1712





Dakar 2014

Argentina - Bolivia - Chile

2014 January, from 4th to 18th

  • desigo
    #1232
    Nah én meg nézném fél 1-kor az RTLen erre előbb volt :(
    sux
  • DjDano
    #1231
    Minden magyarnak gratulálok, kivéve a magyarul beszélő hazaáruló szalay balázsnak. Büszke lehet magára, sajnos míg más nemzetek összefognak, addig nálunk a kicsinyes irígység uralkodik. Mindenesetre egy ország megutálta, ennyit elért vele.
  • n003
    #1230
    sziasztok .. nem vagyok otthon a tereprallye-ban .. valaki elmagyarázhatná miért kap valaki büntetést azért mert a rendezők elterelik?? :O
  • autoszimulator
    #1229
    Mármint hogy ő kapott ki paliktól.
  • autoszimulator
    #1228
    Szalay, szánalmas... Amit épp rtlen mond, most meg mentegeti magát, vicc... Hogy mi adtuk be, nem csak ő, pff. Tán nem bírja elviselni, hogy palik már nem először kapta tőle? Mondjuk azt kitalálta, h 10 órát kapjanak, irreális.. Grat hungary...
  • öregember
    #1227
    Szerinted ha tavaly elmaradt, idén meg Dél-Amerikában nyomták, mi az esélye h újra visszamennek ? ? ? 0.000002 % ?
  • desigo
    #1226
    Gratula a magyaroknak!
    Jó volt de remélem következő ismét afrikában lesz...
  • norbi56
    #1225
    A faszomat tegyem bele Szalayba ha télelg miattuk kaptak Palikék anyni büntit szopodja ki a *****
  • zvaragabor
    #1224
    Végre Lisziékről is egy nagy kép

  • zvaragabor
    #1223
    Holnap jurón csak 19:00-tól lesz összefoglaló, vagy közvetítés, mert 45 perces lesz, és 23:00-kor már nem is lesz semmi.
  • zvaragabor
    #1222
    Lesz, eredményhirdetés, meg díjosztás, vagy nem tudom mi, meg az ünnepélyes zárás.
  • lippet
    #1221
    Grat minden MAGYAR egységnek!
    Am holnap még lesz vmi nem?
  • toretto r34
    #1220
    lehet az afrika rallyi jobb lessz és jövőre már azt fogják választani többen, asszem Slesszer ott fog indulni
  • redbull0304
    #1219
    Így a végére, vicc volt ez a Dakar... Amilyen jól indult, olyan szar és zavaros lett a végére... Nem tudom ki hozta ezeket a szar szabályokat de én tuti eltiltanám az autósportok közeléből... -Köd van a szakaszt töröljük... Afrikába olyan homokviharok is voltak, hogy 1-2m-nél tovább nem lehetett látni, mégis ment a verseny! -A szakaszt lerövidítjük, hogy éjszakára ne maradjanak kint... Afrikába rendszeresen sötétbe értek be a célba mégse volt vele semmi gond! Remélem jövőre vissza kerül Afrikába a verseny, mert ez elég botrányos volt a végére, nem volt a pálya normálisan kijelölve stb., minden nap változtatások! Na mind1... Grat a Magyaroknak és mindenkinek aki célba ért!
  • zvaragabor
    #1218
    Mikor lesz már újra Dakar?
  • toretto r34
    #1217
    És igen ujra KAMAZ gyözelem van!!!!!
  • Black Ghost
    #1216
    Mindenkinek hatalmas GRATULA
  • zvaragabor
    #1215
    8. Szaller +20'45"

    Grat mindegyiknek!
  • zvaragabor
    #1214
    Cél:
    21. Palik +18'29"
    45. Liszi +30'42"
    47. Szalay +31'21

