem köt bele. Na akkor egy kis ízelítő:
    ItemShop - legnépszerűbb az Exp Stone.
    Ára: 59 KalCash - Egyszeri 50KalCash = 5.25$-ból nem lehet megvenni. Vegyünk ismét 50 KalCash-t, mert ugye 15 napos csak 1 Stone időtartama és mi fejlődni szeretnénk. 59+59=118. Akárhogy is számolom ez egy 50+100 KalCash megvétellel tudod csak finanszírozni, ami 3017 Forint egy hónapra. Ja ebből marad 32 Kalcash, amiből vehetsz még vagy 1 Stone of Fishery-t vagy Savinget (1et) vagy Movingot.
    Lényeg a lényeg neked ha a játékban, hangsúlyozom(!) nem tudnád megvenni havi 3e+ kellene fizetni a fejlődésedért, mert geonban a legújabb dolgok mindig a csillagos eget súrolják, hogy szinte ki nem lyukasztják azt. Hány hónapja jöttek be a tunningolási itemek? Nézd meg még mindig az árakat, a mostani fire of bread-el sem lesz másképp, sőt! Ez talán még megfizethetetlenebb lesz, tekintve hogy rengeteg jó statot ad.

    Nem értem, valamit félreértünk mindig a másik mondanivalójában, de én nem silkezni járok ide a másik fórumról. Hanem mert ide írtam majd egy éven keresztül és mert most hogy mást játszok, kiszakadtam a kalos közegből, már talán meglátok olyan dolgokat, amikre ti leanyáztok másokat, mert hogy az nem úgy van. Nem veszekedésből mondom, hogy a kal nem jogosan kér mindenért pénzt, hanem mert ezt olvasom és ezt hallom vissza még kalozó emberektől. Úgyhogy a közeljövőben ne csak ugatás formájában essetek nekem, hanem fejtsétek ki miért gondoljátok az ellenkezőjét vagy győzzetek meg. Elvégre sokszor ti hangoztatjátok, mennyire érett a társaság.

    u.i.: Nem ajnározom a Silk-et, félreértés ne essék. Azért copy-ztam be anno egy pár napja azt a karácsonyi update-et, mert valakit megakartam heccelni vele, hogy lássa ő is a jó hírt. Nem a tömegnek szólt, de mivel ez egy nyilvános fórum, kiváncsi voltam a reakciójára. Jótanácsképpen egy kicsit táguljon a befogadókészségetek, mert akárhányszor új arc ír erre a fórumra, vagy nem a kalról van szó, itt mindneki megőrül.

    További szép napot,
  • Chamber
    #8586
    Már bocs, de Silk nem ugyanezen az alapon működik? O_o
    ItemShop(Kal) = Item Mall(Silk)

    "Remélem ellenben vagy már olyan állapotban, hogy ezt nem kötözködésnek veszed. ~Elite után."
    Talán olvasd végig még1x az érintett hozzászólásokat... Nem Csimbi kötözködött, hanem Elite vette hirtelen kötözködésnek Csimbi aláírását ami mellesleg már qrvarég ottvolt/van.
  • v150r
    #8585
    úgy látszik shaime, hogy ez tényleg neked vmi egyéni speckód :D
  • THeArrow
    #8584
    elvagytok :| hadjátok má Dodo-t meg egymást békén
    és legyen PEACE :)
  • Dodokacsa
    #8583
    te veled valami nagyon nem stimm, újabban drogozol vagy mi?
    belekötök, mert mi köze a silk frissítésnek a kal fórumához
    belekötök mert akárhányszor írsz az arról szól, hogy a silk egy isten, a kal meg ratyi pénzéhes sárga ördögök által kreált hulladék

    ha van egy társaság (kb 10 fő) és onnan senkinek nincs velem baja, vagy ha van konfliktus azt meg tudjuk dumálni normálisan, és csak te látod úgy, hogy én vagyok maga az ördög
    akkor nem lehet, hogy veled nem oké vmi?
  • v150r
    #8582
    olyan hülyeségek miatt húz szét a társaság mostanában, h az már fájdalmas.
  • v150r
    #8581
    a trinketet még be is tudod törni revision stone-nak a blacksmith-nél (destroy item) nem tudom h annak mennyi most az ára, de általában azonos szokott lenni a gyűrű/öv/trinket árával.
  • Curbuncle
    #8580
    Nah hali ismét.

