1448
Mozilla Thunderbird
  • marchello11
    #368
    Igen köszi ezt megtláltam és itt lehet olyat is hogy bizonyos e-mailokat ne töltsön le. (gondolok itt a cizettre). mert az kéne hogy a ha a megadott címeket tartalmazza az üzenet akkor ne töltse le.
  • Ch_Slater
    #367
    az adott fiók->Server settings és ott a leave messages on server-t bepipálni
  • marchello11
    #366
    Sziasztok!
    Az a kérdésem lenne hogy a Thunderbird-ben lehet e olyan üzenetszabályzatot létrehozni mint az Outlook Expressben hogy kiszolgálórol nem töltse le az e-mailokat. Ha igen akkor hol??
    köszi előre is:)
  • Sil78
    #365
    Hmm, esetleg ha csinálsz nekik egy új mappát a freemailen, és átrakod abba? Ha jól emlékszem, csak az Inbox tartalma érhető el POP3-mon keresztül a legtöbb webmailnél.
  • Ch_Slater
    #364
    oké a mozbackup-al úgy tünik sikerült áttenni az új profile-ba a cuccokat. most minden okénak tünik 20mp-es tesztelés után :D
    Sil -> virtuális virág a jutalmad :))
  • Ch_Slater
    #363
    hmm, így már megy az install. most az a kérdés, hogy ebbe az új profile-ba hogy fogom látni a régi leveleimet...?
  • Narancs
    #362
    Félreértettél vszínűleg, arról van szó, hogy ha hozzáadok egy új postafiókot, mondjuk egy frímélest amit már 5 éve használok, és van rajt 500 levél, és nem akarom, hogy hozzáadás után letöltse mind az 500-at, majd csak újakat szeretném ha letöltené a gépre is a progi, mit kéne tennem?
  • ivjoe
    #361
    Átirányítod egy olyanra, ahol van POP3.
  • Sil78
    #360
    Ha jól tudom, az ingyenes Hotmail postafiókokhoz nem jár POP3 elérés, csak a fizetősökhöz, szóval leginkább sehogy.
  • Sil78
    #359
    Csak az újakat tölti le alapból, ha neked nem, megsérülhetett az adott postafiókhoz tartozó popstate.dat fájlod. Ha ezt törlöd, létre fog hozni egy újat (bár ez azzal is jár, hogy még egyszer letölti az összes levelet).
  • Sil78
    #358
    Próbáltál már új profilt csinálni?
  • Narancs
    #357
    Még 1 kérdés: meg lehet valahogy oldani, hogy ne töltsön le minden levelet a szerverről, csak az újakat?
  • Ch_Slater
    #356
    újratelepítettem, hátha ugy felmennek az extensionök, meg a theme-ek, de nem...
    sőt még egy régebben telepített "minimaze to tray" extension is odalett (nyilván), ezért most még rosszabb lett mint elötte... :(
  • Narancs
    #355
    Srácok!
    Hotmaillel hogy lehetne együttműködésre bírni a Mizilla TB-t? Azt tudom, hogy valami FreePops nevű progival kell játszani, de nekem eddig sehogy sem sikerült vele működésre nírnom, lehet én basztam el valamit, nemtom...
  • Johnny23
    #354
    ()
  • Ch_Slater
    #353
    megsasoltam a JavaScript Console-t, miközben installálnám ilyen hibaüziket hoz fel (és mindegyik ebben a nsExtensionManager.js fájlban hiba):

    Error: this._inner has no properties
    Source File: file:///C:/Program%20Files/Mozilla%20Thunderbird/components/nsExtensionManager.js
    Line: 6956
  • Ch_Slater
    #352
    helo.
    hogy a francba kell theme-eket és extension-öket telepíteni hozzá? eddig azt hittem tudom...
    letöltöm a fájlt, Tools/Extensions/Install-ban megadom neki, szokásos visszaszámlálás, rákattintok install, és nem történik semmi. ugyanigy a theme-mel.
    pedig direkt figyeltem arra is, hogy a verzióval kompatibiliset töltsek le.
  • 79Alba
    #351
    dátum szerint rendezd
  • Johnny23
    #350
    Sziasztok !

    Lehet,hogy láma a kérdés,de mért van az,ha uj levelet kapok,akkor azt nem mutatja,mindig lejebb kell görgetnem a csúszkát a "beérkezett üzenetek ablak"-ba!

