1712





Dakar 2014

Argentina - Bolivia - Chile

2014 January, from 4th to 18th

  • desigo
    #1272
    unn beee mee bbe meee unaveee noooo nisszzaan niissszzzzaaan xDD

  • Gabec26 #1271
    Fasza....jövőre is Chile rally lesz
  • Babor
    #1270
    Nem azért h kekeckedjek de abban az ovásos dologban a gyári VW is benne volt...
  • zvaragabor
    #1269
    Az most nem Magyarország Románia lesz ugye?
  • autoszimulator
    #1268
    senki nem hibáztatja, nincs neki ott akkora szava, hogy egy büntetést kiharcoljon, de gondolon ő is nagyon boldog lenne, ha a 12ik helyről visszasorolnák a 25ikre, és ebben közrejátszana egy magyar is. mert benne volt, akármilyen szinten is, és ez ebben a gáz. Nem nyert ő ezzel semmit, hogy őket megbüntették, szóval nem tudom mit kellett itt most petíciózni...
  • lippet
    #1267
    Most már várjuk a Közép-Europa Rallyt!
  • pj67
    #1266
    Szerintem, nem szabad Szalayt úgy beállítani hogy ő főzte ki a sok órás büntit Palikéknak. Itt sok befolyásosabb szereplő is játszik, még nagyobb pénzek. Mi innen ezt nem láthatjuk, ami nekünk jut, az a jéghegy csúcsa, s ezektől a szegényes infóktól mindenki olyan "okos". Lövésünk sincs a két magyar versenyző viszonyáról /pillanat. Az is lehet hogy a szervezők baklövése miatt összeugrik a fél Dakardrukker fórumozó. De azt mindenki vegye figyelembe hogy az RTL klub, biztos kígyót békát fog kiabálni Szalayékra, mert ugye.... De ennél higgattabb és tárgyilagosabb infókból kell tájékozódnunk. Persze sz@r lehet mindkét oldalról is vizsgáljuk a dolgot.... egy biztos hogy az eredményektől függetlenül is le a kalappal a csapatok előtt.
  • toretto r34
    #1265
    miért az afrika rally jövöhéten hol lessz, ázsiába? az az egész dolog tul volt reagálva, ennyi erővel argentinában is lehettek volna támadások
  • iszakos
    #1264
    Azt hiszem,most kiderültek azok a hiányosságok,mint a szabályokban,mint a szervezésben,amiken javítani kell hosszú távon!De senki se várjon csodát,egy ekkora verseny első lebonyolításánál!Meg lehet probálni leszervezni egy ilyen eseményt,és aki jobban megcsinálja,az utána kritizálhat!
  • Istencsászár
    #1263
    Semmi gond nemvolt az útvonallal, időjárás betett, de ha nem lehet menni pl a köd miatt akkor nem lehet menni... sokkal változatosabb volt mint az afrikai sivatagi szörf + nézők is voltak, nem csak 1-2 beduin néha:D szóval remek hely ez a Dakar számára, első nekifutásra nagyszerű volt, jövőre már sokal több tapsztalattal vágnak neki a szervezők.
  • zvaragabor
    #1262
    Miért, te visszatennéd őket a terroristák közé?
  • Bullitt
    #1261
