11852
  • dave42
    #11652
    sziasztok!

    remélem még maradtak aktív tagok a fórumon...
    a "gameranger"-en játszok multiban hoi 2-t és egy új csapatot próbálok összevakarni.
    tessenek firkálni a fórumra, ha szeretnétek ezzel elverni a szabadidőtök egy részét!
  • Renegade
    #11651
    nahát, most vettem csak észre, hogy mint a HOI1 CORE-ban, úgy az AOD-ban is van angol, amcsi kapituláció, összehozta már valaki?

    #########################################################################
    # Surrender events - Partition of United Kingdom
    #########################################################################

    event = {
    id = 13
    random = no
    country = GER

    name = EVT_13_NAME
    desc = EVT_13_DESC
    picture = "partition_of_england"
    style = 0

    trigger = {
    OR = {
    control = { province = 56 data = GER } #Paris
    NOT = {
    war = { country = FRA country = GER }
    }
    }
    control = { province = 19 data = GER } #London
    lost_VP = { country = ENG value = 75 }
    lost_IC = { country = ENG value = 75 }
    NOT = {
    war = { country = USA country = GER }
    }
    NOT = {
    war = { country = SOV country = GER }
    }
    random = 50
    }

    date = { day = 0 month = january year = 1936 }
    offset = 10
    deathdate = { day = 29 month = december year = 1963 }

    action_a = {
    ai_chance = 50
    name = EVT_13_ACTA
    command = { type = dissent value = -5 }
    command = { type = end_mastery which = SCO }
    command = { type = money value = 5000 }
    command = { type = trigger which = 66 }
    }
    action_b = {
    ai_chance = 50
    name = EVT_13_ACTB
    command = { type = dissent value = -2 }
    command = { type = money value = 2500 }
    command = { type = sleepevent which = 66 }
    }
    }
  • gooooliath
    #11650
    sziasztok! Hoi 2 doomsday 1.3a verziom van... szeretném kérdezni honnét lehet tölteni eységeknek hadosztályoknak képeket? van e ilyen patch? átláthatóbbá tenné számomra a játékot kicsit...meg hangulatosabbá
  • marciasd1234
    #11649
    Sziasztok.
    Szeretnék egy csapatot összehozni akik rendszeresen jönnének Hoi2 Doomsday Mp meccsekre :).
    Aki szeretne jönni az keressen fel! skypom: marciasd123, Marcell Hegedűs.
    Remélem minél többen fogtok jönni eddig 2-en vagyunk.
  • Eagle112
    #11648
    Sereget hogyan tudok gyártani?
  • thantos81
    #11647
    Mikor jobb klikkel a rányomsz a "provinciára" ,akkor ott van ,hogy érkezés egyidőben.. :)
  • thantos81
    #11646
    Sziasztok!

    Valaki tudna egy letöltési linket adni a darkest hourról ? Azért ,mert nem találok sehol sem..

    Köszönöm
  • BalMat
    #11645
    Alacsony infra és/vagy extrém időjárás/terep (sivatag/sarkvidék) okozza. Folyamatos az élőerő veszteség.