    @Csimbi

    Nem a fizetős oldalával van gondom a Kalnak, hanem a kivitelezésével. Minimum ha jól számolom, 5.25$ => 50 KalCash-nek felel meg. Na most ebből szinte még Exp követ sem tudsz megvenni, nem hogy valami értelmeset. Tehát min. 2500-2700Ft-nak megfelelő pénzösszeget kell kiadnod a játékra, kb 3000-3200Ft ha havi 2 exp követ akarsz elnyomni. Most megint, mint mindig beadtak egy új tunning cumót, mint múltkor a fegyverek imperial-lá alakításához szükségeseket, de ezért is fizetni kell. Tudom elmondtad, és én sem vagyok hülye én is vettem a játékon belül kalshop-os itemeket. De számomra ahhoz képest hogy a játék tele van buggal, eszméletlenül könnyen hackelhető, nem logikus, hogy miért kérnek minden kis biz-baszért pénzt. Mert ugye nem fejlesztésre megy el a pénz az nyilvánvaló, max egy 5-10%-a. Minden amit az amerikai-európai-ak fizetnek, a kóreai kalba fektetődik be. Nem beszélek hülyeséget, ha nem hiszel nekem legközelebb jön a külföldi link a kóreai kal közeljövőben tervezett fejlesztéseiről.
    Itt kérdezem én, mi a tökömből finanszírozzák, ha nem a mi pénzünkből.

    Remélem ellenben vagy már olyan állapotban, hogy ezt nem kötözködésnek veszed. ~Elite után.



    @Dodo
    Faszért kell akárhányszor írok erre a fórumra, belekötnöd az írásaimba. Menj vissza lépd a szintjeidet és sajátítsd ki a régi ts-t a kalmániádnak, mert arra se megyek fel többet az hét szentség, többek között miattad. ~Pá
  • Chamber
    #8579
    Clean trinket/ring/belt inkább 17-18Kért megy el mostanában gyorsan sztem. Lucky stoneért én még 10Kt sem adnák, de asszem tényleg 15-20K körül próbálják eladni őket. Speedup medicine meg 30K körül van.
  • grimus
    #8578
    aha, és mi az esély, hogy ezt megveszi tőlem valaki? Láttam, 20k körül árulják.
    És találtam a Trinket-et is, ez is kérdőjel számomra. Ezt is 20k-ért árulják. Ugye, nem lenne rossz eladni őket, mert lenne jó gúnyám, botot már szereztem a speed-upok eladásával.
  • Doma #8577
    Nah igen kopik a memóriám :D
  • Chamber
    #8576
    300xos lucky finish a piece of lucky stone-al nemlehet, olyat csak a kalshopban vásárolható 7napos rendes lucky stone adhat :P
    Piece of lucky stone lehet ládákban, lehet horgászásnál fogni, illetve D4ben dobhátják a szörnyek is.
  • Chamber
    #8575
    A speed-up medicine az narancs/piros tégelyes, és arra jó hogy 30 percig olyan gyors leszel tőle mintha állandóan futnál, de nem fogy a manád.
    Amit a szörnyek dobnak és zöld az a sea bream with blood, ebből a városokban lévő speedmedis NPCnél tudsz 500 geonért speddup medicinet főzetni. (Speedup medicine és a magek G3as speed skillje 1ébként teljesen ugyanazt a hatást adja)
    Piece of lucky stone, ha elhasználod akkor 1 óráig aktív. Ez alatt az 1 óra alatt van egy bizonyos esélyed (elég alacsony) minden egyes megölt szörnynél, hogy 2x 10x 25x 50x több pénzt dobjon mint alapból dobna.
    Próbáld ki és vszínűleg lesz pár 2xes lucky finished, de 50xes nemnagyon, mert arra sokkal kisebb az esély :)
  • Doma #8574
    Amit a mobok dobnak az seabream with blood. Ezt tudod kifőzetni a mistersseknél speed up medicinné. Ennek az a haszna hogy fél órán keresztül gyorsabban futsz (G3as speed).
    A lucky stone szintén bizonyos ideig ad egy olyan lehetőséget hogy a mobok több pénzt dobjanak (akár 300Xos mennyiséget is). De erre semmi garancia.
    A seabream with blood-ot bármely mob dobhatja.
    Lucky stone meg asszem még csak ládákban van, illetve ki lehet horgászni.
  • grimus
    #8573
    Kérdés:
    A speed up medicine, vagy mi, ami zöld tégelyes, az pontosan mire jó? A játék elején alacsony szintő démon kettőt is dobott, de csak ezek adnak ilyet?
    A lucky stone mennyivel növeli meg a talált pénzt? Vagy mire is jó egészen pontosan?
    Köszi!
  • Dodokacsa
    #8572
    sztem mindenki megvan a fórumon a fikázásod nélkül is, ha már úgyse kalozol, nem kell feljárni ide és fikázni a játékot
  • Chamber
    #8571
    Igen az ott egy aláírás Csimbinél ami már jóideje ottvan. Fórum/Beállítások/Aláírás itt teis lőhetsz be magadnak vmi szépet ha akarsz (sokaknak ott a karijuk neve/szintje mint nekem pl). Hogy te ezt mért vetted pont most magadra Csimbitől azt nemtom... xD
  • v150r
    #8570
    már volt :D
  • shaime01
    #8569
    nah irok ide megint vmit hátha lesz vmi jó kis vita.. :)
  • Dodokacsa
    #8568
    az nem ui (utóirat), hanem aláírás... te is beállíthacc magadnak bármit, odateheted a szinted, h mindenki lássa "mekkora gizda" vagy (mint pl én is odaraktam és még sokan mások:P) Csimbi esetében ez nem a szintje hanem "mottó" szerű cucc
    a képedet, meg a neved helyére is beteheted, csak át kell méretezni (de a kommentek végére lécci ne, mert elég hülyén néz úgy ki:))
    sok minden hülyeséget lehet csinálni ha unatkozik az ember:D
  • v150r
    #8567
    nah lol.
  • Elitewarrior
    #8566
    Ha ez így van akkor bocsánatot kérek, mert tévedtem. Én nem olvasom csak Dodó nak az írásait a tiédet sosem olvastam, meg Chambiét mert Őt is ismerem.
  • Csimbi
    #8565
    feltünt már, hogy az nem utóirat, hanem aláirás, és az összes hozzászólásom után ott van???
    nem külön a te kedvedért raktam oda, kb 1 éve ott figyel...
  • Elitewarrior
    #8564
    Csimbi!

