113
  • Pheel
    #113
    Tulképpen mindketten uazt mondjuk. Szegről-végről mindkét rendszerbe a BSDből került a socks. Továbbra is érvényes a #110 utolsó mondata.
  • h4x0r
    #112
    A POSIX végülis egy szabvány, nem oprendszer. De tudtommal a socketing mai APIja a BSD-ből került át a POSIXba. És a POSIX szabvány a UNIX rendszerekre jellemző.
  • Laci
    #111
    Látom megint megy a windózos észosztás...:(
    Persze értem én: Nyilván nem az adott termék/program képessége miatt megy állandóan az ilyen win vs. 'other' vita hanem azért, mert gondoljunk csak bele hogy járnának a windózra specializálódott windózhoz értő emberek, ha más is teret nyerne ezzel a win-t visszaszorítva... Ők a windózzal foglalkoznak érdekük, hogy azzal keljen ezután is. Perzse másnak ettől ez még nem lesz érdeke, főleg ha tényleg tudjuk mi a win meg a többi között a különbség.
    Kb. ez volt a tanulság a sok vitából itt amit az elmúlt hónapokban olvastam. Kár tehát szakmai érvekkel próbálkozni, egyszerűen nincs köze a jelenséghez, sajnos itt az érdekekről van szó. Csak azt bánom hogy erre ilyen lassan jövök rá, de van aki még arra sem veszi a fáradságot hogy ezen elgondolkozzon...
    Rég nem arról van szó melyik jobb, hanem arról kinek mit jelent a megélhetésében egy adott termék. Csakhogy emiatt nem kéne mindenkivel kibabrálni és osztani a védőbeszédét az m$-nek.
  • Pheel
    #110
    Elbeszélünk egymás mellett. Azt próbáltam kifejteni, hogy mivel mindkét rendszer ugyanonnan szerezte a socks-t, ezért vagy mind a kettő nyúlta, vagy egyik sem. Nem lehet tehát csupán az egyik oldalon feltüntetni.

    Más nyúlás nincs? Mert akkor eddig nincs olyan, amit a Windows a Linuxból nyúlt volna...
  • h4x0r
    #109
    #83: "Linux nyúlta Windowsból:"
    Tudatosan ezt írtam. Nem kölcsönvettet.
  • Pheel
    #108
    2: és akkor ugye a Linux csak kölcsönvette a Windows meg nyúlta. Jóvicc témája...

    3: OK. Ezen én nem fogok vitatkozni.
  • h4x0r
    #107
    1.
    "Említettem egy bizonyos WSH-t. Tudod mi az? Ha nem, akkor ne írkálj ilyeneket, ha igen, akkor nem írsz ilyeneket :D"
    Igen, Windows Scripting Host. Nagyon jó és hatékony lehet adminisztrációs feladatok végrehajtásához. De nem is ezt vitattam. Amúgy körülnéztem, mit tud. Nem láttam semmi olyat, amit hasonlóan könnyen ne lehetne megoldani. Najó, regisztry-s dolgok tetszettek benne.

    2.
    Tudtommal ezt írtam:
    "Windows nyúlta Linuxból (vagy inkább POSIX-ból):"

    3.
    ""Különben is a batch-ekről (.BAT fileok) volt szó"
    Ami nagyjából megfelel a Linuxos .sh-nak ugye..."
    Nyomába sem ér.
  • Pheel
    #106
    "Igen, onnan, de mára már POSIX conforming lett."
    Attól még nem állja meg a helyét a következő kijelentésed:
    "Windows nyúlta Linuxból" Linux != POSIX !
  • Pheel
    #105
    "Merre? Előre?"
    A hátra szó hamarabb jut eszembe. :-P

    "Használtál már igazán shell-scripteket?"
    Ááááááá, szinte soha. Anno elég sokat szórakoztam NIS jellegű authentikációval, Samba userfile generálással külső adatbázisból, miegymás. Ismerek(inkább ismertem, mert évek óta nem használom őket) 5 különböző shellt, köztük a CSH-t is.

