51
  • CSOCSO
    #51
    szinten igy van.. csak lanosrol toltok.. es igy is fel tucat gigabajtnyit lehet szakitani.. persze tobb gondom van azzal hogy egyaltalan mit toltsunk?? de szerencsere a kazaa-val ellentetben a Dc ben csak siman turkalhatunk masok gepeben....tehat full celtalanul is mehetsz Dc-zni.. lehivod par LAN os ember listajat es ami tetszik toltesz.. DC ROXXXX
  • archkoven
    #50
    Gyors a DC ha nézed, hogy kiről töltesz.
    Pl. egy játékot csak Lan-ról töltök (ők nem korlátozhatják a sávszélességet), zenei albumot pedig legalább kábelről. Ha csak egy-egy szám kell akkor az mehet akármiről.
  • CSOCSO
    #49
    hol a szerkeszt gombom??? nah mindegy. a javitas : hl2 jatekot.. nem filmet:) bocsesz.. meg nem aludtam:)
  • CSOCSO
    #48
    en tegnap toltottem le a sorted, a mumia es a hl2 filmet.. valahogy nem szakitkattak.. es ha utanna szamolsz akkor ez alapbol 6 giga...+1 giga zene
    elotte levo npon pedig maverick, doktor szoszi 2nekem 8 stb.... nekem a DC bevalt... kazaa pedig nem... a winmx et nem fikaztam az egy jo progi volt csak rauntam.. es nemtok olyat keresni amit ne talalnek meg DC-n... nahja.. ha valaki a mikroszkopikus felveteleket keres amobak beszlegeteserol.. azt lehet hogy a dc-n nem talalja meg.. de filmeket, zeneket, progikat.. szala mindennapi warez megtalalhato a DC-n....es legalabb Chat szeruen dumalsz.. nem ugy mint a kazaa-n
  • Atyus
    #47
    A Kazaa-val kapcsolatos tapasztalataim :
    - Több mint 30 kémprogi települ helyből installáláskor
    - Jelentős lassulás és instabilitás (a különben atomsabil 3GZ es P4 ASUS-on)
    - Jelszóval védett állományok hada, ami csak akkor derül ki, ha már lejött
    - A törések 80%-a vírusos
    - A kémprogik egy része kiskapukat nyit a vírusok számára, illetve az ellopott e-mail címemre küldenek meindeféle szemetet.
    - Ad-aware tisztítás után nem indul el a progi, cska ha legalább 3 durva kémprogit meghagyok.

    Viszont előnye is van :
    Elég gyors a keresés, s nem olyan sűrün lövik ki alólam a lelöltendő progikat.

    Eddig kétszer használtam, s mindkétszer max. 3 hónapig bírta az oprendeszerem..
  • Yv@n
    #46
    "dc-n nem szakitkatnak igazan."