    inkább az okos hülyéskedjen, mint a hülye okoskodjon...

    Ez az utóiratod!

    Amit írtál az Ency-ről azzal semmi bajom, sőt szerintem jó munka!! Én idáig sem foglalkoztam veled ezek után miért tenném?? Lekvárral nem foglalkozok:)
  • Csimbi
    #8563
    milyen utóiratrol beszélsz te?
    ki sértegetett téged? ki kezdte?
    ki a faszomat érdekel, hogy ki hol mit próbál ki? szarok én rád is meg a tört szerveredre is! arra meg föleg, hogy mit hol próbálsz ki...

    "nah, mi erre irtuk a KalEncy-t...
    mindent ki tudunk próbálni, és még tört szerver sem kell hozzá "

    meséld csak el ebben a szövegben hol van az utóirat, és hol van a sértés? Borsodban _EZÉRT_ megnyuznának? LOL vagy barátom... én részemröl befejeztem, még arra sem vagy méltó, hogy vitázzak veled, sajnos az IQ-d nem éri el a normális szintet

    by

    ui:
    a gyönyörüen megkomponált aláirásod teljes mértékben tükrözi a személyiséged. full egoista tele szorongásokkal és kisebbségi érzésekkel, teljesen természetes ezek után, hogy sértésnek veszel mindent.. sebaj, ez az állapot gyógyszerekkel manapság már jól kezelhető!

    (csak hogy legyen ilyen is, hogy tudd mi az az utóirat)
  • Cingar
    #8562
    bead of fire revenge's g50 archer short :)
    egesz jo
  • Elitewarrior
    #8561
    Csimbi!

    Az utóiratod te kis Pöcs! Tiszteletben tartom mindenki véleményét amíg nem sértegetnek!! Remélem értve. Simán megengedhetem ezt a szöveget ha te elkezdted! Amúgy oda hívtak nem magamtól mentem lekvár! Ha én tört szerveren próbálom ki a skilleket mi a franc közöd van hozzá??? Emlékeim nem csalnak neked nem írtam semmit, főleg nem sértegettelek de te igen!!!!! Borsodban ezért megnyúznának Nakolaj! Jobb ha vissza veszel magadból, kis mazsola!

  • Csimbi
    #8560
    azt a kurva...
    ezt a szöveget megengedheted otthon anyádnak barátom, és szivesen várlak a pfánverésre, kiváncsi leszek mi sül ki belöle...
    az elözö szöveg nem beszólás volt, nem tudom miért tünt neked annak, de ez a mostani igencsak az, veheted szó szerint is...
    a programot bárki leszedheti és használhatja, ki lehet próbálni a skillek sebzését és a stat elosztást cuccokkal, és elöbb kész volt, minthogy te akár 40-es is lettél volna.

    amugy nem szeretnélek ezen szöveg után mégegyszer meglátni a partinkban, amikor bevettünk a 49-eddel, akkor persze nem szóltál be, örültél, hogy huzunk (ha nem emlékeznél, Zanbare és TirnadA, Dodo val D3 ban többször is)

    Szóval vegyél vissza az arcodból, de marha gyorsan, mivel 1 kurvára nincs igazad, sztem semmi sértő nem volt az előző hozzászólásomban, 2 utálom amikor egy ismeretlen fasz ugat a 18 évével... (vagy ha több akkor régen rossz ezzel a stilussal)