    "Amúgy a shell scripting önmagában semmit nem ér, ha nincs meg a megfelelő szoftverbázis (parancssoros progik). Ez a Linux erőssége."
    Említettem egy bizonyos WSH-t. Tudod mi az? Ha nem, akkor ne írkálj ilyeneket, ha igen, akkor nem írsz ilyeneket :D

    "Különben is a batch-ekről (.BAT fileok) volt szó"
    Ami nagyjából megfelel a Linuxos .sh-nak ugye...
  • FTeR
    #104
    nekem első egér címen 1 nagy fekete bakelit egér jut eszembe, aminek az aljából 2 fogaskerék állt ki merőlegesre egymásra (valahogy úgy mint a golyós egerek belülről) és talán 1 vagy 2 gomb is volt rajta. A képen ami előttem lebeg 2 szemüveges bácsi mosolyog vissza
  • h4x0r
    #103
    "[...]szerint a Linux fényévekre van tőle..."
    Merre? Előre? Használtál már igazán shell-scripteket? Amúgy a shell scripting önmagában semmit nem ér, ha nincs meg a megfelelő szoftverbázis (parancssoros progik). Ez a Linux erőssége. Különben is a batch-ekről (.BAT fileok) volt szó.

    "Öööö, ahogy tudom a Socketeket mindkét rendszer a BSDből vette át kompatibilitási okokból."
    Igen, onnan, de mára már POSIX conforming lett. Ugyancsak kompatibilitási okokból.

    "BTW tudjátok mióta van egér? 1960-as évek :D"
    Arra a kis fakockára gondolsz, amin van egy piros gomb? Azt már láttam. Marha jó :-D
  • Pheel
    #102
    "Egy batch fájl sehol sincs egy shell-scripthez képest."
    Írtad, hogy sokan nincsennek tisztában vele, hogy hol is jár a Linux. Az idézet alapján te sem nagyon vagy tisztában, hogy hol is jár a Windows. WSH? Mond valamit? NT4 SP3 óta van, és a szakértők szerint a Linux fényévekre van tőle...

    "Windows nyúlta Linuxból (vagy inkább POSIX-ból):
    - winsock API"
    Öööö, ahogy tudom a Socketeket mindkét rendszer a BSDből vette át kompatibilitási okokból.

    "Itt jegyezném meg az egyik téma 1:1 -ben a régi kde -ből való , még ezt is ellopták a m$-esek ( de szép mondatvége )"
    Fwvm95? Na ez mire is hajaz? Jaaaa, hogy az nem gáz, ha egy Linuxos ablakkezelő 1:1-ben Windows95 kinézetű? :-P

    "Egyébként már c64 -en a geos ikonos volt, innentől kezdve nincs miről beszélni"
    Előtte pedig a PARC project volt ablakos-ikonos, ahonnan az Apple nyúlta le, majd tőlük a MS. Tényleg nincs miről beszélni.

    BTW tudjátok mióta van egér? 1960-as évek :D
  • FTeR
    #101
    megnéztem a leírást, megint előbb kérdeztem, mint gondolkodtam
    /on
  • FTeR
    #100
    /off
    és azon kívűl, hogy csilli villi a fejléced mit kapsz cserébe?
  • h4x0r
    #99
    200 hozzászóllás, 2 hónap reg. és egy SMS (1 hónap 80Ft, sztem ez kibírható). De ez off :-)
  • FTeR
    #98
    váó, előléptettek :D
    Gratula, btw mi kell a VIPség hez?

    egy ilyen hír topik, tovább szokott élni a fórumba? Még sose néztem.
  • h4x0r
    #97
    "Megintcsak, minden tiszteletem a korábban már dícsért uraké"
    Ha már ennyire szerettek, VIP tag lettem :-)

