202
  • mireez
    #82
    én sose mondtam hogy helyes, kikérem magamnak!
  • Supergamer_real
    #81
    Na srácok.. most mindenki nézze vissza a kapcsolódó cikkeknél a forumokat és nézzetek magatokba akik akkor azt mondták, hogy nagyon helyes, azok közül hányan találjátok most hülyeségnek?

    Nevetséges...
  • _Vegeta_
    #80
    Internet Exploler nelkuli windowst is okos otlet lenne kiadni. :P

    Sityi: Igazad van, teljesen ertelmetlen kivetetni a wmp-t. De ez politika. :)
  • Sityi
    #79
    Komolyan mondom, én nem értem, ami ebben a világban zajlik... Mi a rákért kell kivenni a WMP-t a Windowsból. A bénabéla, aki úgysem ért hozzá, nem fog tudni médialejátszót telepíteni. Az automatikus frissítéssel meg úgyis lejön, mert alapból úgy van beállítva, hogy mindent szedjen és telepítsen, ami kell. Ez meg ha jól emlékszem, olyan.
    Amúgy szerintem az MS hozzáállását Váncsa István fogalmazta meg a legjobban (ezt még 1998-ban írta):
    "[...] A Microsoft viszont azt látja, hogy ami platformfüggetlen, az egyszersmind Windows-független, azaz Microsoft-ellenes, és így már nem is igazán független. Ahhoz, hogy igazándiból függetlenné váljon, egyedül Windows alatt szabad nekije futnia. Valójában a brezsnyevi külpolitika látásmódja éled itten újjá, az ugyanis arról szólt, hogy az el nem kötelezett országok akkor és csakis akkor lehetnek igazából el nem kötelezettek, ha teljes szívvel elkötelezik magukat Moszkva mellett.
    A másik motívum a tudományos szocializmus eszköztárából való, arról van szó, hogy ha a Párt olyan erővel szembesül, ami nélküle jött létre és önállóan működik, akkor kapja magát és az élére áll. [...]"
    Ténylegesen igazságot tenni kvázi lehetetlen. A Linux-disztrókban megadatik a l-/j-úzernek a választás lehetősége: Konqueror vagy Mozilla, KDE vagy Gnome, stb. itt a Winben csak gyomlálni lehet (mert arról szó sem lehet, hogy a Winnél is választani lehessen - á, inkább heréljük ki).
    A harmadik gondolatom az olyan egyszerű emberkékkel van, akik arra "kényszerülnek", hogy számítógépet használjanak, emiatt valamennyit muszáj tanulniuk, és mindezt Windows alatt teszik. Tényleg no offense meg peace, de mitől ezoterikusabb egy Linux KDE felülettel? Nem inkább arról van szó, hogy az oktatás arról szól, hogy "van a Start menü, az az idétlen zöld gomb ottan alul", nem pedig _SZEMLÉLETMÓDOT_ oktatnak? Vagy mi van azokkal, akik nem is akarnak tanulni, csak megveszik az akciós gépet a hipermarketben, majd 2 nap múlva viszik vissza, hogy ez nem működik, mert "boot error: non system disk or disk error"-üzenettel fogadja őket mindig, mert az árban semmilyen oprendszer nincs benne? Vagy ha valahonnan kerejtett egy kalóz Wint (mert ő a munkahelyén messziről olyat látott, valamint a gyermeke is azon szocializálódik éppen), de nem update-el, nem használ vírusirtót, ad/spy killerről még nem is hallott, ráadásul a fél világ PR-szemetét megnyitja, akkor mi lesz? Nem-e inkább arra kéne fordítani az erőforrásokat, hogy oktassanak, emberi áron lehessen szoftverhez jutni, semmint ilyen hülye, idétlen és semmitmondó ügyekkel pepecselni, hogy most van-e WMP vagy IE a Windowsban vagy nincs?