    Így összességében ez az idei Dakar nekem eléggé sz*r volt. Voltak benne persze jó részek, de kb. az 1. szakasz után már mindegyikbe belenyúltak, a szervezők azt se tudták, mi van, brutálisan benézték ezt az egészet. Most meg hallom ertéelen a héder barnustól, hogy jövőre is a tengerentúlon lesz. Az A.S.O. elmehetne már a .....ba.
  • n003
    #1260
    de könyörgöm azért mert a rendezők hoztak egy rossz döntést ne a szalayt hibáztassuk csak mert rtl őt állítja be feketebáránynak .. és ne akarjon már senki moralizálni ott ahol 100millákat költenek el még az "egyszerű" magyar csapatok is
  • autoszimulator
    #1259
    Ezt én mind megértem, de azért megnéznék valaki által egy kis kalkulációt, hogy büntetéssekkel, vagy büntetések nélkül borult-e nagyobbat a mezőny az előző napi álláshoz képest. Van egy tippem, mert gondolom, aki végigment, azért annyira nem fizetett rá, hogy megelőzte több órával egy egy be nem érő versenyző a "kivételes szerencséje" miatt... Így viszont a 12 óra az durván büntetett minden be nem érőnek, és itt nem csak palikra meg a magyarokra gondolok, hanem általánosan mindenkire. Az a 12 óra az RENGETEG, tekintve hogy mekkora volt a teljes szakasz!
    Legjobb valóban az lett volna, hogy törölni az egészet, mert így reális büntetési mérték nincsen, csak ugye akkor meg jött volna az, hogy aki végigment, az a kocsiját nyúzta addig is...
  • Istencsászár
    #1258
    Szóval ez a vicces ebben nem azon a napon múlott h azon a helyeken álltak, Palik véggi jól ment, maximálisan megérdemelten erőből álltak a 12. hely körül, és teljesen jogtalanul a szervezők miatt a több mint egy hetes eredmény semmivé lett.
  • Istencsászár
    #1257
    jesz
  • desigo
    #1256
    Gondolom Roma is emiatt esett hátra :/
  • Istencsászár
    #1255
    azt kellett volna törölni mindenki eredményét és akkor korrekt
  • toretto r34
    #1254
    nem kéne elfeledni azt sem hogy szalay az aso középeuropai képviselője, és ezt a büntetést nem egymaga találta ki, hanem többen azok akik végigmentek a pályán, és mivel ő a képviselő gondolom azért adatták be vele a kérvényt, ha peterhansel lett volna a képviselő akkor valszeg vele adatják be és akkor mindenki őt szidalmazná most.
  • n003
    #1253
    "Szóval Szalaynak az elveivel vannak itt gondok, kicsit sem mérlegelt, csak dühből cselekedett gondolom"
    ő csak az adott szituációban a saját érdekeit védte .. nem azt akarták hogy azok akik etapon mentek basszák meg (hisz nem a saját hibájukból kényszerültek erre) hanem hogy szerinte jó döntés szülessen .. amúgy nemértem mért nem törölték azt a szakaszt és akkor max egy kis morgolódás azok között akik végigmentek
  • ladarevolution
    #1252
    Ez így van.

