496
és miért nem ismerik ezt el a nők?
  • Láma!
    #260
    szijo!
  • eLviRA
    #259
    Igazából én is mikike érveire lennék kíváncsi. De nincsenek neki, ez már nagyon rég kiderült...
  • Pyx #258
    Eddig egy. Mégvalaki?
  • sz4bolcs
    #257
    Mert a témanyitónak nincsenek érvei, csak köpködés, és félrebeszélés.
  • Pyx #256
    korrekt.
  • Tuvok #255
    Huácsá !
  • eLviRA
    #254


  • Láma!
    #253
    Amikor 2001-ben Magyarországon Polgár Judit megkapta az évszázad legjobb női sakkozójának járó Oscar-díjat, kevesen csodálkoztak. A leadott ötvenkét szavazatból ötven esett a kitűnő játékosra, aki akkor már hetedik alkalomml vehette át az év legjobb női sakkozójának járó elismerést is. Mindent egybevetve, a női világbajnoki, európa-bajnoki címmel dicsekedő sakkozó már egy évtizede egyedüli nőként a férfiak mezőnyében bizonyít, és nyeri rendre a versenyeket. Hosszú ideje vezeti a női sakk-világranglistát, bár a női világbajnoki mérkőzésekre már régen nincs ideje.

    Talán a hazai szurkolók számára az egyik legemlékezetesebb mérkőzése akkor volt, amikor 1998-ban páros mérkőzésen győzte le Anatolij Karpovot, a FIDE akkori ranglistavezetőjét (Kaszparov már évek óta kilépett a FIDE-ből). Folyamatosan az első tíz között van a férfi ranglistákon is (jelenleg a huszonharmadik), sokszor volt a magyar férfi válogatott első táblása is, 1998-ban pedig egyetlen nőként megnyerte az amerikai nyílt bajnokságot. Az utóbbi időben is számos versenyt nyert, többek között Argentínában és Hollandiában, 2000 májusában pedig a Japfa-beli XVI-os kategóriájú versenyen diadalmaskodott, két világbajnokot is megelőzve.

    Polgár Judit 1976-ban született Budapesten, Polgár László és felesége, Klára asszony lányaként. Születése után két nővérével együtt egy nagyszabású kísérletben találták magukat - melyet a kor hatalmasságai megpróbáltak megakadályozni. Amikor azonban Mádl Ildikóval kiegészülve a három Polgár-lány (Zsuzsa, Zsófia és Judit) 1988-ban letaszította trónjáról a szovjet női válogatottat, a kétkedő hangok elhallgattak. Judit minden idők legfiatalabb nagymestere lett, Bobby Fisher babérjait ellopva - és a mai napig csak Lékó Péter tudta őt megelőzni. Zsuzsa pedig minden idők legmagasabb Élő-pontszámát érte el egy 1989-es római versenyen, 2879-et (kilenc mérkőzésen összesen egy remivel). Voltak olyan évek, hogy a három Polgár-lány a női világranglista első három helyét foglalta el, az elsőség kérdését pedig egymás között döntötték el.

    A Polgár-család azóta fogalom a sakk és a pedagógia világában. Zseni vagy nevelés és gyakorlás a siker kulcsa? Ezt a kérdést teszik fel újra és újra, akik látják a sikereket. Polgár László számos könyvet írt, köztük a Nevelj zsenit! címűt is - szerinte tehát a nevelésé a főszerep. Judit játékát azonban nem magyarázhatja pusztán a nevelés: agresszív stílusa családjában és a férfiak mezőnyében is egyedülálló, sikereit sokak szerint ennek is köszönheti.

