202
  • Sil78
    #122
    OFF: Ha Firefoxhoz akarsz helpet, kérdezz a Firefox topicban... Egyébként próbáltad már üríteni a Gyorsítótár (Cache) tartalmát, esetleg törölni a Cookie-kat?
  • blackeagle
    #121
    Hát nem is winozt használok meg wmp-t.
    Egyébként igazat adok a bírónak , ideje már lépni valamit az m$ ellen. A full user pedig aki nem tud telepiteni még egy zenelejátszót se az megérdemli. Ne vegyen gépet , vagy olvasson utána. Még egy nyavajás videó leírását is elolvassa mindenki csak a comp-tól várja el mindenki hogy magától kitalálja a gondolataim. Mit ér a beépített wmp ? Semmit. Bedugja a dvd-t az ismerös és meg se nyikkan csak kép van. Én meg mehetek telepiteni a dvd playert hogy hang is legyen. Akkor meg mi a fenének az a beépitet szemét ha csak fél megoldást nyújt ? És ugyanezt kéne csinálni a IE-vel is. Agyam tépem ,ha egy prg. telepitésekor kéri a legujabb IE-t ,meg WMP-t ,csak nem tudom minek . Mármint tudom ....
  • hornbali
    #120
    Szépen fényezed magadat...
  • Major
    #119
    Én is hülyegéknek tartom, hiszen tényleg egy átlag felhasználó, akinek mondjuk nete sincs. A windos feltelepítése után nem fog rájönni, hogy ő miért is nem tud valójában zenét halgatni. Amúgy az ellen tábornak mondom: Lehet fikázni itt mindent, de semmi sem kötelező! Nem kell windows-t sem wmp -sem használni, hiszen ne az fikázza ki a micrsoftos termékeket, aki illegáliasan használja azokat. Használjon linuxot vagy akármi mást! Ráadásul én a wmp 10-el megvagyok elégedve, jól kis összehozott progz lett!
  • Praetor
    #118
    Yeah!!!

    Ha jól értem, csak egy új kiadást kell a májkrémszaftnak megtennie. Szal a média pléjeres (nemtom ki használja) verzió mellé ki kell adni egy média pléjer nélküli verziót is. Akinek kell a mp-s verzió azt veszi, akinek nem az meg az újat.

    De ha tévedek, javítsatok ki.

    Évek ótan nem használom a beépített lejátszót. Egy kellően tájékozott ember rengeteg jól működő+gyors (néha nyílt forráskódú) lejátszó közül választhat a lassú és túlhízott mp helyett.

    Nem fog összedőlni a világ...
  • dshk
    #117
    Aki olyan nagyon hiányolja a media playert, az a Microsoftnál reklamáljon. Az elmúlt években miért nem voltak képesek legalább néha, legalább látszólag kulturáltan viselkedni a piacon, és nem úgy mint egy tizenkilencedik századi szénmonopólium? Az EU bíróság tette a dolgát: betartatja a törvényt. Ami mindenkire vonatkozik, a Microsoftra is. Senki sem hozott olyan jogszabályt, hogy mi pont a Microsofttal kiszúrunk. Sőt megpróbáltak vele tárgyalni, hogy mi lenne olyan megoldás, ami a Microsoftnak is jó. Ez azt hiszem éppenhogy pozitív megkülönböztetés...

    Egyébként meg az itélet nem csak arról szól hogy ki kell szedni a médiaplayert, sokkal fontosabb rész az, hogy a médiaplayer megírásakor használt bennfentes információkat is ki kell adniuk a konkurenseknek.
  • Emmegki
    #116
    A Jegyzettömböt mikor vetetik ki a Windowsból? És a '98-ban nem volt baj a media player? Azóta pedig rontottak csak rajta.
  • BlackRose
    #115
    De nem az amitől én félek egy ilyen radikális lépés nem valószínű, de azért az apróságok is milliárdokba kerülhetnek, de persze ez az EU birokratáknak nem fontos, mert úgyis a nép fizeti meg...
  • BlackRose
    #114
    Nem hiszem, hogy egyáltalán túlélné az EU ezt a forgatókönyvet, és lehet, hogy az Microsoft sem... ez olyan volna mint az USA vs SU total war... egy ilyen óriási bomba az IT iparban akkora szakításokat csinálna, hogy jobb ha rá sem gondolunk. Amikor két nagyhatalom nem tud megegyezni akkor mindkettő a halálba rohan, ezért az ilyenfajta én feletted vagyok politika nagyon romboló és inkább kiegyezésekkel kell elintézni az ügyet, pl. az USA ezt időben megértette, az EU sajnos nem.
  • bundee
    #113
    Nos, ha a ms megharagszik eu-ra, és át kell állni linuxra, akkor átmenetileg valóban kellemetlen lesz, de az ms-nek végkép. 25 ország kormányzati szimpátiáját veszti el, átállnák más oprendszerekre, példát mutatva a föld többi országának.

