202
  • h4x0r
    #162
    Ebben mindig is egyetertettem. Nincs rosszabb annal, mint amikor gorcsosen probalnak hasznalni valamit, ami nem arra valo. Bar vannak pozitiv lepesek a Linux "jatszhatova tetelehez" (Cedega: WineX, Wine, egyeb nativ Linuxos game-k). Probald ki, alkoss velemenyt. Meg a kozhiedelemmel ellentetben a Windows es a Linux megfernek egy vinyon. Sot, van asszem Winre telepitheto es Winbol indithato Linux is.
  • hornbali
    #161
    Akkor abban gondolom egyet tudunk érteni hogy aki ért ahoz amit használ, annak nem lehet igazán nagy problémája. Mert biztos jó a Linux is de én nem értek hozzá. Az amúgy igaz hogy jáccani nem lehet rajtukM
  • archkoven
    #160
    Én nyilván a hülyék táborába tartozom mert még a sok magyarázat ellenére sem találtam sok értelmet a mondandódban.
  • h4x0r
    #159
    Nalam detto, csak a kulonbseg a gamek hianya es a Linux :D
  • hornbali
    #158
    Jah én végülis gamer vagyok de kb. a nap 18 órályában a neten is fent vagyok. A gép adatokkal is csurdig van, szal nem nevezhető átlagosnak felhasználása.
    Igazából ha megtudod védeni a Windowsod akkor már mindegy mira használod.
  • h4x0r
    #157
    Nem egyetlen. Ott van meg gyengen a Win2k :-)
  • Tetsuo
    #156
    Hogy ideális választás az túlzás.. egyetlen lehetőség, így a pontos.
  • h4x0r
    #155
    35 Ft draga erte... szamomra. :-D

    Amugy valoban megeri, mar akinek. Tudod, mindig az szamit, mire hasznaljak. Pl. routernek nem eri meg. Irodai programnak sem. Gamereknek idealis valasztas... asszem :-)

    Amugy nekem ket eve nincs fenn jogpiszkos SW a gepemen es egy petakot sem fizettem meg ki.
  • hornbali
    #154
    Most őszintén sztem egy OEM Windows XP Professional HUN -ért nem drága a 35e forint.
  • hornbali
    #153
    Én is megveszek egyes játékokat, ami nagyon teccik vagy ami nem beszerezhető máshonnan.
    Ha a Windows sem lenne elérhető azt is megvenném.
  • Tetsuo
    #152
    Mérnem lehet beszélni egy mosóporról??
  • Aaron Hallam #151
    jah de ez olyan hogy ha nem om leszedni a netről akkor megveszem alap... azok a játékokamik naaagyon teccettek azt meg is vettem eredetiben.. pedig meg volt a gépen... meg persze azért is mert úgy jobb a neten jáccani de részben azért hogy támogassam a fejlesztőket
  • h4x0r
    #150
    A bűnöző meg nem lopna, ha lenne egymilliárdja :-)
  • hornbali
    #149
    Én spec ha nem lenne meg az XP onnan ahonnan megvan, akkor IGEN megvenném boltban.
  • Aaron Hallam #148
    esetleg valamelyik linux topikban is meg lehet bveszélni
  • Aaron Hallam #147
    Küldem privit
  • h4x0r
    #146
    Igen. Szivesen segitek. De nem ezen a forumon kene megbeszelni, mert megharaxanak :-)
  • Aaron Hallam #145
    jah amúgy látom te is linuxos vagy.. dc-n meg nem igazán segítenek... tudzs segíteni linux installal kapcsolatban?
  • Aaron Hallam #144
    Htx :D
  • h4x0r
    #143
    Csak nehogy falnak menj azzal az "Éléktronyikus áutó"-val. De azért hajrá...
  • h4x0r
    #142
    Semmire nem vagy rakenyszeritve. Csak ajanlott, de meg lenezni sem fognak, ha nem irsz kodot. A szabadsag pont az, hogy hasznalhatod es modosithatod a kodot sajat izlesed es szakertelmed szerint. Magyaran van lehetoseged egy jobb dolgot irni, ha vmi nem tetszik. A nyilt forrasu kodokat tanulmanyozva/modositgatva jobb programozo lehetsz, mert megismered programozasi szempontbol a progi mukodeset. Semmi sem kotelezo.

