24199
Chelsea Fan Club
  • Gizda
    #23840
    Tényleg nem nehéz meccs... az Atleticonak. Vicces, hogy egy csomóan mondták, hogy Mou megcsinálta Madridban amiért ment. Egy 0-0-ért ment? Idegenben nem akart gólt lőni? Meg is érdemli.
  • BhityHD
    #23839
    Hát ez nem hiányzott... Meg kell nyomni a 2. félidőt, nekünk már csak a 2:1 a jó.
  • Pares
    #23838
    Faszom miért nem bírtak ki egy percet... nem baj, most már muszáj győzni.
  • Oziris666
    #23837
    Nyerni kell és kész!Ha meg otthon nem nyerünk akkor nem is érdemlünk döntőt, ennyi...
  • Pares
    #23836
    Azért ne igyunk előre... hú, nekem már most gyomoridegem van... Hajrá Chelsea!
  • contraste
    #23835
    Hazard és Terry back in action ma este, zsír. Sztem nem lesz nehéz meccs, ha összejön a taktika, és megint bután nekünk próbál esni az Atlético, akkor valszeg kapnak 3-at legalább. Nem hiszem, hogy túl nagy taktikával készülnek, simán nekünk rontanak, lényeg, hogy ne kapjunk gólt először is idegenbeli gól az nem nagyon jó:)
  • contraste
    #23834
    Hát igen, még be kell jutni!:D

    De ott már bármi lehet, és lesz is reméljük ;)
  • Japep
    #23833

    Pontosan. Én is meglátom a rosszat a játékunkban, sokszor nem is vagyok büszke rá, de a focit ma az eredmények hajtják, nem a szépség. Ez van, el kell fogadni. Másik, kinek mi a szép.

    Egyébként ha bejutunk a BL-döntő, ott bármi lehet... ki gondolta volna, hogy a Real 5-0-val továbblép a Bayernen... senki.
    Vagy hogy a Wigan megver egy Cityt Angliában... szóval a döntő az már más tészta, ott nem igazán van egyértelmű esélyes.
    De így legyen, hogy holnap ilyenkor már a döntőről beszélgetünk... :D
  • contraste
    #23832
    Én pl szoktam irogatni máshova is, vagy csak diskurálni, vagy megvédeni a csapatunkat (persze tök feleslegesen, de engem zavar..). De ilyet, hogy irigy módon egy győzelmet így lealacsonyítani.. vicc. Én mindig elismerem az ellent, ha kikapunk és elég kritikus vagyok a csapatunkkal, közel sem vagyunk most az elit tagjai közt. Apropó, ha bejutunk mi lesz itt a BL döntőben:DD
  • Japep
    #23831

    Én nem szoktam más topikjába menni, főleg nem akkor, ha megverünk valakit. De ha hinni lehet az itteni hozzászólóknak, akkor vannak közülünk is olyanok, akik átmennek oltani egy-egy győzelem alkalmával.
    Akkor mit vársz másoktól? :)

    (Nem mutogatok senkire, senkiről nem tudom, megy e észt osztani valahova. Csak a reakciókból látom, hogy előfordul.)

    Persze, értettem elsőre is. És jogos! :)
  • contraste
    #23830
    Ne is mondd... BL elődöntő, döntőinket nem is bírom nézni a végefele. 2012 Bayern elleni végjátékban a zuhany alól üvöltöztem barátnőmnek, hogy na, na belőtte, mi VAAAN?:DDD
  • Pares
    #23829
    Ja, "unalmas". Én speciel halálra izgultam magam a pool elleni meccsen. És szerintem szerdán is ez lesz... :D
  • contraste
    #23828
    Ezt a "nem kell Chelsea meccset nézni mindenkinek" azoknak szántam, akiket untat. Már, ha félreérthető voltam:)

    Amúgy érdekes, hozzánk csak ilyenkor jönnek át, meg, amikor kiejtjük a Barcát a BL-ből, stb. Ez van, színvonalat hozni kell itt az SG-n..
  • Japep
    #23827

    Bocs, a sok negatív hsz után hozzád már nem értem el... :D
  • contraste
    #23826
    Egy az egyben ezt mondtam, csak kissé harsányabban...
    Nem kell Chelsea meccset nézni mindenkinek:)
  • Japep
    #23825

    Én meg is untam itt olvasgatni a sok fikázást, de a #23812-es hsz-t becsülöm. :)

    Nem sokszor olvasok erről az oldalról, meg általában nem is értek egyet vele, de most van benne valami...