    Ez az ms legnagyobb rémálma!
  • bundee
    #112
    Azért baj, hogy a wmp benne van alapbol, mert valoban rontja a a gazdasagi versenyt.

    Az operacios rendszer annyit tesz, hogy mukodteti a gepet, es softwareket kepes futtatni. Persze, ma már alapkövetelmény, hogy tele legyen minden szarral, de akkor legalább ne integrálják bele teljesen.

    Szerencsére, az eu normálisabb részein még ügyelnek a tiszta versenyhelyzetre. Pld. Matáv is visszaél a monopóliumával, amit a t. képviselők szupi törvényei tettek lehetővé, mert fel kellett volna darabolni szépen a céget, külön cégnek a telefonkábel hálozatot, a telefon szolgáltatást és az internetet.

    Egyébként xp installnál van lehetőség arra, hogy ne installálja a media playert?

    bundee
    ui.: SUPERGAMEZ HELP! Firefox-ban ha bármire kattintok a sg.hu-n, nem nyitja meg, csak loading, loading, loading, és semmi nem történik. Se cikkeket, se forum semmi - ie persze azonnal nyitja :( 576.hu-nál csinálja nekem ugyanezt :(
  • BlackRose
    #111
    A Microsoftnak ebből semmi kára nem lesz ez az igazság, mert 2 nap múlva fenn lesz a WMP minden gépen, vagy a user fogja letölteni, vagy pedig a Windows Update... de ez szerintem egy felesleges erőlködés, vagyis ahogy már mondtam az EU megmutatta, hogy megnyerte az első menetet, csak azt felejtette el, hogy az MS lábon maradt, és írtozatos nagy ütést képes leadni a következő menetekben, mert nem kell elfelejteni, hogy az EU-nak jelenleg sokkal nagyobb szüksége van az MS-re mint vice-versa... képzeld csak el mi lenne ha az MS kicsit megharagudna? Azt hiszed, 2 nap alatt átállunk mind Linuxra, ez évekbe és dollártriliárdokba kerülne, éppen ezért próbálja az EU és nem csak az EU valahogyan korlátozni az MS hatalmát, és ez rendben van, viszont ott a baj, hogy ezt teljesen rosszul teszik, így nem lehet az MS-t korlátozni, esetleg megharagítani és rávenni, hogy még nagyobb hatalomra törekedjen.

    Ide írnám, hogy az MS azért akar mindenben saját megoldástát kényszeríteni a userekre, mert megtehieti (olvasd van neki saját megoldása), míg a konkurencia nem képes ilyen széleskörű fejlesztéseket elviselni, és ezért fogadják el a mások megoldását (tiszta kényszerből), de ha van nekik saját megoldásuk akkor éppen olyan keményen probálják mindenkire ráerőszakolni mint a Microsoft.
  • tehen_m
    #110
    Most meg miért nem tudom átszerkeszteni a kommentemet?
  • tehen_m
    #109
    Tehet több 100 ember munkáját megcsinálhatja.
    És a hőbörgéssel rámutat a hibágra (többen elégedetlenek lesznek) ==>logikus lépés (lenne) hogy az ms meg tesz ellene valamit.
  • PityBull
    #108
    "-Ha valaki x pénzat fizet egy winért akkor ne legyen már az a feladata hogy javítsa...."

    Ki mondta, hogy feladata?? De ha valaki hőbörgés helyett tesz is valamit, az azért ugye nem baj??
  • rage
    #107
    Én telepítek Nero Ultrát, aki ilyesmiket kér
    Abban is van minden, ami CD-hez, DVD-hez kell...
  • h4x0r
    #106
    "-Ha valaki x pénzat fizet egy winért akkor ne legyen már az a feladata hogy javítsa...."

