1448
Mozilla Thunderbird
  • zoyi
    #1088
    Sziasztok!

    Volna egy olyan problémám, hogy a kimenő leveleim amik csatolmányt is tartalmaznak rengeteg helyet vesznek el. Van rá valamilyen mód, hogy ne mentse a kiküldött csatolmányokat a Thunderbird? vagy külön mentse valahova a levélen kívül?
  • Petko
    #1087
    Hát most el se hiszem hogy kerülhettem ilyen helyzetbe.
    Win XP ről Win 7 re áttértem. Mindíg is outlook expresst használtam már majdnem 15 éve (igaz lehet hogy annakidején még netscape mail kliens is volt), és gmail fiókjaim vannak amit imappal nézegetek.
    Erre win 7 ben outlook express helyett van a live mail, ami iszonyat borzalmasan szar volt, folyton befagyott a nagy imap mappáktól.
    Elkezdtem más email kliens után nézni, első dolgom a thunderbird letöltése volt mert firefoxot használok meg amúgy is szeretem az igényes opensource cuccokat.
    Minden szép és jó, jól fut, a kezelőfelületét pillanatok alatt értem, DEE hihetetlen módon a dátum mezőben az email fejléc date headerjét használja, ami iszonyat használhatatlanná teszi nekem. Van egykét kamu email az imap folderben vagy spam, és erre odarakja datum szerint rendezve előre 2036 máj 26. dátummal? Utánnanéztem a dolognak, hogy lehetne a legutolsó received headert használni, valamit át lehetett állítani az advanced configban erre vonatkozóan, de imapnál nem működik ez a funkció. Még a thunderbird 3 beta 2-t is letöltöttem, de ez abban is szar. Meg olyat irtak hogy valami érkezési sorrend szerint rendezzem, de én akkor is ragaszkodok, mert tudni akarom pontosan mikor érkezett.
    Egyszerűen elképesztő hogy ilyen alapvető koncepcionális hiba van benne. Az a szar outlook képes volt már ősidők óta hogy imap szerverről az IMAP INTERNAL DATE et kezelje egy üzenethez, és minden üzenethez odarakta pontosan azt az időpillanatot amikor a gmail imap tárhelye megkapta. Ez nekem tökéletesen megfelelt, és ugyanígy ragaszkodom is hozzá.
    Néztem más kliensek után is, eudora - ami gyakorlatilag a mozilla motort használja, tök ugynilyen. The Bat, ez jól menne, de ennek meg a kezelése nem elég flexibilis, nekem barátságtalan.
    Most ott vagyok hogy 15 év után egyszerűen nem tudok email klienst felrakni a gépre, mert nincs mit. Még lehet a nagy outlookot fogom felrakni, de ahhoz sincs marhára kedvem, mert nem igénylem a sok szarját.
  • johngold
    #1086
    Hahó Thunderbirdösök!
    Van egy komoly problémám.
    A csatolt mellékletek "összes mentése" nem aktív, de egyik gépemen sem.
    Egyszerre nem tudom elmenteni az összes csatolt fájlt, csak egyenként.
    Ez régebben, pár éve működött.
    Aktívvá tudom tenni valahogy?
    Kösz!
  • Evin
    #1085
    10G?! És ez a tömörített? Mert ha nem, nem árt ráereszteni, és lehet, hogy a fele lesz.
    Ennél a "már fut" dolognál, vagy újraindítod a gépet, vagy ctrl+alt+del ablakban leállítod a thunderbird.exe-t.
    Azt nem tudom miért csinálja nálad azt amit, de talán újratelepítés megoldaná. Előtte azért mentsd ki a profilt.
  • pokok
    #1084
    Sziasztok,

    Segítség! Nem indul a Thundeirbird. Több évi levelezésem van egy kb 10GB-os profilban.
    De pár hónapja csak profil választással indult. Most viszont már nem is indul a levelező sem (csökkentet módban sem). Hiába törlöm és telepítem újra ezt írja:

    A Thundeirbird már fut, de nem válaszol. Új ablak megnyitásához először be kell zárni a futó Thunderbird folyamatot, vagy újra kell indítania a rendszert.