    "Antifutball, harsogták a kritikusok: ilyenkor mindig előjön ez a kifejezés, mintha a védekezés nem lenne a labdarúgás része..."

    "... Mourinho feladata nem az, hogy bennünket szórakoztasson."

    "Mindenki elkönyvelte a Liverpool győzelmét, a Chelsea viszont hatékony védekezéssel és könyörtelen helyzetkihasználással nyert - valószínűleg így sem lesz bajnok, de akárhogy is, a City-Liverpool kettős, azaz a másik két dobogós ellen a londoniak négy meccsen tizenkét pontot gyűjtöttek."

    "...tény, hogy a portugál megint megtette azt, amihez a legjobban ért: hozta az eredményt. Neki nincsenek elvei: olyan módszert használ, amelyet a lehető leghatékonyabbnak lát a győzelem eléréséhez. Ez nem antifutball, hanem pragmatizmus."

    "Ha kell, tud Mourinho támadni is: biztos sokan emlékeznek még a BL történetének egyik legjobb meccsére, a Chelsea-Barcelona BL-nyolcaddöntőre 2005-ből, amit a Kékek 4-2-re nyertek meg, hogy aztán a nyolc között ugyanilyen arányban intézzék el a Bayern Münchent is a Stamford Bridge-en. Az ő Real Madridja tartja a spanyol liga gólrekordját, 124-gyel, a Chelsea-je nemrég rúgott egy hatost az Arsenalnak... úgy lefesteni Mourinhót, mint az antifutball nagykövetét, legalábbis félrevezető és egyoldalú."

    "Hozta megint azt, amit kellett. Ő sem hibátlan, a csapata sem tökéletes - a Sunderland elleni, sokkoló vereség nélkül most a bajnoki cím favoritja is a Chelsea lenne -, de ki merne arra fogadni, hogy szerdán nem jut be a BL döntőjébe a londoni klub?"
  • Pukkka
    #23824
    Ezzel az a baj, hogy a sok 2bites nem képes észrevenni a különbséget a 90 percig védekezés, és a terület átengedéses célfutball között.
  • pilboy
    #23823
    "Emlékeim szerint vagy 2 hónappal ezelőtt Mourinho agyba-főbe fikázta Big Samet és a West Hamet, amiért eszük ágában nem volt a Kalapácsosoknak focizni, szimplán túl akarták élni a mérkőzést a Bridge-en. És hogy a 19. században játszottak ilyen védekező stílusú focit. Erre segget csinált (már sokadjára) a saját szájából és meghúzza (nem először) ugyanazt a taktikát."

    +1

    ennek ellenére jött tett a chelsea győzelme a bajnokságnak
  • contraste
    #23822
    Két rohadt meccs van hátra, minden riválist megvertünk, oda-vissza, Arsenal 0-0-t kivéve, és hány rohadt meccset szórakoztunk el, kis és középcsapatok ellen... Ha ezen javítunk sima 10 ponttal nyernénk a bajnokságot.

    Ja és lefogadom, h leixelünk még itt a 2 utcsó meccsen vkivel:D
  • contraste
    #23821
    Amúgy ez annyira magyar mentalitás, ha valami más, ha valami nem az, amit megszoktunk vagy eltérő, nem a szánk íze szerint vn azt elutasítjuk és gyűlölködünk... (most ezt nem rád értem, mert nem gyűlölködsz, de vannak itt olyanok a környéken)

    Miért nem lehet elfogadni, hogy lehet így is és nem feltétlenül rossz, és egyáltalán nem ér kevesebbet így győzni. Inkább el kéne lesni és ötvözni, fejleszteni.
  • contraste
    #23820
    Nem a fricska a lényeg, hanem, hogy kevés olyan csapat van, akik több féle játékot tudnak, mindig az ellenfélhez megfelelő taktikával készülnek. Arsenal, Pool, Barca, meg még nagyon sok más csak a sajátját tudja, már amelyiknek van. Ez a lényeg, ezért nem igaz, hogy bármi ne lenne megérdemelt! Mit ér a felvállalt támadó futball, ha az öngyilkosság a Chelsea ellen? Nem a taktika és a győzelem a fontos a csapatnak? Ne a szurkolót meg a nézőt vegyétek figyelembe, hát ezt nem értitek. Ezek ma már cégek, vállalkozások is nem csak csapatok, cél és profitorientáltak, a Pool vezetőit érdekli, hogy szépen vagy csúnyán nyernek bajnokságot? Az más, hogy mit mondana, de biztosan nem legbelül.