    Ha valaki viszont kap ingyen egy jo programot/OS-t, akkor az legalabb vegye a faradsagot, es segitsen, ha tudj. De ez is csak ajanlott.
  • strogg
    #105
    http://index.hu/tech/szoftver/xp1223/
    rage.
    ennek van egy ilyen aspektusa is.
    pl: longhorn-t hogy akarják majd "forradalmi újdonságokkal" kaidni, amikor a rendszer szinte teljesen néma? Rádiójáték lesz az avalon motor?
    Érted miért érvágás?
    OEM-ként hogyan fogod ealdni?
    Ráadásul itt a hírben részletezik az ítéletet. Nem adhatják csökentett funkciójuként megbélyegezve az MP nélküli verziót. ez további büntiket stb hozhat magával. még 2-3 ilyen bünti, és a wint halálra ítélték európában.
  • tehen_m
    #104
    "Alkosson valamit, végezzen hasznos tevékenységet a másik fikázása helyett"

    -Ha valaki x pénzat fizet egy winért akkor ne legyen már az a feladata hogy javítsa....
  • strogg
    #103
    rage
    Aki ebbe beleütközik az a warez wint is mással rakatja fel. Ez gondolom világos volt.
    Minden a felhasználó környezetén múlik.:)))
    1ébként nagyon sok 1 bites júzernek raktam már fel uhu-t, és ha hiszed ha nem a lustasága vitte rá al inuxra. Egyszerűen megunja kérni a lejátszót, a cd író progit, és az ilyeneket, az uhu-ban benne van alapból. nem egy júzert "térítzettem" meg így. Egyszerűen csináltam neki egy dual boot-os gépet, azán egyszer csak megyek, és az acidrip-el rippeli a DVD-t. Egyszerűen lusta volt keresni, amikor ott vna gépén. Hidd el nem mind1, mi van a gépen default. Eszméletlen sokat számít.
  • Sityi
    #102
    A Linux-disztribekben kapásból van 3-4-sok CD-player proggy, Winben csak a WMP. Innentől fogva bukta...
  • Sityi
    #101
    Az érvelésedben az a hiba, hogy magadból indulsz ki. Mit gondolsz, az akciósgépvásárlók közül mennyien hallottak már valaha ezekről: Total Commander, Winamp, bsplayer, Mozilla, Opera, Firefox, Thunderbird, The Bat!, stb...? És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy egyáltalán meg tudja-e keresni az interneten, mert persze a Google-t sem ismeri... Jó neki a Windows Intéző meg az IE, a WMP-ről már nem is beszélve.
  • rage
    #100
    Aki abba beleütközik, hogy nem megy a CD játszás, s ezt képtelen egy letöltéssel orvosolni, az aligha fog Linuxot használni
    :)
  • PityBull
    #99
    Ebben az ügyben engem igazából az érdekelne, hogy ha kiveszik a WMP-t a Windowsból, akkor mennyivel lesz könnyebb vagy jobb egy átlagfelhasználó élete?

    Mert ha annyira se ért a számítástechnikához, hogy installájon egy progit, akkor ott áll majd médialejátszó nélkül...

    Ha meg képes arra, hogy feltegyen egy másik médialejátszót (ha éppen nem tetszik neki a WMP), akkor felpakol egyet és kész...

    Ja, hogy ebben a történetben nem a felhasználó érdekei a fontosak... Bocsi!
  • hornbali
    #98
    De legalább van, és nem azzal kell kezdened hogy felteszed az OP rendszert és 1-2 óráig szedegeted a progiat hozzá.
  • rage
    #97
    Nekem a WMP pont jó arra, amire használom
    A netről letöltött kis vackokat tökéletesen lejátssza, illetve egyszerű vele mp3-ba grabbelni.