    Nem szakítanak, csak fél óránként eltüntek, miután 5 óránként előkerültek. Most olvasgatva a hozzásólásokat, van használható kliens is, nem csak olyan ami 1 szálon töltéshez köt...ezzel már a használható szintre emelkedik a dolog, és kiküszöböli azon problémákat amelyek miatt én hátat fordítottam az egésznek.
  • Yv@n
    #45
    Itt nem az volt elsősorban a problémám, hogy feltöltök...hanem az hogy cserébe azt kapom, ami a paci hasa alatt lóg... eMule és torrent alatt is töltök fel, letöltés végén jódarabig bent is hagyom elérhető helyen, hog ymásokhoz is eljusson. Számomra azok nagyobb sikerrel bírnak. Túl sokan dc++oznak ahoz, hogy szar legyen, úgyhogy valami jó biztos van benne, csak Én nem találtam meg :)
  • Sityi
    #44
    A BitTorrent hol marad a vitából? Eddig nekem az jött be a legjobban. Lehet, hogy néha nem olyan gyors, mintha FTP-ről szerezné az ember, de nem ez a jellemző. Nem kell megosztani semmit (ergo nem kell telepakolnom a viccestert "fölösleges" dolgokkal, amiket már kiírtam), csak a klienst kell hagyni futni még egy kicsit a letöltés után.
  • archkoven
    #43
    "es winmx et sokaig hasznaltam, amivel nem is volt sok bajom csak az hogy a vegen mar mindenkinel 100. voltam a sorban.."
    Akkor az alatt a sok év alatt rájöhettél volna, hogy hogyan kell a WinMX-et használni! Azért voltál századik mindenkinél a sorban, mert nem osztottál meg olyan fájlokat amik azokat érdekelte akikről éppen tölteni akartál és ezért mikor már indult volna a letöltésed mindig kidobtak a sorból és a végére kerültél. A WinMX adok-kapok alapon működik, magyarán csak olyan jellegű fájlokat célszerű megosztanod amiket te is le akarsz tölteni másokról, majd amikor bejelentkeznek nálad uploadra, akkor letöltöd a fájllistájukat és mindenkit kidobsz akinek nincs számodra érdekes fájl a gépén (nem kell az egész listát átnyálazni, ez egy pillanat alatt megállapítható, mivel különböző színnel jelöli azokat a fájlokat amiket le szeretnél tölteni és a már futó letöltéseidet), akinek viszont van annak küldesz egy üzenetet hogy cserélni akarsz (trade) és kölcsönösen elindítjátok egymás letöltéseit és megegyeztek a sebességben (ez a WinMX-ben minden felhasználóra külön beállítható). Ez így lehet, hogy bonyolultan hangzik, de a valóságban pofon egyszerű és van is egy program ami ezt a távollétedben el is végzi helyetted (MXmonitor).
    Nagy előnye a DC-hez képest, hogy érdekelt vagy abban, hogy a legjobb fájljaidat tegyed elérhetővé és hogy azokat a lehető legnagyobb sebességgel hagyjad is letölteni mert te is annál többet kapsz, míg a DC-nél csak az OP-oknak kell megfelelni és nem a felhasználóknak ezért sokkal lassabbak a letöltések.
    Én pl. kb. 40 ALS DVD-t (kb. 55GB) töltöttem le vele egy haveromnak egy hét alatt, miközben DC-n mégcsak találat sincs rájuk, Kazaa-n is alig valami.
    Végezetül még annyit, hogy a WinMX-szel szinte soha nem töltöttem le fakeket és ez nem is nagyon lehetséges mivel a már rákeresett fájlokat nem a nevük alapján azonosítja.
    A WinMX az egyik legjobb fájlcserélő, bár tény, hogy folyamatos odafigyelést igényel. De sok dolgot esélyed sincs mással letölteni és a már futó letöltéseid igen gyorsan jönnek.
    Hétköznapi fájlok letöltésére (pl. albumok, legújabb játékok) sokkal jobb a DC.
  • AL7
    #42
    HuH, ez a vita rendesen elfajult
    Egy biztos, mindenki azt a fájlcserélő programot használja, ami bevált neki, és kár ezért fikázni a másikat!
    Én egy StrongDC++ nevű programot használok, ami képes több szálon letölteni. Egyszerre 3 HUB-on vagyok fent és kb 1,5 PB az össz megosztás ezeket a HUBokon. Szóval eddig mindent megtaláltam, amit kerestem. Sima 384/64-es ADSL-el pedig folyamatosan 42-44 K-val jön a letöltés, 11-14 szálon... remélem ezt senki sem keveselli ettől a kapcsolattól :)
    Bittorent, WinMX, kazaa ezek is nagyon jó programok, de nekem még eddig nem volt rájuk szükségem, de ezért még senkit sem fogok amiatt fikázni, mert ezt használja.
    Vannak bizonyos szabályok, amiket mindenkinek kötelező betartani, akármilyen fájlcserélő hálózatot is használ:
    1. Víruskereső rendszeres frissítéssel
    2. Az operációs rendszer állandó frissítése
    3. Tűzfal (szintén rendszeres frissítéssel
    4. Mindig a legutolsó stabilnak kikiáltott fájlcserélő kliens használata
    5. Reklámszoftver eltávolító használata (PL. AdAware, SpyBot Search & Destroy)

    Aki a fenti szabályokat betartja, az nyugodtan tölthet BÁRMELYIK hálózatot is használja!
  • BiroAndras
    #41
    Egyszer én is kipróbáltam a DC++-t 100 Megabiten.
    3 MegaByte volt az átlagos sebesség. Szerintem csak azért nem több, mert a vinyóm nem bírt többet.
    Nem csináltam ilyet sokáig, mert pár nap alatt minden létező helyet telenyomtam filmekkel. Akkor még nem volt DVD író, se több száz gigás vinyók.
  • simia
    #40
    "kazaaban annyi erdekesseg volt hogy egyszerre tobb emberrol is johetett a cucc... ez kene ide a Dc be is.. de kitudja mennyire sebezheto ez a dolog.."