  • BlackRose
    #78
    Egyébként, nincs értelme annak amit írsz, mert ezt nem lehet így összehasonlítani, bizonyítékul pl. ha egy Linux gép mellé állsz, és kinyitod rajta mondjuk rá a Control Centert, ugyanúgy 1-2 másodpercbe kerül az operáció, de a rendszer kikapcsolása is legalább annyi időt vesz igénybe mint a Windows-on, de álltalában még többet is, hogy miért hát ezt majd esetleg egyszer elmagyarázom, de mot itt keményen OFF topic lenne...
  • hornbali
    #77
    Csak te és köztünk az a baj, hogy te Machintost használsz, ok, senki nem kötött bele, és még egy szóval sem szidtuk.
    De te ellentétben szidod a Windowsot, annak ellenére hogy itt sokak tudják használni.
  • mireez
    #76
    halgassámán, te nagyon hülye. idegesítő vagy a sok hülyeségeddel.
  • mireez
    #75
    ja, utána meg: "Windows nélkül kell kiadni a Windowst mert kiszorítja a többi OS-t":D
  • The Termentor
    #74
    Beszarok rajtatok!!
    ez hihetetlen. most oszinten ki hasznalt mar innen machintost??? nem az hogy lattad a kirakatba anem legalabb ket napig??? na hat ezaz bazzeg!
    tudod mi a tre? az hogy ezt a dvdt ugy hivjak hogy mac os x.
    legalabbis amit leirtal. ja bocs nincs benne virrusirto. de minek? alig van mac re virus. nem azer mer az olyan jo! hanem mer nem hasznaljak annyian.
    "lol, nehogymá az legyen a baj, hogy a wint könnyebb/egyszerűbb használni"
    nem az ! jaj de jo lenne. nekem az a bajom a vinnel hogy nem egyszeru hasznalni!! mivan te haluzol? vagy nem latod jol a betuket? vagy ennyire nem tudok mar magyarul hogy erthetetlen amit irok???
    en pont azer nem azt hasznalom mer nem egyszeru. es nem " teszkos haver" rakta ossze hanem egy hiperszuper osszerakott konfig! designed for win xp volt rairva. szal nemtom. biztos en vagyok a hulye. nem ertek hozza. eppen ezert szeretnem hogy egyertelmu legyen az hogy szamitogep. vagas???
    ha valaki meg azt valaszolja erre hogy suta fasz meg virusiro baratja meg ms ellenes akkor azt kivanom hogy hasznaljon elete vegeig vindozt es ne vegye le soha a "szemellenzot" es ne tudjatok meg hogy a NAGY es josagos MICROSOFT nem is annyira szuper.
  • hornbali
    #73
    Volt egy felmérés, hogy X napig ment egy gép a neten Windows XP SP2-vel, Linuxal meg mittom én még mikkel, és a Linuxra támadt férgek száma megegyezett majdnem a Windows XP SP2 -re támadt férgek számával.
  • blackeagle
    #72
    "de lásd sp2ben már van tűzfal ami megvéd minket!" olvass már vissza 2 nappal ezelötre. mit véd az sp2 tüzfal ?
  • hornbali
    #71
    A kövi lépés hogy az Outlok Express nélkül kell kiadni az XP-t, mert az kiszorítja a többi levelezőt :D
  • Darth Sith
    #70
    most ez mér jó nekik? kiszorítják a különböző player-eket... Saját oprendszerük, azt tesznek bele amit akarnak. Ha azt mondják kiszorítják, akkor más player fejlesztők írjanak a lejátszójuk köré egy oprendszert, és nem lesz kiszorítás..
    Ilyen mértékü baromságot.. Amerikaki vállalatnak, az EU-ból parancsolgatnak.. Nem védeni akarom a M$-t, de azé ez eléggé lol. Csak arra jó nekik a M$, hogy jól lekopasszák.. De úgyis eléri vhogy Bill papa hogy ezt az ítéletet megváltoztassák..
