2824
Autós navigáció egyszerűen
  • jkovacs
    #1464
    Sziasztok!

    Van egy Xroad (Tibo) V4150 GPS-em.
    Azt hallottam, hogy többen nem lesz rá frissítés, mert a gyártó nem tudott megegyezni az IGO-val.
    Van valami ötletetek a frissítésre?

    Kösz
    JK
  • alkess
    #1463
    Megpróbálom, köszi!
  • ibrik
    #1462
    Próbáld meg úgy, hogy a térképfájl neve csak "Austria.fbl" legyen (pl. ne legyen a fájlnévben dátum/verzió adat: "Austria_2008.07....fbl").
  • alkess
    #1461
    Nincs is a listában Ausztria, pedig ugyanonnan és ugyanúgy lett feltöltve.
  • Ivinorbi
    #1460
    Sziasztok. Hogyan tudnék Orion navigációs készüléken IGO 8-at frissíteni? Ha friss térképeket másolok rá akkor a készülék nem látja.
  • ibrik
    #1459
    Mi a jelenség?
    A "Beállítások - Névjegy - Térképek"-ben zároltnak jelzi, vagy "elavultnak"? Vagy nincs is a listában Ausztria térképe?
  • alkess
    #1458
    Sziasztok!
    Mio C520-on futó IGO 8-hoz kerenék utcaszintú Ausztria térképet, mert amiket leszedtem, valamiért nem fogadta el a program. Egész Európát ugyanonnan töltöttem és csak ez nem működik. Ha esetleg valaki tudna egy linket mellékelni, azt nagyon megköszönném!
  • Lanciazsozso
    #1457
    Hi! Múlt héten vásároltam egy NAVIGON 1210-t.A térkép egy Q3/2008-as volt, de tegnap sikerült letöltenem a Q4/2008-t. Kicseréltem,de nem az igazi. Hiányosságok vannak benne! Néztem egy GARMIN-t és az azon lévő térkép sokkal részletesebb, ugyanabban a városban! Meg tudja-e mondani valaki, hogy ennél van-e újabb térképcsomag, vagy más térképet is fel lehet rakni? Csak Magyarország érdekel! Köszönöm!
  • Krumpli 4
    #1456
    Hali!
    Nekem mio c520-as gépem van.Van rajta mio térkép is meg igo 8-as is!És azt szeretném kérdezni hogy az igo elindító icont hogy tegyem ki főmenübe?
    Mert stopword segítségével tom csak megnyitni! Csak az abaj hogy mindig nyitgatni kell minden mappát mire megnyitom!
    A válaszokat előre is kössz!!!
  • examinee
    #1455
    Jó, megoldottam ezeket is, köszi!:)
  • examinee
    #1454
    Sziasztok. Lenne megint pár kérdésem.

    1. Ugye ujratettem a PDa-n a sunnysoft Interwrite Pro 9.1-et. Mikor syncronizáltam, kért a számitógépen egy aktivációs kulcsot, amit be is irtam és elfogadta. Minden redben ment, de mára kiírta a PDa bekapcsolás után hogy a demo verzió lejárt és regisztráljam. Regisztrációs kulcsot kér. Na iylet sehol sem találok.

    2. Igo 08 elinditása után, akkor tudok csak GPs kapcsolatot létesíteni ha mindig GPS vevőt kerestetek. Nem jegyzi meg vagy nem keresi magától nemtudom. Rákeresek és port 2 adatátviteli sebesség 4800-ra bejön a jel. Ujrainditom az Igot és megint nincs jel Port 2 Sebesség 57800-on áll és semmi. Ujra kell keresni.

    3. Hiába állitom be hogy az éjszakai szín automatikus legyen, ujrainditás után "ki" van kapcsolva. szval ezt sem jegyzi meg.