    ©rundstedt13
    A Maginot-vonalat kis "csalással" lehet bevenni (bár nem könnyű): 1939.08.29/30-ig ne legyenek csapatok a határon. Ekkor csak 4-5-6 hadosztályt tartanak ott a békaevők, tehát az erősítésig fölényben lehet a német. Elég sok ember szokott ott maradni, mert az erődök elég kemények.
    Érdemes a légierővel az org-jára rámenni.
  • Renegade
    #11644
    a franciákat Vichy alá kell szorítani
    a ruszkiktól meg ezket kell megszerezni: Moszkva, Leningrád, Sztálingrád, Baku, Sverdlowsk, ez utóbbit akkor kell, ha japó nincsen szöviben, mert szövi esetén nekik kell Vladivostokot
  • gooooliath
    #11643
    van e az ellen recept hogy például el foglalok egy provinciát,és nem egy időben érkeznek az egységeim oda,igy egyenként vissza verik őket?!
  • gooooliath
    #11642
    srácok,ez mit jelent?
  • rundstedt13
    #11641
    Azzal már egyszer megszívtam mer a franciák hiába voltak Elzászt-Lotaringiába beszorulva úgy, hogy az összes többi tartomány az enyém egyszerűen nem voltak hajlandók megadni magukat.Ugyanez van most az oroszokkal.Kb.szarrá vertem az orosz seregeket mégsem hajlandóak megadni magukat csak nyomulnak kelet felé(van hova) és ez így baromi unalmas :/
  • Yosser
    #11640
    Vagy ugyanazt csinálod mint a németek igazából. Keresztül gázolsz Hollandián és Belgiumon és megkerülöd az erődöket.
  • rundstedt13
    #11639
    kösz
  • SzAndras
    #11638
    Szia!
    Csinálj egy zsákot a svájci határ mentén, mivel az ai elég együgyü be fog oda nyomulni egy nagy halom egységgel.
    Ezeket az egységeket északról a Maginot mentén elvágod és átkelsz az erődökön minimális veszteséggel.Az elvágott sereget meg megsemmisíted.
    Az erődrendszeren átkelés után már csak a gépesített egységekkel kell végigszáguldanod franciahonon .
    Ez nagyjából minden hoi2klónban működik...
  • rundstedt13
    #11637
    Sziasztok!

    Nem tudná valaki,hogy alap HOI 2-ben,hogy lehet áttörni a maginot-vonalat?Németekkel vagyok és hiába van óriási létszámbeli és technikai előnyöm mindig kikapok.Ha valaki tud segíteni azt nagyon megköszönném:)
  • tttttom
    #11636
    Pontosabban az IC 1.01-1.02-1.03 beta...
  • tttttom
    #11635
    Sziasztok!

    Kéne egy kis segítség! Az IC-AoD-vel játszom. Kellene nekem a 1.01-1.02 és 1.03-as beta patch. Valaki eltudná nekem küldeni? Nagyon hálás lennék. :)
  • gooooliath
    #11634
    doomsday-el játszom...bizonyos esetekben úgy érzem könnyű a játék?! más is így van vele? pl..kék tervet,operation blau-t (kis missio) úgy toltam végig orosz oldalon h a gép nem hogy át sem tört,hanem még én szereztem stratégiai pontokat...erősség a legnehezebben..gép agresszivitás a legmagasabbon....hm?
  • spyli
    #11633
    AOD Iron crossal játszom, a németekkel. Elég nagy a haderőm, de a lengyelek mégis szokatlanul erősek, a gyalogság III-as, lehet azt kellene még fejleszteni a háború előtt? (fokozat normál)
  • SzAndras
    #11632
    Érdekes, nálam pont fordítva volt.
    Ment az ipar is, ahogy kellene folyamatosan fejlődve, a kutatás pörgött.Aztán '39-ben mikor kitört a háború, leállt a kutatás,0,1%-kal kutatott minden techteam.Két próba után inkább levettem az IC-t, mert nem jöttem rá az okára...
  • Kotomicuki
    #11631
    Ahogy közeledik a 1939-es ősz, úgy fog majd, részletekben felpörögni az ipar (USA is ilyen), '39-re már 100%-os lesz. Ha háborúba lépsz, akkor automatikusan eltörlődnek ezek a korlátozások és a teljes ipari kapacitásod rendelkezésre áll, de ezt a politikai berendezkedésed miatt nem tudod megtenni, pláne nem dissent-növekedés nélkül.
    Ez a történelemhűség miatt van, hogy nehogy a "jó" kezdjen el "gonosz" módra foglalni. :)
  • gatoth
    #11630
    Angolokkal vagyok, és az ic-n van egy k..va nagy negatív bónusz a békeidő miatt, ami a törökökkel nem volt, de úgy rémlik a magyarokkal sem. mit tudok vele kezdeni, hogy fullon pörögjön az ipar?
  • borniex
    #11629
    A darkest hourban már tudom hogyan lehet több brigádot a hadosztályhoz rendelni, de az iron crossban nem találom, valaki tud segíteni?
  • gooooliath
    #11628
    Yosser! köszönöm a segítséget! Elég kezdő vagyok,jól jön a finomhangolás! Lehet kérdezek még ezt azt a napokban!
  • Yosser
    #11627
    Hali gooliath!

