307
  • mittu
    #267
    Üdv
    Írtam, hogy ebben nem vagyok biztos, és ezexerint mégsincs igazam. De az mp3/film fájlokat továbbra is fenttartom.

    Olvasgattam itt az xp aktiválásról.
    Ha nekem van ereseti xp cdm, arról ugye készíthetek biztonsági másolatot úgy, hogy sp1 bele van téve, és nem mászik netre? Vagy ez is törvényellenes?
  • Bandee1987
    #266
    Azt, hogy olvastad, még nem biztos, hogy igaz is...
    És az, hogy szólnak 1 nappal a házkutatás előtt a rendőrök ez sztem baromság. Mert ha ilyen lenne akkor 100 esetből 100 esetben nem találnának semmit egyetlen usernél sem...
  • IStexI
    #265
    Csak annyit tennék hozzá ha a rendőrség tudja mi folyik x helyen akkor nem tehetei meg, hogy nem csinálnak semmit mert végülis bűncselekmény, 8évet pedig nem fognak kapni. 1ébként máris szabadlábon vannak.

    Igazából persze sem az állam sem a rendőrség pártját nem fogom. Az egyik haverom (nem ismeritek én is csak úgy hallottam:) töltött az egyik ftpről valami W-klub a neve de nem éri el az ominózus eset óta. Nem tudja valaki mi van ezzel az ftp-vel?
  • Megamanó
    #264
    Úgysem fogok semmiért fizetni addig, amíg tök ingyen le tudom tölteni a netről. (Ide értem azt is, hogy nem veszem meg a boltban, és azt is, hogy warezre sem fogok pénzt adni) És szerintem ezzel vagyunk még így egy páran.... Amúgy meg a játékok télleg tök drágák, a boltban általában csak a nevét jegyzem meg, aztán meg rákeresek...
  • tomo
    #263
    ugysem tarthatjak az allasaikat a kiadok, elobb utobb eltunnek a kodben, mert egy regi rendszer maradvanyai, nem fernek bele a 21. szazadba. hacsak... el nem jon a szep uj vilag
  • pepe003
    #262
    Hátja.
    Itt egy átlag fickó keres 130 KHUF-ot (művelt fickó) külföldön, meg az áruházi tejfölkirakó keres 1000 eurót havonta
    hát nem?
  • zzebi
    #261
    Hmmm...

    A filmeket, játékokat és zenéket valójában kizárólag emberbaráti szeretetbol csinálják a készítok. Azért, hogy a szegény, szerencsétlen közönség pénz nélkül is szórakozhasson. A szerzok általában iszonyatosan gazdagok születésüktol fogva, így nem kérnek pénzt a munkájukért. Meg amúgyis, az ő munkájuk nem ér egy fillért sem, hiszen tudatlan barmok, bármelyikőnk sokkal okosabb, kreatívabb náluk.
    Az akár 20-200 millió dollárból elkészített filmek/játékok költségeit az UNESCO fizeti, mely összeget a szervezetnek közvetlenül Isten téríti meg.

    Sajnos elofordul, hogy egy-egy kiadvány nyereséges lesz és egy csomó profitot termel. Ezt mind a mostmár gonosz, gyerekgyilkos, pedofil, kapitalista, kizsákmányoló fejlesztok/készítok/kiadók nyúlják le. Fújjj...