    Amúgy meg ez nem csak José érdeme meg taktikája, mert Di Matteo is rájött, így vertük a Barccát, aztán a Bayernt egymás után és rohadtul megérdemelten miénk lett a BL, egyszer azért, mert annyiszor elcsaltak előlünk a bírók egyszer a Pool ellen elődöntő egyszer Barca stb..
    Másodszor meg, rajtunk kívül senki nem győzte le ezeket a csapatok és ez a lényeg, beszélhettek szépségről, meg támadásról, ez is egyfajta támadás és taktika. Komoly harcból okosabban és jobban jöttünk ki ennyi. Mint a háború:D
  • 6unn3r
    #23819
    Nem értem miért az Arsenalt kell rögtön negatív példaként felhozni...csak azért, mert én éppen Arsenal-párti vagyok? Ha Milan drukkerként írok, akkor a Milan elleni fricska megy? Nem fikázni jöttem, szimplán objektív véleményt alkottam, illetve kíváncsi voltam a legelfogulatlanabb véleményekre is a másik oldalról.

    Nyilván a megérdemeltet is lehet szubjektíven értékelni. Magam se szeretem a meddő labdabirtoklást, amikor csak körbe-körbe jár a labda, kvázi feleslegesen. Ugyanakkor azt sem szeretem, amikor a csapatom csak addig ér labdába, amíg kivágják a kapu előteréből. De azt hiszem a futball nem ennyire két pólusú.

    Egy Barca féle full támadó foci ellen valóban a leghatásosabb az, amit Mourinho alkalmaz. Megtette ezt anno az Interrel, ahogy említetted a Reallal és most ismét a Chelsea-vel. Engem spec irritált az - RM szimpatizáns lévén - amikor egy CR7-Benzema-Higuain-Di Maria-Özil-Callejon támadógépezettel rendelkező Királyi Gárda a saját tizenhatosa előtt toporog, beleértve még a védekezni nem is tudó és nem is szerető Ronaldo-t is. Maximum a tudat kielégítő, hogy nyertek, de a győzelem érzete korántsem felemelő.
    Az istencsászár Barca játékát pedig a Heynckes-féle Bayern őrölte fel, a Pep-féle Bayern pedig kezd elbarcásodni, aminek jelei talán már az Arsenal ellen is megmutatkoztak, manapság meg látjuk mennyire eredménytelenül babusgatják a labdát meccsről meccsre.

    Visszatérve továbbra sem tartom megérdemeltnek a Chelsea győzelmét, tekintve a másik oldalt, a Poolt, akik bárki ellen felvállalják a támadójátékot, nem is mondható el, hogy labdatartásra mennek rá, mert meccsről meccsre lehetett látni milyen gyorsan végigvezetnek támadásokat bármiféle plusz átadás nélkül. Tegnap egyszerűen a Chelsea kényszerítette arra őket, hogy ide-oda tologassák a labdát, hogy egy apró rést találjanak a betonfalon. Na de erre szokták mondani, hogy ilyen a foci. Legalább izgalmas lesz az utolsó pár forduló.



  • contraste
    #23818
    LasDen tökéletesen megfogalmazta, jól látja. Nyílvánvalóan nekünk sem okoz átható örömöt nézni, ahogyan szenvedünk pl kis csapatok ellen, meg azt sem mindig, hogy olyan taktikával nyerünk nagy meccseket, ami nem látványos. DE! Amikor életed része egy futballcsapat, telibesz*rod, hogy hogyan, ha BL-t nyersz, meg amúgy is, ki mondja meg, hogy mi a megérdemelt és mi a nem? Milyen alapon mondja valaki, hogy nem megerdémelt a valakik szerint "csúnya" futballal megnyert meccs? Labdabirtoklás? Kit érdekel? Vitrinbe rakja valaki a labdabirtoklását? Az győzelem? Nem. (ráadásul ez a taktika része, hogy átadjuk a labdabirtoklást, sznvedjenek csak) Van sokféle taktika, a miénk ez régóta, és sokkal jövedelmezőbb, mint pl az Arsenálé, mármint az Arsenal, mert taktikája nem nagyon van. Ez a taktika, és a Bayern játéka az egyetlen, ami a sokak által istencsászárnak tartott Barcát lenyomta valaha, a Madrid is így nyert először a Barca ellen Joséval ezekben az időkben.