    hallottál már az rmDC++-ről?
    ugyan az, sőt, jobb mint a sima DC++ és tudsz egyszerre több embertől is tölteni!!!

    http://rmdc.sweb.cz/
  • CSOCSO
    #39
    3mbit.. es annyival jon minden amennyivel kell. szal ha neked 1mbit.. akkor annyival fog...
    kazaaban annyi erdekesseg volt hogy egyszerre tobb emberrol is johetett a cucc... ez kene ide a Dc be is.. de kitudja mennyire sebezheto ez a dolog..
  • Csaba
    #38
    Milyen neted van?
  • CSOCSO
    #37
    ja igen.. minden 5. kis buzernyak megszakitotta a letoltesemet mert az is olyan jofej volt..... varjal csak.. szep sorban jonnek elo hogy miert is volt a kazaaa egy szar program...dc-n nem szakitkatnak igazan. ha szakitgatnak akkor banra kerul az ember.... stb.. sokkal felhasznalobaratabb az egesz. de mindegy...
  • CSOCSO
    #36
    dc rol nekem 300k val jon egy file... 3mbittel..
  • CSOCSO
    #35
    ja igen.. aki jofej modra nem tolt fel masoknak .....
    legnagyobb toltesem.. leszedtem 8 gigat egyhuzamban ( filmek, es 2 jatek) kozben feltoltottem 2 gigat... bajom nem volt vele... ugyse igazan lassit.. plusz be lehet allitani maz mennyivel szedjenek rolad...
    hja igen.. AMI uberul szar volt a kazabban az a letoltott es felig letoltott fileokkal valo szarakodas voltl. hogy neha eltunt meg ilyenek. .de mar nem emlexem pontosan regen volt.. csak 1-2 szer tortent meg... de pont eleg is volt hogy elmenjen a kedvem tole...a tipikus: hozza nem ertesz dumakat keruljuk, mert rohogni fogok...
  • Yv@n
    #34
    Tetemes mennyiségű sértődést vélek látni ezen hozzászólásodban :)

    DC++ nekem nem jött be. Szépen ahogy illik megosztottam kellő mennyiségű cuccot, aztán nagyjából 1 hét múlva mikor már a fél winyó tartalmát feltöltöttem másoknak, ellenben hozzám egy nyűves 700 megás film fele nem jutott el amire vágytam úgy döntöttme hogy akkor elég volt egy ideig belőle...persze elhiszem, hogy másoknak több szerencséje adódik a dolgokkal, de ez engem abban a pillanatban nem vígasztalt, mikor rányomtam az uninstallra.

    Kazaa és winmx nekem mp3-ra megfelel, különösen amennyi zenét letöltök. Amúgy egyéb cuccokra ha valamiért nem ftp-ről kívánom leszedni, akkor eMule vagy Bittorrent. Más kérdés, hogy mások torrent nyűgjeit én nem élem át lévén melóhelyen 100 megabiten csorog a net, úgyhogy nem igazán foglalkoztat, hogy épp nem jön az 512 kbps adsl maximumával a letöltés.(mondjuk dc++ -t még anno itthon néztem, akkori benyomásaim alapján "pathetic")