    ...vmi beállitás?
  • bala_
    #349
    Ezek egy kollégaimtól jönnek, tuti megbizhatóak, csak vmi miatt őtőle minden levél igy érkezik. tuti vírusmentesek, lehet hogy a céges mélszerever, vagy az ő beállításai szarok.Illetve még ugy jönnek (főleg régebben) hogy 1.2 rész. Szvsz tuti hogy vmi a céges beállításal szar.Outlokkal meg OE-el jók, csak mióta áttértem a TB-re azóta megy ez igy.
  • Dj Faustus #348
    "winmail.dat csatolmánnyal jelenik csak meg"
    Ha bizosan tudod, hogy valamelyik haverodtól, kollégádtól, ismerősödtől kaptad, akkor tedd meg az alábbi lépéseket:
    1. Egy rendszeresen frissített, normális vírusírtóval (Nod32, Avast, F-Secure,stb...) ellenőrizd le.
    2. Nevezd át más kiterjesztésűre és próbáld meg úgy megnyitni (jpg, xls, doc, pdf, stb...)
    3. Ha a levélben csak ez a file van, és nem vártál semmilyen file érkezését, töröld a levelet.

    Egyébként mekkora a file? Ha megnézed például a Total Commander nézőjével (F3 billentyű megnyomása a fie-on), az első pár karakter mi (abból lehet következtetni a file típusára, sőt akár a file tartalmára)?
  • bala_
    #347
    HAli!

    Hogy tudnám Thunderbird-ben megnézni az olyan levelet ami egy winmail.dat csatolmánnyal jelenik csak meg??Kiterjesztés esetleg vmi? vagy külső program??
  • shrek82
    #346
    Sziasztok!

    Az mitől lehet, hogy kapok egy továbbított levelet, azt egyszerűen nem tudom megnézni TB-ben? Mellékletklént jelöli a "Továbbított levelet", de hiába nyitom meg, egy teljesen üres lapot jelenít meg..Hogyan lehetne ezen segíteni? (WinXP, SP2)
  • raven76
    #345
    Köszi!Bejött a dolog.
  • Ch_Slater
    #344
    másnál is lassan tünik el a process-ek közül ha kilép belöle?
    nekem egész napi használat után (8-23ig) kb. 20-25 perc alatt tünik el a process listából. ha csak 1 órája megy, akkor 1-2 perc alatt kilép..
  • Sil78
    #343
    Hmm, próbáltad már az egérrel behúzni mondjuk Outlookba a .eml fájlokat, és onnan beimportálni TB-be? Vagy pl van ez a kiterjesztés, ezzel elvileg be lehet importálni .eml fájlokat.

    Egyébként azokat az inbox mappákat könnyű kezelni. A TB profilodban a Mail mappán belül vannak postafiókonként külön mappák (+ a Local Folders, ha azt használod). Ezekből kimásolod a kiterjesztés nélküli(!) fájlokat (pl Inbox), a többit hagyod a fenébe. Egy másik profilba (pl újratelepítés után) csak vissza kell ezeket másolni, átnevezve (pl Inbox2), és akkor utána ha megnyitod a TB-t, és vársz egy kicsit (vagy sokat, ha nagy a fájl), akkor lesz egy olyan nevű új mappád a régi üzenetekkel, és onnan már a programon belül pakolászhatod őket, ahova akarod.
  • raven76
    #342
    Hali Mindenki!
    Nekem is volna 2 problemem:
    Thunderbird-et használtam de a sok Win istall miatt jópár indox mappám keletkezett. Mivel nem tudtam visszaintegrálni őket, at akartam váltani The Bat!-ra, mert az nagyon jól kezeli az export/import-okat, voszont azt meg nem tudom rávenni, hogy a bejövő levelekben a képeket is megjelenítse.A TB-ből már kimentettem .eml-be a leveleket, azt megint nem tudom visszabirkózni bele.
    Szóval:
    1- The Bat!-ban hogyan lehet bejövő emilekben megjeleníteni a képeket is. Ez TB-ben egy klikk a "Képek megjelenítése"-re
    2- TB-be visszabirkózni a .eml-eket, és a továbbiakban a korrekt emil imp/exp. A MozBackup-ot már lehúztam, csak még nem próbáltam ki, mivel előbb vissza kellene túrnom a leveleket.
    Köszi.

  • Garfield
    #341
    Őőőő, az én megoldásom ugyanez, mivel az ajánlott extension csak annyit csinál, hogy a "compact" funkciót el tudod érni egy gombbal az eszköztárról.
  • vadaszg
    #340
    közben megtaláltam a megoldást!

    Itt le van írva minden!
    http://kb.mozillazine.org/Inbox_stays_blank
  • vadaszg
    #339
    köszi, de még mindig szarakodik a TB-, most próbálom szétszedni folderekre a maileket.. nem gondolotam volna, hogy ennyi nyügöt okoz ennyi mail...
  • Garfield
    #338
    Felrak, futtat.

