9022
Far Cry 2
  • Prince23
    #5649
    Kicsit? nagyon!
  • dronkZero
    #5648
    Ja, és mindezt ÉJSZAKA érdemes csinálni!
  • dronkZero
    #5647
    Na, akkor lopakodás tutorial:

    Akkor még ne próbálkozz lopakodni. Még a 45 gyémántos lopakodó cuccal is nehéz, meg a hangtompítós MP5-tel is fejre, egyes lövéssel kell lőni, hogy ne vegyenek észre. Ha nem az első találat öl, akkor automatikusan észrevesznek. Akkor is, ha egyszerre kettőt látsz, és kiszeded az egyiket.

    Ja, és effektíve akkor lopakodsz, ha _egyhelyben_ guggolsz a fűben. Akkor nem nagyon látnak. De ha feléd néz, és megmozdulsz, akkor észrevesznek.

    Az a taktika, hogy takarásból, oldalról közelítesz, kinézel egyet magadnak, beállsz úgy, hogy a többi takarásban legyen (fa, kő, épület, valami fedezék mögé), és egyes lövéssel kisnipeolod. Akkor a többi elkezd fel-alá mászkálni, akiket ugyanígy, egyesével el lehet intézni.

    Ha észrevesznek, gyorsan le kell kaszálni azt, aki lát(remélhetőleg ez nem az összes maradék katona), ismét megtörni a láthatóságot, és leguggolni a fűbe. Aztán ahogy jönnek utánad (de már nem látnak, csak keresnek), lehet előről kezdeni az egyesével leszedegetést.

    Macerás, de működik. Az MP5 ha megkapja az upgradeeket egyébként bőven jó mindenre. Nekem legalábbis nem kell a tűpuska, mesterlövészkedni, messzire is jó. Az sem számít, hogy kicsit sebez - fejre kell lőni. Mindig. (És minden játékban)

    Szal nagyjából ennyi. A lopakodás nem egy Splinter Cell, az AI meg nem egy Crysis. Ez egy kicsit gyengébb...
  • Cat 02 #5646
    Irányítással semmi baj, ugyanolyan mint a többi fps-é, csak hasalni nem lehet.
  • Prince23
    #5645
    De, engem ez qrvára zavar! Év csalódása nekem. aki meg fogja venni, annak egészségére! megért a játék, de semmi többet.
  • gyuri12
    #5644
    Én aktívan játszom PS2-n,x360-on,és PC-n is. Se konzolon nincs bajom az irányítással,se PC-n.
    Az FC2 irányítása pedig szerintem kiváló lett,egyedül a fedezékből kihajlás hiányzik.(Boxon is játszottam vele,meg PC-n is)
  • dronkZero
    #5643
    Az irányítással mi a baj? Szerintem az teljesen rendben van. Célzás/lövés is, irányítás is. Hát hasalni nem lehet persze, ez konzolos beütés, de az legyen a legkevesebb...

    Nekem a játékmenettel van bajom. Ez a GTA szerű "menj át a térkép legmesszebb pontjára, ölj meg mindenkit, gyere vissza" küldetésrendszer. Meg a respawnoló ellenségek. Meg hogy _mindenki_ ellenség. Na meg hogy az összes katonát egy AI irányítja, ha egy lát, akkor az összes tudja, hol vagyok. A hab a tortán az elbarmolt, tükrözött fegyverek. (Bár úgy látom, az szinte senkit nem zavar.)

    Teljesen jó ötletek vannak benne, aztán a megvalósítás meg csapnivaló. Kár ezért a játékért, meg a Far Cry névért...
  • gyuri12
    #5642
    1 órát játszottam a játékkal,akkor még nem nagyon volt hangtompítóm.
    És nem bénáztam,nem verőfényes napsütésben mentem,stb.
  • Prince23
    #5641
    No meg a kresztáblákat sem lehet szíjjel lőni, ez nagy hiba amúgy. ha már van fizikája...
    de az AI viselkedése förtelmes, mintha tudnák minden egyes lépéseimet! persze Vérpistikének ez a jó!
  • Magh
    #5640
    Ha már a fizikát szóba hoztad, egy Crysis után illúzióromboló, hogy alig van mi rombolni, én legalábbis hasonló szintre számítottam. Gránátvetővel nem lehet szétszedni a bádogvárosokat.
  • Magh
    #5639
    A játék hibáinak jelentős része abból ered, hogy:
    *konzollal nem lehet normálisan célozni
    *a controller limitálja az irányítási lehetőségeket

