12892
  • Dodokacsa
    #8639
    2-3x (vagy többször) annyi XP-t kapsz mint soloban <--- ezt arra értettem ha d3ban solozik 49en. természetesen d1 r9-10 a legjobb xp amíg pirosak (52-53)
    mondjuk most narancson sem annyira rossz xp nekem, ha pörgök és gyorsan gyakom, 0.03-0.04 per mob kb
  • Csimbi
    #8638
    nézzük a másik felét akkor, na az XP-t...
    5-6 lvl-el kisebb vki a partiban, és a parti nagyra megy, akkor a kicsiknek nyilván nagyon lila a mob, azon felül, hogy nem sebzi kimondottan, sajnos öt igencsak sebzik, ebből kifolyólag állandóan a kicsikre kell figyelni, ált. öket kell gyógyitani, és ha kicsit is több mob van mint a spwn, akkor már esélyes hogy jön a futkozás, és a behalás!
    szóval nem biztos, hogy ez az állapot mindenki számára szórakozás, persz egy tört szerveren, ahol elmész nagyokkal és mindenkinek full tuning cucca van, ott ez nem lényeg, mivel te sem halsz be, és a nagy pár ütésböl lecsap minden plussz mobot...

    ettöl függetlenül még mindig semmi kifogásom ha 48-50 es embereket huzunk... (viszont pl egy ijász r9-r10 be 2x annyi XP-t szedne maskokon soloban, mint ha velünk partizik, és ugyanez igaz egy jol cuccolt knightra is)
  • Dodokacsa
    #8637
    "Az elv az így van ahogy leírtad, de ha te ezt komolyan is gondolod akkor gond van"
    nyilván azért írtam le, mert komolyan is gondolom. elhiszem h neked nagyon jó "móka", de azt vedd figyelembe, hogy nekünk majdnem 8, hogy ott van-e egy 48-49, mert nélküle is ugyan úgy ölnék kb. de guildtag/allytag/magyar és 50 közeli, akkor behívjuk, hogy fejlődjön és legyen mielőbb 50 (igazából még 51-52 sem más nagyon mint 48-49, nem üt annyival nagyobbat, kivéve ha vaga :P) én is jobban szeretem ha full a party, és egy ideje már rég nem az XP-t nézem, mert szörnyenként azon a 0.01-0.03% on nincs nagyon mit nézni :D. Ha az XP-t nézném végig, és nem a képet, akkor valszeg én és talán a party is halna :)

    ha kissebbekkel mész, gondolom olyat üttök ami neked sárga. az is jó "móka" csak akkor se neked nem jön XP-t se a kissebbeknek. ez nam azon múlik, hogy az XP-t nézi-e vki, ez csak a józan ész.
  • grimus
    #8636
    Van értelme a halakkal kiülni árusítani, és ha igen, akkor mennyiért lehet elnyomni őket?
  • Elitewarrior
    #8635
    Brutal!

    Elvileg a Kal törli a cuccokat 1 idő után. Legalábbis ez a tapasztalat. De a puding próbája is az evés. Nézd meg.
  • Brutal
    #8634
    Ujjujj kisértetiesen hasonlít a szitu az 1 évvel ezelőtti állapotokhoz :-)
    Bocs hogy beleszóltam mielőtt valaki leszúr :D
    Feltennék egy két kérdést mert nincs felrakva a kal és kiváncsi vagyok.
    1 évvel ezelőtt vett dolgaim szerintetek megvannak még?
    Van egy raklap rebim meg 2-3 exp stone-om azok megmaradtak ha azóta nem léptem be?
    Vagy van valami időlimit amiután törlődnek?
  • Elitewarrior
    #8633
    Vizor!

