1712





Dakar 2014

Argentina - Bolivia - Chile

2014 January, from 4th to 18th

  • lippet
    #1392
    Roma (BMW) lett az idei Dakar első szakaszgyőztese az autósok kategóriájában, +00:02:07 időt adva Sainznek (VW) és +00:02:50-nel lehagyva a BMW-vel versenyző Peterhanselt.
  • lippet
    #1391
    Friss infók itt is!

    Robby már alkot! =)
    Robby Gordon (Hummer) a tőle megszokott nyaktörő sebességgel száguldott, hogy elérje az élen állókat, amikor kb. a 100. km-nél kiegyenesített egy kanyart és egyenesen a Pampák zöldjében kötött ki. Szerencsére baleset nélkül megúszta a manővert, mindössze néhány másodpercnyi időveszteség érte az amerikait.
  • N o N a m e
    #1390
    Váó.. Shercoval szépen elindult Casteu :D
  • lippet
    #1389
    A motorosok befutottak (remélem jót nézek xd):
  • desigo
    #1388
    Mindenesetre Jeff a nagy Nascar menő...
  • zvaragabor
    #1387
    Robby is NASCARozik tereprallye mellett.
  • N o N a m e
    #1386
    Robby a NASCAR-ban is versenyzik, a 7-es Toyotával! :P
  • desigo
    #1385
    Nascar-Jeff Gordon
    Dakar,Baha-Robby Gordon
  • N o N a m e
    #1384
    Robby hatalmas showman, nagyon bírom az ipsét, csak kár hogy a NASCAR-ban elég gyengén szerepel...
  • desigo
    #1383


  • desigo
    #1382
    Sok pilóta váltott csapatot
    kíváncsi vagyok mi lesz
    Hajrá Gordon és a pár Micsu...
  • Totti5
    #1381
    Végre valami autósport itt a sok síelés között:)

    Brutálisak a gépek mint mindig. Gordon már most nem bírt magával:))

    Hajrá Sainz, Gordon, Al-Attiyah és persze a magyar autós duó!
  • lippet
    #1380
    Ma 13:00-kor rajtol az első motoros! Akit érdekel az online közvetítés, az ittkövetheti nyomon az eseményeket!
  • Akey
    #1379
    Ma 20:00-tól egy órán keresztül Dakar az Eurosporton.
  • desigo
    #1378
    Miután a privátok között már megnyerte a Dakart, most az abszolút elsőséget célozta meg Robby Gordon
  • marathonrally
    #1377
    Viszont az egyik De Rooy Iveco azért ott lesz a rajtnál, Josep Adua vezeti.
  • Akey
    #1376
    Pont Jan és Gerard nem indul, de mind1. Az öreg visszavonult, a kicsinek meg elfogyott a pénze. Az Iveco meg nem jött be neki.
  • toretto r34
    #1375
    De indulnak de idén is elverik őket a kamazok. Russian Power :)
  • lippet
    #1374
    Idén a De Rooy-ok nem indulnak? =( Pedig világ-életemben Ginaf-De Rooy drukker voltam a kamionoknál!=)
  • dakar2010
    #1373
    2010 es dakar oldal: dakar2010.co.cc
  • lippet
    #1372
    TV2-n a DAKAR
  • desigo
    #1371
    Partot ért Dél-Amerikában a Dakar-karaván

    A Dakar-rali járművei sorakoznak a Buenos Airestől mintegy 100 km-re fekvő Lima kikötőjében 2009. december 23-án. Január 1-jén rajtol az argentin fővárosból a Dakar-rali, amelyet most másodszor Dél-Amerikában, Argentínában és Chilében rendeznek.





  • desigo
    #1370
    Carlos Sainz győzni megy a Dakarra
  • Akey
    #1369
    Mikor jelent meg a rajtlista, mert én totál lemaradtam róla. Mindenesetre átnyálaztam és abból még annak ellenére is kiderül a gyári autók száma, hogy nincsenek csapatnevek. 19 db (5 VW, 5 Mitsu, 4 BMW, 3 Hummer, 2 Subaru). Tudom, hogy a Lancereket a JMB készíti fel, de megszerezték az ex gyári főnököt és az összes cumót. Anti Mitsus voltam idáig, de JMB drukker, szóval szurkolok nekik. Pozzónak meg pláne a Subaruval. A pampák hőse biztos tolni fogja neki. Nem rossz mezőny és hála a teremtőnek tudom nézni majd az angol Eurosporton, szóval szánalommentes Dakarnak nézek elébe.
  • Fürtös
    #1368
    Konkrétan Csak a Paliknak köszönhetjük.
    Személyesen és csakis egyedül neki:D
    Ez is része volt a kis megtorlóhadjáratának Szalay ellen...
    De szerintem ne hánytorgassuk...
    Koncentáljunk a Dakarra:
    Bmw
  • n003
    #1367
    hát az sajna nemcsak a paliknak köszönhetjük :(
  • Fürtös
    #1366
    Nevetséges akkor lett mikor lefújták az Afrikai Dakart 2008 ban...
    Előre ki volt tervelve az egész, na az is csúnya story volt:(

