307
  • Cormoran
    #226
    az ADSl árát az Axelero sazbja meg.

    én voltam olyan barom, hogy annak idején beugrottam az ISDN-be, mert azt hazutták, hogy majd kell a gyors nethez (ls. adsl), most már tuggyuk, hogy az anaéógon is hasít, de még hogy! Akkor két évet írtam alá, és 24 hónapig fizettem 20.000,- Ft-ot havonta.

    most visszanézve egy állat voltam. aki leste, hogy ha mexakad, újra indul az éjszakai kedvezmény.

    Egyért nem sajnálom, hogy akkor szedtem össze egy olyan információhalmazt, amit azóta is használok.
  • BlackHawks
    #225
    Visszaolvasgatva, 1-2, azt mondták, lehet azért ilyen drágák, az eredeti játékok, mert így akarják visszahozni az esetleges veszteseéget. Ebből az következne, ugye, hogy ha többen vennék akkor olcsóbb lenne. Akkor figyelem, mi a multik hozzáállása a dolgokhoz:

    számtechboltban dolgozom, nálunk is lehet előfizetni adsl-re, kb. 3 hónapja kérdeztem a területi Axelerós nagyfőnököt, miért nem csökkentik, az előfizetések árát, mert akkor lehet, hogy sokkal többen fizetnének elő, és több nyereségük lenne. A válasz:

    MINEK, HISZ ÍGY IS MEGVESZI A MAGYAR.

    Hát erről ennyit
  • Cormoran
    #224
    ennek ellenére korábban vittek még scannert is.
    attól függött, hogy melyik kis béla őrmester foganasította a házkutatást...
    és ez nem vicc.
    a kecskeméti ügyben teherautószám vitték a komplett gépeket. Állítólag momst már értenek hozzá.




    a scannert itt haggyák :-)))))))))))))))))))))
  • Csaba
    #223
    De mint tudjuk az előző interjúból, filmeket sem vihetnek el, mert azt le lehet tölteni magáncélra.:-)
  • Cormoran
    #222
    igen, kellene egy tisztázás.

    csak ebben -rajtunk kívül- senki sem érdekelt.
    a jogászoknak jó, hiszen viszzük nekik a pénzt, ha majd szükség lesz rájuk. A BSA + Artisjus+ ASWA mit csinálna, ha nem lenne illegális szoftver? elesne a juttatástól, amit kapnak a tagoktól, sony+microfos és társai.
    A médiának nem lenne ilyen híre, hogy "megtalálták az ŐSFORRÁST!"

    röhejes.
    és nem vennének sokkal több szerzői jogdíjas dolgot, mert az emebereknek nincs erre pénzük.
    Persze vennének többet, mint most, de közel sem annyit, mint ami károkozással vádolják a warez.
    nevetséges.
  • Csaba
    #221
    Max a winyóhoz meg a cd-khez van joguk, hogy elvigyék, a többihez (pl. alaplap, proci, ház) abszolút nincs joguk.
  • Bandee1987
    #220
    Ez az egész egy hosszas vitát érne meg, ahol jelen lennék jogászok, informatikai szakemberek, bsa-sok, asva-sok, és persze az átlagfelhasználók. Csak valszinuleg a vége tömegverekedés lenne :)
  • Herkulles
    #219
    Ha kijönnek hozzád a fakabátok, mivel füles kaptak, hogy te esetleg ilyen jellegű tevékenységgel kereskedsz, de ha csak felhasználó vagy akkor is jönnek és minden számítógépet és cd-t felkapnak válogatás nélkül, amit találnak. Mivel beengedted őket, ezért valószínű, hogy ott laksz, ha szerencséd van kerítenek egy tanut, majd adnak egy bizonylatot miket vittek el. Utána, ha mázlid van pár hónapon belül vagy akár fél éven belül, a ,,szakértők” átvizsgálják a cuccodat, és ha találnak illegális anyagot ennek megállapítják az értékét. Ezek után kapsz egy idézést, irány a bíróság, ilyenkor figyelembe veszik a körülményeket, és általában a lefoglalt cuccal egyenesen arányos pénzbírságot rónak ki. Utána jöhet a felebezés (ha van neki helye), majd jön hercehurca mit tudom én. Egy év mire visszakapod a géped, gépeidet és kapsz egy szép csekket, majd várhatólag rövidesen újra meglátogatnak… Ha valaki így járt mesélje el részletesebben, nekem is csak mesélték.
  • Demon Eyes Kyo
    #218
    Ha shareware-t nem törölsz le v. veszel meg 30 nap után akkor is vétkeztél, ezt mondták a tévében, még az flt-s ügy esetén.
  • Csaba
    #217
    Hmm. Nincs véletlenül egy total commander vagy ahhoz hasonló progid, amit mondjuk pénzért regisztrálni kellene? Ha igen, akkor csak van illegális progid. Ha nincs ,akkor bocs, nem szóltam.:-))
  • Bandee1987
    #216
    mert attól, hogy mondjuk 30 embert az 1 millióból (ez csak hasraütéses szám) pénzbüntetésre itélnek, attól még a többi 999970 ember nem fog átállni a legális programokra...
  • Bandee1987
    #215
    na persze :)
  • Bandee1987
    #214
    Igen. Tehát mindenképpen azokat kellene baszogatni, akik ezt nyereségért csinálják... A felhasználókat pedig maximum tanuként idézhetnék be....ez lenne az igazságos.
  • Cormoran
    #213
    mongyuk nemigazán hittem el, de kituggya..
  • Cormoran
    #212
    Angliában élő ismerősöm gépet vett:
    3500-ért kapott hozzá egy legális XP-t .
    nálunk mennyi is?
    30.000 Ft.

