A jövő katonai helikopterei: A harctér királynői
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Itt egy jó kis oldal ez ügyben.
Innen egy érdekes táblázat:
Bal oldalon a lövedékek vannak felsorolva (a legfelsõ egy 12.7x99mm-es (vagy ha így ismertebb: .50 kaliberes géppuska) páncéltörõ lõszere), és az, hogy milyen vastag laminált üveg kell a megállításához, inchben (szorozd be 2.54-el, hogy megkapd mm-ben).
A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!
Lásd. 😊
A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!
Tesztelo.hu -- Hardver, digit.fényképezőgép, MP3-lejátszó, mobiltelefon, autó és sok minden más... Csengőhang, oplogó, képüzenet, háttérkép, hangos üdvözlet, videó, JAVA játék. Írható CD és DVD
A dolgot felig-meddig en hoztam be, de nem egeszen a pilotakiloves celzattal, hanem hogy a helikopter jobban tamadhato celpont, mint egy repulo.
Itt jon elo a kerdes, hogy mivel lehet tamadni? Ugye jelenleg a vallrol indithato cuccok az egyik legveszelyesebbek. Ha vhol konfliktus van mindig lelonek par helit ilyennel 😊 Szoval realis a veszely.
Az inkabb erdekessegkeppen jon elo, hogy rombolo-puskakkal mit lehet kezdeni egy helivel. A Geapardot peldaul ajanljak helikopter ellen 😊 bar igaz lehet csak szallitohelikopter ellen, amit olcsobb kiloni puskaval, mint raketaval 😊
Milyen anyagbol keszul amugy a szelvedo? Azert kerdem mert a Gepardnak 10-30 mm acelpancel az atutokepessege szoval eleg izmos anyagbol kell keszulnie.
Találtam még egy elég jó helikopteres oldalt: www.helis.com
Athlon64 3500+ | MSI K8N Diamond | Sapphire Radeon X850XT | 2*512 Samsung DDR | Creative Audigy2 | Maxtor 300 + 120GB SATA | Pioneer 109 | CoolerMaster Stacker ház | CoolerMaster RS-450-ACLY táp
Valahol olvastam, hogy némely helikopternél (talán az Apachnál? :S) a zajcsökkentést úgy oldják meg, hogy a hátsó rotorlapátok bizonyos szöget zárnak be egymással. Errõl tudsz néhány dolgot írni, hogy mi a lényege, mûködési elve, stb. ? 😊
- De ezzel saját magad lejáratását folytatod, ezt nem érted meg? Magadat égeted tovább. Ami a legszomorúbb hogy magyar színekben. Tapló. - nem is szines a nevem
If your idea of "beauty" is narrow, you will rarely see it unless you live a sheltered life and avoid new experiences. The moment I stop having fun with it, I'll be done with it.
Az élet gyenge kezdés után erős visszaesés.
egyébként ez az egész mesterlövész puskás kilövés szerintem kicsit nevetséges hiszen már vietnam óta tanitják a pilotáknak hogy nem szabad sokáig lebegni egy helyben ha nem muszály illetve egyenes vonalban repülni
nem nagyon tudom elképzelni hogy akár néhány száz méterrõl eltalálna bárki is egy helikoptert ami mondjuk nem célpontot játszik (most attól hogy Dolph Lungren mit csinál a filmekben tekintsünk el)
Az élet gyenge kezdés után erős visszaesés.
Ha tényleg meg tudja állítani akkor olyan anyagból kéne a katonáknak páncélt és pajzsot készíteni 😄
(nem tartom valószínûnek 😊
Egyébként az 'antitank' puskák zömmel 12.7mm-esek, amit még (elvileg) megállít egy Ka-50 vagy Mi-28 pilótafülkéjének szélvédõje.
A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!
Persze a nagyon nagyon nagyon nagyon távoli jövõben 😊
Tudom, és nem is gyõzöm hangsûlyozni hogy nem arra célzok hogy már holnap szembejöhet az emberekkel egy T1000-es de hosszútávon (nagyon nagyon nagyon hosszútávon 😄) sztem az embert mint hátráltató tényezõt kihagyják már a tervezõasztalon. 😊
A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!
A legnagyobb gond hogy a gép döntésképtelen, utána jön sorban a többi amiben veszít az emberrel szemben (prioritások kiválasztása, alternatív utvonalak, meg a helikopteres küldetések csak a számítógépjátékokban szolnak arrol hogy odamegyek és kilövöm)
Nem mintha minden második iraki ilyen fegyverrel rohangálna (bár alacsonyan egyhelyben lebegõ helikopter pl. amikor embereket vesz fel könnyû célpont lehet egy RPGsnek) dehát nem is nagyon volt az utóbbi idõben olyan háború ahol mindkét fél hightech cuccokat vetett volna be, asszem pont a délszláv háborúban nem is nagyon akarta az amerikai hadvezetés a helikoptereket bevetni a várható hatalmas veszteségek miatt.
http://www.jefflewis.net/rotorcraft_limitations.html - itt írnak az esetleges további sebességnövelés lehetõségeirõl, és természetesen a rotorfordulatszám csökkentése is szerepel az autorotáció határáig...
(kb 500 mérföld/órát ír egy 100rpm-es rotorsebességre)
If your idea of "beauty" is narrow, you will rarely see it unless you live a sheltered life and avoid new experiences. The moment I stop having fun with it, I'll be done with it.
