2824
Autós navigáció egyszerűen
  • tibtib
    #1904
    Sziasztok, vettem egy Alcor Path 4,8" kijelzős navit, és az IGO8-at nem tudom feltenni rá, kérlek segítsetek, mert amit eddig olvastam róla, valamiért nem működik.
    Vagy én vagyok aki bénázik. Ami kimaradt, a belső memóriára akarom telepíteni (ResidentFlash)
  • tibtib
    #1903
    Sziasztok, vettem egy Alcor Path 4,8" kijelzős navit, és az IGO8-at nem tudom feltenni rá, kérlek segítsetek, mert amit eddig olvastam róla, valamiért nem működik.
    Vagy én vagyok aki bénázik
  • malt71
    #1902
    Normális ha kilépek a navigációból bejön egy pillanatra a Magneo i350 alap menüje,de utána egyből újraindul a készülék?Tapasztalt valaki ilyet?
  • malt71
    #1901
    Beállitások-Névjegy utána ott kiválaszthatod hogy a memoriát vagy a windows CE akarod elérni a kábeles kapcsolatban.
  • malt71
    #1900
    Üdv Mindenkinek!
    Magneo i350 kapcsolatban kérdeznék.
    IgoAmigo 8.4.2.95590 lett felrakva belső memoba,működik is.
    Ebben a verzióban a speedcamnek kell működnie?Be kell kapcsolni valahol?
    Tettem rá poi és speedcam mappát is.
    Segitségeteket köszönöm.
  • samuray
    #1899
    kellemeset nektek!lenne gondom! van egy Magneo I350 win 6.0 core embended
    kütyü! a fenébe nem tudom elérni a windowst rajta lehet ez ügyben valamit tenni! így nekem kicsit butus a készülék! nem gps nek akarom használni hanem ebook olvasni meg zenét fülelni! van erre értelmes mezei megoldás?
    help!
  • Slash17
    #1898
    Még megpróbálom így használni egy darabig, aztán majd lesz vele valami.Csak sajnálom, mert jó kis készülék, meg 2hetes.Az előző ugyan ilyen készülékem a szlovákok kilopták a kocsiból, de azzal semmi probléma nem volt.Gondoltam egy zsír újjal se lesz gond.De ez van.:S Köszi a válaszaid! Üdv.
  • ibrik
    #1897
    Jó tanács: Ha azt mondják, hogy az alaplap a ludas, akkor nyugodtan válj meg tőle és vegyél egy újabb, sokkal olcsóbb GPS-t (PNA-t), amire "azt raksz fel, amit akarsz"...
    40 ezerből ma már egy komplett, iGO8-ast futtató PNA-t lehet venni.

    Másik: Sajnos a mostani manual-ok nagy részében (nem csak a GPS-eknél) még mindig bennfelejtették, hogy az akksik első töltésekor tizen-sok órákat kell tölteni az aksit.
    A régi Ni-MH-s és a kadmiumos akksiknál ezt tényleg így kellett, de a mai litiumos akksiknál pont ezt nem szabad - még első alkalommal sem.
    Sőt, a litiumos akksikat kisütni (teljesen lemeríteni) sem tanácsos, mert mind a túltöltések, mind pedig a kisütések folyamatosan csökkentik az Li-akksi várható élettartamát.
  • Slash17
    #1896
    Igen, énis olvasom a leírásokban hogy 1300mah van előírva, a mio-nál csak 1400mah-est lehetett bele venni.Háát elég furcsa.....Most beszéltem a Mio szervízzel, azt mondták hogy vagy akkumulátor probléma, vagy alaplap(ami röpke 40lepedő)Háát nem tudom mi lesz.Talán majd ráméretek az akkura, de nem hinném hogy már az új is rossz:S Majd meglátjuk.
  • ibrik
    #1895
    720-as? Az igen érdekes...
    Gyárilag - az elérhető gépadatbázisok alapján - egy 1300mAh-s akksinak kellene benne lennie...

    Amúgy, hogy az akksi rossz lehet, én azt már az elején megemlítettem a #1891-es hozzászólásomban...
  • Slash17
    #1894
    Amikor leszedtem a GPS hátulját, egy 720mah-es akksi volt benne, és még kisebb is volt, ami arra az akkuhelyre való.Azt mondták, hogy azzal még feltöltve se sokáig bírná, egy erősebb kell bele.Az a furcsa, hogy a gps új, bontatlan, én szedtem ki a csomagolásból matrica meg mindennel együtt.Tehát vettem bele a gyárilag előírt 1400mah-es gyári akksit.Most is töltöm kb 8 órát hátha....Egy pár órával ezelőtt beszéltem szervizessel, és azt mondta biztos hogy az akku a rossz.Más hibája nem nagyon lehet. Hát nem tudom, de én inkább neked hiszek, és még megpróbálok remélni:)))
  • ibrik
    #1893
    Az általad leírt "jelenség"-nek pedig mindaz az oka, amit leírtam. Épp ez a "tölt, de mégsem tölt fel" hiba ennek róható fel.
    Sajnos bármilyen hasonló tölthető akksis kütyüvel előfordulhat ilyen meghibásodás.
    Ez nem ROM, meg szoftver hiba, hanem hardver (elektronika).

