98
bélyeggyűjtemény
  • apa1101
    #98
    kb 200 db (köztük akár több,mint 100 évesek is) nem postatiszta bélyeggyűjteményt örököltem,ezen bélyegek a világ minden tájáról származnak.képek természetesen rendelkezésre állnak. ha érdekel írj:[email protected]
  • Herold
    #97
    Nem sík, hanem sikk.
  • Szuszidi
    #96
    Kihalt sajnos már nem sík bélyeget gyűjteni. De a 90 es hozzá szólást abban van egy link!
  • szabod
    #95
    2000, lemaradt egy 0
  • szabod
    #94
    Jól kihalt a topik, van még itt az sg-n egyáltalán vki, aki bélyegeket gyűjt? (rajtam kívül) Ha akad ilyen ember, akkor írjon, esetleg cser lebonyolítása érdekében (van vagy 200 bélyegem csak cserére, ezek 70%-a külföldi)
  • Szuszidi
    #92
    Dehogynem tudom kereskedőnél a katalógus ár 20-30% -ért ha megveszi!
  • kebab90
    #91
    haliho nem tudja valaki hol tudnám a neten kivül eladni a bélyegeim???
  • Szuszidi
    #90
    Akit érdekel a bélyeg, numizmatika világa azt várom az oldalamon!
    Cserélek bélyeget pénzt ha nincs csere alapod akkor meg is veheted ami érdekel!
    Ha érdekel a dolog ide várlak
    Regisztrálj s használd ki az oldal lehetőségeit!
    Mik is azok:
    1, Saját fórum
    2, Ingyenes apró hirdetés feladása kép csatolási lehetőséggel
    3, Érdekes dolgok a numizmatika illetve a filatélia világából
    4, Cikk beküldési lehetőség az oldalra
    5, Letölthető bélyeg katalógus
    STB..!
    Várok minden érdeklődőt!
  • w77d
    #89
    az ív abban az esetben, ha postatiszta (tehát nem taperáltad össze a hátulját) talán már ér valamit
  • sz4bolcs
    #88
    Ennek mennyit növekedett az értéke?

    És ezek érnek valamit?:

    Bélyeg 1
    Bélyeg 2
    Bélyeg 3
  • w77d
    #87
    naná!
  • Szuszidi
    #86
    Értem. Ugye csipeszt használsz amikor rendezgeted őket??
  • w77d
    #85
    hát, nem igazán, amik megvannak, azokat két okból nem cserélem el:
    -nem ismerem az értéküket
    -örökség nagyapámtól
  • Szuszidi
    #84
    Remélem nem! Neked van csere alapod??
  • w77d
    #83
    az biztos, hogy csodás dolog, én is szeretem nézegetni, rendezgetni őket, de őszintén szólva sztem mi ketten vagyunk itt az sg-n akik így gondolják!
  • Szuszidi
    #82
    Szerintem nem az csodás dolog jó elfoglaltság!
  • w77d
    #81
    ez a szomorú valóság! sajnos már idejétmúlt hobby
  • Szuszidi
    #80
    Nagyon nem jár ide senki nem gyűjt senki bélyeget??
  • Szuszidi
    #79
    Szép napot mindenkinek!
    Elindult igaz nem most már rég de nagy átalakításon ment át aki kíváncsi rá jöjjön nem fog csalódni! Itt megtaláltok!
  • w77d
    #78
    ok köszi
  • Szuszidi
    #77
    Ha bármi kérdésed van meg próbálok segíteni!
  • w77d
    #76
    jaja sikerült, csak még időm nem volt nagyon foglalkozni vele
  • Szuszidi
    #75
    Sikerült letöltened a katalógust, s használatba venni??

  • w77d
    #74
    ma már sztem nem divat :S
  • Szuszidi
    #73
    Nagyon ki van halva ez a fórum! Nem gyűjt senki bélyeget!??
  • w77d
    #72
    hol lelem azt a letölthetőt?
  • Szuszidi
    #71
    De tudjuk pl: a Padosnál! De ha letöltehető kell amiben nincsenek képek adók én is szívesen! Az nem kerül pénzbe! (magyar)
  • w77d
    #70
    nem tudjátok hol lehetne kapni katalógust? nagyapám nagyon sok bélyeget rámhagyott és szeretném tudni a gyűjtemény értékét és információkat róla!
  • Szuszidi
    #69
    Sziasztók!
    Most találtam rátok én nagy bélyeg és pénz gyűjtő vagyok! Cserélek adók veszek! Ha valaki cserélne velem magyar témában keressen meg ! A csere anyag fent van a weben. Ha gondoljátok vegyétek fel velem a kapcsolatot!
    Üdv: Szuszidi
  • koloncos
    #68
    hello, én folytatnám a témát, egy gyilkossággal is kapcsolatban van, ezt kaptam meg. Egy gyilkosság máig tisztázatlan részletei

