1448
Mozilla Thunderbird
  • Dj Faustus #328
    C:\Documents and Settings\neved\Application Data\Thunderbird\Profiles\qs1aauop.default\Mail könyvtárban levő könyvtárak tartalmazzák alapesetben. A zöld színnel jelölt könyvtárak neve változóak.
    De inkább javaslom helyette a Mozbackup nevű eszközt, az mindent lement.
  • killer123
    #327
    Na hali.

    A kérdésem az lenne hogy a thunderbird hol tárolja a letöltött leveleket csak hogy tudjak belöle egy arhiválást csinálni.

    Elöre is köszike.
  • Pink Tiger
    #326
    van hozzá plugin de alapvetően a saját könyvtárban vannak eltárolva a mailek, onnan tudod másolgatni őket ki-be
  • Kalori
    #325
    Sziasztok.
    Eddig Outlook Express-t használtam, de mivel nagyon bejött a Firefox, áttértem a TB-re. A gondom az hogy nem találom a menüt ahol be lehet állítani hova mentse a leveleimet, mint az Outlook. Létezik-e ilyen vagy csak a Backup progit lehet használni hozzá?
  • Sil78
    #324
    Van benne alapból. Eleinte meg kell jelölnöd a nemkívánt leveleket szemétként (hogy mit csináljon velük, azt megadhatod az Eszközök / Levélszemét kezelése menüpontban), de néhány alkalom után már magától fel fogja ismerni, miután betanítottad. Egyébként az 1.5 már külső spamszűrő programokkal is együtt tud működni, de olyanokat nem próbáltam, tökéletesen bevált eddig a beépített szűrője.
  • nasca
    #323
    Sziasztok. Tudnátok egy jól bevált spamszűrő kiterjesztést ajánlani Thunderbird-höz?
  • Sil78
    #322
    De abban még spamszűrő sincs, ami azért ma már alap...
  • Sil78
    #321
    Minimize to Tray kiterjesztés.
  • Thanatos
    #320
    pffff :D oks, izlések és pofonok :)
  • Tomicsek
    #319
    Én a OutlookExpress-t.
  • Thanatos
    #318
    tom hogy offtopic de mit hazsnálsz ehylette? csak érdeklődésképp :)
  • wworrier
    #317
    köszi, feltettem, eddig úgy néz ki ilyenre gondoltam :)
  • Tomicsek
    #316
    Szerintem te erre gondolsz. Az óra mellett figyel, jelez ha levél érkezik. Én nem használom a thunderbirdot többet nem tudok róla.
  • wworrier
    #315
    Sziasztok! Régóta használok Mozilla progikat, és a Thunderbird nagyon jó. Azt szeretném megkérdezni be lehet-e állítani valahogy vagy vmi extension létezik-e hozzá mellyel állandóan figyeli a postaládát, vagyis ne csak megnyitásnál kérdezze le a leveleimet, hanem azonnal, mikor kapok egyet! Mert tudom hogy úgy megy ha a tálcán van, de így is sok prog. fut egyszerre.
  • koryne
    #314
    Sziasztok!

    Néhány hónapja használom a Tunderbird-öt és egész eddig semmi bajom nem volt vele. Pár napja viszont eltűnt a teljes fiókom, a levelekkel együtt. Létrehoztam újra (a régiben végülis semmi fontos nem volt, men izgatott túlságosan), egyszer letöltötte a leveleket, minden működött, de mikor legközelebb megnyitottam, újra eltűnt minden! Próbálkoztam már újratelepítéssel, az utolsó bit-ig leírtottam az előző Thunderbird-öt, majd újra felraktam, de még mindig nem megy... Az Outlook működik, de azt nem igazán szeretném használni.
    Volt már másnak is hasonló problémája?
  • Mr Manson
    #313
    thunderbird-hez használja valaki a GNUPG-t?
    elvi gondom van vele, kulcsgenerálás ok. titkosoit is... de a fogadónál is kell egy GNUPG?
  • Pink Tiger
    #312
    sziasztok nekem is lenne 3 db kérdésem/problemem

