24199
Chelsea Fan Club
  • banok
    #21392
    16.00 Sunderland-Chelsea
    tv: Digisport Plus
    streamek:
  • Japep
    #21391

    Igen, elvileg most már játszhat majd. Remélem fog is.
  • Pethy23
    #21390
    Mivel tavaly elmeszelték 3 meccsre, nincs ebben semmi csoda.
  • hedonist
    #21389
    Bosszantó, h Sturridge nem játszik, azok után amilyen rátát hozott Boltonban (12meccs/8gól) :D
  • Japep
    #21388

    Drogbát sajnálom nagyon, hogy most még nem megy neki, Torrest is, remélem mindketten beindulnak. De eddig az az igazság, hogy egyik csatárunk sem mutatott semmi biztatót... :S
    Igaz Sturridgenek és Lukakunak még esélye sem volt megmutatni, mire képes. Remélem összeszedjük magunkat, mert amúgy nagyon erős a keretünk.
  • hedonist
    #21387
    Sztem Mata alapember lesz és Malouda fog padozni, aminek nagyon örülnék is..

    Lukaku meg majd kap lehetőséget, mostDrogba sérült főleg, bár amikor Torres, Drogba, Sturridge egészséges valszeg idén sokat nem fog játszani sajnos
  • Japep
    #21386

    Ja, én is alig vártam, hogy elkezdődjön a szezon. :)
    Az előszezon nagyon meggyőző lett a végére (tudom, ez semmit sem jelent), viszont a bajnokság eddig kicsit csalódás a mutatott játék alapján, többet vártam... :S

    De tudom ez még az eleje, és még mindig keresi az igazit. Remélem fogja játszatni Matát és Lukakut is. :)
  • hedonist
    #21385
    Igen mondjuk ez lehet, TV-ben minden más.. nade majd AVB virít remélem:) Régóta nem volt, h ennyira bíztam volna előre az edzőnkben, de ezzel sztem sokan így vagyunk.
  • Japep
    #21384

    Igen, én is hasonlóan vagyok ezekkel. :)
    És valóban, tényleg vannak, akik a nevük miatt játszanak nálunk - persze ez mind lehet olyan teljesítmény miatt, amit mi nem láthatunk, olyan pályán történt dolgok miatt, amit mi nem érzékelünk, de sokaknál én sem látom, mit keres a pályán, mivel van nála jobb a talonban.
  • hedonist
    #21383
    Jó témák kerültek felszínre! A transferpolitikával kapcsolatban és a saját fiatal játékosaink beépítésükkel kapcsolatban, nekem is sok fenntartásom van, Japeppel alapvetően egyetértek. Amit már rágóta gondolok és sajnos be is igazolódik minden évben, hogy nálunk túl erős a játkoshierarchia. Egy Sturridge akit láthattunk gyengébb csapatban milyen teljesítményt nyújtott és tökéletesen játszik a jobb szélen a 433-as rendszerben is, miért nem lehet, egy lomha már bocsánat, szar Anelka helyett kezdő? Csak mert lejebb áll a hierarchiában.. mert fiatalabb. Ha visszajön Kakuta szeretném, ha adnánk neki lehetőséget.. Amikor bemutatkozott a Wolves ellen múlt idényben, fantasztikus benyomást tett mindenkire és utána nem kapott lehetőséget.. De miért? Amikor láthatjuk Lampardot 2 hónapot "lealibizni" ott középen meccsenként 65%-os passzolási rátával, ami siralmas ezen a szinten. Xavinak 95% körüli a sikeres/sikertelen passzainak aránya. És most kiváncsi vagyok, hogy lesz Maloudaval. Csak, mert itt maradt kötelezőnek fogják érezni,h kapjon félidőket annak ellenére, hogy folyamatosan elakadnak a támadásai és képtelen támogatni a csatárainkat jó labdákkal. Mata egyből meggyőzött 30 perc alatt, h sikeres lesz. Ezek a fásult lassú passzjátékra berendezkedett elkényelmesedett játékosok mégis akkor miért élveznek ekkora bizalmat? Lukakun is látszik, h ha bizalmat élvez és megkapja a lehetőséget nem kell majd sokáig várnunk a góljaira. Essien aki egy világszínvonalú játékos, de könyörgöm csak vkp poszton! 2 éve erőltetjük egyre feljebb, támadobb pozícióban és nem megy, hát akkor minek.. Ő megszerzi a labdát megállítja az ellent és lepasszolja szélre vagy az irányítónak, de ne neki kelljen már szervezni!
  • Japep
    #21382

    Az az igazság, hogy szerintem nem illik ebbe a csapatba... :S
    Sok edző keze alatt dolgozott, mindenkitől megkapta az esélyt, mégis mindenkinél másodhegedűs - pedig nem rossz játékos, stílusa alapján talán pont jó is lett volna neki az Arsenal.
  • Bulykin
    #21381
    hát én nemtudom...akkor ezekszert csak én vagyok Kalou fan XD
    nekem ő a best...sajnálnám ha elmenne :/
  • Japep
    #21380