    Még szerencse, hogy itt vannak az igazság rendíthetetlen bajnokai warez szervereikkel felfegyverkezve, hogy fu alatt harcoljanak a sátán ellen.
  • pepe003
    #260
    1. nap szólnak: holnap házkutatás másolt CD-k meg letöltött programok iránt.
    Gyorsan, fontos adatok cd-re mentése, format c: másolt cd-k elvitele haverhoz, szomszédhoz (oda nincs házkutatási engedélyük) aztán vigyék az üres gépet, meg azt a 3 legális CD-t .
    ezt egy oldalon olvastam, nem én találtam ki.
  • nagykispeter
    #259
    Ha így van akkor jó csak mondom nem ezt mondta a spiné
  • nagykispeter
    #258
    Hát nem!Pont ez a problém.Ugyanis azt egy konfighoz veszed amin kialakít egy sorszámot amit aktiváltatsz rajta!Másik gépen már más számot alakít ki,legalábbis a csaj ezt mondta,de Ő táncsak ért hozzá hamár alkalmazzák!
  • strogg
    #257
    tudatlanka:
    Felölem. Marad a linuxa gépen. Ennyi.
  • tudatlanka
    #256
    strogg:nem hiába hogy billy fiunk a világ leggazdagabb embere
  • strogg
    #254
    Nem mondjátok, hogy ha teljes gépcsere van XP-t aktiválni kell? Ujra?
    Bakker ez teljes átverés.
    Bocs a naivitásomért, de 4. éve csak linuxom van, és ezt abszolut nem tudtam a winröl.
    De a bicska kinyílt a zsebemben.
  • Eszter
    #253
    Tökéletesen igazad van Cormoran.
    Én voltam Németben tavasszal, három hónapot.
    Egy új megjelent játék a Media Mark-ban 39-44 euro volt.
    Ja az órabér?
    10 euro. Igy könnyü nem?
    Itthon van 315 ft órabérem. Lehet számolni.
  • tudatlanka
    #252
    nagykispeter:addig nagy gondod nincs amig alaplapot nem cserélsz sok mindent elvisel(proci,vinyó,memoria stb).
    Évente egyszer tudod neten aktiválni utána telefon -tapasztalat-indokaidat elfogadják.(meghalt az alap stb)
  • kev
    #251
    Ha egy új játék 2000 ft-ba kerülne, egy felhasználói program pedig 10 000-be, én is megvenném. A gond az, hogy a szoftver árak, a Nyugati, 10-szer jobban kereső ember alapján vannak kiszámolva és nem a Kelet Európaiak pénztárcájához van mérve..
  • Cormoran
    #250
    tévedés.
    a gép mellett lévő illegális CD még akkor is tilos, ha nincs feltelepítve. Sajnos az összes eddig bíróságig eljutott ügyben így volt.
  • RelakS
    #249
    ?
    Újratelepít, aktivál. Nem?
  • Ombika
    #248
    Senki se vesz gamet 10.000-ert es nem is fog,mert hulye lenne ha 160+afa -ert letudja tolteni es igaza is van!!!
  • nagykispeter
    #247
    Hát akkor nagy szerencséd van mert akárhol nézem mindenütt minimálbért adnak és nem csak papiron,közalkalmazottként adnak esteleg pár ezerrrel többet de ott is csak azért mert nem 18 éves vagyok!A feleségem az tényleg 82000-t kap de 2 műszakba és minden második szombaton dolgozik tehát ez sem annyi mert nem 8 órába kapja!Attol független persze vannak nagyobb fizetések is csak nem az az áltaalános.

    A warezrol pedig azt azért nem értem hogy pusztán a startlaporol ellehet jutni ezekre az oldalakra.Ha SMS-t küld valaki azzal kiadja a nevét a tel.számával,bár azt szerintem nem tárolják mert jelszot adnak.Itt is sokan írják alig jelenik meg egy játék már így tőltöm úgy tőltöm ami szintén IP cím alapján azonosítható,mégis működik ez az egész.
    A gépemhez én nem kaptam speckó semmilyen op.rendszert utólag vettem hozzá egy XP-t egy hardverral!Na most épp tegnap tudtam meg ha én kicserélem a gépem vagy fő hardvert cserélek benne akkor ezt az XP-t nem tudom aktiválni rajta,na ilyenkor hol vannak a jogvédők,mert szerintem itt az én jogam is sérülnek!Joggal gondolhatom azt hogy mivel hülye nem vagyok hogy ahány gépcsere (persze ez azért nem évente van) mindig másikat vegyek szerezzek inkább egy tört változatot.
  • cSuwwi
    #246
    ...olyan programmal, ami NINCS feltelpítve a gépedre... ...azért Téged nem vonhatnak felelősségre...

    Volt párszor linkelve egy Gamestaros oldal, ahogy eg ügyvédet kérdeztek meg a dologról:

    "GS: Amennyiben valaki azzal védekezik, hogy csak letöltötte (bármilyen programot), de nem használta, felelősségre vonható?
    OZ: Már azzal törvényt sértett, hogy letöltötte, hiszen illegális másolatot készített."


    Az XP cd-ket meg sok helyen alapból kapsz az (újonnan) vásárolt gépedhez, nem is kell külön kérni, bár tényleg segíthet valamit, hogy legalább az alapkő legális :)
  • mittu
    #245
    Nagyon off vagyok, de idevág...
    177, 180:
    "Pl. az érdekes, hogy ha letöltünk egy filmet a netről azért nem büntethetnek, a szoftverek megitélése viszont teljesen más kategóriába esik..."
    "igy pl. hiába van a gépeden mondjuk 100 gigányi film, ha ezenkívül minden program legális a gépeden...
    "

    Ez a helyzet az mp3 cuccal, filmel, Valamint minden olyan programmal, ami NINCS feltelpítve a gépedre (ebben nem vagyok biztos). Tehát ha a gép mellett figyel egy CDn, azért Téged nem vonhatnak felelősségre, mivel nem használtad saját célokra.
    Példának vegyük a egy népszerű Macro webszerkesztőt. Ha nincs feltéve a gépedre, nem állíthatsz elő vele olyan anyagot, amelyből Neked, mint felhasználónak/készítőnek haszna lehet. Tehát amíg nem profitálsz az illegális programodból (mivel nincs a gépeden), nem vagy büntethető.
    Hangsúlyoznám még1x, ebben nem vagyok biztos.
    Így utána is keresek, akkor is offolok majd egy jóízűt.