    "Ha linux guru kipróbálja az XP-t ugyan abba a láma hibákba ütközhet mint fordított esetben csak nehezebb elismerni, hogy én a guru nem tudok bevédeni egy olyan fost mint az XP és inkább elkezdem fikázni igazolva a bizonyítványomat"

    Nem vagyok ugyan guru, de nagyon felsültem egy XP előtt egyszer. Teljesen más felület volt, mint a win98, amit utoljára használtam. A kernelforgatós szarakodásról meg annyit, hogy ez nekem pl. nem okoz különösebb gondot. Asszem már sokmindent be tudok állítani.
  • FTeR
    #96
    "Egy batch fájl sehol sincs egy shell-scripthez képest."
    nem is összehasonlításra írtam, csak, hogy van ilyen is

    "Azt hiszem, megegyezhetünk, hogy az ember nem minden nap vesz új hw-t. Így lehet, hogy újra kell forgatnod a kernelt, de utána pöpec lesz minden."
    persze, de akkor sem kell érteni hozzá és ráadásúl haver átugri valamivel, hogy ugyan próbáljuk ki, akkor sem kell szarakodni vele...

    Ha ennyi kivetni való van abban amit írtam akkor boldog vagyok, még is csak megértjük egymást ;)

    Természetesen az én nézőpontomból kimaradt a biztonság és a stabilitás (ami egy átlag hóm júzert egyáltalán nem érdekel cserébe a kényelmességért). Azomban egy olyannak aki ért hozzá ezek nem lehetnek gondok. Nekm az XP azóta van fent mióta megjelent és eddig semmi bajom nem volt vele. Egyszer nem fagyott ki (na jó egyszer elfüstölt a videókártya és bejött a kékhalál, meg is lepődtem, hogy más mint a korábbi verziókban, pedig akkor már vagy 1 éve használtam)
    Sem vírus és semmi spy cucc nem kerül fel pedig 1 tűzfal, 1 vírusírtó és a spybot szűrő van fent - ezek elfutnak a háttérben észre sem veszem őket.
    (még a blaster cuccokból sem jött le semmi, csak olvastam fórumakban, meg mindenki panaszkodott, hogy mekkora szívás, pedig én 100%ban a neten vagyok, thx to cabel net, meg a munkám is ideköt)
    (a sokat szidalmazot M$ cucc a hotmail bíztosította nekem, hogy még a hiradó is bemondta mekkor a szívás a spam email meg a vírusos stb. és sorolta a leveleket I LOV U meg a többi, hogy mindenki megkapta és milyen rosz stb. nekem ez is kimaradt, és nem azért mer nem használom az emailom - pedig azt az állítólag hozzá nem értő M$ programozók hozták létre)
    Ha linux guru kipróbálja az XP-t ugyan abba a láma hibákba ütközhet mint fordított esetben csak nehezebb elismerni, hogy én a guru nem tudok bevédeni egy olyan fost mint az XP és inkább elkezdem fikázni igazolva a bizonyítványomat
    Fordítva persze meg az van, hogy a hülye winfos úzer nem tud semmit.
    Ezzel nem minősítek senkit, csak ez az elfogadott mentalitás.
    Megintcsak, minden tiszteletem a korábban már dícsért uraké :)

    Azt hiszem elmondható, hogy sz*r rendszer nincsen, csak ember aki nem ért hozzá.
  • FTeR
    #95
    asszem pont én írtam, hogy nem szerencsés a lopás szót használni, jobban preferálom az átvett dolgot és tök mind1 hogy valamit hogy hívnak, ha funkcióban ugyan az. Linuxos zászlovivők említették itt, hogy a win ezt meg azt lopta és más nevet adott, én csak az ellenkezőjére írtam példát, mivel volt aki kérte ügye... és NEM minősítettem vele egyik oldalt sem.
    winről csak azok panaszkodnak, akik nem tudják MEGFELELŐEN használni de ezen kár fent akadni, mert ha a wint nem tudja használni akkor a linuxot biztos nem tudja...
  • h4x0r
    #94
    "ami nem feltétlenűl negatívum, hiszen a scriptelés nem rossz dolog, de XPben is lehet batch fájlokat írni"

    Egy batch fájl sehol sincs egy shell-scripthez képest.