  • DeadManWalking
    #1083
    Sziasztok,

    Feltelepítettem a Thunderbird -öt,mindent beállítottam,de nem érem el vele a leveleimet.
    Arra gondolok,talán valmely szolgáltatás tiltva van a gépemen,amit használna.
    Tudja valaki mely szolgáltatások futása szükséges a TB-höz?
  • exwiller
    #1082
    Köszönöm Sil
  • Richard90
    #1081
    A problémám megoldódott. Letöröltem a Smart Securty-t és felraktam a legfirssebbet... azzal már semmi probléma nincsen! :)
  • Sil78
    #1080
    Persze. Először is, hozd létre az almappákat, amikbe szortírozni akarsz. (Jobb egérgomb a Beérkezett üzenetek mappán, Új mappa.) Aztán add meg a szűrőket: Eszközök / Üzenetszűrők / Új. A szűrőket egyébként az egyes postafiókokhoz külön-külön kell megadni, akkor is, ha amúgy a Helyi mappákba megy az összes levél.
  • exwiller
    #1079
    Sziasztok! Mégegy kérdés. Elkezdtem olvasni a fórumot, és találtam egy olyan problémát ami nálam is fennáll. A 250. bejegyzésig még nem válaszolt rá senki, bár lehet, hogy te Sil később reagáltál, mert elég sok mindent tudsz a programról. Az a gondom, hogy én is szortíroznám a különféle leveleket (szűrőben beállítva) Garfield egyik válaszának első pontja szerint:

    "Őőő, pontosan mit akarsz?

    1. Global Inboxot használsz és azt akarod, hogy szimplán csak két külön mappába menjenek a levelek.

    2. A postafiókok teljes mértékben szeparáltak legyenek, vagyis mindkét fióknak fióknak legyen saját inboxa, szemetese, "elküldött" mappája, stb."

    Mondjuk nálam kilenc almappáról lenne szó, a Helyi mappák/Beérkezett üzeneteken belül.
    Ez megoldható?
  • exwiller
    #1078
    Köszönöm, nagy segítség volt.
    üdv
  • Sil78
    #1077
    Eszközök / Postafiókok beállításai / adott postafiók nevére katt / A következő aláírás csatolása...
  • exwiller
    #1076
    Sziasztok!
    Ne haragudjatok, hogy nem olvastam végig a fórumot, de még ide írni sem nagyon van időm, ugyanis Magyar családi vállalkozó vagyok /elvileg ez elmond mindent a nem létező időmről :-) /, úgyhogy lehet hogy már válaszolt valaki a kérdésemre, tőle előre is elnézést kérek. Most kezdtem el használni a Thunderbird-öt, eddig illegális MO-t használtam. Abban volt egy olyan menüpont a kimenő leveleknél, hogy aláírás beszúrása, és akár képet is lehetett bele tenni (meg persze szöveget), és ez minden új (vagy akár válasz) üzenetnél, automatikusan megjelent a levél alján. Thunderbirdben ilyet nem találtam, csak egy vCard nevű személyi kártyát, amit nem rak be a levélbe. Van ilyen funkciója az MT-nek? Ha igen, hol?

    Üdv.
  • Richard90
    #1075
    Hali!
    Kilőttem ugyanúgy nem megy! :( Valamikor betölti... de kb 10-szer kell újraindítanom... víruskeresőt kilőttem, akkor sem ment. Mi lehet a probléma?? csökkentett módban sem fut
  • Beclac
    #1074
    A thunderbirdben, hiába módosítom az emailcímeket, illetve hiába írok be új emailcímeket. Elvésznek a változások aprogram leállítása, és újbóli elindítása után.
    Mi lehet a baj?
  • Cat 02 #1073
    Csökkentett módban se ment, és nem vírusos a gépem (elvileg ^^).