    A puhaság, keménység azt jelenti, hogy mennyire páncélozott egy egység. Értelem szerűen a sima gyalogság csak élőerőből áll, azaz puha, míg ha már vanna tankok, páncél autók stb, akkor vannak benne "kemény" részek is.
    A leverés, vagy supression, az azt mutatja, hogy mennyire köti le a lázadókat, partizánokat az adott egység.
    A tényleges utánpótlási hatásfok azt mutatja, milyen arányban jut el az utánpótlás az adott egységhet

    A támadás támogatása arra jó, hogy az adott egység együtt támad a a többivel egy szomszédos mezőre, de nem lép oda.
    A védekezés támogatása arra jó, hogy ha rányomod egy mezőre, és azt megtámadják, akkor az adott csapatest azonnal odaindul segíteni védekezni. Azért jó, mert fele annyi idő alatt ér oda, mint sima mozgás paranccsal.

    Üdv: Y
  • Yosser
    #11626
    Sziasztok!

    Iron Crossal kapcsolatbnan a következő kérdésem lenne. Olaszországgal vagyok. Elfoglaltam Afrikát és Franciaországot is. Az történt ugyanis, hogy a németeknek nem jött a Benelux államok lerohanása event, és ezért csak Belgiumot és Hollandiát foglalták el a németek az én hadüzenetem után Franciaországot nem, így azt nekem kellett. Ahogyan így utólag visszanézem ennek az az oka, hogy elfoglatam Svájcot, így nem triggerelődött ez az event. Mivel Párizs nincs német kézen, így nem indult el a német AI döntés event, hogy az oroszokat támadja, vagy az angolokat. Így a németek nem támadták meg a ruszkikat. Ott állnak 20 hadosztállyal minden orosz határmező mellett, és nem csinálnak semmit. Ha én üzenek hadat, akkor két napig harcolnak, aztán nem csinálnak semmit. Ha az oroszok üzennek hadat dettó ez van. Rosszabb esetben elkezdenek össze-vissza vonulgatni, és még az oroszok nyomulnak előre. Arra gondoltam, hogy be kellene tölteni a Ger_Russia AI-t, azaz a németeknek azt az AI fájlját, ami az oroszok elleni hadműveletet irányítja. Ezt viszont nem tudom hogyan lehet. Sima eventet el tudok indítani. Esetleg tudtok más megoldást? Ha a németek nem csinálnak semmit elég uncsi a játék...
  • gooooliath
    #11625
    Sziasztok! Szóval volna pár kérdésem:

    a hadosztályoknál az alábbi tulajdonságokat ne mtudom értelmezni:
    -puhaság
    -keménység
    -leverés
    -tényleges utánpótlási hatásfok

    harcnál nem igazán értem az alábbi lehetőségek szerepét...
    -támadás támogatása
    -védekezés támogatása

    ha valakinek van kedve esetleg magyarázza már el,meg köszönném!
  • SzAndras
    #11624
    Szia!
    Építs helyőrséget mp-vel a fontosabb ipari központokba.A többi helyre meg küldjél milicíát és azokkal csökkentsed a lázongást.
    Én hálószerűen építek helyőrséget, mert a környező mezőkre is befolyással van.
  • atibacsi1977
    #11623
    Valaki???
  • atibacsi1977
    #11622
    Helló!

    Ha valaki figyeli még ezt a fórumot, és ért is a játékhoz, attól megkérdezném, hogy hogyan lehet a partizán hatást csökkenteni? Eszméletlen sok Ik-t veszítek emiatt (33%)
    Mit tehetek ez ellen?
  • Sippie
    #11621
    csak az a "baj" hogy terület foglalással megnő az IC is, és általában az elfoglalt terület nyersanyag termelése nem fedezi az IC-hez szükségest, szóval ugyanúgy csökken körről körre. Érdekes hogy a ruszkiknak és szöviknek mindenből van dögivel, bezzeg a németeknek és szövetségeseiknek csökken, főleg a rare.
  • mumeen
    #11620
    Nem tudom mitől lehet.Én a nyersanyagbevételeimet területfoglalással lehet elérni a legjobban szerintem.