    Nem kívántam megsérteni senkit, hogy leszóltam kedvenc dédelgetett p2p progiját, sértődni pedig felesleges, mert hidegen hagy.
  • Csaba
    #33
    Hát nem tudom, én pl. új dologra kerestem rá a kazaa-n (nem mondom, mire, legyen elég annyi, hogy 1 napja jelent meg akkor), és sikerült lenyomjam, csak néztem, hogy mennyi komának van meg máris...
    Egyébként mindenki azt használ, amit akar, én sosem mondtam, hogy a kazaa a legjobb, én csak azért használom, mert eddig mindent megtaláltam rajta, amit kerestem. (vírust nem kerestem, és szerencsére nem is találtam.)
  • CSOCSO
    #32
    mondjatokolyat amit nem lehet megtalalni dc-n.. sztan nezzetek meg hogy ha kazaa-n toltitek le akkor az az is amit kerestetek.. mert kozelsem 100% hogy azt talaltatok amit kerestek... tegyuk hozza... en mindig azt talaltam amit kerestem kazaa-val..csak a rohadt uj dolgokat nem szabad keresni...ami igen LOL
  • CSOCSO
    #31
    :) ere nemtok mit mondani.. hasznaljatok egeszseggel a kazaa-t meg a liteot:)))))))
  • CSOCSO
    #30
    "Ki nem állhatom mikor okostojások úgy mondanak valamiről véleményt, hogy saját bevallásuk szerint is alig használták az adott programot, "
    Hulye vagy "okostojas"
    en nem azt mondtam hogy a szar a program, nem jo semmire... egy kicsit durva voltam az 1 hettel, de mar hiaba magyarazkodom.. nem most jelent meg a kazza sem a winmx.. soooot.. emlekszem elobb winmxeztem. .meg anno 4 talan 5 eve... aztan jott a kazaa , legalabbis nalam... es winmx et sokaig hasznaltam, amivel nem is volt sok bajom csak az hogy a vegen mar mindenkinel 100. voltam a sorban.. ezert jott a kazaa.. ami nem szar progi.. csak ultrasok szemet van.. ultrasok fake van... es a spamok pocegodre... pedig csak mp3 at vgy filmet esetleg jatekot toltottem... szal nem okostoni vagyok hanem egy olyan user aki tapasztalta azt hogy a kazaa es a lite egy nagy szar.... nem talalsz meg valamit a Dc-n???... hat azert par hubra fel lehet menni egyszerre, es idaig en csak azt nem talaltam meg amit nem helyesen kerestem...OKOSTOJAS baratom...
  • zord
    #29
    háj. és miket lehet kazával tölteni, amit bittorrentel, dcvel, vagy edonkejjal nem lehet??
  • entreri
    #28
    Mindíg kitalálnak valami hülyeséget. A sok paraszt meg egyből kezdi flémelést, hogy fúúúj Kazaa, hajrá DC, stb. (Mindegyiknek megvan az előnye, hátránya)
    Szerintem ez nem erről szól. Valakiknek fennt nem tetszik, hogy mi ingyért leszedjük a cuccost.
  • zord
    #27
    használd ezt:
    PestPatrol.v5.0.Corporate.Edition.Incl.Licence.Generator-EMBRACE
    meg ezt:
    Lavasoft.Ad-Aware.SE.Professional.v1.05.Retail.Build.6.2.208-ArCADE
    meg ezt:
    Spybot.Search.and.Destroy.v1.3.Final-Free
    meg ezt:
    Symantec.Antivirus.Corporate.Edition.v9.02.1000-LOGiC

    egyszerre is lehet, frissítsd is, meg időnként futtasd is meg egyebek...
    kisebb lesz az esélye, hogy benyelsz valami fasságot.
  • Csaba
    #26
    Jaja, igazad van. Én is a kazaa-t használom, annak is a kazaa lite gold nevű változatát, illetve most már a sima lite-ot. Nem tudom, miféle vírusokról beszéltek, de én sem találkoztam velük. Fake dolgokkal pedig csak elvétve (pár 3 megás mp3-nál, ami valljuk be, nem nagy veszteség, letöltöm mástól) találkoztam.
    És sosem akar nekem installálás után randomszerűen popupablakokat nyitni, mellesleg, sp2 felrakása után hiába is tenné, mindent blokkol a beépített popupkiller.
  • comet
    #25
    Nemrég volt slashdoton hír hogy ez a pestpatrol megbízhatatlan, pl flash-t spyware-nek detektálta stb.
  • archkoven
    #24
    Azért van egy jó csomó fájl amit te a büdös életben le nem szedsz DC-vel, azon egyszerű okbnál fogva, hogy az közül a pár ezer emeber közül aki egy szobában benn van senki nem osztotta meg, a Kazaa-nak és a WinMX-nek sokkal nagyobb az adatbázisa mivel több millió ember van fenn egyszerre és sokkal valószínűbb, hogy egy ritka videót azon megtalálsz. Viszont játékletöltésre teljesen alkalmatlanok, mivel a fenn levő játékok majdnem 100%-a hamis. Zenére sem a legfaszábbak mivel nem lehet velük komplett albumokat egyben letölteni csak számonként. Ennek ellenére bizonyos dolgokra jobban használható mint a DC.