    A masik: a 40 Linux disztrib kozt nincs nagy kulonbseg. En Slackware-t hasznalok, de az XOrg-omat meg Debian alatt forditottam. Tokeletesen mukodik. Az a 40 (amugy inkabb 100-200, ha a hazi Linuxokat is beleszamitjuk) disztribucio pont a valasztas szabadsagat jelenti. Azonkivul nincs olyan sok kulonbseg. Es a 80/20-as szabaly itt is mukodik: az emberek 80%-a a disztribuciok 20%-at hasznalja.

    Amugy mondok egy erdekes peldat: a desktopomon Slackware 10 van, mert az jo geekes :-), a "fileszerveren" Debian sarge van, mert azt konnyu frissiteni es sok csomag van hozza, a 486-os gatewayen pedig FloppyFW van, mert az fut 8 megan is. Ezt egy disztribbel hogy csinalnad meg?
  • Aaron Hallam #141
    Huuhh sok hozzászólás volt... soknál csak fogtam a fejem hogy mennyi csúsztatás van..
    Windoze fanoknak: Mi is az a megelégedettség?: azért az árért amiért megvetted azt mondod hogy az egész úgy jó ahogy van és megérte az árát..Javítsatok ki ha tévedek de ha jól látom TI az INGYENES windows-t szeretitek nem az eredetit! (haha ezt énse gondoltam komolyen hogy megvette mindegyikőtök aki úgy végi meg isteníti a win-t de maradjunk annál hogy megvettétek jah és a megvevéshez a "cégnél a gépemen is ilyen van az nem ér").
    A másik dolog: ÚRISTEN ti télleg elhiszitek ezt a sok baromságot amit mondok (titszelet/by Ali G/ a kivételnek)? Amiket írtatok olvassátok át nézzétek meg hogy milyen logikára építettetek, megint csak a megelégedettséggel hozakodok elő, a win-t megvennétek ennyi pénzért? Igen?-vagy-Nem?
    (a hülyék táborára váltás:on) ha nem.. Ők is csak azoknak a táborba, a hülyék(esetleg még lehetne "droidoknak" is nevezni) táborába tartoztok akik a win-t használják és közbe szidják... Ők ebbe a táborba hasonló logika alapján kerültek be egy kalóz verziót használnak és azt szidják... az még csak a N00Bságra ad okot mivel hogy vegye meg eredetiben és ha még mindig nem teccik neki akkor szidhatja. Az igazi hülyék viszont azok akik nem is váltják le csak szenvednek...
    jó példa: ellopnak egy autót amiről tudják hogy defektes ezért tolni kell, emellett ez egy trabant ami 20 millióba került. DE ők inkább tolják hazafelé, pedig hasznavetetlen számukra, és közben jó hangosan szidják! ahelyett hogy sétálnának vagy a sarkon egy kis pepecselés után kapnak egy ingyen elektomos autót :D /bár még nem tudják használni.
    (magyarázó mód:on)aki nemértené vagy félreértené: defektes=nem tudnak SP-t feltenni mert kalóz verz., vagy idejük nincs vele foglalkozni, trabant= hmm a történet akkor jáccódik amikor csak trabik voltak , hasznavehetetlen= utálják, nem szeretik használni
    elektromos autó amit nm tudnak használni=linux amitő sokan félnek mert nem tudják kezelni(magyarázat mód: off)
    Mi maradt még? jah igen! a UNIX-osok és a Mac-esek ezekről netok sokat de ha nemfelejtem el egy kics idő múlva írok arról is ha van ellenvetésem mert ma teszem fel a Linuxot...
    nah ennyit mára
    Másik linux annyiból jobb ha van egy biztonsági rész.. egy héten belül ha jól tom ált meg vn a javítás mert OPEN... ezzel szemben Windoze: egy fél év múlva kiadnak egy sp-t addig viszont a biztonsági rés nyitva marad...
  • FTeR
    #140
    //on
    sztem ez a Bo Vesterdorf csak azért ítélt az M$ számára kedvezőtlenül, hogy címlapra kerüljön a képe
  • FTeR
    #139
    éreztem, hogy a srác be fogja bukni ezt a beszólását.