  • BlackRose
    #69
    Milyen barmok, ha már csonkították a Windowsot, akkor talán pl. az IE-t kellett volna kivenni belőlle (ott legalább van életképes konkurencia - FireFox, Opera...), nem tudom ki a konkurencia a media playerek piacán, az Apple QuickTime így is fennvan mert a WMP nem futtatja a .mov fájlokat a RealPlayert meg nem rakja fel senki sem akinek 1 csepp esze van... na aztán mindegy, mert a media player piac aztán óriási. Szerintem nagy ott a baj ahol valaki kívülről határozza meg egy termék tartalmát - a jó öreg kapitalizmus azt hiszem ezt a jogot gyártónak adja meg (és van egy tiltott lista amit nem szabad forgalmazni - drog, rádióaktív anyag, tiltott fegyverek, windows media player (na ez az utolsó kész röhely, amely egyébként csak az EU-ban érvényes, a világ többi fejlett(ebb) országaiban pl. USA, Japán, Kanada, Austrália, stb. ez hála Istennek nincs)), és itt még a vásárlok is megvannak károsítva, mert kevesebbet kapnak egyenlő pénzért mint amennyit kaptak eddig. De a legnagyobb abszurd, hogy most ez plusz pénzbe fog kerülni, mert a userek 80-90% lefogja húzni a netről a wmp-t, és ez pénzbe kerül (egy csomó felesleges bandwidth használat, idő, stb.) és persze ne beszéljünk, hogy ennek semmi köze az értelmes dolgokhoz. Na mindegy, az EU megmutatta a Microsoftnak, hogy megnyert egy menetet, na most, hogy a Microsoft válassza erre mi lesz (mert azt hiszem nagyon nagyot tud válaszolni) azt majd meglássuk, persze csak az a baj, hogy az egéssz vacakolás árát a vevő fogja megfizetni, de azt már megszoktuk.

    P.S. olvashatjuk, hogy nemsokára a játékok is erre a tiltott listára kerülnek... mert valami nagy(agy) azt mondja, hogy káros a hatása... szép jővő, a volt SU-ban sem voltak ilyen baromságok.
  • hornbali
    #68
    Veled is egyet tudok érteni.
  • janos666 #67
    Tudom hogy rosszat tenne a gazdaságnak és hosszú távon talán még nekünk is, de én örülnék ha lenne egy DVD amit berakok egy szűzre formázott gépbe, bebootol, megkérdez pár apróságot, (de előre, nem menet közbe) feltelepül egy ~1 óra alatt és felrak mindent ami szem szájnak ingere, azaz operációs redszer, vírusortó, tűzfal, médialejátszó, böngésző, meg az összes faszom kis utiliti amit a felmérések alapján szép számmal használnak az emberek, és ha valami mégis kimaradna akkor rendesen működne az a funkció, hogy a file kiterjesztése alapján megkeresi neten a szükséges programot és elküld oda ahonnan leszedhetem/megvehetem (persze én warezonám, de...)
    Na ki az aki még örülne egy ilyen DVD-nek?
  • p00h
    #66
    Én nemtom mér v mitől alakult ki ez a nagy windows-microsoft utálat amit pl termentor képvisel. Manapság divat utálni a windowst és így billnek meg tűrnie kell h hogyan nyomnak megint tortát az arcához . Énse vok pl teljesen megelégedve a windowssal, mert tényleg vigyázni kell rá, h jól működjön de erről nem csak a microsoft tehet hanem pl a sok fasszopó vírusíró stb. Ezis vicces, h akik a microsoftot utálják többnyire a vírusíróknak szurkolnak, de természetesen a windowst qrvaanyázzák mikor jön a vírus és baszhatják. na mind1... És azis igaz h az átlag user netezés közben tönkreteszi a gépét, de lásd sp2ben már van tűzfal ami megvéd minket! Hát nemtudom, de pl a windowsos tűzfal engem mostani rendszeremmel jobban megvédett mint a zonealarm tette legutoljára. Szal én pl leszarom, h a microsoft terjeszkedik,1:úgyse tud mindenkit kinyírni, 2: ne gyertek a kapitalizmussal mint alább tette vmelyik okos, mert manapság törvények szabályozzák ezeket a dolgokat. befejeztem.
