1712





Dakar 2014

Argentina - Bolivia - Chile

2014 January, from 4th to 18th

  • barmi
    #1432
    És egy kis OFF :

  • barmi
    #1431


  • barmi
    #1430
  • Totti5
    #1429
  • desigo
    #1428
    ejj

    "a második helyen motorozó David Casteu. A francia bukott, majd korházba került, így hat sikeres Dakar után ezúttal feladta a versenyt."

    "Az autósoknál egyre biztosabb a Volkswagen győzelem, tekintve, hogy az első három helyen a Race Touaregek sorakoznak.Az eddig a versenyt vezető Stephane Peterhansel autójában ugyanis meghibásodott a hajtás. "
  • desigo
    #1427
  • mentos-boy
    #1426
    hát valóban elég bitang volt az összes masina
    leírhatatlan élmény szinte karnyújtásnyira lenni ezektől a gépszörnyetegetől, akár mondjuk a gépátvételnél ácsorognak, akár szakasz közben dinamikusan haladnak

    nem is beszélve a versenyzőkről a hangulatról, meg az édes kis történetekről, mint pl. amikor Székesfehérváron az egyik kamion /ha jól emléxem vmelyik MAN/ majdnem elvitte az egész CP kaput

    de egy a lényeg: reméljük lesz még ilyen

    go!go! Gordon
  • desigo
    #1425
    A Volkswagen-csapat eddigi legsikeresebb napját könyvelhette el a Dakar-rali ötödik szakasza után: az első három helyet a német gyártó autói szerezték meg. A motorosoknál is új, méghozzá hazai szakaszgyőztest avattak.

    Motorosok

    1. Lopez Contardo, Aprilia
    2. Despres, KTM + 0:01:30
    3. Fretigné, Yamaha + 0:13:13

    Autók

    1. Miller-Pitchford, Volkswagen
    2. Sainz-Cruz, Volkswagen + 0:02:10
    3. Al-Attiyah-Gottschalk, Volkswagen + 0:04:27

    Kamionok

    1. Kabirov-Beljajev-Mokajev, Kamaz
    2. Csagin-Szavosztyin-Nyikolajev, Kamaz + 0:00:19
    3. Adua-Rodewald-Torrallardona, Iveco + 0:27:48
  • lippet
    #1424
    Azt én is sajnálom! :S Remélem még lesz magyarországi futam! =)
  • iszakos
    #1423
    A Kamazra olyan 850 lovat ismertek el ami tuti,hogy nem annyi,az csak kábítás!:P
    A GINAF 1000 pacis az már fedi a valóságot!
    KAMAZ FOREVER!:P
  • desigo
    #1422
    Legfőképpen miattuk sajnálom,hogy nem jutottam ki a magyar dakar-pótlásra.
    Durva lehet élőben nézni őket...
  • Willi Betz
    #1421

    Ezek
    a teherautók valami brutálisan mennek. Nem gondoltam volna,hogy ilyen gyorsak.
  • FlyHigh
    #1420
    Robby Gordonnak szurkolok, színfolt mindenhol. Indulásnál is nyomott egy jumpot a rámpáról, ez a hátsó kerék hajtású "hummer" 3 meg egy szörnyeteg.
  • desigo
    #1419
    Főleg a motorosoknál lehetett látni,hogy megállnak és segítenek egymásnak.
    Legkomolyabb volt amikor a közönség tolta a quadot és egy néző is ült rajta...
  • Totti5
    #1418
    És akkor mondja valaki hogy ez nem verseny:DDDDD nagyon profik és elképesztő mit össze szenvednek, és a legszebb hogy látszik az egymás iránti tisztelet és segítőkészség, ami a mai világban ritka.
  • n003
    #1417
    nagyon dúrva ekkora távon ilyen különbség :))
  • desigo
    #1416
    Végre Gordon behúzta az első szakaszgyőzelmét
    még ha csak 1 seccel is...
  • desigo
    #1415
    Nem volt szép látvány az,hogy a borulás után próbálnak kijönni a bozótból a köveken át
    kapott akkor is rendesen az autó
  • desigo
    #1414
    nem volt szép látvány ahogy a borulás után próbáltak visszajönni az útra
    kapott rendesen akkor is...
  • Totti5
    #1413
    Joan Nani Roma és navigátora, MIchel Perin (BMW) számára véget ért a 2010-es Dakar Rally. A tegnapi baleset után annyira szétroncsolódott a BMW X3 CC hátulja, hogy képtelenek folytatni vele a versenyt. Az X-Raid csapat szervizkamionja húzta be végül az autót a táborba, este 22:45-kor ért be a csapat. A balesetben Roma keze megsérült, de nem tört el. Perin hasonlóképpen búcsúzott tavaly Carlos Sainz oldalán.
  • lippet
    #1412
    Nálam mindig is Mr. Dakar volt/van/lesz a favorit! =)
  • n003
    #1411
    én is felnéztem rá .. eddig :((
  • Totti5
    #1410
    Nekem szimpatikus az öreg, ilyet nem hallottam még tőle. Amúgy meg tényleg egy élő legenda:)
  • desigo
    #1409
    Helder Rodrigues