    Iskolapélda a FC2.
  • Prince23
    #5638
    Dettó... számomra csalódás a fc2. az biztos nekem nem kell eredetibe. az első 20 perc az kiváló (azt mondtam anno rá, h tuti megveszem: az ELSŐ 20 PERCRE!!!!!), de utána olyan monoton h szavakat nem tudok írni. Ettől jobb ha merc2-őztök, ott legalább lehet atomozni. itt csak szép a játék és a környezet, hangulat relatív dolog. Itt már kilőve nekem a hangulat, mivel olyan monotonok a küldetések, no meg az állandó járőrözések, hihetetlen, komolyan mondom. Fizika helyett inkább az AI-t csiszolták volna, mert mi az h nem léehet lopakodni sem?!lehetett volna sokkal küldetésorientáltabb a játék, lásd Krájzisznél. ott tökéletesen müködött a szisztáma. nagy környezet, és küldetéscentrikus
    grafikabuzi és vérpistikéknek ajánlott a játék :D
  • dronkZero
    #5637
    30 méterről már fejbe kéne őket lődöznöd hangtompítóssal, egyes lövéssel. Lehet lopakodni, csak nehéz. És nem árt, ha nem verőfényes napsütésben próbálkozol vele. Ne a játék hibája legyen már, ha bénázol.
  • Devil093
    #5636
    Sziasztok. A hamachiból meik verziót használjam?Mert az 1.0.1.3-al probáltuk haverommal de avval nem ment.
  • Gibor
    #5635
    Már van cheat a gamehez? mert hamachin felmentem volt valami hülyegyerek 3db nem magyarok elvileg aztán csakis ugy löttek rám mindenhonnan hogy én még nemis láttam őket.... valamikor mentm és hallom hogy a elöttem a falon pattognak a golyók... hát grt...
  • gyuri12
    #5634
    Játszottam vele tegnap egy órácskát,nem rossz. Szép a grafika,és az optimalizáció is kiváló.(Medium-High grafikán megy,egy középkategóriás gépen,régebbi driverrel)
    Az Ai hülye,nem enged nagy szabadságot,csakis "mindent felégetek" és a "mindenkinek frontálisan nekimegyek" taktikát enged.Szóval nincs taktikázás,ez nekem fáj,mivel mindig is szerettem lopakodni,itt meg 30 méterről kiszúrnak úgy,hogy egy bokor mögött guggolok...
    A világ nagyon szépen ki van dolgozva,visszaadja a szavannák hangulatát.
    A nehézség szerintem nincs jól belőve,engem alig lehet kilőni,ha nincs sok életem,akkor is egy H betű,és kész is. Ez nékem nem annyira tetszik...

    Viszont szerintem aki a "konzolos FPS" kifejezést használja erre a játékra,az hülye. Van FPS,van RTS,van TPS,de konzolos FPS nincs! Röhej amikor az elvakultabb PC-sek a konzolt fikázzák,amikor azt se tudják,hogy mi fán terem is az.:(
    (Tisztelet a kivételnek)

    ui:És most jönnek a habzó szájú fanboyok. Jesz.
  • gyuri12
    #5633
    Bug.:)
  • 16gaborm
    #5632
    Hali
    Olyan gondom lenne hogy egy Sapphire Radeonb 2600XT AGP-s(512) VGA-van melett egy AMD SEMpron 3200+,és 1GB-ram,a játék szaggatás nélkül vigan fut,csak mikor magas felbontásra állítom,részletesebb grafika meg stb,akkor vmiért nagyon kivilágosodik a kép,és a menüben a csuszkákat se tudom úgy összehagolni hogy jó legyen,mi lehet a gond?

    1280*1024-ben nyomnám közepes vagy jó grafikon,minimum on tökéletes a kép világossága!!