    Szalaynak igaza volt, mint ahogy azoknak is akik egyetértettek vele. Máskérdés h emiatt sokan beszopták. Ez mind a szervezők hiája volt.

    Szalay szemszögéből nézve a dolgot: végigmegy az egész távon és mikor beér a célbe kiderül h a mögötte jövőket kiterelték a táv felénél. És azok akik főúton kényelmes 70-100-as tempóval végigjöttek és kaptak az idejükhöz 2órát (hogy ne kelljen az egész szakasz időket utólag törölni az összett versenyből) előrébb kerültek az összetettbe mint az aki rendesen végigszenvedte az egész szakaszt.

    Hát nehogymár az kerüljön előrébb aki főutakon ment, egyáltalán nem lett volna igazságos még ha a szervezők hülye döntése miatt mentek főúton.

    Szalayt teljesen megértem, meg Palikot is akinek jelen esetben a paraszt szervezőket kéne szidnia...
  • shaddoc
    #1251
    Ott a pont. Osztom a meglátásodat.
  • shaddoc
    #1250
    Lényegében ez így mind rendben is lenne, de az én véleményem annyiban eltér ettől, hogy többen kérték a helyszínen is, hogy ők inkább rendesen elmennének a célig (köztük a Palik-Darázsi csapat is, de erről pontosabban majd Palik László fog nyilatkozni gondolom, amikor már "elnyugodtak" kicsit a kedélyek), azonban ezt akkor nem lehetett, és utána meg az a bizonyos +10 óra büntetés a már akkor is meglévő +2 órára. Számomra ez elképesztő, és ebben az is benne van, hogy - média ferdítése ide vagy oda -, az én álláspontom az, hogy pont egy magyar embernek kellett elindítania ezt, s mindezt tudatában annak, hogy a magyar autós, és kamionos egység egy kiemelkedő eredmény megtartásáért küzd. Persze, az rendben is van, hogy ők nem mondták, hogy ennyi, és ennyi plusz legyen, na de akkor is. Valahol ez mégiscsak egy igen furcsa emberi mentalitást tükröz számomra. Az meg már egy másik kérdés, hogy a szervezők minként számolhatták ki még ezt a +10 órát, eszement egy "szervezés". Engem elkeserített ez az egész, pedig nagyon figyeltem a történéseket idén.
    Ennyit akartam csupán hozzáfűzni.
  • Minstrel
    #1249
    Palik is ugyanezt tette volna Szalay helyében, ő is majd belátja ha megnyugszik
  • autoszimulator
    #1248
    de az a 12 óra közelsem reális, bárki bármit is mond! Két óra, 5 óra, esetleg, és akkor még nincsenek ennyire szopatva, mert ez meg már pont az ellentettje, most meg azok jártak cudarul rosszul, akiket berendeltek! Lehet, hogy ha hagyják őket kinn, akkor előbb beérnek, minthogy 12 órát még kapjanak. Vicc...

    Az meg evidens, hogy ha a hátsó szegmensnek csak X km-t számoltak a szakaszból, akkor az elsőknek is annyit kellene, hogy azt a szakaszt ŐK mennyi idő alatt teljesítették. Igaz, hogy ők végigmentek, és a kocsi amortizálódott, fáradtak, de hát akkor így jártak. Ilyen döntésekkel csak még nagyobb szakadékot ásnak az amúgy is toronymagasan vezető gyári élpilóták és a többiek között...

    RTL-en is, és ES-en is szoktam nézni a dakart, a Híradóban nem is láttam vele riportot; és igazából egyik tv csatorna sem kerülhette ki azt a tényt, hogy Szalay benne volt abban a "petícióban". Ami már alapból elítélendő, mert ott van a huszon valahányadik helyen, neki ez a büntetés túl sokat nem segített, viszont tudta nagyon jól, hogy ott van egy Palik, és főleg ott van egy nagyon jól teljesítő kamionos csapat, és most velük fog kib*szni. Lehet, ha ő nincs benne, akkor is kapnak büntetést a többiek, de legalább elmondhatná, hogy ő nem volt benne ebbe a féregségben. De mikor rákérdeztek, hogy te adtad-e be, akkor először azt mondta igen, aztán végül "mi" adtuk, én csak kitaláltam, hogy nem jogos a kis büntetésük, stb, ez csak súlyosbítja...

    Az pedig, hogy benn maradnak egy szakaszon reggelig, és lapátolnak, hát kérem, tudom hogy kegyetlen, de mégis csak ezt hívják a nagybetűs Dakarnak! Most meg van egy kis köd, és megharmadolják a távot, napokat vesznek ki. Kérdem én, egy 1,5 órás motoros előnyt hogy lehetne úgy ledolgozni, hogy mennek egy nap 100-200km-t? Még a műszaki hiba esélyét is minimalizálják, nem még a hibázásét... Tudom, hogy ők is emberek, meg veszélyben is vannak, de régen erről szólt a dakar, nem csak egy mindennapi kis tereprali verseny, hanem a legjobbaknak, legkitartóbbaknak, s nem is vállalta be akárki...