    "Linuxnak ezzel szemben ott a kerner fordítás (jó, azé újabb verziók már mást is kínálnak, de érdekes módon sokan ezt hozzák fel negatívumnak)."

    Azt hiszem, megegyezhetünk, hogy az ember nem minden nap vesz új hw-t. Így lehet, hogy újra kell forgatnod a kernelt, de utána pöpec lesz minden.

  • blackeagle
    #93
    nem személyeskedek senkivel ,de néha az az érzésem ,hogy pár ember annyit tud a linuxról ,hogy konzol > beír > root
    Egyébként nem érdekel ,ki mit használ. Örülök is hogy sok ember marad a m$-nél mert csak kötekedne a linuxba ,ha valami nem ott lenne ahhol megszokta. én használom a gépet és csak mosolygok azokon akik panaszkodnak nekem az m$ -ről. megérdemlik ennyi.
    A cp-t nem lopta a linux. Minek kéne nevezni ? egyébként direkt pont nem az a neve mint m$ -ben ,de egy helyen van minden és hát ott lehet minden beállítást eszközölni , ebből egyértelmú a neve. Ha az m$ egérnek nevezi az egeret ,akkor a linux már nem is nevezheti egérnek az egeret ,mert ellopta ?
  • FTeR
    #92
    az, hogy van vezérlőpult még semmit nem mond a felhasználóbarátságról (hopp még 1 példa a wintől átvett dologra, thx), de mint mondtam mind a kettő szépen halad a kitűzött cél felé.
    bocsánat, valóban a grafikus felületet rossz értelemben használtam. Az ablakozó felületre gondoltam (windows->ablakok), dosban is lehetet vonalakat húzni, amihez a grafikus módot kellett elindítani.
    A GEOSról nem tudok sokat mondani (párszor volt hozzá szerencsém, de meguntam a floppy cserélgetést és nem is foglakoztam vele, de lehet nosztalgiából belövöm, habár a floppy drive lehet már nem megy és a lemez is elvesztete a mágnesességét :D), de volt olyan amikor a c64 párhuzamosan futott az x86tal szal, hogy melyiken láttad semmit nem jelent és mint ezt is ÍRTAM nem a win találta ki az egészet, de az terjesztette el ÉS!! nem a win3.x volt az első win, láthatóan itt még verziószámot használtak, tehát legalább a 3. verziónak kell lennie (ha jól tévedek win2 nem volt hosszú életű, az 1hez meg szerencsém is volt)
    lol, téged is ki kellene találni, éjjen...
    elkezdtél személyeskedni, itt szokott veszni az értelmes vitatkozás
  • blackeagle
    #91
    Téged ki kéne találni :) akkor : http://web.axelero.hu/adsl182539/Kepernyokep.jpg
    mi ebben a bonyolult ? több sajnos nem fér föl ,de van ott egy valag alapbeállítás ( képernyővédő is ) és egy tüzfalbeállító balra lent ( games -val kezdve lefelé ). Mikor azt mondom egyszerübb ,de biztos nem bonyolultabb akkor az igy van . Néha az az érzésem ,hogy fogalma sincs itt sok embernek hogy hol tart a linux.
    A GEOS -t c64 en láttam ,mint írtam. Akkor mikori ? hol volt még akkor a w311.
    A unixon az X ( grafikus felület ) pedig öregebb ha jól tudom mint a win , ennyi
  • FTeR
    #90
    valaki korábban mondta, hogy a linuxban milyen jó, hogy több GUI is betőlthető. Winben is megvan a lehetőség, csak a licensz nem engedi :) egyszerűen csak az explorer.exe helyett mást kell betölteni. (Feladatkezelőben kilövöd és elindítod a másikat)