    Azért az alapokat illik betartani, ami tudom, itt-ott nehéz, de valjuk be: igazából senki se szereti megvenni a dolgokat:) Mégis windózosoknak érdemes beszerezni eredeti XPt (lehetőleg ne campuson belül, hanem bótban vásároltat). Ha ilyened van, már tettél azért, hogy ha esetleg megnyomnak, ne szívj akkorát. Lehet akár enyhítő körülmény.
    A másik:
    Én nagyon az ftp szerverek ellen vagyok. Vagyis soha a büdös életbe nem fogok fizetni olyan ftp szolgáltatásért, ahonnan illegál cuccot lehet lehúzni. Szerintem nem biztonságos, mivel az amatőrök, kezdő tizenévesek sms-t küldenek, melyen ugyebár látszik a telefonszám. Innentől kezdve Te meg vagy fogva. S ha bukik a szerver ahonnan töltesz, számíts rá, … Úgy tudom/gondolom, magánszemélyekhez nem mennek ki ellenőrizni, ezt kizárólag feljelentés alapján, valamint ALAPOS GYANÚ ESETÉN tehetik. Alapos gyanú lehet: hasonló eset volt nemrég, nem emlékszem hol: a dvd másoló pasas bukott, megtalálták a notesztét, a megrendelők címével, telefonszámával… innentől bizonyítsd be, hogy telefonkönyvből írta ki az adataid.
    Szóval… no ftp.
    Ez para, valószínűleg igen erős. De lehet, manapság nem felesleges.
    A nyár folyamán hallottam, és egész jó a következő:
    "Csak parával lehet túlélni".

    mittu
  • zippofcy
    #244
    Ennyi tud a Magyar Rendőrség. Meg cigányokat verni. Komoly bűncselekményeket felderíteni már nem. Itt egy régebbi írásom, ide is passzol:

    Tutankhamon gyilkosát forrónyomon keresi a magyar rendorség. Megbízható források szerint magasrangú nyomozók a gyilkos megtalálásának esélyét valahová a Fenyo gyilkosság elkövetojének, illetve a Móri Mészárosok megtalálása közzé teszik. "Amennyiben nem sikerül találnunk egy gyanúsítottat sem, addig vádolunk meg vele boldog-boldogtalant míg valaki csak bevallja" - nyilatkozta név nélkül a rendorség egyik vezetoje.
    Meg nem erosített hírek szerint a Kennedy gyilkosság ügyében is forró nyomon üti a tettes nyomát a Magyar Rendorség. "Eredményességi mutatóinkat nagymértékben fellendítené amennyiben az Alkotmánybíróság engedélyezné a spanyolcsizma használatát - annál is inkább mivel egyre szukösebb anyagi kereteink más eszközök igénybevételét már nem igazán engedik meg"
    - tette még hozzá a szakember. Szakértok szerint a büntetés egyik célja, nevezetesen a bunvisszatartás megvalósulása nem függ attól hogy a valódi tettes kerül-e megvádolásra illetve elítélésre. "A közbiztonság megítélésében csak a bunüldözés eredményességi mutatói számítanak, a tettes valódi személye nem bír jelentoséggel"

    Na mi van zsernyákok, nem találtatok még egy Táncos Gábort akire ezt a balhét ráverhetnétek?
  • Alfa Of NS
    #243
    Nemazert, de warez cuccot penzert arulni.... Ha ingyen adjak, akkor azt mondom, nem tudja mindenki megvenni, de penzt keresni a lopott cuccon, az mas teszta.
  • G.Freeman
    #242
    invitel az soha, csak nagy ivben ...