    Jelenleg is játszik a magyar válogatottban, miközben hol itthon, hol Izraelben tartózkodik izraeli férjével.


    ennyi.
  • Láma!
    #252
    pedig ez tuti!!!!!!
    kaszparovot legalább egyszer, de sztem többször, és jobb ha tőlem tudod, a női világranglistát 86 vagy 87 ota vezeti, és a férfit is vezette sokáig, mig aktivan játszott.
  • Taranov
    #251
    Hát én ilyenről nem tudok.
  • Láma!
    #250
    tuttommal polgár kaszparovot és kramnyikot is többször megverte már szal...
  • QuippeR
    #249
    egyébként
    1) nem mindenki hülye, aki fizikai munkát végez.
    2) nem mindenki bánja, hogy fizikai munkát végez.
    3) aki fizikai munkát végez, nem úgy gondolkodik róla, hogy milyen szerencsétlen egy hülye, amiért ide jutott.
    4) aki többet tanul nem lesz okosabb, intelligensebb. max műveltebb, tájékozottabb lesz.
    5) aki fizikai munkát végez, az általában nem gondolkodik a relativitás elméleten. nem azért mert hülyébb mint a fizikus, hanem mert nem érdekli. ha mégis érdekli akkor utánajár, de egy egészséges tájékozottságnál messzebb valószínűleg nem jut, mert nincs olyan ismeretségi köre, könyvtára, eszközei mint a fizikusnak (nem beszélve arról, hogy mellette még a fizikai munkáját is el kell végeznie). ez nem a polihisztorok kora.
    6) munkát nem okosságért adnak, hanem mert van róla papírod, hogy értesz hozzá.

    ennyit a fizikai munkásokról, és még mielőtt megkérdezitek: főiskolai hallgató vagyok és soha életemben nem végeztem fizikai munkát.

    az eredeti témára visszatérve: érveket már nagyon rég nem hallottam.
  • QuippeR
    #248
    nem tagadom, csak éppen nem hinném, hogy a férfiakról van csak szó.

    láttál te már nőket összekapni valamin? nem testi sértésre gondolok, de azért nem írnám le a nőket harcosság terén sem.
  • mikike
    #247
    hát igen
    harcos egy faj a férfi
    (bár ezt egyes okostojások, pl, qlipper, garfild és szabolcs bizonyára tagadják, mert általánosítás...)

    szal ha nem vigyáztok még 100 év és ti lesztek ilyenek

    muhahahaha
  • sz4bolcs
    #246
    - megfeledkezve arról az apróságról, hogy még senki sem definiálta, mit is jelent pontosan az, hogy "okosabb". - Volt definiálva.
  • Garfield
    #245
    És még mondja valaki, hogy a magyar társadalom nem előítéletes...
  • eLviRA
    #244
    Tényleg jól elkanyarodtatok az eredeti témától.. Talán változtatni kellene a címen: Miért okosabbak egyes férfiak más férfiaknál?

    Kiskakasok...

    A nőkkel kapcsolatban még mindig tartom a véleményemet. #174
  • Garfield
    #243
    Bazze, ti szánalmasok vagytok.

    Kezdve ott, hogy mikike felveti az elég primitív topiknyitó gondolatát (QuippeR díja jogos...), majd még mélyebb hímsoviniszta dumát vágnak le egyesek ("kevesebb női Nobel-díjas" és társai), majd eljutottatok ahhoz a nevetséges közhelyhez, miszerint a szellemi foglalkozású okosabb, mint a kétkezi munkás - megfeledkezve arról az apróságról, hogy még senki sem definiálta, mit is jelent pontosan az, hogy "okosabb".