    Komolyabb dolgokra ott a BSPlayer,a Winamp,
    van fent Quicktime...
  • strogg
    #96
    Szerintem nem telejsen mindegy. Pontosan az OEM csatornák miatt.
    Ha 2 év múlva az évente eladott (hasmara csapok, ne vegyétek komolyan a számot) 10ezer pc-t mondjuk Mo-n. az MP nélküli winnel küldik ki, akkor ugyanúgy lekerül a gépről kb 2 nap múlva, mint a mostani SEX-es gépekről az UHU:) És megy fel a vagy warez win, vagy egy Linux. Mindenképpen azt eredményezheti, hogy a home "lúzer" júzer szerint a win "egy szar mert a CD-t sem tudom meghallgatni", ami az m$-nek kemény csorba egy idő után, ha meg linux megy fel, akkor piac vesztést is eredményezhet. Ez volt az EU célja, és el is érheti. A többit eldönti az idő. Nem véletlen görcsölt az M$ a fellebezéssel. Jobban megérte volna neki a "nesze itt a büntetés, hagyjuk egymást békén végre" megoldás, ahogyan azt több céggel történő per végeredményeként már ismerhetünk.
  • Sityi
    #95
    Neked lehte, hogy mindegy, tulajdonképpen nekem is, de a hipermarketből vásárló "q-ra nem értek a számítógéphez"-típusú ügyfeleket bizony érdekelheti... Azt sem tudja, mi az a WMP, de audioCD-t nem fog tudni lejátszani innentől fogva...
  • hornbali
    #94
    Meg elvileg ez a verzió plussz lesz az eddigiek mellett.
  • fako
    #93
    Azert nincs alternativaja a wmp-nek mert eleg keves ember hasznal alternativ lejatszot, mivel megfelel neki a wmp. Nekem sem lenne semmi bajom az integralt programokkal, ha azok jók lennenek, de se a wmp, se az internet explorer nem uti meg azt a szintet ami elvarhato lenne. Vannak _ingyenes_ bongeszok meg media lejaccok, amik kozel annyit, vagy talan tobbet tudnak mint az a microsoftos tarsaik. Ha cd/dvd iro-t tennenek a windowsba, akkor tuti valami gagyi szar lenne, viszont mivel fentvan mar egy iro, ezert nem raksz fel masikat, ebbol adodoan azt mar nem is fejlesztik -> eltunik.
    Amig nem volt integralva az IE a windowsba, addig alig hasznaltak IE-t, verseny volt, es eleg durvan fejlodtek a bongeszok. Amiota csak IE van, semmi sem fejlodik, csak egy-egy nagyon durva hibat kijavitanak 1 ev alatt, raadasul eljutottunk oda hogy nagyon sok weboldal a nem eppen szabvanyos IE ala lett keszitve, ezert a szabvanyos alternativ bongeszoknek egyel tobb akadallyal kell megkuzdeniuk.
    Van egy URL-em ami egy avira mutat, le akarom tolteni, beirom IE-be, le akarja jatszani, de olyan hogy save vagy ilyesmi nem talalok. Kell valami mas amivel le tudom tolteni. Ugyis fel kell tennem valamit.
    Vagy pl le akarok jaccani egy felig letoltott avit, wmp-vel nem lehet, ezert vagy kell egy masik player, vagy kell egy avilezaro progi, vagyis ugyanott vagyunk mintha nem is lenne wmp, es fel kene tennem 1 jo lejaccot. Es meg sorolhatnank hany programot tesz fel igy is a normal user azert, mert az alap windowos szart sem er: kezdve a file managertol, mp3 lejaccon at a kepszerkesztoig.
    Tehat a lenyeg hogy az egyszeri usernek is mindenkeppen fel kell raknia programokat, akkor meg mar mind1 hogy egy bongeszovel tobb vagy kevesebb
  • rage
    #92
    Ha legközelebb fel kell tenni új Windows-t, akkor majd legfeljebb letöltöm a Media Playert is. Az a 10 mega nem ver földhöz.

    Szerintem, nekünk felhasználóknak ebből végképp nem kéne ekkora ügyet csinálni.
    Ez presztízskérdés a Microsoftnak, de nekünk tök mindegy. Ha lesz benne, akkor lesz, ha nem akkor nem lesz. Teljesen mindegy.
  • hornbali
    #91
    Én spec. egyetértek veled. Egyedül abban nem hogy: "a termlékeken a tagállamok területén a tagállam nyelvén írt címkek ell legyen, az élelmiszerek minőségét is szabályozza"
    Igen de ez a vásárlók érdekeit képviseli, de a WMP nélküli Windows az nem a felhasználók érdekeit képviseli.
  • NEXUS6
    #90
    Na most lehet, hogy nagyon válogatós leszek, de nekem akkor is az a véleményem, hogy a Linux akkor sem igazi alternatíva.
    Mert többek között akkor most melyik Linuxról is beszélünk tulajdonképpen, a 20 közül?


    Kösz szépen én nem akarok doksit írni, és nem akarok résztvenni az oprendszer fejlesztésében sem szt nállam jobban hozzáértőkre bízom.

  • Supergamer_real
    #89
    Ahogy elnézem a csillagot a regisztrációd ideje alapján kapod, nem a hozzászólások számának megfelelően:)
  • rage
    #88
    "designed for Windows XP volt ráírva"

    Hát, ez kb olyan mint a Supermachine 2000
    :)
  • strogg
    #87
    kaptam 1 csillagot. Ennyit dumáltam már:)
  • Supergamer_real
    #86
    "Akinek nem inge...."