    Szóval Szalaynak az elveivel vannak itt gondok, kicsit sem mérlegelt, csak dühből cselekedett gondolom, a szervezők meg majd jövőre talán összeszedik magukat, mert ez a 10 óra irreális, nem is kicsit. Nem tudom pontosan, a győztes mennyi idő alatt ért be, vagy az utolsó célba érő, de hogy nem jogos ez a 12 óra, az is tuti.
  • zvaragabor
    #1247
    De félre ne értse senki, a +10 óra büntetést NEM Szalay kezdeményezte, hanem az ASO döntött így. Sőt, lehet, hogy valamelyik másik csapat jelölte meg a +büntetést.
  • zvaragabor
    #1246
    ...hagyta volna őket, hisz sokan ki tudtak volna menni, meg valószínű indenki, csak kicsit ásni kellett volna, és legföljebb nem világosban, hanem már sötétben érek be.
  • zvaragabor
    #1245
    Mert nem írhatják be neki azt az eredményt, amit 175 km-nél hozott össze, mert logikusan az kevesebb, mint amit azok csináltak, akik végigmentek az egész szakaszon. Először ugye kaptak két óra büntit, ez a két óra ha jól tudom annak az időnek átlaga, amit a sikeresen beérkezők a 175km-től egészen a célig megtettek, tehát eleinte nem is böntetés volt az a két óra. Azért kaptak, hogy a hátralévő út idejét megkaphassák, és így már a helyezéseket is megkaphatták.
    Csak volt, akinek ez a plusz két óra jobb helyezést eredményezett, mintha végigszenvedte volna magát, így így sokan jobb helyre kerültek, mint azok, akik végigmentek. Emiatt kérelmezte Szalay a többiekkel EGYÜTT, hogy gondolják át a szervezők. Errefel a szervezők adtak plusz 10 óra büntetést. De ez a +10 óra pedig már túl oknak bizonyult.

    Az egész ott lett elrontva, hogy a szervezőség kitessékelte a bennragadtakat, ahelyett, hogy hagyta volna őket.
  • n003
    #1244
    látom itt mindenki hozzáértő :(
    akkor azt mondhatná meg végre nekem valaki miért is kaphat egyáltalán büntetést egy versenyző a rendezőtől a rendezői döntés miatt?? :O
  • DJS8
    #1243
    amúgy Szalay már egy seggfej örüljön hogy végig tudott menni azzal a szar Opel-el
  • zvaragabor
    #1242
    Fúj Szalay helyett Fúj RTL KLUB-ot kellene mondani, mert ők, és a többi médium ferdíti, illetve uszítja a dolgot. Szalay jogosan cselekedett, a szervezők bénáztak, és ezt a bénázást Szalayra fogja a média. Mondjuk azt sem értem, hogy hogyan lesz a 2 óra büntetésből 12 óra, tehát miért 10 óra plusz büntetést kellett adni. Nem lehetett volna valahogy logikusan kigondolni, kiszámítani, hogy hány óra büntetés lenne a reális?
  • norbi56
    #1241
    Jajj de felrúgnám szalayt:@
  • desigo
    #1240
    Nem tudhatjuk,hogy milyen a viszonyuk.
    Lehet,hogy már a kormánytörés után volt gond a segítségnyújtással...
  • Istencsászár
    #1239
    Szala y honlapjáról.

    ""Harminc versenyzőtársammal együtt megreklamáltam a verseny zsűrijénél a tegnapi döntésüket"

    megreklamáltam =/ megreklamáltuk

    féreg
  • hgabesz
    #1238
    Üdv Louie!

    Szerintem először is járj utána, hogy mi is van és utána írogass. Egy szépen megvágott riportot raktak be az esti Híradóba, mivel éjfélkor már úgysem lesznek fenn az emberek és tuti hogy nem nézik meg, csak a fanatikus Dakarosok. Éjfélkor pontosan lelett adva hogy mi is volt a téma. Nemtom mióta nézel Dakart, de jó néhány évvel ezelőtt volt olyan szakasz, sőt több is, ahol reggelig benn maradtak és lapátoltak. Majd reggel beértek és már rögtön hulla fáradtan indultak a következő szakaszra. Ekkor kaptak időbüntetést és nem úgy mint most kimentették őket. És így most akik végig szenvedték a szakaszt rosszabúl jöttek ki időben mint akit kimentettek. Amúgy jó volt az idei Dakar csak egy kicsit a rendezők sem voltak toppon, mer Afrikához vannak szokva. Ha 2x3x megrendezik majd itt, na akkor. Ha pontos infót akarsz akkor nézd az Eurosportot, és ne az RTL KLubbot. Ne higy el elsőre mindent. Ez csak egy jó tanács, de nemcsak az a Dakaros dolgokra értem, mert a média ott paliz át ahol tud ha nem vagy eléggé informált.