    Hm, végülis meglett, új Eset Smart Security email szűrője miatt nem ment =\

  • Sil78
    #1072
    #1066, #1068? Tényleg nem kell sokat visszaolvasni...
  • Cat 02 #1071
    Hm, az mitől lehet h a thunerbird nem indul el ? Rákattolok ikonjára és semmi, folyamatkezelőben kiírja h thunderbird.exe - 14k ram, de nem indul el, ha futtatásba írom be, akkor se jön elő =\
  • Sil78
    #1070
    Ez arra utal, hogy valamelyik kiegészítő okozza a gondot. Próbáld meg letiltani az egyik új kiterjesztést, és indítsd újra a Thunderbird-öt (normál módban). Ha elindul, akkor az a ludas. Ha nem, akkor próbáld meg ugyanezt a másikkal.
    Ha megvan, hogy melyik, akkor esetleg megpróbálhatod azt leszedni és újra felrakni, vagy megnézni, van-e belőle újabb verzió (hátha közben javították a hibát).
  • Stefling
    #1069
    Hm, csökkentett módban bejön egyből, de normál módban nem, Amúgy mi a különbség? Naés valyon mi lehet a gond :S
  • Sil78
    #1068
    Nézd meg azért Csökkentett módban is, úgy elindul-e. Thunderbird becsuk (Feladatkezelőben is kilőni, ha fut), Start menü / Futtatás: thunderbird.exe -safe-mode (illetve van hozzá elvileg parancsikon is a Start menüben).
  • Stefling
    #1067
    Eddig működött, nod32-m van, semmi változás nem történt azóta, esetleg annyi, hogy 2 új plugint tettem a firefoxba, de az sztem nem befolyásolja, vagy igen? :O Egy statuszbart alulra, vagy mi a szösznek hívják meg egy menü bar eltávolítót, felülről kiszedi a menüsort annyi, de mondjuk akkor se indult el ha nem volt fent.. tehát nem értem, még nem találkoztam ilyen problémával, 64bites oprendszerem van, a thundert a feladatkezelőben 32-nek írja, de akkor is kellene futnia, hisz már 4 hónapja használom így...
  • Sil78
    #1066
    Nincs valami kártevő a gépeden?
    Vírusirtó, tűzfal nem blokkolja?
  • Stefling
    #1065
    Sziasztok!

    Nekem olyan problémám volna, hogy az utóbbi napokban a thunder nem indul el, vagyis elindul, aztán megint meg akarom nyitni, nem indul el, feladat kezelőben ott van, 6megát használ is, de magát az ablakot nem nyitja meg, ilyennel sem találkoztam még.. valaki nem találkozott hasonló problémával?
    Elég idegesítő, mert sokszro nem tudom megnézni a mailjaim, egymás utánn többször megnyitom, nem nyitja meg többszörösen a feladatkezelő szerint, mert egyszer már fut, de akkor se látom az ablakot, hacsak nem vakultam meg :D de az kizárt.
    Előre is köszi a segítséget és a válaszokat!
  • Sil78
    #1064
    Hmm, ez fura, alapból nem csinál ilyet. Nem lehet, hogy valamelyik kiterjesztés a ludas?

    Nézd meg esetleg az about:config-ban (Eszközök / Beállítások / Haladó / Általános / Beállításszerkesztő): keress rá mondjuk arra, hogy header, és nézd meg, van-e közte olyan sor, ami vastag betűs (azaz nem az alapbeállításon áll). Ha van, írd be, melyik.
  • Sil78
    #1063
    A sima címjegyzék meg abook.mab, de a legtisztább, ha kikeresed és lemented az összes .mab (Mozilla Address Book) kiterjeszésű fájlt a profilodból.
  • shrek82
    #1062
    illetve van egy olyan gondom, hogy ha továbbítani akarok egy levelet, akkor a szerkesztőben az alábbiakat(az eredeti levél adatai) hozzáteszi az elejére:

    -------- Eredeti üzenet --------
    From: - Mon Apr 06 15:47:06 2009
    X-Account-Key: account2
    X-UIDL: 1239002813.10497.fmx04
    X-Mozilla-Status: 0001
    X-Mozilla-Status2: 10000000
    X-Mozilla-Keys:
    Return-Path: <***@***.hu>
    Delivered-To: ***@***.hu
    Received: (qmail 10490 invoked from network); 6 Apr 2009 09:26:52 +0200
    Received: from ***.hu (***) by *** with SMTP; 6 Apr 2009 09:26:49 +0200
    Received: from ***.hu (***]) by ***.hu (Postfix) with ESMTP id ***; Mon, 6 Apr 2009 09:24:42 +0200 (CEST)
    X-AuditID: ac186897-abd40bb00000384c-36-49d9ae2a3543
    Received: from *** (unknown [***]) by *** (Symantec Mail Security) with ESMTP id ***; Mon, 6 Apr 2009 09:24:26 +0200 (CEST)
    Received: from *** (***) by ***.hu (***) with Microsoft SMTP Server (TLS) id ***; Mon, 6 Apr 2009 09:22:10 +0200
    Received: from *** ([***]) by *** ([::1]) with mapi; Mon, 6 Apr 2009 09:25:12 +0200
    From: *** <***@***.hu>
    Date: Mon, 6 Apr 2009 09:24:28 +0200
    Subject: FW: ***
    Thread-Topic: ***
    Thread-Index: AcmxPupW7Zx0fSXcRRGTlBSE2wBiigFSZQPQ
    Message-ID: <3BADD0B5A53C8C4BB3D6563722EFC28180757D19FA@***>
    Accept-Language: hu-HU
    Content-Language: hu-HU
    X-MS-Has-Attach: yes
    X-MS-TNEF-Correlator:
    acceptlanguage: hu-HU
    Content-Type: multipart/mixed; boundary="***"
    MIME-Version: 1.0
    To: Undisclosed recipients:;
    X-Brightmail-Tracker: AAAAAA==
    X-Freemail: message scanned
    X-EsetId: C5AAD624C3427369DAACD673CF1237