    De nem tépem tovább a szót, sztem nekünk nem kell magyarázkodnunk, igen eredményes a csapat, nekünk ez a lényeg, azt meg alásan bevallom, teszek rá, ha valakit untat, zavar, ha ilyen meccseket lát. A többiek meg lobogtassák csak a labdabirtoklásukat.

    Ja és annyit még, a 2. félidőben sokkal jobbak is voltunk a Poolnál, az elsőben meg nekünk 4 a Poolnak 0 kaput eltaláló lövése volt... mi a megérdemelt?
  • 6unn3r
    #23817
    Igen, mert személy szerint az idegbaj kerülget, amikor egy Arsenalt vagy akár egy Real Madridot is úgy kell néznem, hogy végigbekkelik a meccset. És igen, örülök egy így megszerzett győzelemnek is, de alázattal teszem mindezt, mert tudom, hogy minden volt ez, csak szép foci nem.
    Példának okáért ott a Bayern elleni BL visszavágó. Sok Arsenal drukker verte magát, mert nem tudott nyerni hazai pályán a nagy Bayern München, holott az az 1-1 is olyan volt, hogy Poldi kapott a bírótól egy lehetőséget, hogy gólt rúgjon, illetve a németeknek se kellett fejet vesztve rohanni az eredmény után.
  • 6unn3r
    #23816
    Azért ez korántsem jó példa volt, legalábbis elég nagy általánosítás. Nagyon sok szurkoló már jó ideje Wenger távozását várja és korántsem elégedettek azzal, hogy évről-évre azzal kell beérniük, hogy a Spurs előtt végeznek és ezzel egyidejűleg elcsípik a 4. helyet.

    A Chelsea esetében ez azért szemet szúró, mert nagyszerű keretük van, abszolút bajnokaspiránsok az egész szezonban, nagyon kevés csapat van a világon, akik ellen ők az esélytelenek, nagyon is tudnak focizni és Mou is jobb edző annál, hogy ennyire élvezhetetlen célfutballt játszasson egy ilyen minőségi csapattal.
  • 9csöves9
    #23815
    Értelek, de benned az is kérdéseket vetett fel, hogy hogy tudnak ennek örülni, meg egyáltalán végignézni a meccset.
  • LasDen #23814
    szerintem ugy tudnak orulni egy ilyenhez hasonlo gyozelemnek, mint az Arsenal szurkolok annak minden evben (mas pozitiv hianyaban), hogy egy kozepszer csapat elott tudnak vegezni, es erre verik magukat.
    De azzal is ossze lehet hasonlitani, hogy az arsenalnal 10 eve nezik orommel Wenger vergodeset....

    perspektiva. mindennek megvan a ket oldala. Mou celfutballt jatszik, legyen az akarmilyen fos szar, ha eredmennyel van. Es utalom, de eredmenye van neki....
  • 6unn3r
    #23813
    Ez evidens. A sikernek mindenki örül. Ezzel nincs gondom. Bennem csupán az vetette fel a kérdést a mai játékot látván, hogy ez miért is megérdemelt? Meg miért kell egy ilyen performance után rögtön menni a másik topicba trollkodni, hogy kiszopott a Pool?
    Emlékeim szerint vagy 2 hónappal ezelőtt Mourinho agyba-főbe fikázta Big Samet és a West Hamet, amiért eszük ágában nem volt a Kalapácsosoknak focizni, szimplán túl akarták élni a mérkőzést a Bridge-en. És hogy a 19. században játszottak ilyen védekező stílusú focit. Erre segget csinált (már sokadjára) a saját szájából és meghúzza (nem először) ugyanazt a taktikát.

    De még egyszer mondom (és ezt nem feltétlen neked), nem sajnálom a Chelsea-től a győzelmet, mert mint semleges szurkoló nekem tényleg mindegy volt a végeredmény, mint az Arsenal szurkoló pedig még aztán érdektelenebb volt a meccs a bajnokságot illetően, az rangadó élményt viszont annál inkább sajnálom.
  • 9csöves9
    #23812
    Úgy képesek örülni neki, hogy ők nem egyszerű labdarúgást kedvelő emberek, hanem Chelsea szurkolók. Tehát örülnek annak, ha a csapatuk nyer. Ilyen egyszerű, nehogy már szarul kelljen érezniük magukat.