    Az elv az mondtam, hogy húzás, de én nem annak veszem. A tört szerveren is partyzunk és nagyon jól szórakozunk. Ha akarsz jöhetsz velünk nyugodtan, de te meg Morfi inkább szólóztok ha jól látom. Ja Vizor ha van g59 es vaga sword-öd vevő vagyok rá vagy nagyobb. Tegnap a lordal ökörködtünk:) Meg a németekkel fent amíg idéztük:) Jó buli volt:) Dodó tudom szeret partyzni de nem felszabadúltan, az xp-t nézi ő is, jobb úgy ha tényleg csak szórakozol nem nézed az xp-t:) Meg a rendesben szinte lehetetlen partyt összehozni, pont azért amit te is említettél. De mind 1 azt már leszarom:) Délután 5h körül leszek fent ha megy a tört és ha van kardot pm-ez rám:) Te is láttál már minket a törtön. A kardot mind 1 kinek adod oda, Prekuci, Lady, SuperHun, Gabi stb.. megkapom:)
  • v150r
    #8632
    te mit nevezel húzásnak?
    csak gondold végig. ha egy partyban te vagy a legalacsonyabb, akkor teljesen mindegy, hogy miről beszélünk, téged a legmagasabb húz, akárhogy nevezzük. együtt húzzátok egymást. de mivel 40 felett a nálad csak pár szinttel magasabb mobokat éppenhogy tudod sebezni, ezért, lássuk be, nem veszik sok hasznodat a partyban [de ez nem szégyen!].
    de pont ezért alakulnak ki állandó, kisebb-nagyobb "partyközösségek" és ennek pont ez a lényege.
    ha te elmész és segítesz a "kicsiknek" az is húzás.
    ha nem élvezed a partyt, akkor a játékot sem élvezed, a közös "csapatmunkát" sem élvezed, innentől kezdve nincs értelme játszani.
    más.
    tört szerveren annyiban változik ez a dolog, hogy ott még ultramagas szinten sem vagy "rákényszerítve" a partykra, mert egymagad is elboldogulsz az atom tuningolt cuccokkal.
    mellesleg sztem az xp és a "csapat" egyaránt számít. szerintem, ahol nem érzi jól magát az ember, azt a partyt rövidúton előbb-utóbb otthagyja.
    ebből kifolyólag nem hiszem, h dodonak nem lenne szórakozás a kialakult emberekkel a party. és sztem másnak sem.
  • Elitewarrior
    #8631
    Dodó!

    Az elv az így van ahogy leírtad, de ha te ezt komolyan is gondolod akkor gond van. Nekem a party a lényeg nem az,hogy party közben esetleg valakit húzok. Jó szórakozás az egész, amit a rendes szerveren pont az ilyen előítéletek miatt nem lehet élvezni. Sokan komoly dolognak fogják fel ezt az egészet, én 1 jó bulinak. Én a kicsikkel is szivesen lemegyek szinte akár hova, az a lényeg jól érezzem magam és a többiek is. A tört szerver ezért jó, mert az tényleg tükrözi az igazi játékot és szórakozás az egész. Nagyon jól szórakozunk, amit a rendes kal-on nem igazán lehet elmondani főleg, hogy az emberek töbsége ezt komoly dolognak veszi nem játéknak! Ez tükröződött az aliance-nél is amikor minden magyar guild ally-ban volt. Néhány ember kivételével le sem szarták egymást az emberek. Ott is tükröződött ez, hogy alig voltak partyk a 4 guildből, pont ezért, mert nem szórakozásnak, játéknak fogják fel az emberek! Furcsa a tört szerveren aki magyar fent van tud szórakozni rendesen a játékban, és nincs nyafogás. Megmondom őszintén a rendes kaltól elment a kedvem de rendesen! És ezzel nem vagyok egyedül. Ez a saját véleményem, lehet Dodó, hogy 1 nagy hülyeség az egész, ezt mindenki döntse el maga.
    Ahogy beindítom a tört szerveremet, abban a pillanatban valószínűleg abbahagyom a rendes kalt, végleg.
    Ui: Dodó jó ember vagy, de csak 1x próbáld ki, hogy engedd el magad és ne az xp számítson, hanem indúlj be 1 jó csapattal és szórakozzatok.
  • QuickHUN
    #8630
    Ebben a játékban tényleg nagyon jó ,hogy nincsenek botok,ez azért van mert szinte egy mob is elég a pirosból ha rád megy !
    Silkben meg elbirsz pirosbol 3 at is :)
    hu lehet írtam ezt már de se baj ,
    Üdv mindenkinek az ML-ben
  • JohnnyFirpo
    #8629
    Na 1280x960-ba van pl az asztal, és a kal 1024x768-ba akkor ilyen hibát ad. Szal probáld belőni asztalt más értékre és okés lesz.
  • Brutal
    #8628
    Vettem uj videokarit megéri folytatnom a gammát? A régivel ugyanis fagyott állandóan...
    Van valami értelme folytatnom a karimat vagy jegeljem még januárra? :-)
    Hoi Cham öreg combi mi a tosz van veled?
    Régi nagyok vannak még? :D
    Na durrants nekem pár sort hogy mi a szitu aztán majd lehet ujrakezdem szerény személyed miatt,még mindig olyan segitőkész vagy? :-)
    Na pás
  • v150r
    #8627
  • Dodokacsa
    #8626
    régen én is kígyót-békát kiabáltam az ML-re, de mára már beláttam, hogy alaptalanül
  • Dodokacsa
    #8625
    "Az ML javarészében megvan ez a lenézés a kicsikkel szemben..."
    ez sem igaz, mert mondjuk kwy (külön kategória :DDD) meg 1-2 magyar kivételélvel az 50+ osok, ahogy én megfigyeltem jó arcok
    ez nem az ML sajátossága. mindenhol van 1-2 gyökér arc, de a többség szerencsére a nagyobb magyar klánokban normális
  • Dodokacsa
    #8624
    igen, nem rólad van szó;), ez Hungarians-os belügy
  • Dodokacsa
    #8623
    "...1 korrekt embernek..." csimbivel kell egyetértenem, vagyis nem 'kell', eccerűen 100% ban úgy van ahogy leírta
    az, hogy te ott solozol az 1 dolog. az meg hogy full 53+ os partyban healer-el medi nélkül 2-3x (vagy többször) annyi XP-t kapsz mint soloban, az húzás ;)
    igen én hívtalak, mert 50 közelében vagy/voltál. anno engem is "felhúztak" 50re d3 partyban 48-49ről, uh tudom mennyire jó XP. sebezni valljuk be nem igen tudod/tudtam. (solo az full más mint a party, mi ott partyban nem nyomunk skill-t mégis gyorsan öljük simával is)