    azt mondanam hogy ilyen hozzaallassal tonkre fognak menni, de nem fognak
  • tomo
    #241
    minel kevesebb a magyar hazavitt netto fizetes , annal inkabb ervenyes amit irtam. ( annal kevesebbe kerulne fizetesaranyosan a jatek itt nekunk...) szal nem kell leragadni a pontos szamoknal, az aranyt probaltam bemutatni.
  • Cat #240
    részben igaza van, ugyanis a statisztika nem veszi figyelembe, hogy az alkalmazottak negyede biztosan minimálbéren, vagy akörül van (örül hogy bejelentik hivatalosan), és kis százaléka pedig legalább tizszer akkora jövedelmet kap (középvezetői szinten teljesen normális a 400-500e bruttós fizetés, és ez sokezer ember!). Emiatt torzít az átlag.
  • tomo
    #239
    en is alaceloztam a 80 ezremmel, ezekszerint atlag alatti vagyok , kerem dobjanak vissza :)
  • winnie
    #238
    meglőztél. furcsa, hogy ennyien beszélnek a levegőbe...
  • Devla
    #237
    Csak egy total amator kapcsolja be egy fizetos warez ftpn a loggolast... na meg az, aki enyhiteni akarja a bunteteset azzal, hogy masokat magaval rant. Meg jo, hogy en elvi okokbol nem vagyok hajlando warezert fizetni, szerintem akik penzert csinaljak, igenis bunhodjenek erte.
  • tomo
    #236
    itt a juliusi adat , netto atlag "A nettó átlagkereset nemzetgazdasági szinten 91 300 forintnak felelt meg, (ezen belül a fizikai foglalkozásúaké 68 100 forint, a szellemi foglalkozásúaké 117 900 forint)."

    cikk atlagfizetesrol Mon 2004 julius
  • nagykispeter
    #235
    Ebbe csak az a bökkenő hogy az átlagfizetés nem 80000 hanem jóval kevesebb legalábbis az amit kézhez kapsz!
  • BlackHawks
    #234
    Sajna igen, és tényleg így van. De ha nem csinálja, majd jön helyette más "ősmagyar" oszt' ennyi. Az meg tényleg király, hogy mindent a nagy nyugati árakhoz mérnek, csak azt nem értem, én miért keresek ugyanabban a munkakörben egy nyugatihoz képset 1.5x annyi munkával kb 10-ét? Sőt a pesti ismerősöm, 1 szintén számtechboltban dolgozik, ua. csinálja mint én, és 2,5x annyit keres. Most akkor hogyisvanez?
  • tomo
    #233
    es az a teruleti axe fonok magyar ember volt szarmazasat tekintve?

    mert en azt figyeltem meg hogy honfitarsaink, amint egy tetves multi adja a fizetsuket kifordulnak magukbol es iszonyu hajcsarok lesznek meg talpnyalok a "ceg" erdkeben, amit ki tudja mifele milliardos / reszvenyesek birtokolnak, akik sosem fogjak megdicserni hogy milyen jol taposta ki szegeny tarsai belet.

    en meg ezt nem ertem. miert ne foghatnank ossze ha mar ugyis olyan nagy a korrupcio es szivhatnank ki a multik veret itt helyben.

    amugy nagyon ugy fest a dolog hogy gyarmat vagyunk, es annyit preselnek ki belolunk amennyit tudnak.

    masreszt a jatekarakrol annyit, hogy a jatek arat a fizeteshez viszonyitva kene nezni. a jatak kb ugyanannyiba kerul midenhol. tehat ha itt 80e ft az atlagfizu abbol 8db 10000 ft os jatekot vehetnek, angliban meg 400e az atlag o meg 40 db ot, vagyis 5x annyit, tehat a jatekot megvenni egy angol atlagnak olyan, mint egy magyar atlagnak lenne , ha a jatek 2000 ftba kerulne. szal en igy szamitom, es igy gondolkodjon el midnenki hogy egy uj jatekert megeri e a 2000 ft, de ahogy olvasgattam tobbseg szerint az meg belefer.

    (jo kis topik ez)
  • HUmanEmber41st
    #232
    Én Esztergomban lakok, 2 utcával odébb van matáv kábel kiépítve, ott megemelték a sávszélt. A mi utcánkba már nem jutottak el, ez a gyökér invitel meg majd ki tudja mikor lesz hajlandó duplázni a sávszélt..fuck...Ez a nagy magyar versenyhelyzet..
  • Robeast
    #231
    "MINEK, HISZ ÍGY IS MEGVESZI A MAGYAR."
    Nameg, minél többen fizetnek elő, annál több volna a gond is az előfizetőkkel -> talán minimálisan ugyan, de nagyobb a kiadásuk...
  • BlackHawks
    #230
    Így van, de a lényeg az, hogy a cég szarik a kisemberre, mert kénytelen vagy tőle megrendelni a cuccot. Hiába van pl Invitel meg ilyesmi, az más területen van, tehát nincs konkurencia.Jahh felénk érdekes módon értelmezik a versenyhelyzetet :(
  • Demon Eyes Kyo
    #229
    Mondjuk a matáv azzal, hogy sávszélességet növelt pont a warezt segíti, mert 1mbites nettel 1 dvd 10-11 óra alatt lentvan.
  • Cormoran
    #228
    illetve így gondoltam.
    de egy hülyeség, mindegy
    az axelero a fatáv kislánya...
  • Demon Eyes Kyo
    #227
    A matáv szabja meg az adsl port árát, a szolgáltató csak rátesz a netnyújtásáért valamennyit, igazából a matávnak kellene csökkenteni.