    Egyébként miért nem rakod szét a leveleket mappába?
  • vadaszg
    #337
    sziasztok,

    nekem már teljesen behalt a TB-m, egyszerűen használni nem tudom, benne van olyan 20.000 mailem.
    az inboxban olyan 15.000 mail van, minden inditásnál kiírja, hogy building file summary.. ez eltart olyan 5 percig, utána meg semmi, kattintok a levelekre és nem nyitja meg. ma már újra raktam a TB-t, de semmi változás.
    közben meg folyamatosan pörög az unsent számlálom, volt hogy már 50.000 mailt mutatott... mi történt vele?
    nagy szükségem lenne, hogy használni tudjam. de látom többeteknek is volt ilyen problémája. megoldódott? vagy kéne írni a mozzilanak, hogy mi lehet a bibi...

    üdv.,

    vadaszg
  • inz
    #336
    Sziasztok
    Hasonló problémám van mint #314
    Thunderbird (1.5) indítás után kb 1 percig látszólag semmit nem csinál, a postafiók tök üres, csak a progress csík vergődik jobb alul, utána rendesen beindul, de a total számlálóhoz hozzáadja az összes már elolvasott levelemet. minden indulásnál.. nemrég tűnt fel, most tartok 32872db "olvasott" levélnél :)

    feltettem újra de semmi változás :)
    ui: mire ezt leírtam már 32888db, pedig hozzá se nyúltam :)


  • Garfield
    #335
    Üdv!

    Ismer valaki alternativát a TagZilla helyett? Vagyis egy aláírás-beszúró ext kellene, melynek megadok egy file-t és abból véletlenszerűen beszúr egy sort a levél végére.
  • nickb
    #334
    Az inbox fájlból nem lehet közvetlenül kinyerni a leveleket? Áthelyeztem az egyik fiók mappájába (320Mb) majd töröltem a fiókban megjelenő leveleket de a trash fájl csak 40Mb lett. A maradék 280 Mb-nyi levél nem látszik...Pontosabban az első levél 2005 04 13-i az utána következő meg 2006 03 15, köztük majdnem egy évnyi lyuk..
  • nickb
    #333
    Nem sikerül...

    Eddig ilyen profilokkal nem is foglalkoztam. Én annyit csináltam hogy átmásoltam az egész thinderbird mappát aztán töröltem az erederti helyen a Mail mappát a profiles.ini-ben pedig a pathot átírtam az új mappa helyére ahogy az le van írva a thunderbird help oldalon. Eddig működött is. Próbáltam új profilt csinálni és abba átmásolni a mail mappát de akkor se történik semmi. Illetve az a furcsak hogy a helyi mappák beérkezett részébe egy fiók beérkezett leveleit teszi nem a local folders beérkezett leveleit és a fiók beérkezett levelei részben nincs semmi...
  • Tompie
    #332
    Az a kérdésem, hogy lehet beállítani jól a tértivevényeket? Mert küldök egy levelet egy másik címemre térvivevénnyel, mikor elolvasom a megérkezett levelet akkor megkérdi hogy a küldő tértivenényt kért küldök e választ, azt mondom igen, de a feladóhoz nem érkezik visszajelzés. Hogy kell beállítani hogy kapjak visszajelzést, ami meg is érkezzen?!
  • Sil78
    #331
    A leveleket tartalmazó fájlt (csak a kiterjesztés nélkülit) a régi helyről másold be az új profilod Mail mappájába (persze átnevezve, pl Inbox2). Utána, ha megnyitod a programot, elvileg lesz egy ilyen nevű mappád a régi levelekkel (bár ha sok leveled volt, várnod kell, míg beindexeli őket), és onnan átrakhatod akármelyik mappába.
    Vagy persze lehet fordítva is, hogy az újakat rakod át a régi profilodba, csak akkor a profilkezelővel fel kell ismertetned a régi profilodat. Azaz a Start menü / Futtásba thunderbird.exe -p, utána mintha új profilt csinálnál, csak a helyének a már létező profil mappáját adod meg (persze előtte csinálj róla mentést, biztos ami biztos).
  • nickb
    #330
    Sziasztok!

    Kellene egy kis segítség...Helyhiány miatt a thunderbird mappáját áthelyeztem egy másik meghajtóra. Beállítottam hogy ott keresse a leveleket és eddig működött is. Pár napja az xp megadta magát és újra kellett telepítnem. Azóta nem látja a régi levleket. Illetve behoz kb 30 újonnan érkezett levelet ha a Helyi mappák - Beérkezett üzenetek részbe megyek de a régieket nem, pedig a local folders/inbox fájl több mint 900Mb...Próbálkoztam áthelyezni, új elérési utakat megadni de a régi levelek nem jönnek elő..

    Ötlet?
  • killer123
    #329
    Köszi leszedtem a progit és müxik.Köszönöm.