    és ők élnek legjobban Európában.

    (mert nem vezették be az euró-t :-))) )
  • Unreal1942
    #211
    Ezt csak statisztikailag említettem.
    Szerény véleményem szerint a hazai számítógép tulajdonosok/felhasználók
    legalább 90% nak van illegális progi a gépén!
    Ezen a büdös életbe semmi nem fog változtatni!
    Természetesen nekem nincs félnivalóm.(én a 10% ba tartozom)
  • Cormoran
    #210
    ez már a kazettásmagnó meg VHS kazi idejében kezdődött.

    múlt hétena helyi tékában kivett kazit nézve rájöttem, hogy másolt. Van rajta színes másolóval készített címke-másolat, sőt hologram is. Mégis másolt. A helyi nagyvállalkozó (5 téka+ rengeteg műszaki bolt) 1,5 évet kepott nemrég felfüggeszte, mert elvittek több száz másolt VHS-t.
    Most hologramos cimkével adja kölcsönbe.

    ŐKET kellene b*szogatni. Akik halálra keresik magukat, még akkor is, ha eredeti.

    Pláne, ha ez is másolt....

  • Bandee1987
    #209
    Ebben egyetértek. Sztem is túlságosan felnagyolják ezt a dolgot, hogy ettől tönkremegy a gazdaság meg mittomén. A kiadóknak meg a készitőknek ugyanúgy be kell fizetniük az adót. Ez főleg akkor nekik bevétel kiesés.
    Én ugy határoznám meg, hogy a vadonatúj játékok 7 ezer forintba kerüljenek...
    De mindenhol, és ne csak mo-n. Mégpedig azért, mert akkor elindul az a folyamat, hogy jön egy muksó, felvásárol 10 ezer darab játékot, és az eu-ban drágábban, de az ottani bolti árnál jóval olcsóbban értékesiti. Microsoftos ismerősömtől hallottam, hogy ebből anno problémák voltak, hogy itthon olcsóbban akarták adni a windowst, de ekkor mások a fent emlitett módon üzletet csináltak belőle, és ezután megint visszaálitották az egységes árakat.
  • Demon Eyes Kyo
    #208
    Mondom, a cd és dvd töltés az legális :)
  • Demon Eyes Kyo
    #207
    én nem parázok
  • Cormoran
    #206
    Dr. Ormos mondta:

    "GS: Mennyiben sért törvényt az, aki betéved egy FTP-kiszolgálóra, és onnan zenét vagy filmet tölt le?
    OZ: Az ilyen módon elérhető zenék és mozifilmek tulajdonképpen audió CD-kről és DVD-kről készített másolatok. Ezek tehát nem „magáncélú” másolatok, hiszen bárki hozzájuk férhet - de ez annak a problémája, aki elérhetővé tette őket. Aki letölti, azt ez a tény nem terheli, hiszen ő a letöltés során csupán egy magáncélú másolatot készít, ami zenék és filmek esetében nem tiltott. Aki tehát zenét és filmeket tölt le, nem vonható felelősségre, még akkor sem, ha úgymond "illegális" szerverekről teszi ezt."

    forrás, Gamestar Online
    http://www.gamestar.hu/kommentek.php?sid=9666
  • Csaba
    #205
    Egyébként a tömör véleményem, hogy a forrást kell üldözni (már ha ennyire ragaszkodnak az üldözésükhöz), és nem a felhasználókat. Ha nincs forrás, akkor a felhasználó mit tehet? Bemegy a boltba, és megveszi. Vagy szép lassan leszokik a játékokról.
    Ez az egész dolog iszonyú régen kezdődött, még a c64-esek idejében. Akkor szokott rá mindenki, hogy ingyen másolgatunk, persze akkor is lehetett venni eredetit, és én vettem is, mert ésszerű ára volt. 1000 forintba került egy eredeti c64-es játék, ha akartad, meg is tudtad venni, de ha másoltad, még a fejlesztőt sem érdekelte annyira nagyon. Oké, hogy a pc-s játék szebb, fejlettebb, de akkor is pár ezerből ki kéne jönni, és nem 10ezer+áfa... Szóval a nép rászokott a másolgatásra a c64-es korában, és kurvára nincs kedve leszokni erről. A "felhasználóbarát" árak pedig nem is fogják rászoktatni a népet. Sajnos.
  • Cormoran
    #204
    ha ez ott volt, ami bukott, bizony van esélyed neked is.

    de mivel a userek száma itt több ezerre is rúghat, kicsi az esélyed.

    szerencsénkre :-)))
  • Cormoran
    #203
    láttam én olyat nagy bevásárlóközpontban, hogy a gyerek 50.000 Ft értékű játéko pakolt a kocsiba, apuka fizette.