    Azt azér' megnézném, hogy rak fel linuxot 2 kattból anélkűl, hogy telepítés után a következő 2 nap nem intenzív konfigurálással teljen...
  • FTeR
    #138
    jó, de az információ megosztás merüljön ki abba, hogy ír egy jó könyvet vagy akármi, de ne attól legyen valaki jó fej, mert közkincsé teszi a forráskódot, habár nem is ez zavar, tőlem attól lesz jófej amitől akar vagy ahogy tud, de én hagyne legyek már rákényszerítve (márpedig, ha jófej programozó akar lenni az ember akkor rávan - talán nem is akarok jó fej lenni :)))...

    Az hogy 1 programot 3rdparty fejlesztésekkel lehet bővíteni, mert az írója lehetőséget biztosított az jó és kell is, de pl ami a DC++nál (bcdc++,zdc++ stb.) van vagy magánál a linuxnál már nem tetszik. Mér jó az, hogy van ezerféle linux? Mérnem lenne jobb, ha lenne 1db, amibe mindenki hozzátehet?
    Az, h okulási céllal el lehet olvasni egy forrást az jó dolog, de ne lehessen belepiszkálni (itt mondjuk felmerülne a lopás...) - bonyolult ez, de így ahogy van akkor sem tetszik...
  • DDQ
    #137
    Szia janos666,

    Az altalad keresett DVD pl. itt
    ftp://ftp.prew.hu/pub/Linux/Mandrakelinux/official/iso/10.1/i586/Mandrakelinux-10.1-Official-Download-DVD.i586.iso

    meg itt
    ftp://ftp.fsn.hu/pub/linux/distributions/mandrake/official/iso/10.1/i586/Mandrakelinux-10.1-Official-Download-DVD.i586.iso

    talalhato. Huzd le (2 GB), telepitsd az altalad mar elore leirt modon, probald ki, es ird meg a tapasztalataidat.

    Udv

    Dani
  • h4x0r
    #136
    Nos, en kesztetest erzek. Az OSS kozosseg nem az elmeleti kommunizmussal vetendo ossze, hanem az ajandek tarsadalommal. Egy ilyen tarsadalomban a presztist nem masok feletti uralkodas jelenti, hanem az informacio megosztasa. Nehogy azt hidd, hogy minden OSS fejleszto csak GPL meg BSD liszenszu progikat ir. Nekik is van rendes melojuk. Ezeket a progikat soxor hobbibol irjak.

    A masik dolog, hogy az OSS-es fejlesztoket a hiusaguk hajtja. Mindenki a "felistenekre" (Linus, Stallman, stb.) akar hasonlitani. Mindenki vagyik az elismeresre. Az OSS fejlesztok kib@szott hiuak, aki ismeri az OpenBSD fejleszoit (nem szemelyesen :-), az tudja, mire gondolok. Ok azok, akik ujraimplementaltak egy protokollt (NTPD) csupan azert, mert nem tetszett nekik a liszensze.

    Ilyen szemszogbol sztem erthetoel az OSS hivok inditekaik. Szerintem...
  • FTeR
    #135
    érdekes dolog ez az OSS. Egyenlőre még nem tudtam vele azonosúlni, talán én túl önző vagyok ahhoz, h magamévá tudjam tenni a szellemét. Pedig megpróbálok minnél többet olvani külömböző félistenektől a témában.
    Valahogy úgy vagyok vele, mint az elméleti kommonizmussal (nem összetéveszteni az alkalmazottal - aki nem tudja mire gondolok ne flameljen bele és ne akadjon fel a párhuzamon), névszerint a minden mindenkié alapelvel. Valaki szépnek tartja valaki nem. Nekem alapvető aggájaim vannak vele szemben. Az OSSnél szép dolog az együt vagyunk erősek, segítsük egymáson és osszuk meg mindent. De az, hogy én írok 1 programot és abba bárki belepiszkálhat, átalakíthatja és tovább terjesztheti, az valahogy nem fér a fejembe. Ez olyan mintha egy festő/költő elkészíti művét közzé teszi majd valaki, akinek megtetszik fogja és rápingál még 1 kicsit/átír pár sort és tovább adja mint saját gyermekét, a kisbetűs részben jelölve, hogy mástól vettem az alapokat.
    De mint írtam volt, nyitott vagyok, ha valaki érez kéztetést, hogy ÉRTELMES ÉSZ ÉRVEKKEL meggyőzzön, szívesen fogadom, akár emailban is.
  • FTeR
    #134
    a 2. soroddal nem értek 1et. Én használtam mind a 2őt ( nem tom te hogy voltál ezzel) és az MSNt a sokkal jobbnak találom (természetesen az msn plusz bővítéssel), ez az egyik a másik, hogy nincs benne alapból, ugyanis a nagyon gagyi windows messengert integrálták, az msn messengert külön kell letölteni