    Amúgy nem biztatlak. Sok évvel ezelőtt vettem egy mobiltelefont és amikor hazavittem és tölteni szerettem volna, nem történt semmi. Visszavittem, azt mondták kinyiffant a végfok (annyit értettem belőle, hogy a töltő elektronikával van baj).
    A megoldás: telefoncsere.
    Az ilyeneknél a szaki nem fog neked panelt forrasztgatni a GPS-ben.
    Ha az derülne ki, hogy csak a töltő a rossz, az lenne a "legolcsóbb"...

    Annyit még megkérdeznék - mert ezt nem írtad le -, hogy mi volt az oka az akksi cserének? Meghalt az előző?
  • Slash17
    #1892
    Háát megnéztem, 1400mah akku van benne(új)és az ennek megfelelő töltő(mini usb-s)Ha rádugom mutatja hogy tölt, fel is tölti, de akkor nem tudom miért nem képes annyi energiával működtetni. Még olvastam hogy van egy backup battery rész, lehet az is le van merülve, vagy esetleg szoftveres hiba(vagy ROM).Elég idegesítő hogy csak töltővel megy, remélem vhogy megoldódik, és nem kell rá horror árat költeni:S. Köszi a válaszod, majd érdeklődöm még egy-két szervízben!
  • ibrik
    #1891
    Két eset lehetséges: vagy az akksi rossz vagy a töltő (illetve a készülékben a töltést vezérlő elektronikai rész).
    És ezen hibák kombinációja...
    Nem vagyok elektronikai szakértő, ezért kérem elnézni a fogalmazásom "pongyolaságát":
    Pl. az eredeti töltő nem képes elegendő töltőárammal ellátni az új, nagyobb kapacitású akksit.
    Az is lehet, hogy a régi akksi is már eleve a töltő (vagy a töltő elektronika) miatt halt meg.

    Igazából egy szervizben (pl. egy szervizeléssel is foglalkozó PC-s boltban) tudnák egyértelműen kideríteni.
  • Slash17
    #1890
    Sziasztok!
    Az alábbi problémám merült fel: Van egy Mio C720b készülékem, és csak úgy működik, ha töltőn van. Raktam bele erősebb új akksit, a készülék feltölti(a led és a készülék szerint)majd 100%ot elérve lehúzom a töltőről, és rohamosan, vagy egyből leugrik 0%ra és kikapcsol.Ezzel együtt az óra beállítása is visszaáll 2007-re. Ha nem rakom töltőre, akkor a mio főkép után a menü be sem jön.Tehát a készülék jól működik ha töltöm, az akku új és tölti a gép, ezek után nem tudom mi baja lehet.Esetleg tudnátok-e segíteni mi lehet a hibája, és hogyan lehetne orvosolni(mivel már nem garanciás).Köszi a válaszokat!
  • geeza
    #1889
    Üdv Mindenkinek!
    Super ez a Magneo i350.
    A belső memórián IgoAmigo 8.4.2.95590, 2Gb-os micro Sd kártyán igo 8.3.2.93112 , és mindkettő megy! Természetesen indítás előtt ki kell jelölni a navigációs szoftver indítófájlt! Még nem utaztam vele, csak itthon váltogattam a két Igo-t. Még nem reklamált.
  • ibrik
    #1888
    bea82: A TMC-szolgáltatás igaz, hogy már több mint egy éve létezik Magyarországon, de még igen kiforratlan.
    Majd ha javul a színvonal, még később is vehetsz hozzá TMC-vevőt.
  • grilles
    #1887
    sziasztok!
    Remélem tud valaki valami okosat mondani mert én most már nagyon tanácstalan vagyok. Kaptam egy navigon 2090s típusu navit amerikából és csak usa és kanada van rajta angolul. Szeretnék feltenni rá európai térképet de nem tudom hogy kell. Tudna valaki segíteni, hogy hogyan lehet átvariálni a belét. Köszi
  • bea82
    #1886
    köszi, akkor ilyet veszek
    TMC-vel érdemes foglalkozni vagy nem ér annyit? szóval hogy működik e klasszul vagy béna
  • ibrik
    #1885
    Wayteq x820 - mert nem is olyan régi, 4.3"-os képernyő, és kiemelnék kettő dolgot a képességei közül: 500MHz és 2GB-os belső flash!
    Ennek ellenére már 19-20eFt körül hozzád vágják (természetesen szoftver nélkül, de hivatalosan amúgy is csak Sygic-ot lehet hozzá kapni).
    Amúgy shell.ini-s rendszerű - lejjebb olvashatsz hasonló megoldású készülékről.
    Ha nem lenne a jó öreg, megbízható Mio C520-am, akkor én is elgondolkoznék egy ilyen megvételén.
  • bea82
    #1884
    venni akarok ajandekba anyukamnak egy navit
    az olcsok kozul melyiket ajanljatok? terkep nelkuli kell, majd rakok ra igo8at
    koszi a valaszt
  • ibrik
    #1883
    A "%" karakterek csak az "%SDCARD%" - az SD memóriakártyát szimbolizáló - általános paraméternél kellenek, sehol másutt nem használjuk.
  • akiraly
    #1882
    Sziasztok!