    (a többi mai kommentet még nem olvastam el, lehet egybevágok valamelyikkel)
  • Curbuncle
    #8622
    Scam = Csak azokkal esik meg általában, akik nem figyelnek oda, könnyen átverhetőek. Minden mmorpg tele van gyermeklelkületű egyénekkel, akik még a hótündérben is hisznek azt jól beadják nekik. Scammelések éppen ezért minden játékban vannak.

    Bugok = Mondj egy olyan játékot ahol nincs bug.

    Botok = Megint csak rátermettség kérdése az egész. Ha egy kicsit is régebb óta játszanál a játékkal már letudnád őket kezelni. Hogyan kell őket be-pkztetni, behalatni vagy protector-t küldesz rájuk, ha nem jut más az eszedbe.

    Semmittevő GM-ek = Képzeld el, hogy kurvára szeretsz gépezni, de dolgozni már nem. A pénzt felveszed, belépsz pózolni a játékba, szopatod a kicsiket és elélvezel. Ezt csinálja az összes mmorpg GM.

    Nem létező update-ek...

    Foggalmam sincs mennyit játszottál a Silk-kel, de a heti update-ek után új botverziókat kell kiadniuk a bot programozóknak, mert anélkül nem működnének a játékban. Sok dolgot átírnak egy update alkalmával. Nem sok időt adok neki és a kalban is lesznek botok. Észrevehetően, nem úgy mint ahogy most tolják egyesek.
  • Csimbi
    #8621
    nah az eddig hallottak alapján a g50 succeed rate je olyan 20%-30% körül van, szal 3,5M el számolva 1 part: 14M, full set pedig 70M-be fog kijönni...

    ha kicsit belegondoltok, 70M ért +15 str, int, agi nem is olyan rossz !
    természetesen ezzel az uppal a knightok és az archerek járnak a legjobban, hiszen igy : +6 OTP, +5 EVA, +~10 DMG, +2% RES kapnak :P

    sajnos ebböl a mage igazából csak +5 EVA t kamatoztatja, az a 15 INT szerintem magasabb szinten már nem sokat számit :(

    gogo upgradelni ! :P
  • CoolMageHUN
    #8620
    Chamber ha meglett a lvl grat légyszíves ne rúgj ki a guildból csak most a tanulásra koncentrálok!bocsi üdv.:CoolMageHUN
  • v150r
    #8619
    itt mondjuk a gmek jobban baxnak a játékra, mint silkben...
  • Chamber
    #8618
    Mért nem ugyanaz az Item Mall meg a Kalos Item Shop?
    Ugyanezt le lehet játsszani Silk Item Mall-ra is nem? O_o
    Ottis valódi pénzből kell "silk"-et feltölteni amiért aztán veheted az xp scrollt pl (ott nem kő hanem scroll ha jóltudom :). Silk olcsóbb vagy mire akarsz kilyukadni?