  • Istencsászár
    #1237
    Palik mentalitását "ismerve" egy hétig hagyni kéne és majd ha lenyugodott tört és zúzott nyilatkozhat...
  • desigo
    #1236
    ez volt az éjszakai nyilatkozat vagy ez még 1 nappal korábbi?
    Kíváncsi lennék azért Palik véleményére is...
    nagyon megszívták sajna
  • Istencsászár
    #1235
    Döbbenten néztem azt a szánalmas magyarázkodást... kaptak büntetést, de Szalaynak bökte a csőrét hogy így is fényévekkel jobban mentek Palikék és a Kamiunjuk is? hát akkor szivassuk meg még őket... sikerült, de szerencsée így is meg lettek verve, ezentúl felőlem majd az első napon is fejreállhat nem fogom sajnálni.
  • mentos-boy
    #1234
    Halihó!

    Sokan szídtak/szídtatok az idei Dakarral kapcsolatban sokmindent.
    Szerintem egy probléma volt idén csupán, hogy úgymondjam a szervezőknek ebbe most picit beletörött a bicskájuk...
    És ez igaz a mostani óvásos dologra is, bár én személy szerint nem hiszem hogy Szalay mesternek kifejezetten az lett volna a célja h Palik kolegát hátrébb nyomják, persze ezt valószínűleg rajta kívül senki sem tudhatja igazán...
    De hogy visszatérjek a sszervezőkre, ez is az idei labilitásukat bizonyítja. Én a szervezési gondokat főleg annak tulajdonítom, hogy egyrészt a szervezőknek is új terep/helyszín volt ez, és azért 30éve Afrikában versenyt csinálni, annyira nem különböző, mint egy másik kontinensen.
    A másik pedig h Várhegyi és Faluvégi az EuroSporton mindig emlegetki h egy ilyen rallynál a szervezők 1-1,5-2 évre előre gondolkodnak, ehhez képest az idei Dakart fél év?! max. 3/4 év alatt hozták össze, így picit össze lett kapkodva az egész, és ehhez még hozzájött h nem is ismerik annyira a dolgokat mint Afrikában.

    És persze volt itt sokminden amit lehetne még pro és kontra mondani, de öszességében nekem tetszett ez az idei móka, már amennyit láttam belőle...
    Szerintem izgalmas, fordulatos volt, gyönyörű új helyeken jártak a srácok, és mivel a versenyzőknek is (a rutin rókáknak is) új volt minden, kicsit kiegyenlítettebbek voltak az esélyek és hopp máris jónéhány olyan ember kerülhetett a top 10-be (is) akik egyébként csak jóval hátrébb szoktak célba érni.
  • porkesz
    #1233
    Jó estét mindenkinek!
    Köszönet mindegyikőtöknek a képekért, videókért, és az új infókert az egész verseny alatt!
    Gratulálok minden magyarnak, mindenki nagyot teljesített!
    Azt viszont nem tudom értékelni, hogy Szalayéknak visszavonják a büntetését amit a verseny elején kapott és utána még ő fellebbez hogy büntessék meg a többieket, és ő toborozz a többi célbaérkezüt hogy óvjanak! Szerintem ez felháborító, nem is csodálom hogy Palik nem nyilatkozott este!
    Hát kicsoda Szalay hogy nem ért egyet a versenybírók döntésével ésmajd ő jobban tudja!
    De legalább annak örülök hogy még így sem tudták megelőzni Palikékat de szerintem ők ezzel nagyon sok mindent vesztettek nem utolsó sorban agyagilag is!
    Mégegyszer köszönet és gratuláció mindenkinek!
    Remélem jövőre megint találkozunk és a végén nem lesz egy kicsit sem keserű a szánk!
    Mnidenkinek jó éjszakát!