    Egy bizonyos határom/szinten túl, már nincs olyan, hogy ez a jobb vagy amaz, csak olyan, hogy melyik tetszik jobban...
  • h4x0r
    #133
    A Jabber megjobb, az meg szinte semennyire nem terjed...
  • arty
    #132
    sztem az IE és az MSN integrálása sokkal károsabb volt :(

    pl. az ICQ mennyivel jobb, mégis az msn terjed, mert alapbol bennevan ... :(
  • h4x0r
    #131
    Nem muszaly egy hirnek Linuxosnak lenni. Eleg, ha halvanyan kotodik az OSS kozosseghez. Mind2 oldalon vannak trollok, ez biztos.
  • Major
    #130
    Melyik ez a cikk, limket tudnál adni?!
  • FTeR
    #129
    linuxos hírek nem nagyon vannak, így nem tudom felmérni ott ki kezd el flamelni, de abban megállapodhatunk, hogy wines hírnél wines nem kezd flémelni. Itt egyébként Terminátor kezdte a azóta már törölt hozzászólásával ( igaz ő most a nevető harmadik - iMAC ügye)
  • h4x0r
    #128
    "Mér van az, hogy a lin fanokból minden win hír ilyen reakciót vált ki?"

    Mert a Win fanok marhasagokat beszelnek? :-D
    Komolyan szolva vannak olyan WinFanok is, akik ezt csinaljak. Nev szerint is tudok egy parat... ebbol harom ebben a forumban is hozzaszolt. Ha megfigyeled, mindig abbol indul a legtobb flame, hogy valami boduletes marhasagot mondanak valamelyik oprendszerrol, bongeszorol, stb.

    Na, mind1. Have peca...
  • Adam II
    #127
    Bazzeg én alig használok media playert de nem sírok ,hogy van.
  • FTeR
    #126
    ez tanúlságos és értelmes hozzászólás volt, köszönjük, hogy megosztottad velünk

    /off
    "Sose szállj vitába hülyékkel, mert lealacsonyodsz a szintükre és legyőznek a rutinjukkal!"

    Mér van az, hogy a lin fanokból minden win hír ilyen reakciót vált ki? Ha nem használnak win-t akkor mit foglalkoznak vele? Ezt tényleg nem értem. Win felhasználok nem szokták spontán szapúlni a lin-t. Ez a topik a maga több mint 100 hozzászólásával 97%ban flame, nem is akartam bele szolni, de ez az értelmes beszólás betett... Én kérek elnézést.
  • flashX
    #125
    a media player úgyis szar
  • strogg
    #124
    BlackRose
    Csak hallkan megjegyezném, hogy kinában sokkal de sokkal jobban elkezdték korlátozni az m$-t. Japánban pedig még a kézigépek piacán is tombol a linux örület. A Tajvan, óceánia, és környéki m$ árcsökkentések (36 dollár az XP+office együtt) ne mhozott megoldást. Szóval az EU nem lépett semmi oylasmit, amire ne lenne példa. Az SGI 2010-ig vállalta 200 milli (!!!) kínai gép kiépítését linux alapokon!!!
    Senki nem fog megölni senkit. Ha az m$ nem akarja azt az európai piacot elbukni a 2006-os longhornal, akkor barátságosabb lesz.
    És ne a magyar viszonyokból indulj ki. az EU ne megy tagállamában eléggé szerves rész a nyílt forrás. Nem mint nálunk...
    Ásziát majdnem biztosan elbukja az m$. Az európai piac még kérdéses. Annyira nem hülyék, hogy tovább kekeckedjenek. (bár nagyon remélem, hogy fognak:))))
  • dshk
    #123
    senki nem tiltotta meg az OEM-eknek hogy előretelepítsenek egy médialejátszót. Telepíteni is fognak. Csak az esetleg ezentúl nem a MediaPlayer lesz.