  • Rockynhooo
    #23811
    Kommented szépen jellemez :)
  • 6unn3r
    #23810
    Tényleg nem vitát indítani akarok, mert se a Poolt, se a Chelsea-t nem szeretem, kvázi nekem halál mindegy a végeredmény, de mégis mi a megérdemelt ebben a győzelemben? 26%-ban birtokolta a labdát a Chelsea, a félpályát épkézláb támadáshoz gyakorlatilag át se lépték, Ba gólja ajándék volt masnival, a másodiknál meg egyetlen védőt kellett kipasszolnia Williannek meg Torresnek úgy, hogy a Pool utolsó védője majdhogynem közelebb volt a Chelsea kapujához, mint Torres a Pooléhoz.
    Mint labdarúgást, szép labdarúgást kedvelő embereket kérdezlek titeket, hogy hogyan vagytok képesek végignézni egy meccset és örülni neki úgy, hogy Mourinho ott öli meg a focit, ahol csak tudja és esze ágában sincs gólt lövetni a saját csapatával?
    Egyedül talán a City ellen mert felvállalni némi támadójátékot idén komoly ellenfelek tekintetében. És direkt nem sorolom ide se az MU-t, se az Arsenalt, mert klasszis különbségek voltak a Chelsea és a két másik csapat között (habár az Old Traffordon és az Emiratesben szintén focigyilkos, élvezhetetlen taktikát dobott pályára). És jöhet bárki azzal, hogy az eredmény számít, de José élvezhetetlenné teszi a rangadókat.
    És félreértés ne essék, a Chelsea védekezésben becsületesen helyt állt és nagyot dolgoztak a játékosok, de ez akkor lenne dicséretes, ha mindezt a Cardiff éri el az Anfielden. Mert kb a kiesőjelölt, potenciál nélküli támadójátékkal rendelkező kiscsapatok játszanak így.

    Mert én naiv nagy várakozásokkal ültem le a gyakorlatilag bajnoki döntőnek kikiáltott mérkőzést, reménykedve egy igazán izgalmas meccs képében és azt láttam, hogy a Liverpool azzal zavarta a Chelsea-t, hogy focizni akartak.
  • Pares
    #23809
    Igen, Schwarzer nagyon jól védett, sokat köszönhetünk neki az elmúlt két meccsen. De azt is meg kell említeni, hogy Kalas is helytállt, rögtön a közepébe lett bedobva ennek a brutális meccsnek. Továbbá az is bejött, amit a 23791. hsz.-ben írtam, kellett volna fogadnom, mekkorák lehettek az oddsok, hogy a Chelsea kispad 2 góllal legyőzi a Poolt idegenben?! :D
  • Jagumo
    #23808
    Személy szerint sajnálom Gerrard-ot, de ebbe a győzelembe Schwarzer is keményen benne volt! Meg az egész védelem. Nem vagyok elvakult, de megérdemelten nyert a Chelsea! :) Egyetlen egy szomorúságom van, hogy így lehet a City lesz a bajnok...
  • Oziris666
    #23807
    Mindig rossz meccset nézel:D
    Van 50 - 55 meccsünk a szezonban abból azért nem mind ilyen...
  • Jakuza1
    #23806
    Szarragok, egyszer nyernetek meg egy meccset mak, idohuzas es rendes ferfias jatekkal es nem pedig egy ilyen gyava focival.
  • contraste
    #23805
    Hehe ennyi volt a pool...bravo Torres
  • Pares
    #23804
    HIHETETLEN 0-2 Torres+Willian!!!
  • contraste
    #23803
    Salah ma pont nagyon szar volt, de amúgy igen. Demba nagyon jól csinálja, ami a dolga, és több az önbizalma, nagy eséllyel Torres ezt kihagyta volna.
    Vicc, hogy elcsesztük a PL-t ilyen Sunderlandek ellen...
  • Pares
    #23802
    Demba Ba-t meg jövőre remélem elsőszámú csatárnak fogjuk használni, valamiért mindig Drogba utódját látom benne... És Salahot is sokkal többet kéne játszatni...
  • Pares
    #23801
    Manapság már nem jár tisztán látható, kapuralövést blokkoló kezezésért 11-es?