    Igen a Bead of Fire néhány idióta 10-50Mért kezdte árulni tegnap (a 10Msból sztem jópár gazdag csaló be is vásárolt egyből). De már tegnap a BoF megjelenése után kb 6-7 órával is volt aki 5Mért adta. Ami sztem még mindig túl sok, a többi KalShopos cucchoz viszonyítva a BoF 3-3,5M-ba kéne kerüljön. Szal én még egy kicsit várok vele, had menjen lejjebb :)
  • Chamber
    #8617
    Igen, ezek a dolgok a "free korean mmorpg" kategória tartozékai mindenhol sztem xD
    Mondjuk botokról nemigazán tudok Kalban, meg server shutdown sincs általában a heti rendszeres karbantartáson kívül. Elhalasztott update meg azért nincs mert ha be is jelentenek előre egy updatetet akkorsem írnak hozzá előre konkrét dátumot.
  • Doma #8616
    Scammerek, bugok, semmittevő gm-ek, lag, nem létező updatek mindenképpen.
  • Evoluti0N
    #8615
    Köszi szépen a választ :). Egyébként Silkroad Online-t szoktam játszani, de kezd elegem lenni belőle a botok, bugok, scammerek, ccferek, server shut down-ok, semmittevő gm-ek, lag, elhalasztott updatek, stb miatt. A Kal online-ban is vannak ilyesmik?
  • Elitewarrior
    #8614
    Csimbi

    Ez a dolog nem fórumra tartozik szerintem ha Dodónak írsz privit elmondja neked. Vagy ha én fent leszek priviben elmondom de nem itt. De én ma is törtön leszek.
  • Elitewarrior
    #8613
    Evoluti0N

    Internet exproler-el regisztrálj és citromailos e-mail-re. A citromailost tuti elfogadja.
  • Csimbi
    #8612
    rendben, ha ott voltam ott voltam, de légyszi meséld már el a szitut, ki és mit mondott neked, amiért ugy érzed, hogy ki lettél utálva, mert én nem emlékszem rá, bár lehet igezed van, de az is lehet, hogy rosszul emléxel, esetleg megint vmi félreértés van a dologban...
  • Evoluti0N
    #8611
    Hello mindenki. Lehet, h én vok teljesen hülye, de sehogy se tom beregisztrálni magam a kal online oldalán. Legelőször is, amikor be akarom írni születésem idejét, akkor kírja, h "please input numbers only", pedig számokat írok. Na azt úgy oldottam meg, h text file-ba beírtam a számokat és becopyztam a megfelelő helyekre. Azonban akad még 1 gond. Mégpedig miután beírom az összes adatot, akkor kiírja: "Only letters in English and numbers are possible". Próbáltam a jelszavamat, id-met, nicke name-met, mindent írkálni mindenféleképp, de mindig ezt írja ki. Tudna vki segíteni? Előre is köszi szépen.
  • Elitewarrior
    #8610
    Csimbi!

    Ott voltál te is priviben kérdezd meg Dodót ha nem hiszed, lehet te nem tudsz róla, de ő tudja mi volt és én is. Az ML-ből 2 embert ismerek akinek nincs semmilyen fentartása a kicsikkel és nem nooboz senkit sem le az Koko19 és flyinghorse előttük le a kalappal"lehet van még 1-2 ember de őket nem ismerem"!! Ha mindenki olyan lenne mint ők az ML-ben, tolonganának az emberek hogy oda menjenek.
  • Athina
    #8609
    Így már tiszta..Akkor tényleg nem Te voltál.
  • Elitewarrior
    #8608
    Athina

    Van 2 névrokonom csak van az Elitewarrior-ban nagy betű és mind 2 knight.
  • Csimbi
    #8607
    kiutáltunk? akkor sztem engem keversz vkivel...
    én sem ott, sem máskor nem szoltam, hogy minek vagy ott, és hogy Dodo bocsánatot kért, arrol sem tudok, mivel sem én sem az asszony nem mondott semmit arra, hogy kicsik vannak a partiba sem régen, sem most, sem a jövöben...
    mint mondottam, többször jön velünk ARk, Vagy Zuha, soha még csak utalást sem tettem arra, hogy ne jöjjenek, szal ha vki kiutált téged a partibol, akkor abban a partiban NEM mi voltunk ott.
  • Athina
    #8606
    EliteHUNt láttam vagy káprázott a szemem..vagy valami ilyesmi..bocsii:)
  • Elitewarrior
    #8605
    Athina

    Azt kétlem, mert a kicsi karimmal árulok, nem vagyok bejelentkezve. Most dolgozok. 1 mage fortban azt láthattad de Elitewarrior nincs bejelentkezve az tuti:)
  • Elitewarrior
    #8604
    Csimbi!