    Neten lehet találni próbálkozásokat...
    A themere ugyan ez a helyzet van az alapértelmezett 3 és kész, 1 cégnek kiadták a jogot theme készítésre és ezzel letudták. De kis hozzáértésre ez is megkerülhető. Csakhát az a fránya licensz... habár ha warez a win akkor tök mind1.
    Valaki más említette, hogy bolti gépeken csak win van azé terjed az is. Ez így nem igaz, mivel mostanra fele-fele arányban található mind kettő, még a nagyobb válalatok (Dell, HP) polcain is. Érdekes módon az emberek a linuxosat veszik meg, mert 20-30al olcsóbb, aztán rohannak rokonhoz vagy ismerőshöz, hogy gyorsan rakjon rá wint, mert nem tudja kezelni vagy mert jobban tetszik neki a másik, én is tudnék mondani nem 1 példát.
  • FTeR
    #89
    Winben az átlagfelhasználóra gondolva bizonyos beállítások nagyon könnyen és kényelmesen elérhető (pl képernyő v. mappa beállításai). Azomban a beállítások tulnyomó része (az összes) megtaláható a vezérlőpultban elrejtett úgynevezett Felügyeleti Eszközök címszó alatt. A fontosak ezen belül is a Szolgáltatásokban, ami egy egységes kezelőfelületen biztosít beállítási lehetőségegre minden mennyiségben és korlátlanúl mindenre kiterjedően. Ráadásúl kényelmességi szempontokat is figyelembe véve bizonyos megközelítési szempontokból kiindúlva külömböző csoportokat hozhatunk létre (ez már kicsit szerver, de XPben is ott van). Ha valakinek ez nem elég még mindig ott a manuális átállítási lehetőség a regisztri képében. Természetesen mindenre ott a konzolt felváltani vágyó Futtatás (Run) ablak, amiben mindenre van szöveges parancs. (ez btw, linuxos ötlet).
    Ezek azomban az átlagfelhasználótól elrejtve vannak, nehogy megijedjen tőle. Amire szüksége van azt megtalálja kézközelben.
    Ez a linuxról nem mondható el.
    Aztán ott az Xp driver támogatotsága, az hogy megveszel valamit, csatlakoztatod és másodperceken belül működik anélkül, h akár 1et is kattintottunk volna. Még a vicc is van, hogy a repülőgépen a laptop kiírja, hogy új hardver észlelése: Boing akárhány :)
    Linuxnak ezzel szemben ott a kerner fordítás (jó, azé újabb verziók már mást is kínálnak, de érdekes módon sokan ezt hozzák fel negatívumnak).
  • FTeR
    #88
    A win első változata az ablakezeléssel robbant be, ugyan nem ő találta ki a dolgot, de az ő keze alatt fejlődött igazán használhatóvá. Aztán jött a 3.x a rettentően látványos három dimenzós(3D) hatást keltő megjelenítéssel. Majd jött a win95 a startmenüvel. Ekkor még a linux asszem javában azt hangoztatta, hogy grafikus kezelőfelületre semmi szükség, a parancssor mindenre tökéletesen megfelel. (azóta van benne start menü is, igaz más néven)
    Azóta az XPből teljesen kiveszett a nem grafikus megjelenítés és már csak egy emuláció van benne.
    Linux ugye még mindig konzol párti (ami nem feltétlenűl negatívum, hiszen a scriptelés nem rossz dolog, de XPben is lehet batch fájlokat írni).