Az turbinát kilõni nem jelent garantált hatást, mivel ezek a helikopterek (a korai AH-1-eseken kívûl) mind kéthajtómûvesek, vagyis egy mûködõ hajtómûvel jó esetben még akár a bázisáig is visszasántikálhat.
A merev rotoragy tudtom szerint nem halt ki, például a BO-105 vagy a 'Comanche' is valami ilyesmivel rendelkezett, itt megint kicsit egyszerûsítettem, és nem mentem bele annyira a részletek. Itt lehet olvasni a témáról angolul.
Az viszont igaz, hogy így félrevezetõ lett a szöveg.
Ha van egy jobb sniper a környéken megfelelõ hardverrel simán kilövi a pilótát vagy inkább a turbinába ereszt bele egyet.
Sztem vmi ilyesmi a jövõ.
Bar adott esetben (dombos videk, alacsony repulesi magassag) ez sem teljesen kizart.
Mindig fennall, hogy az alacsony repules es lassabb sebesseg exponencialisan megnoveli a kiloves lehetoseget. Nemhiaba hullot el mar sok helikopter vallrol indithato raketatol, ami ellen nem olyan egyszeru vedekezni. MAs lehetosegek is elokerulhetnek.
ahogy utánaolvastam még neki a csuklós rotormeghajtás kifejlesztésében voltak a legnagyobb érdemei, és õ a rotortengelyt állítva tette kormányozhatóvá a gépet, ahogy az a cikkben is látszik, de azóta inkább a lapátok állításával és az egész test döntésével dolgoznak.
"Asbóth Oszkár 1928–1930-ban, Magyarországon folytatott helikopterkísérleteket Az AH helikopterek koaxiális, merev rotorokkal készültek – miközben már az 1910-es években elkezdték, a mai napig is alkalmazott, ciklikus és kollektív beállítási szög szabályozással ellátott rotorok építését. Az Asbóth által választott út nem vezethetett eredményre, sajnos csak azt sikerült bizonyítania, hogy az általa javasolt elrendezés nem életképes."
If your idea of "beauty" is narrow, you will rarely see it unless you live a sheltered life and avoid new experiences. The moment I stop having fun with it, I'll be done with it.
http://twitter.com/valamit76 http://conspiracy101.t35.com/ http://www.youtube.com/user/Darwin76valamit#p/f
A 19. század kezdetén Forlain és Renard már készítettek nagyméretû, igaz, csak rövid ideig mûködô modelleket. Az elsô tényleges helikoptert Bréguet készítette 1907-ben. Bartha Miksa és dr. Madzsar József szabadalmai még a mai technikai megoldásokban is tükrözôdnek. Az elsô világháború alatt Kármán, Petróczy és Zurovetz készített egy helikoptert, amely 50 méterre emelkedett. A háború utáni kísérletezôk százai között találkozhatunk Asbóth Oszkár nevével is, aki a stabilizálást kísérelte megoldani 1928-ban – sikertelenül. Az elsô, hitelesen dokumentált, valóban stabil (megismételhetô!) repülést 1937-ben a Focke által tervezett gép hajtotta végre.
Az instabilitás, a nagy igénybevételek, az aeroelasztikus problémák miatt a helikopter – bár együtt startolt a repülôgéppel – közel 40 éves késéssel került üzemszerû használatba az ötvenes évektôl.
Ma már nem tudjuk, honnan eredt az a – nem szakemberek körében! – elterjedt nézet, miszerint Asbóth Oszkár (1891–1960) lett volna a helikopter feltalálója. Tulajdonképpen csak a légcsavarokkal ért el némi eredményt. Légcsavaros autót is épített, de kísérlete halálos balesettel végzôdött. A franciaországi, angliai, németországi helikopteres kísérletei is kudarccal végzôdtek. Amikor 1941-ben hazatért, hajók légcsavarjaival kísérletezett. 1949-tôl haláláig az Újításokat Kivitelezô Vállalat dolgozója volt.
(A repülési lexikon alapján)
If your idea of "beauty" is narrow, you will rarely see it unless you live a sheltered life and avoid new experiences. The moment I stop having fun with it, I'll be done with it.
Plusz ha belevesszuk, hogy manapsag acivil teruletre tolodik a csatater ott meg gazosabb. Lasd Irak es a kezdeti helikopter-vesztesegek.
De meg mindig sokkal jobb celpontok mint egy repulogep...
"HJa és azért érdemes megnézni az öbölháború helikopteres statisztikáit....Az Apache azért igencsak jólszerepelt csatatéren😊"
Hja, es hol volt ott komoly ellenfel? 😊
If your idea of "beauty" is narrow, you will rarely see it unless you live a sheltered life and avoid new experiences. The moment I stop having fun with it, I'll be done with it.
HJa és azért érdemes megnézni az öbölháború helikopteres statisztikáit....Az Apache azért igencsak jólszerepelt csatatéren😊
If your idea of "beauty" is narrow, you will rarely see it unless you live a sheltered life and avoid new experiences. The moment I stop having fun with it, I'll be done with it.
If your idea of "beauty" is narrow, you will rarely see it unless you live a sheltered life and avoid new experiences. The moment I stop having fun with it, I'll be done with it.