    1) szeretnék sablon html levelet küldeni TBvel
    van egy sablon html levelem amit elmentek sablonként és tudom használni az összes formázással együtt, egyet kivéve, a háttér színét nem változtatja meg, azaz alap fehér marad (linkek színe/mérete, szöveg színe/mérete, képek megjelennek helyesen)
    a háttérszínnel mit tudok kezdeni? van valakinek valami ötlete?
    /azt tudom hogy beállíthatom a html levelek alap háttérszínét a beállításokban, de h jól sejtem az csak az én kliensemen érvényesül/

    2) jó lenne ha nem kellene mindig külön megnyitni a sablonokat egy egy levélküldéskor, hanem csak a new mail/üzenetírás gombra kattintva bejönne az alap sablonom, mint ahogy mondjuk ezt kis furmánnyal anno meg lehett oldani outlooke-ben (tehát ha bmikor egy email hivtkozásra kattintok akkor szeretném ha automatikusan az alap sablonom jelenne meg)
    arra rájöttem hogy a sablon html kiterjesztésű fájlomat ha a beállításokban csatolom aláírásként akkor ez működik, de a html fájl alap formázása ilyenkor elvész azaz háttér színét nem változtatja meg így sem, az alap fehér marad, a linkek színe/mérete, szöveg színe/mérete más lesz, a képek továbbra is rendben megjelennek...
    erre van valami ötletetek?

    3) ha küldök egy html mailt akkor a benne rejlő képet automatikusan csatolja az üzenethez, így a receiver kap egy felesleges képet csatolva, ezt hol tudom kiiktatni?