    (a ***-al személyes adatokat töröltem!)

    Mit kell és hogyan beáálítani ahhoz, hogy ezek ne jelenjenek meg amikor továbbítani akarok egy korábban beérkezett e-mail-t? köszi előre is!
  • shrek82
    #1061
    nemcsak az összegyűjtött címek kellenének, hanem a mentett(saját) címjegyzék is! :)
  • Sil78
    #1060
    Szerintem az az alatta levő részhez tartozhat, az ott milyen kiterjesztés?
  • Sil78
    #1059
    Mármint a címjegyzékek közül az, amelyik az összegyűjtött címeket tartalmazza? Az szvsz a history.mab lesz.
  • shrek82
    #1058
    sziasztok!

    Lenne egy kérdésem, a profil mappán belül melyik fájl tartalmazza a mentett e-mailcímeket?

    előre is köszi!
  • totya24
    #1057
    Lenne egy kérdésem. Milyen meghívókról van szó?:)

  • laciszek
    #1056
    Köszönöm kedves Sil az okítást és a segítséget.
    Valamelyik nap megcsinálom, remélem segít.
    Ha nem újra sikítok!

    laciszek
  • mp07
    #1055
    tudja, simán
  • Sil78
    #1054
    Miért ne tudná?
  • Sil78
    #1053
    Nem ez a profil, hanem ahol a leveleidet és az összes beállításodat tárolja. Application Data\Thunderbird\Profiles\profilodneve mappa.
    Tömöríteni időnként szükséges, mert mint a többi levelezőprogram, a Thunderbird is csak ekkor törli véglegesen a törölt leveleket. Ha nem tömörítesz rendszeresen (automatikusra is lehet állítani a beállításoknál), akkor több GB-osak is lehetnek a leveleidet tartalmazó fájlok, és gyakrabban lépnek fel hibák is.
    Csukd be a Thunderbird-öt, és próbálj meg csinálni egy új profilt (a Start menüben elvileg van külön parancsikon a Profilkezelőhöz, vagy Start menü / Futtatás: thunderbird.exe -p), és másold át bele a régi profil fájljait, nézd meg, segít-e.
  • laciszek
    #1052
    Szia Sil!

    Kérdéseidre a válaszok:
    Minden megmarad és ha nem tévedek, a profil tűnik el (profil alatt a postafiókok beállítását értem).
    Levelek megvannak (Application Data-ban).
    Ha újra megcsinálom a profilt és bemásolom a leveleket, megy minden, mintha mi sem történt volna.
    Nem szoktam tömöríteni (szükséges? miért kellene?).


  • JoeFromHun
    #1051
    Sziasztok!

    Lehet e azt tudni,hogy ha kijön a végleges 3-as TB akkor fel tudja e majd dolgozni a mostani 2.xx-es TB által létrehozott profil-t?
  • Sil78
    #1050
    POP3 kapcsolat esetén max annyi, hogy visszaküldöd magadnak. Van egy Mail Redirect nevű kiterjesztés, ami ebben segíthet (pl több levelet is lehet egyszerre továbbítani, és nem nyúl az eredeti fejlécekhez).
  • Sil78
    #1049
    Mi veszik el pontosan? A program? A profilod? A beállítások? A levelek?
    Nem indult újra váratlanul / fagyott le a Windows előtte?
    Próbáltál már új profilt csinálni (nem "default" néven), és átmásolni bele a régi profil fájljait?
    Szoktad időnként tömöríteni a mappákat (Fájl menü / Mappák tömörítése, vagy a jobb egérgombos menüből)?