  • desigo
    #1408
    "Az autóknál az első szakaszt megnyerő BMW-s, Nani Roma ma az elején, alig 2 km után nagyot borult, jó negyed órát veszített, így elvesztette a vezetést. A napot a volkswagenes Nasszer Al-Attiyah nyerte, mögötte a BMW-s Guerlain Chicherit és volkswagenes brazil, Mauricio Nevés ért be. A szakaszgyőzelemmel a katari versenyző összetettben is az élre állt, második csapattársa, a spanyol Carlos Sainz."
  • n003
    #1407
    volt egy teszt itt magyarországon .. megérkezett IstenSainz és egy fél órányi szentbeszédet tartott hogy ő Ő és hogy mindenki érezze magát megtisztelve körülötte hogy jelen van és amúgy ő spanyolország első számú embere a király is csak Ő utána jön .. kb ennyi amit hallottam erről a tesztről szerinted szimpatikus? amert ha igen akkor drukkolj neki
    alapvetően én nem szurkolok senkineksem mert az összes többi EMBER akik mindenféle ilyen allüröktől mentes (vagy legalábbis nem venni észre rajta)
  • Akey
    #1406
    Ezt indokold.
  • n003
    #1405
    mindegy ki csak ne Sainz
  • Totti5
    #1404
    Célban az autósok! Al-Attiyah (VW) vitte el a pálmát, a második helyen Chicherit (BMW), a harmadikon pedig Neves végzett. Ezzel a quatari pilóta összetettben is átvette a vezetést.
  • Roli0014
    #1403
    Csá nem tud valaki mondani olyan oldalt ahol élőbe lehet nézni a dakart ha van egyáltalán ilyen előre is köszönöm.
  • lippet
    #1402
    TV2-n kik viszik a műsort?
  • Totti5
    #1401
    Mivel élő a műsor igen ott helyben fordítanak az Euronál. Természtes hogy naprakészek hiszen hivatalos Dakar közveítőtik, a TV2 meg csak felvételekből dolgozik.
  • zvaragabor
    #1400
    Érdekes a TV2-s műsor, kicsit szerintem ellentettje az Eurosport-nak. Valóban rendesen lefordítanak mindent, Szalai kiegészíti a másikat(hogy hívják?). Szalay tényleg nem szószátyár, magától nem kezdene bele semmibe. De legalább egy olyan valaki, aki maga is ott volt már több ilyenen, így nem mond hülyeséget. Szőrszálhasogatás, de észrevettétek, hogy szinte minden mondatát "Igen,..."-nel kezdi? :) Azonban itt a másik nem tudom, valahogy nem mond, vagy nem tud mondani annyi technikai jellegű dolgot, míg Euro-n mondanak azt is. Viszont Euro-n tényleg csak felszínes a fordítás, mintha ott helyben fordítaná(így van amúgy?). Euro-t mindenképpen nézem, mintha ott naprakészebbek lennének az információkkal, tegnap este is a reklám alatt megkapták a hírt, hogy meghalt a nő, a TV2-n később volt az összefoglaló, de ott még csak arról tudtak, hogy súlyosan megsérült. Mondjuk lehet, hogy nem élő bejelentkezés, hanem felvétel, így korábban lehetett felvéve. Vagy élő? Tudja valaki?
  • Akey
    #1399
    Én elviselhetőnek érzem a TV2 próbálkozását és ünnepélyesen kijelentem, hogy azt fogom követni. Várhegyi vagy Veres 5 perc alatt úgy felidegesít, hogy az Eurosportot UPC-n hanyagolom. Majd talán, ha tudom nézni Digin, akkor angolul. De jó a TV2 párosa (egymás mondatát folytatják) és rendesen le is van fordítva a szöveg. Várhegyi csak találgat, a másik jancsika is akkora közhelyeket mond, hogy felfordul a gyomrom. Tiszta Extreme TV közvetítés. :D
  • lippet
    #1398
    Dakar 2010. 1. etap
    2010. január 02. 22:15
    Forrás: www.dakar.hu

    Tegnap este 300.000 rajongó nézte végig Buenos Aires utcáin az idei Dakar rajtceremóniáját. A pódiumhoz és vissza 6 km-t tettek meg a versenyzők az embertömegben, akik fáradhatatlanul ünnepelték a szélrózsa minden irányából érkezett indulókat. Miközben tartott a ceremónia, megszületett az első negatív élmény: az argentín Javier Pizzolito motorja még a park fermében kigyulladt, így nem tudott elindulni a viadalon.