    A CER pedig végre egy nyereséges vállakozás volt amiből nem kevés bevétel volt az országnak és iszonyuan népszerű lett a külföldi csapatok körében...
  • Akey
    #1365
    Ráadásul Paliknak ki van nyalva a segge. Amikor elmaradt a 2008-as Dakar, akkor ő hisztizett, mert ráért, a többi versenyző (és egyben csapatfőnök) meg elkezdték szervezni a több milliós technika hazaszállítását.
  • McLeo
    #1364
    Paliknak azt köszönhetjük, hogy tönkretette az F1 közvetítéseket... totálisan idióta és kaparom magam, ha őt hallom, ezért nézem csak az edzést magyaron, a versenyt meg az RTL-en... de legalább tanulom a német nyelvet:)

    Nah a tavalyi dakaros storyt hagyjuk... Szalay lett beállítva rossznak - köszönjük rtllub, mit is várhatunk tőletek - ... végülis tök korrekt, hogy egyszer 200 órát adunk büntibe azoknak akik nem érnek be időre, egyszer meg levágjuk a szakaszt és ott van vége. Ébredjetek fel! Ez a DAKAR! azaz már nem az a DAKAR ami régen volt. de a versenynek arról kell szólnia, hogy aki beér, az beér, aki nem az nem. nem számít, hogy gyári versenyző, vagy hogy milyen neve van, milyen nemzethez tartozik... ezzel a döntéssel nevetséges lett a verseny és meg is ölték...
  • Akey
    #1363
    És mivel drága amőba-zseni barátunknak van egy tv társaság a háta mögött, így Szalay lett rossz fiúnak beállítva. Ráadásul bosszúból Lacka lezsírozta a honvédségnél, hogy ne adják oda a tankpályákat a 2. CER-re. Mondom. Elismerést azt érdemel, de tiszteletet semmikép.
  • Fürtös
    #1362
    Na meg nem beszélve arról, hogy a Reteklub kicsit fefújta azt az óvásos storyt barátom...
    Ha kiváncsi vagy elmondhatom az igazságot...
    De legyen elég az, hogy ha ott nem óv a MITSUBISHI(!!!) akkor Lacit kizárják mert ő akkor már régen kötélen volt és több mint 8 GPS pontot kihagyott...Mocskos történet volt...
  • Fürtös
    #1361
    Az adófizetők pénzén versenyző kiskatonák kiképzésen vannak, a Palik racing teamtöl tanulják el a terepen történő gyors manőverezést,amit aztán külföldi missziók során hasznosítanak.

    Mondjuk harci zónában az aki gyorsan akar menni az menekül...

    Én csak ennyit mondtam nekik: Nyomd azt a vasat ha már kifizettem!
  • Akey
    #1360
    Tiszteletet semmi képen sem érdemel. Elismerést igen.
  • n003
    #1359
    és?? amit lehetett szerintem megtanult az autóversenyzésről és szerintem te is ugyanígy versenyezgetnél ha lenne rá lehetőséged

    a tehetség veledszülett dolog vagy van vagy nincs azért fikázni valakit mert nincs valamihez tehetsége de van lehetősége 'autóversenyzőset' játszani szánalmas jellemtelen dolog

    azért pedig amit felépített magának meg szerintem igen is járhat neki a tisztelet .. más kérdés persze hogy hány emberen taposott keresztül hogy idáig jusson

    emberileg meg ahogy Fürtös is írta "nem túl szimpatikus"
  • Akey
    #1358
    De amit a Palik a Gepárd Honvédségi Dakar Teammel művel az adófizetők pénzén, az már pofátlanság.
  • Akey
    #1357
    Ha a lassan jársz, tovább érsz számít az autóversenyzésben, akkor tényleg jó versenyző. Ehhez a legjobb szakágat választotta.
  • Laffite
    #1356
    pont ezt bizonygattam én is...
  • Fürtös
    #1355
    Miért gáz?
    Palik nagyon jó versenyző.
    De emberileg nem túl szimpatikus.
  • REALista
    #1354
    Fejezd már be gáz vagy...:D
  • Akey
    #1353
    Volt az a GPS-es történet, amikor ikPal Lackáékat kizárták az egyik OB futamról. Hogy is volt az? Azt kamuzták, hogy beugrottak egy ABC-be vagy nem is tudom hova...