    Igen, biztos fog kapni, de azért láttunk már olyat, hogy valaki ennyi évesen már szinte csapattag.
    Persze, a felkészülésen is láttuk, hogy Bruma csinál hülyeségeket még, most nem is azért hoztam fel, mert sajnálom nagyon, hogy elküldtük, hanem azért, hogy tényleg mindenkit megveszünk, hogy nagy tehetség, erre senki nem kerül be.
    Lehet, hogy már rossz Kakuta, de emlékszem, akkor úgy vettük meg, hogy ő volt a torna legjobbja - akkor erről lehet mi tehetünk már.

    Most is attól féltem, hogy Lukakut kölcsönadjuk (ami elvileg meg is történt volna, csak szerencsére szabályok nem engedték), vagy Sturridget.
    Inkább szegény Kalout adtuk volna el pl, mindenkinek jobb lenne.
  • Pethy23
    #21379
    Bruma még nagyon fiatal, jelenleg nem PL szint, Manci-t nem sajnálom ő se CHelsea szint megállt a fejlődésben, Kakuta is a FRA U20-as csapat egyik legrosszabbja volt. McEachran biztos fog kapni lehetőséget.
  • Japep
    #21378

    Ez igaz, de van Aanholt azért már megmutatta, mennyire jól is tud játszani a csapatban. Erre folyamatosan kölcsönadjuk, ahelyett, hogy játszatnánk - ez a helyzet Kakutával is, ez lesz lehet, hogy Lukakuval is meg McEachrannel, Brumát is kölcsönadtuk, Mancienne-t is elzavartuk - és még folytathatnám. A jövőt konkréten elpazaroljuk, a vezetőség csak venni képes játékosokat. Persze, nem mondom, hogy azt kell csinálni, mint az Arsenal, az marhaság (már bocs), de azért minden éven megvesszük a legnagyobb tehetségeket, erre pár év után elengedjük őket.
    Van Aanholt már simán lehetne Cole közvetlen cseréje, McEachrant is játszatni kellene, és akkor talán nem kellett volna venni senkit. Kakuta is elvileg a legutóbbi U20 (vagy 21-es) EB (vagy VB, már nem tudom) legjobbja volt, erre mi le sem sz.rjuk.
    Sajnos ez nem tetszik a csapatban... :S
  • Pethy23
    #21377
    "értetlenül állok van Aanholt kölcsönadása előtt"

    Miért is? Ott van Bertrand aki még angol is és gyarapítja a saját nevelésű játékosokat ami PL-ben és BL-ben is kell.
  • Japep
    #21376

    Azért annak örülök, hogy a végén nem költekeztünk megint, eleget költöttünk mér... Meirelest meglátjuk, beválik-e, reméljük.
    Igaz most kicsit értetlenül állok van Aanholt kölcsönadása előtt, de ők tudják - csak nehogy elkergessük őt is...
    Benayunt pedig eladhattuk volna - amúgy nincs vele bajom, jó játékos, de valószínű úgy is megy már, nem értem ezt a kölcsön-dolgot - valószínűleg az Arsenal nem ment bele a vételbe.
  • hedonist
    #21375
    Mit nem értesz?:D ez a hiányposzt nálunk! Nem volt értelmes KÖZÉPSŐ támadó kp-nk, Lampard használhatatlan, Ramires buta eladja a labdákat és jobb védekezőnek, Mikel vkp, Essien 6 hónap off és neki sincs köze az irányító poszthoz, McEachran még nagyon fiatal, de ő sem irányító, szóval,h miért? Ja és tegyük hozzá,h mi 4-3-3 at játszunk ahova több kk kell, mint a ti 4-4-2-tökbe.
  • pilboy
    #21374
    ben értem, hova ennyi kp... ráadásul többnyire középső poszton...
  • Oziris666
    #21373
    Hát ennél jobb ajánlatot ugyse fognak kapni érte!Én örülök h nem jött azért 40milla napersze,messze nem ilyen jó játékos ő......
  • hedonist
    #21372
    Raul Meireles a mienk:) Remélem itt is jó lesz, 28 éves még éppen jó!
  • hedonist
    #21371

    Harry Redknapp also claims to have been told yesterday by Tottenham chairman Daniel Levy that a £40million offer from Chelsea for Luka Modric was turned down. Stay with us for more.