    Két megjegyzésem lenne:
    1. A komcsi rendszerben a nem megfelelően gondolkodó, de akár nem megfelelő családi háttérrel rendelkező értelmiségiből simán lehetett raktáros, segédmunkás vagy bármi.
    2. Volt gimnáziumi osztálytárs most asztalos. Elmondta, hogy az emberek sokszor lekezelőek vele (lásd: buta munkás - okos fizikus) egészen addig, amíg el nem mondja, hogy ő bizony olasz-pedagógia szakon végzett az egyetemen, de azért ment asztalosnak, mert az apja is az, és látta, hogy asztalosként inkább tudja magának biztosítani azt az életszínvonalat, mint tanárként. Úgyhogy játsszátok továbbra is csak ezt az arrogáns, lenéző játékot, de magatokról állítotok ki szegénységi bizonyítványt.
  • sz4bolcs
    #242
    hát kevés fizikus nő van, szal... - inkább a mondatot kéne befejezni.
  • sz4bolcs
    #241
    Felőlem kiszögelheted a falra is, ha akarod.
  • Taranov
    #240
    Ha te ilyet kérdezel, csak buta lehetsz! Ezt most itt leszögeztük, értem?
  • Tuvok #239
    A nők mióta ember az ember mindig a férfiak mögött voltak kiszolgáltatott helyzetben, csak az elmúlt 100 évben (mióta egyenjogúság van) annyi "okos" dolog köthető a nőkhöz, mint az elmúlt 5000 év alatt ...
  • Tuvok #238
    De hogy a francba lenne fizikus nő, mikor a férfi feltalálók már az ókorban nevesek lettek, a nők meg alig 100 éve még alapvető emberi jogokért harcoltak ??!
  • sz4bolcs
    #237
    Tehát aki nem fizikus, az nem okos?
  • mikike
    #236
    hát kevés fizikus nő van, szal...
  • sz4bolcs
    #235
    Még mindig jobb erről beszélni, mint hogy agresszív, együgyü, fanatikus állatok, nem?
  • Tuvok #234
    Jól elkanyarodtunk a nőktől
  • sz4bolcs
    #233
    A frankókból köszönöm, nem kérek.#
    #220- Egyszer sem.
    #221- Ez már hit számba megy.
    #222- Köszi nem kell menteni.
  • Tuvok #232
    Én matekról hallottam, de mind1, lényegen nem változtat .
  • Tuvok #231
    Lehet ! Csak még nem tudsz róla ! :)
  • mikike
    #230
    vagy végig lehet verni sakkban a világot
    az is elég jól fizet
  • Tuvok #229
    Okosság nincs összefüggésben a csövességgel, bárkinek lehet családi vagy anyagi gondja, tökmind1 mennyire okos (pláne ha nem becsülik meg) .
  • Jano
    #228
    Einstein fizikából bukott meg, pont azért, mert az elméletei messze elütöttek az akkor elfogadott dogmáktól.
  • Taranov
    #227
    Én álltam már bukásra matekból, már nem buktam meg, de lehet, hogy olyann okos vagyok, mint Einstein. Majd kiderül :)
  • Taranov
    #226
    Nos: ideje, hogy belegondolj a dologba. Hogy lesz valaki csöves? Általában nem hibáján kívül. Ha ilyen okos valaki, elmehet dolgozni fizetésért, és bérelhet valahol szobát.
  • Tuvok #225
    De már ez a csöves dolog is el lett ferdítve .
    Lehet elment kőművesnek, kirugták, leitta magát, családja kihajította, ennyi ..
    De ha pl. általánosban nem 1-est ír a kedvenc témájából fizikadogát (pl a tanára miatt), akkor fennmarad az érdeklődése a fizika iránt, és később ő lesz a "2 . Einstein" ..
  • Tuvok #224
    Persze, mert akkor az érdekelt :D
  • Tuvok #223
    Tudod ki foglalkozna 1 csövessel, mondom, nézd reálisan: a kutya se ..

    Lehet, hogy nem érdekelte, később meg profi matekos lett (enélkül nem is nagyon tudott volna fizikát átalakító elméletet felállítani ..)
    "ha feladta volna"
    Ezért mondtam a megbukást .
  • Taranov
    #222
    Menthetetlen vagy.
  • mikike
    #221
    ez nem azt jelenti, hogy lenézem a kőmüveseket, mert nagyon is fontos a munkájuk, különben nem lenne hol laknunk, de szerintem a fizikusok okosabbak

    szerintem
    nem tudom elég világosan fogalmaztam?