    Segítségeket előre is köszönöm.
  • examinee
    #1453
    Na, sikerült. Cleen Bootot kellett csinálni. Azzal visszaállította a gyári beállitásokat és törölt minden oda nem illő fájlt a regisztriből is.
  • examinee
    #1452
    Hát én ezt nem értem. Leszedtem mindent. Plugin nincs. Visszaraktam 2006 plusszot aztán megjelent 2-szer a 2006-os plugin. Jó abbol kiszürtem hogy akko bementem a pluginokhoz, hirtelen mégis ott lett igy az igo08. X ki belőle. 2006 plusz uninstall eltünik minden, még a láthatatlan plugin is igy. Erre ugyanaugy updatelni vagy reinstallálni akar, de nekem az is jó lenne de ha rányomok semmit sem csinál.
    Feltettem az igot másik pda-ra ahol előtt nem volt 08 és ott simán feltelepül. gg
  • examinee
    #1451
    Igen, bocsi, tudom:(
    Na, töröltem onnan is de semmi nem történt. semmi Igo-ra utaló fijlt nem találok mégsem telepíti. Küldenék privibe egy képet az igom-rol lehet valmi fájl hiányzik vagy nemtom, megnéznéd?
  • ibrik
    #1450
    A "save" mappa azért van, mert az iGO8 oda menti a különböző konfigurációs beállításait, meg a program használata közbeni keresési előzményeket, útvonalakat, stb.
    Igazából ez a mappa maradhat is.
    Csak a többit kell törölni, amiket már leírtam.

    Megjegyzés: Miért nem tudod összeszedni a gondolataidat, kérdéseidet és egyetlen hozzászólásban rakd fel, mert így eléggé idegesítő...
  • examinee
    #1449
    Illetve sd kártya igo08 mappába van a Save könyvtár.
  • examinee
    #1448
    Igen ott van Save mappa és tele is van. fullra töröljem a Save mappát vagy csak ami benne van?
  • ibrik
    #1447
    Én a "My Documents" mappában lévő - esetleges - iGO könyvtárról beszéltem.
    A "save" mappát az iGO8 az esetleg használt SD-kártya gyökerébe szokta rakni.
  • examinee
    #1446
    Ezt mind a PDA-n keresem nem a storege cardon.
    Vagy a storage cardrol kéne törölnöm a save könyvtárat?
  • examinee
    #1445
    document and settingsbe olyan van hogy default és sístem file és egy default mappa amibe user file van.
    A programok-> Save könyvtrába bedig egy system file.
  • examinee
    #1444
    Okés köszi. Nincs közte:)
  • ibrik
    #1443
    Today (Mai nap) plugin kikapcsolása: Start menü - Beállítások - Mai nap - Tételek -> megkeresed a listában az iGO-t és kiveszed előle az "x"-et.
  • examinee
    #1442
    Mármint document and setting üres. Programok közt már nincs igo 08 és a windows könyvtárba 1 db igos fájl sincs.
    1 Olyan van simán ezzel a névvel hogy "today_icon"
  • examinee
    #1441
    "Törölnöd kell a programok és a dokumentumok mappából is. Töröld a save mappáját és törölni kell windows mappából a today plugin képeit is (igo***.bmp-k)"

    Ilyeneket nem is találtam. Ezt az igo todayt se azt meg nem tudom hogy a plugint hol lehet kikapcsolni:(
  • examinee
    #1440
    Mio P550-em van. hol tudom ezeket törölni?
  • kidboy
    #1439
    köszönöm szépen a segítséget, akkor szerintem a mio c720 mellett döntök majd.
  • ibrik
    #1438
    Illetve annyival egészíteném ki az Asus R700-at, hogy lehet rakni rá iGO8-at, de nem működik rajta tökéletesen.
  • ibrik
    #1437
    Na akkor megjelenési sorrendben:

    Mio C520:
    2 éves technika, megfelelő hardver (400MHz, 64MB RAM, 2GB FLASH ROM).
    Teljes Európás MioMap v3.3 (iGO2006+ klón) fut rajta. A Mitac és a NavNGo szakítása miatt 2007 év vége óta nem frissítik.
    "Nem hivatalosan" lehet rá iGO8-at rakni, ami vígan elfut rajta.
    (Az én C520-asomon is remekül megy az iGO8. A C720-nál annyival kevesebb, hogy csak 1GB ROM van benne és nincs hátlapi - a kocsiban előre néző - kamera.)