    thx
  • pbes
    #311
    Kéthetente 1 levelet tudok kézzel is törölni, nem adom meg az email címemet mindenhol, direkt regeltem erre egy freemailes címet, amit ilyen-olyan helykre adok meg, ahol regisztrálni kell (filefront, gamespy, stb). Az Operában van spam szűrő, csak ezért nem fogok átállni másra, mert mint mondtam nem gond az a pár levél és megszoktam az OE-t, de egyre jobban tetszik az Opera szűrős megoldása (amit a GMail is átvett) és a nagyságrandekkel gyorsabb keresés (dinamikus szűrők). Ha meg sok spamet kapok, akkor majd átállok Operára, Thunderbirdre, The Batre, felteszek az OE mellé Spamfightert, stb.
  • Sil78
    #310
    Jé... És mit csinálsz a spamek ellen, mert mintha az Outlook Expressnek nem lenne spamszűrője, csak az Outlook 2003-nak?
  • pbes
    #309
    Outlook Expresst használok, alapbeállításban az megkérdezi, csak a böngészőm Opera :)
  • Sil78
    #308
    Az Opera nem kérdezi meg, vagy nem is támogatja? (Mondjuk nehéz olyan klienst elképzelni, amelyik a felhasználó megkérdezése nélkül, automatikusan küldene ilyen visszajelzést, mert az kedvezne a spammereknek...)
  • pbes
    #307
    sorry, nem tudtam, hogy működik ebben pontosan, nem thunderbirdöt használok
  • Sil78
    #306
    A kiterjesztés beállításainál: Eszközök / Kiterjesztések, kikeresed és megnyomod a Beállítások gombot. A legújabb verziója Thunderbird-höz a 0.7.1, ha te 0.1.1-et telepítettél, az valószínűleg nem a Profile Password, hanem a Profile Password Button, ami egy kiegészítés az előbbihez (egy eszköztárgombot ad hozzá), önállóan nem használható.
  • Sil78
    #305
    Nem automatikusan, a Thunderbird pl rákérdez, el akarod-e küldeni a visszaigazolást.
  • Zsoltika 007
    #304
    Köszi! Erre voltam kiváncsi.
  • pbes
    #303
    #298: ha te kérsz elolvasási visszaigazolást, akkor a címzett levelezőprogramja (ha támogatja ezt a nem szabványos funkciót) automatikusan küld egy emailt, ha megnyitotta az üzenetet, és ha te kapsz egy ilyen levelet, akkor a tiéd küld automatikusan
    #300: ha jól tudom a freemail nem ad smtp kiszolgálót a pop3-as eléréshez, levélküldéshez a szolgáltatód smtp kiszolgálóját (valószínűleg benne van a szerződésben, ez a legegyszerűbb), saját gépedre telepítettet, másik ingyenes smtp szervert használhatsz
  • bujdy4
    #302
    Valószínűleg nincs beállítva a levélküldő kiszolgáló.ezt úgy csináld:eszközök-postafiók beállításai-ott a levélküldő kiszolgálónál add meg a felhasználóneved.
  • Zsoltika 007
    #301
    Úgy látom ide mindenki csak kérdezni jön de választ nem kap.
  • Rikkel
    #300
    Hello! Van egy kis gondom a thunderbirdel! Levelet letudja tölteni nekem a freemailről, de levelet én már nem tudok miért van ez???? Valami mást kell beírni a levél küldő szolgáltatóhoz, valaki segítsen ha tud!
  • nasca
    #299
    Hello! Feltelepítettem a 0.1.1-es Profile Password-öt innen: http://nic-nac-project.de/~kaosmos/profilepassword-en.html újraindítottam a Thunderbirdöt és nem csinál semmit (mármint hogy nem kér pw-t). ..Be kell állítani valahol?
  • Zsoltika 007
    #298
    Hi! Volna egy kérdésem: a return receipt az ugye a kézbesítési visszajelzés küldése? Ha azt bekattintom akkor a címzettnél rá fog kérdezni hogy elküldi-e az értesítést hogy megjött a levél ugye?
  • Thanatos
    #297
    nah elszoltam magam..., megint elezdte..., pedig compactoltam már a fodlert de ugyanolyan alssú emgint :(
    msot teszteltem és ugytünik csak az aktuális gépinditás-tól nézve az első inditás iylen..., utána gondolom beeszi magát a memóriába, de ez igy mgé akkor is elég necces :(
  • Thanatos
    #296
    nem , de msot megtettem, tényleg jobb lett valamivel thx, bár anno ennél is gyorsabb volt emlékeim szerint de ez már bőven a türhető szitnen belül van, ezer thx
    más:
    a get mail gobmra kattintva nem történik semmi valamiért..., migh ha a nyilra kattintok mellette és get all new messages müxik tökélewtesen, ez mitől lehet? régebben nem votl ilyen :/
  • Sil78
    #295
    Hmm, a "Mappák tömörítése" menüpontot próbáltad már?
  • Thanatos
    #294
    help pls:
    újabban iszonyú lassan nyilik meg a thudnerbird (vagyis megnyilik de alul a kis csik nagyon alssan kuszik lefele)addig meg még a már leszedett leveleimet se mutatja inboxban, iszonyú sokat kell várni..., és gőzöm sincs mitől van, egy régebbi verziom volt az elkezdte csinálni, mozbackupal kimentetem elveleim emg adressbookot, unisntall, felraktam legújabbat, vbissza elvelek emg egybebek..., és msot is ugyan ezt csinálja...., exteket nem hazsnálok thudnerbridhoz...
    valami 5let? :(
  • Sil78
    #293
    Ugyanúgy Eszközök / Levélszemét kezelése.
  • akyyy
    #292
    hol van az újban a spam szűrő? egy rakat spam jön motanába , és nem tudom sehogy se leállítnai, és nem szerretném egyeknét szűrővel letiltogatni.
  • Sil78
    #291
    Ez nem a Profile Password kiterjesztés, hanem a Profile Password Button, ami egy kiegészítés a Profile Password-höz. De attól még ez önállóan valószínűleg nem működik, kell a sima Profile Password.
  • KoJin Mekre
    #290
    Megmondom az őszintét :), először ott próbáltam, de szürke volt a gomb ami a kiterjesztéshez tartozott.

    Azért is írtam, mert azt hittem ennek vmi speciális helye van a menükben, de úgy látszik a hiba az én készülékemben van...
  • Sil78
    #289
    A kiterjesztés beállításainál nézd meg. Eszközök / Kiterjesztések, ráállsz a megfelelőre és Beállítások gomb alul.