    Azt hittem ez nyilvánvaló:)

    Viszont van itt éppen elég aki támogatta az ötletet amikor még nem volt döntés és pedig most ellenzi..... birka szellem...
  • strogg
    #85
    2x ment bocs.:(
  • strogg
    #84
    Huh. Egy másik topicba írtam, hogy miért is tartom marhaságnak az EU döntését. Aztán végigondoltam ,és nem olyan marhaság. De elötte reagálnék pár elöttem szóló véleményére.
    A MacOS -hez volt szerencsém párszor (8x széria, X már kimaradt az életemből). Az én szubjektív véleményem szerint semmi szabadságot nem ad.Nagyon nem tetszik benn, hogy agyon van integrálva. Igazi szoftveres buherációra nem ad lehetőséget. És én buheráttor vagyok. Ezért szubjektív a véleményem.:) Az m$ sajnos úthengerként ölt meg cégeket, fejlesztéseket, és rengeteg ötletet lenyúlt. A programozási következtetés (miért 2-3mp a control panel) az tényleg aranyos volt. Az EU döntésre visszatérve. Az EU azárt hozta ezt, mert ha az M$ olcsóbban adja a light verziót, akkor az OEM csatornákon könnyebben az terjedhet el. Ergo mag alá vágna vele. Ha nem adja olcsóbban, akkor az EU következő vizsgálata könnyen lehet az, hogy hogy is vann a butább okosabb verzió ár eggyezése? Ráadásul ezek után egy ilye nvizygálat vége lehet az, hogy mivel létezik a piacon MP nélküli verzió, forgalmazási korlátozást vezet be az EU területén az MP-s verzióra.
    Az ok pedig elég világos. Az EU nem egyszer kifejtette, hogy a Linuxot is komoly téneyzőként szeretné látni a piacon. pl: németek franicák eléggé a linux mellett állnak.
    Hogy miért szól bele? Nos azért, mert beleszól abba is, hogy a termlékeken a tagállamok területén a tagállam nyelvén írt címkek ell legyen, az élelmiszerek minőségét is szabályozza, és millió mást.Nem tálcán kínálja fel a fogyazstót a gyártónak, hogy azt tegyen vele amit akar. Ez az érem egyik fele. És amiért ez az egész topic szintén flame: Aki akar választhatja desktop-ra linuxot is. Számos "nem elvadult" júzert ismerek (rengeteget tényleg, alapból 20 jut eszembe csak a szűk környezetemben) aki köszöni szépen remekl megvan a windows nélkül. Köztük énis. De nem állok le itten arról vitázni "miért szar a win", vagy "miért jobb al inux". Aki amelyiket választja/használja az tudja miért teszi és kész. Nem helyes, ha a katolikus győzködi a reformátust, az ő hite miért jobb. Értitek a hasonlatot gondolom.:)
    Abban is egyetértek az előttem szólókkal, hogy aki nek gondja van a winnel az végre ne pofázzon a levegőbe, és fikázzon ész nélkül, hanem álljon át linuxra/bsd-re, stb... Álljon át, használja,és örüljön a rendszerének. Még vulgárisabb leszek!
    Alkosson valamit, végezzen hasznos tevékenységet a másik fikázása helyett. Ha linuxos vagy: Írj doksit, fordíts, programozz, debuggolj, magyarán építsd a linuxos közösséget.
    Ha wines vagy? Nos a win platformon legalább annyi a teendő, mint a többin. Ha találsz hibát jelentsd. Ha tudsz jó megoldást publikáld. Ha segítséget kérnek tőled segíts! A Wines fórumok legalább annyira tele van segítség kérő üzenetekkel, mint al inuxosak. Mindnekinek van dolga, csak észre kéne venni. Végszó: Ne fikázz, van dolgod a saját portádon épp elég:)
    Ne sértődjön meg senki. Nem bántásiból írtam. És gondolom sokan egyetértenek velem.
  • NEXUS6
    #83
    Szerintem is igaz amit írtál.

    Valóban szemléletet kéne adni. Csak ez önmagában felesleges elvontság, ha a számítógépek 90%-án amúgy is win van.

    Senki nem értené, minek ez a "túlzott" elméletieskedés.

    Akkor viszont lenne értelme, ha nem csak winxp, meg win2003, meg winme meg winapámf.sza lenne hanem 4-5 egymástól valóban különböző oprendszer/architektúra.

    Akkor egy csomó gond magától is megoldódna. Többek között a mostani télleg kritikus fertőzöttségi helyzet!!!!

    A cégek meg nem a bíróságon hanem a piacon döntenék el az üzletet!!!