    Nagyon szépen köszönöm, már napok óta kínlódtam egy magneo i430-cal, ezzel a módszerrel sikerült is.
    A különbség annyi, hogy én a belső memóriába másoltam be az igo-t, ezért a sys.txt -be
    [folders]
    app="DataFlash/MobileNavigator"
    írtam, így % jelek nélkül, mert csak úgy volt hajlandó elindulni.

    Még egyszer nagyon köszönöm!
  • geeza
    #1881
    Üdv!
    Nekem is egy i350-esem van. Én sem bírtam az IGO8-assal, az alább írt verziót még nem próbáltam, de IgoAmigo 8.4.2.95590-es verzíót tettem rá, és az símán fut rajta. A belső memóriába tettem, igaz ez csak egy alap kb: 35 Mb nagyságú. Nem esküszöm meg rá, de lehet hogy átírtam Mobilenavigátorra a könyvtár, és az exe fájlt.
  • Karson
    #1880
    háát nem megy... :(
    De azért nagyon köszönöm a segítséget...!!!

    :)
  • szallem
    #1879
    sziasztok
    Karson nekem is magneom van de az i350-s
    sd kártyára csinálsz 1 könyvtárat( MobileNavigator )
    és az igo 8.3.2.93112 t belemásolod
    a sys.txt-t
    ;[device]
    ;type="HTC Touch HD T8282"

    [folders]
    app="%SDCARD%/MobileNavigator"

    [interface]
    maxzoom2d=6000000
    show_exit=1
    igy csináld meg
    az application.dat filet átirod MobileNavigator.exe -re
    igy menni fog
    nekem csak ez az 1 verzio indult el pedig kiprobáltam sokat
    remélem neked is sikerül
  • Karson
    #1878
    Sziasztok!

    Kérlek segítsetek egy IGO8-at felrakni! :(

    Egy MAGNEO I430 tipusú készülékem van.
    Letöltöttem egy IGO8-at de nem tudom,hogyan kell felrakni:(

    Kérlek segítsetek,nagyon fontos lenne...!!!
  • ibrik
    #1877
    Ha csak Garmin-ban vagy TomTom-ban gondolkodsz és a készülék Magyarországi használatra lesz szánva, akkor csak a Magyarország térkép-lefedettsége miatt a Garmin-t javasolnám.
    De a magyar nyelvvel kapcsolatban csak annyit tudok tanácsolni, hogy a külföldről beszerzés előtt erről inkább a magyar Garmin képviseletnél érdeklődj.

    Ja és a külföldről vásárlással kapcsolatban azt is be kell vállalnod, hogy meghibásodás esetén a garancia érvényesítése igen bonyolulttá lesz...
  • Vorpal
    #1876
    Üdv. Tanácsot kérnék én is.

    Ha vásárolok Autóba GPS kütyüt külföldről, konkrétan Németországból (jobb árak, újabb típusok) gondolom Német menüvel és nyelvel kapom kézhez. Lehet ezt magyarosítani? Magyarul irjon és beszéljen ez a cél, de aggódom mert ugye 50e + Ft befektetésről van szó ami esetleg meg sem mukkan helyi nyelven és a szülők meg nem euró kompatibilisek. Garmin tipusokra gondolok, vagy tom-tom.

    kössz.
  • Karson
    #1875
    Sziasztok!

    Kérlek segítsetek egy IGO8-at felrakni! :(

    Egy MAGNEO I430 tipusú készülékem van.
    Letöltöttem egy IGO8-at de nem tudom,hogyan kell felrakni:(

    Kérlek segítsetek,nagyon fontos lenne...