    KÖSZI
  • repvez
    #5631
    Az normális hogy a játékban a karakterek szája nem mozog amikor beszélnek vagy nálam van valami bug?Mert azért ez elég fura egy 2008-as játéktól hogy nincs szájmozgás és arcmimika.
  • kill3r21
    #5630
    Gyerekek én most szabályosan kihültem....gondoltam kipróbálok egy Nvidia Omega Drivert...
    Ezt találtam-->>nvidia_omega_xp2k_216921-[www.guru3d.com].exe
    Feltettem és FC2 rinyál hogy túl régiek a driverok, de a teljesitmény...kipróbáltam a gépemen ultra highon 1024x768 kb olyan kemény 10fpst ment....most meg ugyanugy volt beállitva és a driver hatására , mert másra nem tudok gondolni 18fps lett! mot minden maradt ultrán az árnyékot vettem le és most 25-28 fpsel szaladgál...hát ez komoly..használ még vki ilyen drivert?
  • Encore
    #5629
    Megölöd az elsőt és mire megölöd a 10.et addigra elfelejted az első arcát. De legalább nem az van hogy lelősz két három embert és egyforma a fejük. Örülni kéne hogy legalább ilyen is van, de hát mindenbe bele lehet kötni.
  • gduck
    #5628
    De legalább variálják
  • koschwarz
    #5627
    ez egy tisztességes vélemény.
  • Gunner
    #5626
    naja, király h azt a 10et ilyen jól variálják :D
    igazítsatok ki ha nem igy van :P
  • Dugo999
    #5625
    Valaki be tudná linkelni ujra azt a térképet ahol megmutaja hogy hol vannak a gyémántok???
  • Magh
    #5624
    Van valami jelentősége a karakterválasztásnak egyébként?
  • Encore
    #5623
    Az is király, hogy nincs két egyforma arcú ellenfél, ez nagyon megdobja. az elején mikor visz a taxis és megállítanak az ellenörző ponton, az egyik zsoldos hátracammog és képedbe bámul és az első végigjátszás során egy kalapos csóka volt, most meg egy szemüveges volt.
  • VRSDM
    #5622
    az újrakezdéssel való más történet az karakterfüggetlen.

    énis újrakezdtem azonos karakterrel. és a kocsikázás alatt, egyszer jött a nagy konvoj simán a kereszteződésnél, egyszer meg majdnem ütköztünk...
  • Cat 02 #5621
    Akkor nem csak nekem ilyen hülyék >.<
  • PhantomAss
    #5620
    teljesen igazad van, ugyan ez a véleményem
    sajnos nem aknázták ki a játékban rejlő lehetőségeket
    egy idő után unalmas és idegesítő mintsem szórakoztató
    legnagyobb hiba a lopakodás hiánya
    plusz beleraktak egy csomó felesleges dolgot
    pl kocsijavítás
    ebben a formában minek?
    malária-kb annyi értelme van mint a stalkerben az evésnek
    komplex játékot akartak csinálni de nagyon is egyszerű lett
  • Gunner
    #5619
    akik állandóan berohannak autód elé... tényleg nagyon hülyék :D

    múltkor is mentem a füves részen h elkerüljem a helyőrséget, erre elkezd elém jönni egy zebra, fut elöttem én lassítok erre ő is , na mondom bmeg akkor dögölj meg és áthajtottam rajta
  • LackoMester
    #5618
    van olyan fegyó aminél hasznos a célkereszt(usi,pisztolyok),de van olyan is aminél haszontalanság pl.géppuska..
  • LackoMester
    #5617
    hát ha zembra,antilop,bivaly annak számit akkor igen...
  • Gunner
    #5616
    én is bekapcsoltam célkeresztet, de csak a kicsi gránátvetőmnél használnom, amúgy sosem :)
  • Encore
    #5614
    Csak részben értek veled egyet, kellene a kihajlás, meg jobb lenne pár civil is, de sok mindenben nem rétek egyet, de nem írom le huszadszorra is, elég visszaolvasni pár oldalt.
  • azazapa
    #5613
    valaki tud a játékhoz magyarítást?
  • gduck
    #5612
    Hát én megnéztem célkeresztel is, de nem tetszett, csak zavart a célzásban
  • Cat 02 #5611
    Kiegészítő lesz sztem, nem extra tartalom.
  • Gunner
    #5610
    nem lenne utolsó, ha már ilyen "pici" helyen vagyunk, akkor legyen már egy kis élet... buszokat én is szívesen látnék, de normális civileket is, akik nem lőnek rám amint meglátnak...
    egyébként itt azért lőnek mindig rád a történet szerint, mert külföldi vagy (nem fekete) de ha fekával mész akkor elvileg nem kéne annyira ránklőni :P
  • Borg
    #5609
    És akkor ha lesz extra tartalom, akkor lehet kezdeni előről? De jó lesz nekünk... valami rohattul ütős extra tartalom kéne ahhoz, hogy újra végigunatkozzam az egészet.
    Pl komoly élővilág, civilek, és az hogy nem feltétlen lőnek rám minden ellenőrző ponton, és minimum 1 nap a respawn. Esetleg lehetne motoros repülőgép is, közlekedő vonat, ja és a buszokat is látni lehessen amikor közlekednek. Ezenkívül lehessen hasalni, meg kihajolni is.
    Na igy már gondolkodnék rajta.