    Ma reggel már nagyon korán, helyi idő szerint már 04:25-kor útnak indult a mezőny. Colon bivouacjából egy 349 km-es összekötő szakasz után rajtoltatták el őket a 251 km hosszú szelektív szakaszon, majd egy újabb, 84 km-es összekötő várt rájuk. Illetve ez volt az eredeti terv, de módosították a mai távot, mivel néhány folyóátkelést is tartogatott volna a nap, azonban az áradások miatt ez lehetetlenné vált. A rajtot áthelyezték a szelektív 52. kilométeréhez, a rajtidőt pedig fél órával eltolták.

    A motorosoknak és az autósoknak nem ugyanazt a mennyiséget írták elő. Míg előbbieknek 168 km-t kellett megtenniük, utóbbiak 199 km-t autóztak ma. Ezt a megoldást választották a szervezők holnapra is a gyors részek miatt, de a többi napon már ugyanazt a szakaszt teljesíti mindenki.

    Meglepetés született ma minden kategóriában, egyik tavalyi győztes sem ért el szakaszgyőzelmet. A motorosoknál egy ideig Marc Coma (KTM) és Cyril Despres (KTM) között ment a harc az első helyért, majd meglepetésükre megkaparintotta előlük a szakaszgyőzelmet a francia David Casteu (Sherco), igaz, csak 3, illetve 12 mp-et adva a másik két riválisnak.

    A quadosok között a lengyel Rafal Sonik (Yamaha) 02:08:49 idővel teljesítette a mai távot, megkaparintva ezzel az első helyet. Mögötte az argentín Marcos Patronelli (Yamaha) végzett a második helyen, a harmadik helyen pedig 2,5 perces hátránnyal a cseh Josef Machacek (Yamaha) áll, aki a tavalyi Dakart az első helyen fejezte be.

    Az autósok mezőnyében a legtöbben bizonyára Sainz-t (VW), Peterhanselt (BMW), vagy Al-Attiyah-ot (VW) várták volna az első helyre. Azonban mindneki meglepetésére a spanyol Joan Nani Roma (BMW) végzett az élen, több mint két percet adva riválisainak. "Talán én vagyok a legjobban meglepve az eredményt illetően, de nagyon boldog vagyok! A szelektív szakasz közepénél még meg is kellett állnunk, mert gond volt a motorral, de szerencsére mindent rendben találtunk, így tovább mentünk. Talán egy elektromos probléma volt, de jobbnak láttuk nem bolygatni. A mai szakasz tökéletes volt a bemelegítésre, azonban az igazi harc még nem kezdődött el, hiszen rengeteg versenykilométer van még előttünk, ahol eldőlhet a küzdelem."- nyilatkozta Roma a nap végén.

    A magyar licensszel versenyző cseh Zapletal-Ourednicek páros (Mitsubishi) a 22. helyen zárta a mai szakaszt +00:15:35 hátránnyal az első helyen álló Roma mögött.

    A Kamazzal versenyző - csak "Cárként" emlegetett - orosz Chagin a szelektív első kilométereiben átvette a vezetést és végig megtartotta, folyamatosan növelve előnyét a cseh Loprais (Tatra) előtt. A szakasz végéig stabilan és kiegyensúlyozottan tartották pozíciójukat, míg a harmadik helyet a tavalyi győztes Kabirov (Kamaz), Chagin csapattársa kaparintotta meg.

    Sajnos az idei Dakar sem maradt haláleset nélkül. A viadal első napján a 418-as rajtszámú Mirco Schultis-Ulrich Leardi páros a szelektíven a pálya mellett elütött öt nézőt, akik közül a késő esti órákban az egyik súlyos sérült az életét vesztette.

    Nem hivatalos eredmények:

    Motor
    1. Casteu (Sherco, 01:50:42), 2., Despres (KTM, +00:00:03), 3. Coma (KTM, +00:00:12)

    Quad
    1. Sonic (Yamaha, 02:08:49), 2., Patronelli (Yamaha, +00:01:55), 3. Machacek (Yamaha, +00:02:34)

    Autó
    1. Roma (BMW, 02:11:15), 2., Sainz (VW, +00:02:07), 3. Peterhansel (BMW, +00:02:50)

    Kamion
    1. Chagin (Kamaz, 02:35:47), 2., Loprais (Tatra, +00:00:27), 3. Kabirov (Kamaz, +00:04:00)
  • mentos-boy
    #1397
    te sem gondolod h azt nem nézem...
    csak kíváncsi voltam hogy ha már bevállalják, össze tudnak-e rakni vmi értelmeset a 2-esen a fiúk...
  • Totti5
    #1396
    Eurosport...
  • desigo
    #1395
    Szerencsétlen 28 éves nő bele is halt a sérüléseibe
    RIP :/
  • mentos-boy
    #1394
    Üdv mindenkinek idén is! :)
    Ki nézte ezt a tv2-es műsort?! Mi a vélemányetek róla?!

    Engem valahogy nem győzött meg...
    Bár Szalay mint szakkomentátor elgondolásnak épp nem lenne rossz, de azért mindenkori nyilatkozataiból kiderül h azért nem az a szószátyár típus, és ez érződik itt is...
  • desigo
    #1393
    Súlyos baleset a Dakar első napján