    Akkor idén már marad...
  • hedonist
    #21370
    uy nez ki.. Kakuta meg a Boltonba, de csak Januar 1-ig.
  • Japep
    #21369

    Hát úgy néz ki védőért megy... van Aanholt kölcsönbe ment a Wiganbe.
  • hedonist
    #21368
    Túl nagy a csend, van még 4 és fél óra, remélem a háttérben megy a meló egy irányítóért
  • lippet
    #21367
    Hazardnak tudnék nagyon örülni, csak tudtommal szóba se került nálunk... :S
  • WuFraZselic
    #21366
    azért nem véletlen, hogy a Hamburgban sem volt kezdő!
  • hedonist
    #21365
    én sem értem... főleg ennyiért??? Elia-t elvitte a Juve 9!!!!!! m euroért, hát vicc, simán kellett volna ajánlanunk 15-öt és a mienk... Anelka helyett is jó lett volna jobbra és, amikor kell bal oldalon is játszik.
  • Japep
    #21364

    Azt kétlem, mert elvileg már játszott BL-selejtezőn.
  • lippet
    #21363
    Most állítólag Ribery-re hajtunk Modric-t mellőzzük.
  • Japep
    #21362

    Én legszívesebben ma nem is olvasnék el egy hírt sem, majd holnap a hivatalosat - ha lesz.
    Elvileg Perreira is a miénk már (igaz nem hivatalos), viszont ezt nem értem, minek... veszünk egy cserét AC mögé, de hát itt van Aanholt, szóval remélem kamu.
  • Barnabyka
    #21361
    Beindultak az átigazolások(élő frissülés)...ami eddig minket is érint talán csak az, ha jól láttam, hogy Alex-et vinné az arsenal, na meg hogy Modric millió%, hogy marad.
  • Japep
    #21360

    Nekem csak Blatter a bajom az UEFA-val, amúgy semmi gondom például a BL-lel.

    Amúgy lehet, hogy igazad van, ezt sajnos csak akkor tudni meg, ha létrejön, hogy jó-e - akkor meg már mindegy. :S
    Csak az igazság az, hogy hiába lépnek, pár évig lehet, hogy jó lesz, de úgy is lesz valaki, aki kézbe veszi az egészet, és akkor megint diktatúra van... :S
  • 9csöves9
    #21359
    kiskapuk mindig lesznek,de valahogy meg kell próbálni legalább arra ösztönözni a klubokat,hogy maradjanak ésszerű keretek között,mert ez így nem jó.

    az a szuperliga meg egyszer úgyis létre fog jönni,mivel hatalmas lóvé van benne és ezt hülyék lennének nem kiaknázni.lehúznak még annyi bőrt a BL-ről amennyit lehet,aztán belevágnak.na az lesz a futball halála...
  • Japep
    #21358

    Szerintem erre gondoltunk... :D
    De valami megoldás tuti van, amivel megkerülhető, mert akkor nagyon sok csapat búcsút inthet az európai kupáknak, mivel annyit költenek... (lásd: City, Real, de nem kell messzire menni, idén mi is... :S )

    Ha csak nem készülnek kilépni a BL-ből és csinálni egy saját sorozatot, amiről sokszor szó esik - én ennek örülnék, mert úgy látszik, csak így lehet kikerülni Blatter és Platini markai közül... :S
  • 9csöves9
    #21357
    ha az FFP-re gondoltok,az 3 éves időszakra értendő.tehát ha egy csapatnál az idei szezon és az azt követő két szezon hiánya több lesz mint 45 millió euró,akkor kizárhatják az európai kupákból
  • Japep
    #21356

    Talán bevezették, de (sajnos) megkerülhető. Azért sajnos, mert valahol felfoghatatlan, hogy mennyit ellehet költeni egy játékosért, holott senki nem ér annyit... (Gondolok itt pl. Ronaldo árára, Hulk kivásárlási ára is csak egy "vicc", mert ennyit nem fizet senki - ezt gondolhatták, mikor rögzítették, de lassan elképzelhető, hogy valaki elviszi majd annyiért is...)

    Olvastam egy olyat (nem tudom, tényleg igaz-e), hogy a City is megkerülte - kiírtak a City tulajdonosai egy szabályos pályázatot valamire, amire a csapat is jelentkezett, és ők nyertek, persze semmi bunda, csak az ő pályázatuk nyert - így simán bevitt a tulaj pénzt a csapatba, amit elvileg infrastruktúra-fejlesztésre használnak majd.
  • davidragon
    #21355
    elég sokat költünk mostanában, nem gondoljátok? Mi van azzal a szabállyal hogy pluszban kell kijönni a költségvetésnek? nem lett bevezetve?
  • hedonist
    #21354
    Ja és ma visszautasított minket a Pool, a Meirelesért tett ajánlatunk nem tetszett nekik, ami úgy szólt,h 8 mihály és Yossi vissza:) hát megértem,h elutasították.
  • hedonist
    #21353
    Dávila-t kölcsön is adtuk 1 évre a Vitessenek, Lukaku-t szeretné a Stoke kölcsön venni szintén, de mi maximum rövidtávú és bármikor visszahívható kölcsönre vagyunk hajlandóak.