    Asus R700:
    Tavaly év eleji technika, ez is megfelelő hardver (400MHz, 64MB RAM, 1GB FLASH ROM).
    Teljes Európás AsusGo fut rajta, amely az iGO8 butított klónja. Sajnos ritkán frissítik és néhány iGO8 funkció hiányzik belőle.
    A legutóbbi hivatalos firmware és térkép frissítés tavaly szeptemberi.
    "Nem hivatalos" módszerekkel nem lehet rárakni semmilyen normális iGO8 változatot vagy más navigációs programot.
    Az R700t változathoz adnak egy TMC-vevőt is - amit természetesen Magyarországon nem tudsz használni ezzel a program és térkép verzióval
  • kidboy
    #1436
    értem köszi, Asus R700 ról és a Mio DigiWalker C720b vélemény?
  • ibrik
    #1435
    Mio-t nem kapsz iGO8-al.
    Az utolsó iGO-alapú (MioMap v3.3 = iGO2006 klón) Mio-k a Cx20-as sorozat volt.
    A Mio Moov-okon futó "MioMap 2008"-nak már semmi köze az iGO-hoz (MioMap 2008 = Mireo Cardinale).
  • kidboy
    #1434
    üdv. Tudnátok ajánlani egy jó és gyors Mio Digiwalker gps-t. IGO8 assal lehet kapni?
  • isti26
    #1433
    Sziasztok! Volna egy kérdésem, bárkihez aki tudná a megoldást!!!
    A gond a következő, van egy M-Tech MT-350FEU jelzésű GPS-em és egy pár napja nem lehet normálisan kezelni a benne lévő software-t, mert ha bal oldali gombot nyomok meg a kijelzőn mindig a jobb oldali legszélsőt hívja be, tudna valaki segíteni, nagyon sűrgős volna a megoldás mert két-három nap múlva megyek angliába autóval...
  • ibrik
    #1432
    Google a te barátod...
  • basket7
    #1431
    És az én kérdésemre találtál valami megoldást?
    Mármint konkrétan hogy mit csináljak.
  • ibrik
    #1430
    iGO8 "maradéktalan" eltávolítása:
    Kapcsold ki az iGO8 today pluginját.
    Törölnöd kell a programok és a dokumentumok mappából is. Töröld a save mappáját és törölni kell windows mappából a today plugin képeit is (igo***.bmp-k)
  • examinee
    #1429
    Multkor feltettem egy IGO 8-at. Az nem működött. Aztán most lenne egy másik, de az előzőt hiába uninstallálom ott marad. És updatelni akarja vagy reinstallálni, de ha azokra okét nyomok akkor se történik semmi. Nemértem mi van:S Megprobáltam az igo 8 mappát törölni de nem engedi, azt irja használatban van...
  • desigo
    #1428
    Elég egyértelmű,hogy mit kell csinálni.
    Egyébként SGn tilos a warez ezért nem lesz részletesen leírva...
  • basket7
    #1427
    Ezt mind értem, de mit tudok csinálni, hogy működjön ez a kérdésem?!
  • ibrik
    #1426
    Érdekes, hogy egyáltalán elindult az iGO2006 a PNA-don - nemigazán jellemző rá. Tudtommal csak külön PNA-verziót lehet a PNA-kon futtatni, de akkor ezek szerint nem jól tudtam...

    A tört iGO2006-os verziókhoz mindenki egyetlen licensz fájlt használ (teljes EU-s licenc.db: 13312 byte), amelyhez a tört EXE fájl való.
    Ezért írtam, hogy gond lehet valamelyikkel - esetleg egyikük vagy mindkettő nem "okosított"...
  • basket7
    #1425
    M-TECH 350-es PNA-m van. És mit csináljak az exe vagy a licensz fájlal hogy működjön?