    Ki nem állhatom mikor okostojások úgy mondanak valamiről véleményt, hogy saját bevallásuk szerint is alig használták az adott programot, mert már 5 perc után megálapították a nagy agyukkal, hogy egy szar (ugye Rincewind?). Nem azért lett a Kazaa meg a többi fájlcserélő olyan népszerű mert használhatatlan.

    Az viszont igaz, hogy a DC felhasználóbarátabb ezeknél.
    Számomra nyilvánvaló, hogy az ilyen híreknek -mint ez is- a célja, hogy elriassza a felhasználókat a fájlcserélőktől, hátha futnak a boltba játékot és audió CD-t venni.
    Először volt "a fájlcsere a vírusok melegágya" duma, most meg a nagy testvérrel jönnek.
    Csak az arra fogékonyak dőlnek be az ilyen marhaságoknak.
  • archkoven
    #23
    Nekem évek óta van a gépemen és semmi ilyet nem tapasztaltam.
    Szerintem te még a büdös életben nem használtál Kazaa-t, csak valami nagyot akartál mondani.
  • asysoft
    #22
    Kazaa manapság használhatatlan, tele van fake dolgokkal... DC-t nem szeretem, eszméletlen lassú (4k-val szedek egy T3-astól...), viszont az Overnet (eDonkey) bevált:)
  • Rincewind
    #21
    Egyetlen gyszer volt fent a kaza a gepemen, de installalas utan veletlenul elkezdtem randomszeruen pop-up reklamokat kapni, megjelent nehany erdekes uj ban az IE-ben es hasonlo "finomsagok". Na a Kazaa kb. 5 percig elt a gepemen, aztan meg az emleket is toroltem. Egy hasznalhatatlan reklamszoftver, nem filecserelo... :P
  • izb
    #20
    Nem tudja valaki,hogy az itt leirtakra van e valami speckó progi,ami kitisztitja a rendszerleíró adatbázist??
    "az operációs rendszer működését lassító bejegyzést eszközöl a Windows rendszerleíró-adatbázisában. "
  • CSOCSO
    #19
    pontosan... aki kazaa-val szenved az megerdemli.. csak azon csodalkozom.. hogy en ezt mar 2 eve tudom... jo.. nem azt hogy a legszarabb progi vagy valami..csak azt hogy ez is az...
  • CSOCSO
    #18
    lol.. es ez csak most derul ki???
    nemtom hogy vagytok vele.. en 1 hetig hasznaltam a kazaa-t.. es a kazzaa liteot se hasznaltam tovabb..szar programok.. dc rulez!
  • Piscator
    #17
    1. Nem szeretünk, mert mses vagy :)
    2. de azért válaszolok: norton nem a legoptimálisabb választás, de simán lehet, és per vagy szivattak. Sok jó rosszat halottam momentán a koliról.
    3. Káza llitet használtam, fura a megosztási szokása.
    Mégha nincs az fbinak szóló kiszivárogtatás, lehetnek benne spyok.
    Hogy bebizonyítsam, oly mennyire jó vagyok, szóval adok egy linket, akár ezekkel is lehet menni vmire,http://www.sysinternals.com/ntw2k/utilities.shtml
    .
    Amúgy a kazzaanál káoszt tapasztaltam, inkáb már a décé!!
    Meg úgy minnél terjedtebb vmi, annál nagyobb gyakran a kisértés (v)es(z)ély(j)e, bármi is legyen az.
  • FTeR
    #16
    szedjél le újabb verziót, mert azt a 100% os foglalást csak a hash bevezetése környékén volt. azóta már kijavították.
    -----
    én 1x használtam kazaat és utána 2napig csak a szenny írtásával foglalkoztam, ráadásúl a kazaa alapból megosztja az egész vinyót és csak utólagosan állíthatod, szal ha valaki nem ért hozzá csak elindítja és jéé működik.
  • PyRex
    #15
    A DC++ nem fájlcserélő, hanem csetprogram :))) Mint az közdudodd :)))
  • patrik
    #14
    Ha valaki fájlcserélőzni akar, használjon DC++-t! a többi szar...
  • patrik
    #13
    Én a Kazaat sohase kedveltem
  • lamase
    #12
    Ne mond mar, hogy nem talalkoztal egyik fajlcserelonel se kemprogrammal. Kazaat felrakok rogton 3-4 process fut, ami a kurva kazaa miatt van. Ott van a gain es egyeb szarok. Az hogy virusos fajlt toltesz le, mar nem a keszitok hibaja, nem a program tehet rola, hanem a TE.