30
  • RelakS
    #30
    Jah, acélborítású szálat sző a következő genetikailag módosított pók, úgyhogy ha le akarod pókhálózni a szobát, nem söprűt, hanem flexet veszel elő :D
  • dez
    #29
    Nem biztos, hogy gondoltak már rá. Egyelőre a felkapott hír a fontos, ami támogatókat, befektetőket vonz, további évekre biztosítva a kutatómunkát.
  • mainruler
    #28
    Szerintem bevonat/adalékanyagok kérdése az egész. Mivel alapvetően fehérjetermészetű anyagról van szó, biztos, hogy károsítja a szmog/savas eső/stb. Valószínűleg azért gondoltak erre is.
  • [HUN]PAStheLoD
    #27
    Na ezt akartam épp most írni , szép meg jó , de ha megfázik , vagy láza lesz a golyóálló mellénynek? :))
  • [HUN]PAStheLoD
    #26
    attól kevlar, hogy kevlarszálakkal van átszőve ;]
    gondolom én ..
  • Drinkman
    #25
    Az jó, hogy 3x erősebb az acélnál, viszint nem olyan hőálló.És vegyileg mennyire ellenálló? Lehet a szmog elrohasztja egy idő alatt, mégiscsak proteinből van.
  • mainruler
    #24
    A pókselyem háromszor erősebb/rugalmasabb az azonos átmérőre nyújtott acélnál. Eddig is használták halászhálónak (kb. 4 kilóig bírja), csodálom, hogy eddig tartott az előállítása, az évszázad biznisze.
  • noss
    #23
    :))
    kiváncsi vagyok mikor indul be a termelés és mikor jut el hozzám
    (számolom az éveket)
  • dduma
    #22
    Hehe. És akkor a web tényleg pókháló lesz. :D
  • The Termentor
    #21
    igaz! bocsanat hogy aljas modon felre probaltam vezetni a melyen tisztelt olvasokozonseget es koszonetem kifejezesehez nem talalok szavakat hogy kijavitottad ezt az egbekialto hibamat.
  • Mike at home
    #20
    wow, ez mar igen!
  • Myron
    #19
    Optikai szálak, jobb golyóálló mellény mi kell még?
    Spider-kevlar+helmet rulz és mindez a pókháló nettel ellátott szerveren.
  • Rafaelo
    #18
    spiderman !!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Slartibartfast
    #17
    Kocsiban biztonsági öv helyett is ilyen kéne. Beszállsz ,megnyomsz egy gombot, erre elöjönnek a ksztyütartóból a vírusos gén-pókok és beszönek. Akkor se halhatsz meg, ha akarsz.
  • Tetsuo
    #16
    Rohadt sok mindenre lehet használni, de tuti h katonáék előbb fogják alkalmazni.
  • Péntek
    #15
    Persze aztán a terrorista spidermanok meg a CT spidermanok fogják egymást ölni, mi?
  • dduma
    #14
    bocs. helmet akart lenni...
  • dduma
    #13
    hehe. :D és majd cs 2.0-ba vehetünk Kevlar -t, Kevlar + Helpet-et, meg Pókhálómellényt is^^
  • iko
    #12
    megcsíp egy ilyen rovar és máris NY felhőkarcolói közt repkedsz
  • The Garrett
    #11
    valahol olvastam, hogy még a zuhanó repülőket is meg lehetne fogni 1 megfelelő vastagságú pókhálóval. Ez azért nem lenne rossz :)
  • citkar
    #10
    "megfertőzzük a rovar sejtjeit egy genetikailag módosított vírussal"
    engem ez fogott meg
    eddig bacikat használtak egyes molekulákat előállítani,beletették a gént s az termelt ha minden okés,de egy komplex élő szervezetet ha az egy rovar is
    ehhez szükséges hogy a vírus DNSe oda épüljön be ahol ezeket etrmelő sejtek vannak,mert hát minden sejtje ne termeljen ilyeneket,s ott át is íródjon
    azonkívül ki is kell nyerni belőle ezeket a számunkra szükséges molekulákat s nemtom hogy milyen formában teszik ezt
  • _Atti_
    #9
    az szép..
  • zpe
    #8
    Ha pókhálóból szőtt, akkor az nem kevlar
  • The Termentor
    #7
    egy pokhalobol szott kevlar melleny negyszer nagyobb szakitoszilardsaggal rendelkezik mint a mostani kegjobb
  • Killgore
    #6
    Azért frankó, hogy mire képes a tudomány
  • L3oN
    #5
    bocsánat RÜHELLEM A PÓKOKAT
  • L3oN
    #4
    bocsánat RÜHELLEM A PÓKOKAT
  • _Atti_
    #3
    jah már látom ott van a cikk végn..
  • _Atti_
    #2
    mi a ***-ra akarják ezt haszálni?
    a hálóktol is kiráz a hideg
    arachnofóbia rulz:)
  • iko
    #1
    A természet csodája :)