    Talán végkövetkeztetésnek levonható, hogy a lin megpróbál minnél felhasználóbarátabb lenni (ami a programozási iskola első leckéje) és mivel ezt a win nekifutásból megoldotta így onnan merít ötleteket. Ezzel szemben a win meg megpróbál a töbfelhasználós irányba nyitni és hát honnan is vegye az ötleteket...
    Amit el lehet mondani, hogy mind a ketten nagyon szépen haladnak.
  • h4x0r
    #87
    Azért az XP-nél régebb óta van a Winen ablakkezelés. A GeOS nem tudom, hogy mikori, így arról nem tudok nyilatkozni.
  • blackeagle
    #86
    Szines ablakok ? Linux alatt már akkor csiribiri grafikám volt ,mikor az m$ hivők várták az xp megjelenését és ott a m$ témákat. Itt jegyezném meg az egyik téma 1:1 -ben a régi kde -ből való , még ezt is ellopták a m$-esek ( de szép mondatvége )
    Egyébként már c64 -en a geos ikonos volt ,innentől kezdve nincs miről beszélni. Még a végén valaki kitalálná hogy a billi fiú találta fel az ikont.
  • [HUN]PAStheLoD
    #85
    egy problémára adhatnak hasonló megoldást , és implementálás közben ebből kikerekedhet valami nagyon hasonló is :)

  • [HUN]PAStheLoD
    #84
    akár 3 percet is ... de ez a merevedés teljes , semmire nem reagál .. minden totál süket. Ha csak 1 program fagyizik , akkor általában feladatkezelő segít, de mondjuk Nero-t nem bírja bezárni ..
  • h4x0r
    #83
    Linux nyúlta Windowsból:
    - Ablakos, színes szagos kinézet, talán (?) RPC
    - (ide kéne még dolgokat írni)

    Windows nyúlta Linuxból (vagy inkább POSIX-ból):
    - winsock API
    - (ide is :-)

    Én csak ezekről tudok. (Előre jelezném, hogy ezek csak "ötletnyúlások". valódi kódlopást (vajon miért :-) nem lehet semelyikre bizonyítani)
  • Pheel
    #82
    Azért legyetek kedvesek és soroljatok fel mondjuk 5-5 dolgot, amit a Linux nyúlt a Windowsból és vica versa, ha már nyúlásról van szó! Ennek fényében lenne miről beszélni, nem csak magáról a fogalomról, hogy az egyik a másikból él. Szerintem... :D
  • h4x0r
    #81
    Halkan jegyezném meg, hogy a Linux nem a Windowsból él. Az szerintem nem "abból élés", hogy lehet néhány wines progit Linux alatt futtatni. Erre a Winesek Linuxra való áttérését segítendő van szükség.

    Ne gondold azt, hogy aki életében még nem használt Linuxot, az csak úgy át tud térni egyik napról a másikra arra. Valszeg lesz egy időszak, amikor Wint és Linuxot is fog használni egyidejűleg. Ezért szüksége lehet a Wines partíciókon lévő adatokra (pl. zene, képek) Linux alatt is. Vagy pl. ha viszek valahová kinyomtatásra egy dokumentumot, amit Linux alatt gyártottam, akkor a floppyt nem formázhatom minixes fs-sel.

    Meg ha a Linux a Windowsból élne, akkor valszeg nem lenne létjogosultsága a sourceforge.net -nek. (ezt az oldalt megrögzött WinFan -oknak is ajánlom :-)
  • FTeR
    #80
    mielőtt kijelented, h vmi kifagyott és a resetért nyúlsz, mennyit szoktál várni?
    Nekem még nem sikerült XP-t kifagyasztanom, ha más nem a feladatkezelő mindig bejött, abban meg ki lehet lőni a beszart progit.
    Viszont a norton beavatkozása a fájl folyamatokban nagyon szokott idegesíteni, főleg hogy leállítja őket, de legalább figyelmeztet és le lehet lőni ;)
  • [HUN]PAStheLoD
    #79
    a WinFS mért engedi meg , hogy minden folyamatába belenyúlhasson egy "akármilyen program" ? Most is az a bajom , hogy XP "lefagy" egy winamptól , vagy akár egy azureustól , ha sok filet kell beolvasnia , vagy hashelnie .. a bugus játékok meg egyenesen megölik szegényt :C most még a vírusírtó is profi módon belepofázik a dolgokba , eddig is csinálta ezt Norton [már akinél :P] de ezután felrakok 4 félét , akkor 4x addig szöszölnek vele .. de legalább biztonságos lesz :DDD