    Horace A. Talbot (akinek leghíresebb tusrajzai a folyami, illetve tengerjáró hajók életét, tengerparti és londoni piacok hangulatát keltik életre) későbbi élete igazi, romantikus regénybe illő művészsors. Folyamatos szegénységben, rossz higiéniai körülmények között élve munkáit kénytelen volt fillérekért elosztogatni, és alig múlt huszonhat éves, amikor a nélkülözéseknek köszönhetően tuberkulózisban elhunyt. A ma több ezer fontot érő, és sok angliai magán- és nyilvános gyűjteményben fellelhető grafikákból az özvegynek, Elisabeth Heather-Wallace-nek szinte semmi nem maradt, igaz, a Chelsea csillagát Elisabeth mindvégig legkedvesebb emlékeként őrizgette. Talbot műveinek a grafikus halála utáni értéknövekedésével, valamint a bélyeg különleges történetének köszönhetően a „Star of Chelsea” hamar szóbeszéd tárgya lett mind a korabeli művészettörténészek, mind pedig a bélyeggyűjtők körében, ám Elisabeth – súlyos szegénységének dacára – minden vételi szándékot elutasított.
    1906-ban – vélhetően a szegénység elől menekülve – Elisabeth H.-Wallace hozzáment egy idősebb kereskedőhöz, amellyel ugyan jobb anyagi körülmények közé került, ám házassága hamar tragédiába torkollt. A család ismerősei és rokonok egybehangzó állítása szerint a nő és akkori férje között gyakran tört ki szóváltás, amelynek nem egyszer volt témája a Talbot-hagyaték megmaradt részének (és így a „Star of Chelsea”-nek) pénzzé tétele. Szakértők szerint a bélyegért és a feleség tulajdonában lévő egy-két grafikáért a család már akkor is több tízezer fontot kaphatott volna, amelyre Elisabeth férjének egy új vállalkozás megalapításához volt szüksége. Végül, 1907. november 14-én este – a bizonyítékok alapján – önvédelemből Elisabeth megölte a férjét, majd nem sokkal utána feladta magát a rendőrségen. Zavaros tanúvallomásában szó esik a Chelsea csillagáról is, ám hogy a férje valóban a Talbot-bélyeget akarta-e elvenni Elisabeth-től, mielőtt az egy nehéz tárggyal kétszer is fejbe vágta, máig nem tudjuk.
    Mindenesetre a bélyeg ekkor volt utoljára bizonyíthatóan a grafikus egykori szerelmének tulajdonában, ugyanis sem annak letartóztatása után, sem később a Chelsea csillaga nem került már elő, ahogy nem került elő a már említett nehéz tárgy sem, amellyel a nő a gyilkosságot elkövette. A bélyeget a legenda szerint Elisabeth - utolsó szabad perceiben - éppen postán adta fel (!), hogy így helyezze azt biztonsába, ám hogy borítékban vagy a borítékon, illetve hogy kinek és hová, ez talán örökké a kis papírdarab titka maradt.
    Hogy mi lett a gyilkos eszközzel, amely állítólag egy 10-12 cm nagyságú, viszonylag súlyos tárgy volt, szintén mindmáig kiderítetlen.

    Elisabeth Heather-Wallace 1908. március 30-án hunyt el a brightoni börtönben.
  • jmikso
    #67
    noh de azért nem kéne bealudni találtam sztorit is....
    Az egyetlen postatiszta, kézzel rajzolt bélyeg

    A „Talbot-bélyeg” különlegessége, hogy az a korabeli bélyegekhez való minden hasonlósága ellenére bizonyíthatóan szabadkézzel készült, akinek pedig létét köszönheti, az Horace A. Talbot (1876-1903) angol grafikusművész. Keletkezésének nem mindennapi története szakmai körökben jól ismert: a kisfiú korában, az első angol-búr háború (1880-1884) idején Horace a dél-afrikai fronton szolgáló édesapjának szeretett volna levelet írni, ám mivel kevéske zsebpénzén bélyeget venni nem tudott, inkább üres bélyegpapírt vásárolt olcsóbban a helyi postamestertől (erről a bélyeg egyik sarkában található vízjel-nyom árulkodik). A kisfiú otthon a korabeli bélyegekhez kísértetiesen hasonló hamisítványt gyártott, és a kis papírra lakhelyének, az akkoriban szegény polgári negyednek számító (ma azonban elegáns bevásárlóutcáiról és futballcsapatáról híres) Chelsea Temze-parti látványát festette rá. Az alkonyi Temze fölött fénylő esthajnalcsillag, amely után a bélyeg később a nevét is kapta, végül rá is került a borítékra, és ami még furcsább: el is jutott a címzetthez, a birodalmi hadiflottánál kapitányi rangban szolgáló Arthur Talbothoz. Itt kezdődik a Star of Chelsea legendája, ugyanis – bármennyire hihetetlen – a bélyeg többször is bejárta az utat London és Dél-Afrika nyugati partjai között, ahol az édesapa és több ezer brit katona állomásozott. Apa és fia levelezésének megmaradt darabjaiból – a levelek jelenleg egy essex-i magángyűjteményben találhatóak – a bélyeg útja jól nyomon követhető, hogy azonban a bélyeget hogy tudták mindketten többször felhasználni, és az miképpen maradhatott postatiszta, mindmáig rejtély (igaz, a „Talbot-szakértők” szerint a bélyeg felső peremén található, 2 mm mély bevágás egy egykori bélyegző nyomának utólagos eltávolítására utalhat).
  • hantabb
    #66
    Nálam kettő fele van ebéd :P
  • koloncos
    #65
    Hello!
    Kaptatok már valamit a bélyegen kívül?
  • jmikso
    #64
    hát mikor?
  • hantabb
    #63
    Nálam nem :D
  • jmikso
    #62
    az nem ebéd?
  • hantabb
    #61
    Dél? Fél kettő van :D
  • jmikso
    #60
    áhh nem csak dél van ebéd szünet gondolom:)
  • hantabb
    #59
    Na, úgy látom megint pangunk
  • hantabb
    #58
    Szeretem azért részletesen megnézni az ilyen dolgokat