    Előre is köszönöm...
  • ibrik
    #1874
    Egyik iGO-hoz sincsenek turistautas térképek.
  • MirP
    #1873
    Szevasztok! Van egy GPS-em, amin iGo My Way szoftver van! Emellé szeretnék tenni rá olyan térképek ami turistautas, hogy pl. tudjam használni geocachinghez! Ötlet?
  • ibrik
    #1872
    Még egyszer leírom: az a kiindulópont, hogy hol van az iGO8 "törzse" - vagyis, hogy honnan futtatod. Tehát abban a mappában lévő sys.txt-t veszi figyelembe, ahol az az iGO8.exe van, amivel a programot indítod.
  • Silius
    #1871
    A shell.ini-t azt én hoztam létre előzőleg...
    Letörlök mindent a kártyáról és megpróbállom megcsinálni a dolgokat.
    De ha a kártyán lévő sys.txt-t módosítom akkor nem változik semmi?
  • ibrik
    #1870
    A sys.txt [folders] részénél egy a lényeg, hogy azt kell alapul venni, hogy magát az iGO8-at hova telepítetted/másoltad. Ha meg helyproblémák miatt a content máshol van, akkor kell a második "content"-es sor.

    A másik két fontos dolog a content-et kapcsolatban, hogy ha máshova teszed, mint ahol a program törzse van, akkor a teljes tartalmát oda kell tenned, valamint a "lang" és a "voice" mappában legalább egy-egy nyelvi fájlnak ott kell lennie és a "map"-ban legalább egy térképfájlnak. Ha ezek a mappák üresek, akkor nem indul el az iGO8.

    És most látom, hogy te készüléked is használ egy "shell.ini" fájlt. Na ebbe is be kell írni az EXE-t elérési úttal együtt - a #1840-hes hozzászólás legalsó képén láthatóhoz hasonlóan.
    (Ebből következően lehet, hogy a "mobilenavigator"-os átnevezgetésre valójában nincs is szükség, de azért biztos, ami biztos...)
  • Silius
    #1869
    Az a gond, hogy pont egy másik oldalon olvastam a sys.txt-be a folders módosítását, csak mivel nekem nincs benne folders sor, de én beletettem, és úgy "romlott" el a gép....
  • ibrik
    #1868
    Látom MioMap-ot is próbáltál már.

    Akkor próbáld így:
    - a belső memóriára (resident flash) másold fel az egész "iGO8" mappát a "content" alkönyvtár nélkül, és az "igo8" mappát nevezd át "mobilenavigator"-ra. Ezen kívül az "igo8.exe" fájlt (vagy ha ilyen nincs, akkor az "application.dat" fájlt) nevezd át "mobilenavigator.exe"-re
    - az SD-re tedd fel az egész "content" mappát (pl. "SDMMC/iGO8/content" - itt nem fontos átnevezni az iGO8 mappát "mobilenavigator"-ra) és töltsd fel az almappáit a megfelelő fájlokkal - a legfontosabb, hogy minimum a "lang", "voice" és a "map" könyvtárak fel legyenek töltve, különben nem indul el az iGO8
    - még egy dolog maradt ki: a resident flash-en lévő "mobilenavigator" mappában a sys.txt-ben a fentiek alapján ez legyen a folders részben:
    [folders]
    app="Resident Flash/mobilenavigator"
    content="SDMMC/iGO8/content"

    Megjegyzés: a legalul lévő képen látható tartalmú sys.txt-t felejtsd el. Azok a beállítások MioMap-hoz valók, nem iGO8-hoz.
  • Silius
    #1867
    Nem nagyon sikerál, de csináltam pár képet:



  • ibrik
    #1866
    Attól függ.
    Ha minden az SD-kártyán van és onnan is futtatod, akkor a sys.txt-ben:
    [folders]
    app="%SDCARD%/iGO8"

    Ha a program magja a belső memóriából fut és a kártyán van a "content", akkor
    [folders]
    app="belső memória neve/iGO8"
    content="%SDCARD%/iGO8/content"

    Mint már többször is melítettem, nem ismerem a yakumo belső rendszerét, így a tárhelyek konkrét nevét sem tudom.
    Az SD-kártya általános nevét a "%SDCARD%" változóval szokták helyettesíteni (amúgy konkrétan "SDMMC", "Storage Card" meg ilyenek szoktak lenni).
    A belső memóriának is van pár változata: "My Flash Disk", "Internal Storage", stb. stb...
  • Silius
    #1865
    Nagy nehezen sikerűl megoldanom a gondot:D:D:D
    Még egy kérdés, pontosan akkor, hogy is kell megoldani, hogy az IGO8 Nav N go 8.3-as a memóriakártyáról olvassa az adatokat?