    Ha én nem látom jól a koncepciót, és az előnyeit .. ill. a hátrányait, akkor sry :|
    Btw, biztos jobb lesz [biztoss? :)] mint NTFS , csak várjuk ki..
  • [HUN]PAStheLoD
    #78
    Majd kiadhatják h4x0r vs. Pheel összes címen :P
  • FTeR
    #77
    h4x0r és Pheel vitázását élvezet volt olvasni :D Ritkán találni fórumon értelmes vélemény ütköztetést! Szívesen olvasnék még tőletek ;)
    Janek81 és Yv@n a "sokat" mondó célozgatásokkal szerintem elbeszéltek egymás mellett. Janek azt mondja a lin megpróbál minnél több wines programot portolni, hogy ezzel növeljék a linux FELhasználhatóságát (mivel profitorientált cég csak winre fejleszt, senki sem hülye ingyé dolgozni...). Mindez azért mert winre van olyan alkalmazás ami linen nemhogy alternatíva de egyáltalán nincs. Fordítva ez nem mondható el.
    Yvan az OSbe beépűlő azt alkotó- ötletet megvalósító- dolgokról beszél. Mivel egyenlőre (legalábbis EUban és ha szerencsék lesz nem is lesz) nincsen olyan, hogy szoftver szabadalom, tehát nem beszélhetünk olyanról, h valaki lenyúlta a másik ötletét! Ha valaki magát a megoldást nyúlja le az már más tészta. (ha valaki kitalálta, hogy mijen jó lenne 1 FS adatbázissal és készít egyet, mire egy másik aszongya ez tényleg jó ötlet és maga is készít egyet, az csak az ötletet másolja le és nem az ellopott FSnek ad másik nevet és eladja sajátjaként).

    Valaki korábban írta, hogy a Me az a 98 felcsicsázása. Hát nem. A Me a 2000 lebutítása, 98 GUIval. Azt is mondhatnánk, hogy átmenetet képez a kettő között. PL mind a kettő drivereit elfogadja és működik is vele.
  • Janek81
    #76
    "Azt halkan jegyezném meg, hogy még mindíg nem tudom hogy mi minden szart vesz át windowsból a linux."

    Én is halkan jegyzem meg, hogy már leírtam néhány dolgot. Konkrétumokat ne várj tőlem, mert nem vagyok annyira bnne a linux témában. Pl említették már itt, hogy a linux már tudja olvasni, sőt egy ideje írni is a vindózos fájlrendszereket. Meg a linux már képes vindózt futtatni. Vindózos programokat portolnak alá. Ilyen általánosságokat tudok csak, nem merültem komolyabban ble, mert nem érdekel. Te vagy a nagy linuxos, jobban kellene tudnod...
  • Yv@n
    #75
    "és a linux annyira király volt, hogy MS abból lopkodta ki az ötleteket, miért mégis a vindóz maradt felül?"
    Desktopon mindíg is domináns volt. Vannak bizonyos ötletek amelyeket unix környezetből vettek át. Aki korábban sosem találkozott más rendszerekkel, mint win, azok szemét nem szúrja hogy adott esetben már évek óta használja ezen dolgok megfelelőjét más rendszer alatt. Az egyszeri user meg nem szívesen vált, különösen ha plusz energiát kell belefektetnie, hogy valamennyire használni tudja eztán.

    Azt halkan jegyezném meg, hogy még mindíg nem tudom hogy mi minden szart vesz át windowsból a linux.
  • Janek81
    #74
    Nah, mindegy. Én a magam részéről elmondtam a véleményemet, ez nálam nem képezheti vita tárgyát. Mint mondottam volt, értelme nincs egymás mellé állítani a két OS-t és felsorolni melléjük érveket és ellenérveket. Egész egyszerűen nem egy kategória, innentől kezdve nincs miről beszélni...