    Ha én beveszek valakit 1 partyba főleg ha én hívom meg egyébként is, én nem kiabálom rá később, sőt ilyen meg sem fordul a fejemben. Én nem tartottam húzásnak főleg, hogy d3f3-ra szoktam menni szólózni. De nekem a tevéleményed nem számít, majd ha Dodó mondja azt elfogadom, de Ő nem hinném hogy azt mondaná, hogy húztatok engem. Főleg kb 5-10 percig voltam. Kiutálni kiutáltatok az igaz ráadásul ok nélkül!!!

    Szegény Dodó kért bocsánatot helyetetek, hogy lehívott engem, na ne mond már, hogy nincs bajod a kicsikkel!!!

    Az ML javarészében megvan ez a lenézés a kicsikkel szemben ezt mindenki tudja. Én nem szoktam szólni csak 1x. Én inkább elkönyvelem magamnak ezeket a dolgokat. Én ezek után sem utálnék ki senkit 1 partyból és nem is fogok főleg úgy nem, hogy nem is ismerem, mert te pl nem ismertél engem és nem is ismersz. Ha én is ezt tenném 1 fokkal sem lennék külömb az ilyenektől.

    Attól hogy dodóval nem partyzok a szintkülönbség miatt és egyéb más okok miatt "nem az ő személye" attól őt nagyon kedvelem. És 1 korrekt embernek tartom.

    Szia Dodó:)
  • Athina
    #8603
    Hehe..előbb taliztam Veled Elite a játékban azt hiszem
  • Athina
    #8602
    Elitewarrior!

    Windows tűzfal már rég kikapcsoltam:) Van McAfeem...szóval azokkal nincs gond.NIncs másik játék progi:( Directx-t tegnap újraraktam kiegészítésekkel:(
    Marad az illesztőprogram..
    Jajj nekem

    Köszike a segítséget
  • Csimbi
    #8601
    egy két kkiegészités, pontosítás..

    Curb:
    - 2 XP kavics a mostani USD árfolyamon = 2359 Ft
    - ez egy játék, mitöbb ingyenes, senki nem kényszerit arra, hogy pénzt költs rá, pláne arra, hogy gyorsan fejlödj, vagy kurva jó cuccaid legyenek...
    - ha tetszik a dolog, és akarod, akkor költesz rá, ha nem, vagy sokallod, átmész máshova :D
    - perpill 2,7M ért lehet venni venni XP követ (néha 2,4M) ennyi 15 nap alatt SIMÁN összejön!

    Elite:
    - semmi bajom nem volt azzal, hogy ott vagy és "huzunk", viszont a jogtalan kötözködésed után ugy láttam, hogy nem érdemelted meg
    - nem arrol van szó, hogy 50+ meg 50-, de ha bevesznek egy olyan partiba, ahol mindenki 54+, és a parti pirosra megy, az neked olyan sötét lila, hogy sebezni is alig birod -> ezt hivják leechnek (huzásnak)
    - ArkAngyal és ZuAhNaam i szokott velünk jönni, még egyszer sem volt velük bajom, mivel ők nem kötöttek belém :P

    nah asszem csak ennyit akartam...
  • Elitewarrior
    #8600
    Athina!

    A port is lehet az oka, vagy a videókártya illesztő programja. Vagy a windows prof-nak a tűzfala. A tűzfalat ki tudod kapcsolni a sajátgép jobb gomb majd kezelés, utánna szolgáltatások és kiszolgálói../szolgáltatások. Ott az alján a listának van a windows tűzfal/internet. De ha ezt leállítod akkor vagy kaspersky internet security 6.0 vagy Fsecure-t tegyélfel a gépre, mert a géped alap védelme is megszünik. Ezek a víruskeresők egyben tűzfalak is és jobb védelmet adnak sokkal mint a windows sajátja. Ha ezek után sem megy akkor valamelyik másik játékprogrammal akad vagy valamelyik process-el összeakad. Vagy még directx probléma is lehet.

    Jó szórakozást neked.