  • mireez
    #65
    SP1-gyel kellett belettni Winbe, a "Programok hozzáférhetőssége és alapértelmezése" lehetőséget pont emiatt, hogy WMP-t, IE-t ki lehessen lőni... szal seggek ezek a jogászok.
  • hornbali
    #64
    Szal itt sztem az EU részéről inkább a Microsoft szivatása történik és nem a felhasználók érdekeit nézik.
  • Killgore
    #63
    Így van, nem köteles azt használni. leszed egy playert, ami neki szimpi, és nyomatja azzal a dolgait. ennyi.
  • hornbali
    #62
    De én most az EU döntését már csak azért sem értem, mert ha valakinek nem szimpi a WMP akkor nem használja és feltesz helyette mást, és ahoz társítja multimédiás alkalmazásokat.
  • hornbali
    #61
    Így igaz. Minél egyszerűbb annál több átlag user fogja használni.
  • Killgore
    #60
    Tényleg, csak arról volt szó, hogy ne legyen beleintegrálva a winba a MP, nem arról, hogy mellette a dobozban nem lehet expansion lemezen...
  • mireez
    #59
    :) igaz is:)
  • FTeR
    #58
    lol, nehogymá az legyen a baj, hogy a wint könnyebb/egyszerűbb használni
  • mireez
    #57
    "szal az emberek sutasagarol van szo " látom magadról beszélsz:)
  • FTeR
    #56
    éjjen, telepítés után felvillan a kis ablak, kivánja letölteni a MP legújabb változatát? Igen Nem és kész feltelepűl ( vagy kis expensön lemezen ott lesz a dobozban amitől autómatikusan feltelepül), mintha mindig is ott lett volna...
    Terminátor gondoltál már arra, hogy esetleg nem a winnel volt baj, hanem szar hw-vel amit valami okos havarod ( vagy bolt) teszkó gazdaságos winyóval összerekott?? Bírom az ilyen 1 tapasztalatos végkövetkeztetéseket.
    btw, még jó hogy ingyenes az OSX, csak a vasat kell megvenned hozzá...de jó
  • rutom
    #55
    Alapjaban veve persze minden szovegszerkeszto azt tudja, de ha egyszer megnezel egy open office-t, akkor lehet, hogy nem talalsz meg minden dolgot az elso pillantasra (pl automatikus tartalomjegyzek, stb.)
    Es egy ATLAG user pedig meg ketsegbe esik. Egy ECDL tanfolyamon az elso oran azt tanultak, hogy az egerrel, hogy kell iranyitani a pointert a kepernyon. Szoval az ATLAG user tenyleg: dumb user
  • Killgore
    #54
    Ehh
  • The Termentor
    #53
    ja csak hogy machintosra is van ogyanugy office. mar idotlen idok ota. szal az emberek sutasagarol van szo hogy jo az amit keszen a szajukba adnak es mar reg elveszett beloluk az a vagy hogy Tudas. vagy nem tudom hogy hivjak . az a tipikus szuzuki vasarlo aki egeszben gondolkodas nelkul nyeli a szemetet amit az agyaba ontenek. ezert van ennyi vindows os gep.
    es ez a tendencia csak noni fog. mer mar egyre kevesebb erofeszitest kell megtenni ahhoz hogy celba erjunk.
  • Killgore
    #52
    Figyi! Nem tetszik neked a Win, meg az egész MS úgy ahogy van. ok. Felfogtuk, megértjük. De attól még nem kéne ilyeneket mondani, ezzel csak magadat égeted...
  • mireez
    #51
    ne mondd már hogy olyan sok különbségek vannak a szövegszerkesztő programok közt... hogy mást nem tudna használni.. ne nevettess már.