    Aki meg tudja, úgy is megveszi.

    tőlem hiába várják (és sokunktól) hogy többet vegyünk.

    nem tudjuk megfizetni.
    marad a családdal való több foglalkozás, meg néha kölcsönkérés, ha valaki megveszi, letölti.

    OTT a hülyéknek a gondolkodásmódja, hogy el is hiszik, hogy ennyi+annyi milliárd dollár a kiesése a fejlesztőknek+kiadóknak.
    az apjuk faxát. Nem értik +, hogy bizony itt is túlkínálat van, és az ember megnézi, hogy mi vesz meg.

    Ha bezár az összes warez, NEM fognak ennyi+annyi milliárd dollárért programokat venni az emberek..

    elcsépelt dolog:

    olcsóbbá kell tenni...
  • Demon Eyes Kyo
    #202
    És ha nem fizettél, csak volt acc-od ? :)
  • tudatlanka
    #201
    #197 fiatal vagy még a tüzzel nem égetted meg még magad...
    ha az ügyész ugy akarja akkor bármi lehet.....
    nem neked fognak hinni.....
    soroljam még?
  • Cormoran
    #200
    a szoftverrendőrség nem megy, hanem a rendőrség MEHET, ha oka van rá, mondjuk valaki feljelentett, vagy fizettél egy ilyen servernek...
  • Murdoc
    #199
    Bazzeg, az egyik Rendszergazda jó fej gyerek, nem örülnék, ha bekasztniznák.
  • Cormoran
    #198
    Mo-on megengedett egyetlen buztonsági másolat készítés, ha rendelkezel az eredetival és be tudod mutatni.

    Tárgyaláson is így volt...
  • Demon Eyes Kyo
    #197
    És ? a registry-t a legkönnyebb meghamisitani, az egyáltalán nem bizonyiték.
  • Csaba
    #196
    Ezzel zárul az az interjú:
    GS: Ha valaki illegálisan másolt játékokat tart otthon, és még használja is azokat, mire számíthat? Felkeresi a BSA, vagyis -- ahogy a köznyelvben ismeretes - a "szoftverrendőrség"?
    OZ: Egyrészt a BSA nem "szoftverrendőrség", másrészt semmilyen körülmények között nem foglalkozik a magánfelhasználókkal. Csak magyarázatképp: cégeket jelent fel, de nincs ebben semmi rejtélyes, hiszen ha egy vállalat használ illegálisan üzleti szoftvereket, az általában több példányt és sokkal nagyobb értéket is jelent.

    Szóval, akkor mi van? Mégsem jönnek ki Kis Pistához, hogy rutinellenőrzés?
  • Bandee1987
    #195
    az ormós ügyvédi iroda elég hires, a bsa oldala is erre az ügyvédi irodára linkel/hivatkozik, ugyhogy sztem nem beszélnek hülyeségeket...
  • Bandee1987
    #194
    igen, mert a biztonsági másolat készítése ugy tudom, tiltott dolog. Bár ennek eltérő az elbirálása, hisz ha egy eredeti szoftverről, amit megvettél csinálsz egy biztonságit, amit soha sehol nem osztottál meg, adtad át, akkor még talán nem nagy problem.
  • winnie
    #193
    ezeket a dolgokat egy ügyvéd mondta, valószinuleg ő jobban tisztában van a törvénnyel

    egy másik ügyvéd meg mást mond. de igazából akkor vagy gondban, ha az ügyész vagy a bíró van más állásponton. nekik hiába idézzük be ezt a linket...
  • Garfield
    #192
    Kivéve szoftver.
  • CalebJoe
    #191
    Szarok rá inkább vigyenek el mindent ha ezen múlik inkább mint a börtön.
  • tudatlanka
    #190
    #184 sőt tovább megyek ha legális az oprendszered akkor az a vinyó maradhat DE a regisztryről másolatot csinálnak abban azért elég sok minden szerepel......az alapján is intézkedhetnek.
  • Bandee1987
    #189
    ezeket a dolgokat egy ügyvéd mondta, valószinuleg ő jobban tisztában van a törvénnyel. (hacsak nem vagy te is ügyvéd)
    Az asva azokat bünteti, akik a szerzői jogokat megsértve megosztják, árulják az illegális tartalmakat. Tehát ha te nem osztod meg, csak magáncélra használod fel, akkor azért nem büntethetnek.
  • Demon Eyes Kyo
    #188
    Na jah, az asva az ingyenélők társasága akárcsak a bsa.
  • tudatlanka
    #187
    #184: ne nézd őket hülyének kérlek csak és kizárólag a vinyót -kat viszik.