14
  • mechorg
    #14
    Érdekes lenne ha ilyen gyorsan "pörgetnék" a procikat, biztos sok alkalmazás lenne mindegyikre. Meg mi is olcsón megúsznánk.
  • BiroAndras
    #13
    Nekem az A64 32 bites winxp-vel is igen meggyőző teljesítményt produkál.

    Egyébként meg a win felállási rekord nálam 2-3 másodperc! volt. Egy ma már gyengének számító vassal, és win98-cal. A trükk az, hogy nem volt hálókártya a gépben, és nem is volt felinstallálva a hálózat. A háló beüzemelése után "normális" sebességre lassult.
  • BiroAndras
    #12
    Azért nem olyan egyszerű a biteket növeni.
  • Lacika 79
    #11
  • blackeagle
    #10
    Jól értelmezed. Az az irány ,hogy a Ghz-vel dobálozunk ,az nem célravezető. Én már a 128 és 256 bites procikat is átlagnak mondanám. A mai adatmennyiségek mellett komolytalan még mindig a 32 bites regiszterekkel kinlódni.
  • Lacika 79
    #9
    Pont az ellenkezőjére gondolt, mint amit Te írtál szerintem. Vagyis várja a 64 bitet, mert a mostani 32 bites cumókat húzni az égig, csak nagyobb hőtermeléssel és több energia felvétellel jár, és ugye mondhatni zsákutca. Ha én értelmeztem rosszul a mondandótokat, akkor sorry.
  • Raszkolnyikov
    #8
    lapástot=lapátot
  • Raszkolnyikov
    #7
    Attól, hogy egy procit átválltanak 64 bitesre az nem jár azzal, hogy több hőt termel (sőt, nagyobb telljesítmény leadása mellett kevesebbet eszik a proci és kevesebb meleget termel). úgy kell elképzellni mintha egy ember egy kis hokozó lapáttal hánnya a sódert aztán meg a kezébe nyomnak egy szenes lapástot.

    Te nem az órajel emelésre gondolsz?
  • blackeagle
    #6
    Komolytalan volt az intel. Kötelező lenne a 64bit ,utána a 128 és igy tovább. Pörgetni a gépet a végtelenségig és az antarktisz rátenni hütésnek ,nem célravezető.
  • Raszkolnyikov
    #5
    Akkor most melyik cég is kullog a másik után?
  • UnnameD
    #4
    Athlon 64-el láttam egy bétás 64 bites winxp-t, hát mit ne mondjak, olyan gyorsan állt fel, alig birtam követni! intelnek majd a 2 magos 64 bites procijára leszek kíváncsi...
  • asysoft
    #3
    Tudtommal lesz Far Cryból, UT-ből, illetve a HL2-ből 64 bites verzió
  • arty
    #2
    pont az intel becsülte alá a marketing erejét :D
  • strogg
    #1
    Hm. ŰÉn is szemezek már a 64 bites rendzserrel. Bár szerintem még kicsit célszerü várni, amíg jobban kiforrja magát. Nekem nagyon szimpi volt, amikor láttam a tesztet a SuSE linuxával. Akkor eléggé meggyöztek. Igaz ott 2 db 64 bites AMD proci volt a gépben, de ha visszafelé számolgat az ember a 64 bites rendszer így is nagyon impresszív. Mondjuk egyetlen 64 bites játékról nem tudok, ami képes is lenne kiaknázni a teljesítményt,alig játszom, és hétköznapi feladatokra nekem még mindíg elég a 800-as Duron.
    Ettöl lesz az ember bizonytalan. De hát ez a technológiai váltásokkor természetes bizonytalanság nem? :)