    35. Dési +26'46"
  • Black Ghost
    #1213
    Nem igaz, nem Szalayék reklamáltak hanem a beérkezett 40 pilóta és szeritem az ő részükről teljesen jogosan, hiszen végig küzdöttték a teljes távot, gyepálták a kocsikat, a többieket meg lezavarták a 175. km után mert hogy szegények nehogymá kinn maradjanak a sötétben, vicc az egész.
    Az viszont hogy Palikék 1 órás büntetést 12-re módosították már egyenesen vérlázító. Mivel hogy az utolsó szakaszon befutó legrosszabb pilóta eredménye alig volt több 3 óránál. A helyes megoldás szerintem az lett volna ha egységesen kapnak 4 óra büntit azt jóéccakát.
    Ez az egyész a szervezőket (ASO) jellemzi, nemhiába franciák.....
  • zvaragabor
    #1212
    Palik 21. a célban +18'29"
  • pzoli00
    #1211
    "Többek között" Szalayék is, de ez tényleg nagyon ésszerűtlen megoldás volt.
  • desigo
    #1210
    Kár volt rövidíteni részeket :(

    persze ahol köd volt ott muszáj volt...
  • Bullitt
    #1209
    Hihetetlen. Ráadásul ha jól tudom Szalayék reklamáltak és indirekte miattuk kerültek hátrébb lackóék. Szvsz annak a szakasznak a teljes eredményét törölni kellene és a büntiket is kivenni mert hatalmas nagy hülyeség így...
  • Istencsászár
    #1208
    most is az volt...
  • lippet
    #1207
    Igen, elvileg a Dakar lenne a világ legnehezebb tereprally versenye!
  • Bercy #1206
    Reméljük, hogy ez annak tudható be, hogy először van dél amerikában a rally.
    Ha jövőre már rutinosabban mennek a dolgok, akkor ezt még meg lehet bocsájtani.
  • MrSpock
    #1205
    Sajna nem sok szerencséjük van.
    Én azt nemszeretem a Dakarban,hogy szakaszokat rövidítenek,törölnek,meg ilyenek.Főleg ha elég hosszú,és vízválasztó lehet. Így aki mondjuk 1-2óra hátrányban van hogyan hozza be,ha 600km helyett 150-et mennek? Csak abban reménykedhet hogy műszaki gondok és kiesik az előtte haladó. Teljes szakasz törlése időjárás miatt?Akkor iktassanak be egy pihinapot,és másnap folytassák,mert így nem verseny a verseny.
    Nah mindegy csak azért így nem az igazi.
  • Djemba
    #1204
    hogy lehetne egyszer is szerencséjük a magyaroknak áááááá
  • Istencsászár
    #1203
    "Magyar idő szerint szombat hajnalban megváltoztatta a csütörtöki szakaszeredményeket, így az összetett állást a 2009-es Dakar-rali versenyigazgatósága – legalábbis ez olvasható a tereprali-viadal hivatalos honlapján. Azokat az egységeket, amelyeket a szervezők a 175. kilométer után, még az eredetileg kijelölt cél előtt letereltek a „pályáról”, a korábbi döntéssel ellentétben időbüntetéssel sújtják. A jelenlegi állás szerint így a Palik László, Darázsi Gábor autós párost (Nissan) a 12. helyről a 21. pozícióba sorolták vissza. A Palik Racing Team azonnal fellebbezett!"
  • Djemba
    #1202
    lackót miért büntették meg???????????
  • desigo
    #1201
    Palikék nagyon visszaestek

    már csak 21-ik helyen vannak

    viszont Szalayék jönnek fel (23)
  • desigo
    #1200
    Kár volt váltani benzinről olajra :(
  • Istencsászár
    #1199
    Az utóbbi két napon sokat vesztettek, oda a 10en belüli remény, de tudjuk h képesek voltak rá, persze így is hihetetlennek tünik hogy 12.ek, ha be tudják fejezni.
  • lippet
    #1198
    Hát ez nem a Mitsuk Dakara:S
    Már csak Roma van!
  • lippet
    #1197
    ...

    11. CHICHERIT (FRA) BMW össz:61óra24perc hátrány az elsőhöz képest:14óra48perc
    12. PALIK (HUN) NISSAN össz:63óra39perc hátrány az elsőhöz képest:17óra03perc
    13. SIREYJOL (FRA) BOWLER össz:64óra49perc hátrány az elsőhöz képest:18óra14perc
    ...
  • lippet
    #1196



  • Babor
    #1195
    Ebben a pillanatban a 24. helyen befutott a Palik
  • zvaragabor
    #1194
    Ha megkérhetem, fel tudná valaki venni a mai 23:00-s jurosportos dakar összefoglalót, és feldobni valahova?
  • Djemba
    #1193
    lackó hol van ma??????