  • mireez
    #49
    naja... én is:)
  • rutom
    #48
    Szerintem sokan azert vesznek windows-t mert naluk a szamitogep es a windows egyet jelent. Pl egy titkarno, aki ECDL vizsgat tett, nagy nehezen megtanulta a word-ot, nem fog atterni masra. Emiatt megveszik neki a csucsgepet windows-al meg az egesz office-ot, pedig csak szoveget szerkeszt. Ugyanakkor valoszinu eleg lenne neki egy kisebb teljesitmenyu gep is linux-al meg open offce-al (esetleg egy szerver-vekony kliens megoldas), aminel mar a hardveren sporoltak a szoftver meg ingyen van. Az ingyen szoftvert meg szerintem tenyleg olcsobb, hiaba vedekzeik azzal az MS, hogy nagyobb a fenntartasi koltsege: Egy atlag user ugyse fog tudni feltelepiteni egy windows-t (neha mar attol ketsegbe esik valaki, hogy az ikon 2cm-el arrebb van a megszokott helytol). Egy hozzarto redszergazda kell pl 20-40 userenkent, akit ugyis win es linux eseten is meg kell fizetni.
  • Killgore
    #46
    Azért én bevállalnám :)
  • hornbali
    #45
    Továbbra is fentartom azt hogy az "EU az ne pofázzon bele a Microsoft termékeibe"
    Te rizsáztál nekem sokmindenről, csak nem értettél meg engem.
    Az EU milyen jogon szabja meg azt hogy a Microsoft a saját oprendszerébe melyik saját programját integrálja bele.
  • mireez
    #41
    bölcsebb maradtál volna, ha nem szólaltál volna meg.
  • quentit
    #40
    Te eléggé butus vagy, már bocs.
    Örülj neki, hogy az állam szabályozza a kapitalisták viselkedését. Ha nem tenné.... Nos nézz vissza, hogy a történelemben, hogy mit műveltek a vad kapitalisták...

    Félreértések elkerülése végett: jó a kapitalizmus, meg a demokrácia, de kell némi állami szabályozás is (pl. az esély egyenlőség miatt. eme döntés is azt szorgalmazza)

    Amúgy meg miért rossz a windows? Hát egyszer számolj utána... Egy mai átlag gép másodpercenként 2-3 milliárd műveletet haj végre. Ehhez képest a windowsban bármely egyszerű művelet (pl. control panel megnyitása) több másodpercet, azaz több tíz milliárd műveletet vesz igénybe, ami egyszerűen nevetséges. Egy doom3 pl. ennyi idő alatt kb. 100 képkockát kiszámol, ami pedig egy kicsit több, mint ami néhány 32x32-es ikon kirakásához kell (a mai játékok több száz min. 512x512-es texturát használnak, ami sok nagyságrendel több, mint az ikonok mérete). Egy mai átlag vinyó pedig 20-30 MB-ot is beolvas egyetlen másodperc alatt. Odavinni az olvasó fejet valahova, kb. 10 ms, azaz egyetlen századmásodperc. Akkor miért kell több másodperc pl. ahhoz, hogy megnyissa a control panelt (vezérlőpult), vagy pl. a start menüt, vagy MIÉRT KELL AKÁR FÉL PERC-EGY PERC AHHOZ, HOGY KIKAPCSOLJON A SZÁMíTÓGÉPEM????????? Jó esetben 10 másodperc... MIÉRT??? Aki egy kicsit is tud programozni, az rájön, hogy ez nevetséges. A microsoft mindig visszalassítja az oprendszereit. Egy control panel ugyanúgy 1-3 mp alatt nyílott meg egy Windows 3.1-en 1993-ban egy 386-os, 40 Mhz-es gépen, és egy mai Windows XP SP2 alatt 2004-ben egy több gigaherces gépen...

    Ahhoz hogy hardware fejlesztésre bírja az MS a fejlesztőket pl. valami intel-microsoft együttműködés miatt, nos ezt értelmesebben is el lehetne érni... VALÓS fejlesztésekkel. De az MS-nek egész egyszerűen nincs valódi konkurenciája. DE: ez nem lesz mindig így. Egyszer nagyot fog bukni az MS is!
  • Killgore
    #39
    Szép kilátások vannak a jövőre nézve mi?
  • hornbali
    #38
    Én értelek, de nem csak a Microsoftot kellene ezért okolni!!!
    Mert nem ő miatta szenvedsz leginkább. Hanem a sok olyan ember miatt aki direkt kihasználj a gyengepontokat...