    Én olaszokkal nem léptem a németek szövetségébe.Elfoglaltam először Albániát,aztán Jugoszláviát,de a jugoszlávok miatt megtámadtak a törökök,meg a szovjetek,de ezt még akkor nem nagyon éreztem.A szövetségesekkel 100 körüli a kapcsolatom,azokkal nem háborúztam.Aztán a németek betámadtak mindenkit,meg őt is mindenki,de franciaország felé nem nyomultak.Megvártam míg a franciák visszafoglalják ausztriát és magyarországot,aztán én is megtámadtam a németeket Románia és Bulgária felől,mer' azt már annektálták.Előre nyomultam a hegységekig,ott beástam magam,és megvártam,hogy jöjjenek a szovjetek,mer' ekkora már csak 2 tartomány választott el minket.De annektálták a ruszkik a németeket,aztán jött az NSZK,Lengyel,Bulgár,Román függetlenség,lengyelekkel háborúba vagyok.De most egyenlőre isztanbul felől tudnék támadni a hegyekből a törökökre meg ruszkikra,de nagyon sokan vannak ott,és nem bírnánk legyőzni Őket.Oda is beástuk magunkat.Szaudarábiát megtámadtuk és elvettük a legértékesebb területeit,sok olajat szereztem itt,ami már nagyon fogyóba volt.Most a repcsiket fejlesztem,mer' légitámadásokkal akarom megpuhítani Isztanbult.Építettem két tartománnyal arébb egy repülőteret,de ezek a gyökér repülők még nem bírnak odáig elrepülni,így a bombázással várnom kell...
  • Sippie
    #11619
    Na megtaláltam a megoldást, átírtam a surrender feltételeit hogy ne fogadja el németország 99% esélyjel, így kikerültem ezt a kicseszést.

    Viszont másik kérdésem van, a nyersanyagokkal kapcsolatban. Budapesten építettem +2 IC-t és növekedett az áram, metál, és rare materials termelés ezzel együtt, 1, 1.5, 0.65 értékkel. Viszont ha máshol építek IC-t az nem növeli, és Budapesten, a 3. elkészült IC után sem növekedett tovább. Ez mitől van, illetve mitől függ hogy növekszik vagy sem? Jó lenne kicsit turbózni a nyersanyag bevételeket.
  • Sippie
    #11618
    ????

    Elkezdtem tolni az armageddont Magyarországgal. Elején gyorsan németszövetség, aztán balkán török hódítás, majd kitört az orosz német háború. Törökök felől lassan benyomultam oroszországba, majd olyan 46-ra finnek felé kerültem a németek meg elfoglalták moszkvát, erre nemsokra rá békét kötött a szovjetekkel, úgy hogy ő megtartotta a területeit én viszont buktam mindet. Ezt a szarságot hogyan lehet kikerülni? Nem tudom mi az isten értelme van ennek, simán befoglalhatnánk az egész szovjetuniót.
  • mumeen
    #11617
    No time limit mod-ot nem tudom sehonnan letölteni...

    -.-'
  • mumeen
    #11616
    Felbontást amúgy hogy lehet állítani??
  • Moagim
    #11615
    Sziasztok!

    Örülök, hogy még mindig ilyen sokan játszanak ezzel a remek játékkal! :)
    Az lenne a kérdésem, hogy nem lenne-e kedve valakinek beszállni egy augusztus 20-a után induló Dooomsday 1.2-es játékba? Jelentkezni a [email protected] címen lehet!
  • blitzkrieg1
    #11614
    Nem ehhez a topikhoz tartozik, de nem tudja valaki, hogy Semper fi-ben elkezdett jatekot lehet folytatni For the motherlan-es pachel? Ha most felrakom, menni fog a mentes?
  • mumeen
    #11613
    Meglátjuk,mi lesz:D:D
    Remélem a ruszkik eléggé lefoglalják a németeket,és tudok elég területet szerezni,mielőtt a szövetségesek is elkezdenék a szárazföldi támadást,és akkor talán lesz esélyem a szovjetek ellen is.